Мамолози - гр. София

  • 1 815 323
  • 6 627
# 1 860
Шани и аз бих ти препоръчала консултация с друг специалист,ако се чувстваш неспокойна след двата прегледа при тази лекарка.
Би могла с мамографията да отидеш при друг да я разчете.В темата има доста изписано,а аз мога да споделя за тези лекари,при които аз съм ходила /на ЛС/. Hug
Виж целия пост
# 1 861
Гаврилов, заради високомерието си най-вече и отказа си (неизвестно защо) да използва друг диагностичен метод освен палпация...

да, това също внесе недоверие в мен.
Аз понеже тогава нямах оплаквания, само с палпация минах. Прегледа ме за 7-8мин., а чаках 3.5часа.
Just...a woman  Hug пращай координати.
Виж целия пост
# 1 862
Направи ми мамография, която разчете като нормална.
Мамографиите не се ли разчитат от рентгенолози  newsm78
Виж целия пост
# 1 863
Направи ми мамография, която разчете като нормална.
Мамографиите не се ли разчитат от рентгенолози  newsm78

http://25dkc.hit.bg/doctor47.htm   тя е рентгенолог.
Виж целия пост
# 1 864
Направи ми мамография, която разчете като нормална.
Мамографиите не се ли разчитат от рентгенолози  newsm78
Моята си я разчита мамологът.
Виж целия пост
# 1 865
Да, явно ще ходя при друг специалист, милитана... Hug
...

Защо не отидеш при Василев, внимателен е, отзивите са много добри.
Виж целия пост
# 1 866
Самостоятелна специалност мамология няма.Това е интердисциплинарна сфера в която работят специалисти по следните специалности:
- Образна диагностика
- Хирургия
- Онкология
- единица гинеколози,като последните са специалисти главно в други неща.
Образните методи на изследване се разчитат най-добре от образен диагностик.Все пак хората от останалите специалности разчитат главно на техните описания.
Можеш да направиш консултация с втори образен диагностик който да ти разчете мамографията,може и с 3-ти - консултацията за разчитането се заплаща.
Защо мислиш,че има нещо нереално при тебе?
Ако нещо те тревожи има и 2-ро и 3-то мнение.
Дано нещата се решат възможно най-скоро.
По отношение на методите на профилактика,диагностика те са много не са само палпация и биопсия.Влизат и редица образни и други изследвания.
Та при необходимост правете всички нужни изследвания.
Хубав ден!
Виж целия пост
# 1 867
docsi,какви други изследвания,освен палпация,ехография и мамография?
Виж целия пост
# 1 868
Самостоятелна специалност мамология няма.Това е интердисциплинарна сфера в която работят специалисти по следните специалности:
- Образна диагностика
- Хирургия
- Онкология
- единица гинеколози,като последните са специалисти главно в други неща.
Образните методи на изследване се разчитат най-добре от образен диагностик.Все пак хората от останалите специалности разчитат главно на техните описания.
Можеш да направиш консултация с втори образен диагностик който да ти разчете мамографията,може и с 3-ти - консултацията за разчитането се заплаща.
Защо мислиш,че има нещо нереално при тебе?
Ако нещо те тревожи има и 2-ро и 3-то мнение.
Дано нещата се решат възможно най-скоро.
По отношение на методите на профилактика,диагностика те са много не са само палпация и биопсия.Влизат и редица образни и други изследвания.
Та при необходимост правете всички нужни изследвания.
Хубав ден!

Аз не бих искала да противореча на професионалист, просто вмъквам, че все пак образният диагностик не е запознат с цялостното състояние на пациента, той просто чете рентгенографията и я описва. Добрите специалисти в отделните дисциплини също правят това, но те познават и са преглеждали лично пациента, знаят редица особености, които рентгенологът не. Затова например по друг повод скоро си правих скенер и освен че беше разчетен от образен диагностик, след това трябваше и при невролога ми да отида и да си платя нов преглед, за да погледне скенера и да ми продължи лечението. С други думи едни резултати на рентген може да изглеждат по един начин, като ги види тесният специалист картината малко да се измени.
Виж целия пост
# 1 869

Самостоятелна специалност мамология няма.Това е интердисциплинарна сфера в която работят специалисти по следните специалности:
- Образна диагностика
- Хирургия
- Онкология
- единица гинеколози,като последните са специалисти главно в други неща.
Образните методи на изследване се разчитат най-добре от образен диагностик.Все пак хората от останалите специалности разчитат главно на техните описания.
Можеш да направиш консултация с втори образен диагностик който да ти разчете мамографията,може и с 3-ти - консултацията за разчитането се заплаща.
Защо мислиш,че има нещо нереално при тебе?
Ако нещо те тревожи има и 2-ро и 3-то мнение.
Дано нещата се решат възможно най-скоро.
По отношение на методите на профилактика,диагностика те са много не са само палпация и биопсия.Влизат и редица образни и други изследвания.
Та при необходимост правете всички нужни изследвания.
Хубав ден!

