Мамолози - гр. София

  • 1 816 077
  • 6 631
# 825
Най-близо ми е  Embarassed
Виж целия пост
# 826
 smile3521 разбирам, аз за съжаление не мога да препоръчам мамолог там, но гинеколог със сигурност  tooth
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/4/newsid/126 - това намерих за гърдите само в сайта им. Не видях къде споменават мамолозите. А и това http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/330/%D0%9C%D0%B0%D0%BC%D0%BE … D1%82%D1%8A%D1%80 при образната диагностика.
Ти сигурно си разгледала вече. Ако не намериш отговор, и не ти представлява голям проблем да мръднеш до центъра или другаде, пиши пак ! Иначе, ако е само за профилактика, без наличие на проблем, бъди спокойна. Обади се в Токуда и си запиши час. Иначе според мен най-добрите в областта са в Онкологията. И моя любим лекар, разбира се (за мен поне) !
Виж целия пост
# 827
campanula, Уважавам много Токуда, раждала съм там и условията, както и лекарите при които съм била са прекрасни, но пак предварително съм ги проучвала. Не казвам, че няма добри специалисти в тази област там, но не съм чувала някого да препоръчват.

За такъв вид преглед е по-добре да подбереш лекаря, при когото да се прегледаш, а не да гледаш да ти е близо мястото! Peace С най-приятелско чувство ти го казвам! Hug

Виж целия пост
# 828
Здравейте, може ли да ми препоръчате мамолог от Токуда?

Доц. д-р Галина Кирова-Недялкова, д.м. – началник клиника "Образна диагностика
Д-р Валентин Иванов
Д-р Мария Тодорова
И някой от другите от секцията работят в сферата на мамологията.
за контакти:Образна диагностика: 02/403 4920
Контакти
02/403 4920      
02/403 4182      
02/403 49 22      
Централа
 02/403 4000      
За Мбал Токуда може да се регистрираш и от тук:
http://tokudabolnica.bg/bg/page/715/%D0%9A%D0%B0%D0%BA_%D0%B4%D0 … 80%D0%B0%D0%BC%3F

Временно обаче до електронната форма за записване е временно преустановена - скоро ще си го оправят и ще може да се запишеш и по интернет.До тогава обаче ще трябва да се запишеш на телефоните които съм ти предоставил или на регистратурата на лечебното заведение.В никакъв случай не значи,че добрите са само в онкологията - добри специалисти има и в много други лечебни заведения както в София така и в страната.Следователно доказалите се специалисти не са само от онкологията.

Виж целия пост
# 829
Теичка, да прочетох ги тези неща от линковете, но и аз  не открих имена на мамолози там в сайта им. Да - за профилактичен преглед съм. Прочетох по-напред, че препоръчваш Стоименов.
Bibita, и аз не съм срещала из нета препоръки за мамолог от Токуда и затова питах тук. Права си, че местонахождението на лекаря не трябва да е критерий, но малко ми е сложно излизането, а и нямам конкретни оплаквания, а за профилактика, както писах.
docsi, много изчерпателен отговор!
Благодаря и на трима ви!
Виж целия пост
# 830
Здравейте момичета Sad
Прочетох малко назад, че имате много добри впечатления от д-р Стоименов. Той как и къде преглежда, за да мога предварително да си преценя по кое време би ми било удобно да