Аз не бих искала да противореча на професионалист, просто вмъквам, че все пак образният диагностик не е запознат с цялостното състояние на пациента, той просто чете рентгенографията и я описва. Добрите специалисти в отделните дисциплини също правят това, но те познават и са преглеждали лично пациента, знаят редица особености, които рентгенологът не. Затова например по друг повод скоро си правих скенер и освен че беше разчетен от образен диагностик, след това трябваше и при невролога ми да отида и да си платя нов преглед, за да погледне скенера и да ми продължи лечението. С други думи едни резултати на рентген може да изглеждат по един начин, като ги види тесният специалист картината малко да се измени.

Значи образния диагностик дейността му не се свежда само до едно разчитане на снимка.Образния диагностик при необходимост може да прегледа пациента,да го разпита за оплаквания и прочие - защото все пак той трябва да е наясно защо се прави снимка или не.Когато се изпраща искане за образно изследване - то трябва да е обосновано и да е написано какво се търси и защо се прави снимката.Макар,че на много места това не се прави.
По отношение на мамологията - образните диагностици имат право да я работят,но не всички я работят и тези които я работят трябва да спазват този принцип:
Жените се преглеждат - независимо дали са за мамография или ехография или и двете.Те трябва да минат преглед и с опипване.
Жените които искат само преглед също минават преглед.
А в прегледа влиза всичко - включително разпита на пациента,за неговата анамнеза,оплаквания и прочие и прочие.И това е хубаво да се прави,вече е друг въпрос как работи всеки един специалист,как е изградил методите си на работа и прочие.
Следователно не е само до едно разчитане и даване на резултат.Съвестния специалист трябва да работи на този принцип.
Значи тесния специалист знае по-малко образна диагностика отколкото специалиста по образна диагностика - все пак единия учи само това - примерно мамологията в образната диагностика е модул с продължителност около 6 месеца.Следователно 6 месеца само това се прави по време на специализацията,ама после дали ще я работиш е друг вариант.
Ти можеш да решиш,че ще работиш само скенер и нищо друго.Всеки си се насочва някъде - едни се специализират в определено нещо,а други си работят цялата гама,а трети пък работят доста неща без някой.
Така,че нещата стоят така както са описани.
Но специалността е важна за диагнозата и друго тесните специалисти се основават на написаното от образния диагностик и неговите заключения.Но все пак няма как да лекуваш една дискова херния примерно,няма как да лекуваш оперативно нещо и прочие.
Виж целия пост
# 1 870
docsi,какви други изследвания,освен палпация,ехография и мамография?
Изброените от теб три метода са т.нар тройна диагностика и е важна.
Други методи които се правят при необходимост от образните са:
ЯМР - при който се изследва гърдата с Магнитния резонанс
Пет/КТ,Спект/КТ
Нуклеарномедицинска диагностика
Термография.
Мамарна дуктоскопия

Важно значение заемат и т.нар хистолологични и цитологични методи.
Биопсични методики изследване на секрети от гърда и прочие.
Други изследвания.
Като преди предприемане на едно изследване трябва да бъде преценено дали то е нужно или не.




Виж целия пост
# 1 871
Да, явно ще ходя при друг специалист, милитана... Hug
...

Защо не отидеш при Василев, внимателен е, отзивите са много добри.

да и на лични ми го препоръчаха Simple Smile

в интерес на истината, признавам, че монева ме гледа и по 3 метода... ехо, мануално и мамография. не казвам, че ме е претупала, а че такива болки като парене и щипане ги свърза с болки в гръбнака.
и това не ми подейства успокояващо.
но бучка и секрет не съм имала... дай Бог да е така и занапред.
мастопатични възли имам.
Виж целия пост
# 1 872
Шани и аз да дам един глас за Василев!
То глас, глас - направо давай да се организираме да ходим заедно, че и на мен ми е време  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1 873
Здравейте. Аз препоръчвам д-р Полихронов, бях на преглед при него и мога да кажа, че се отнесе внимателно и обяснява всичко.
Виж целия пост
# 1 874
Здравейте. Аз препоръчвам д-р Полихронов, бях на преглед при него и мога да кажа, че се отнесе внимателно и обяснява всичко.
Оперирал е майка ми. Засега е добре жената, обаче беше забравил някакъв конец ли, какво ли при операцията и доста време се провлачи зарастването на раната. То стават такива неща разбира се, ама....доста се уплашихме докато разберем какво се случва в действителност. Иначе да, доста хора го хвалят него, и майка ми е доволна в крайна сметка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия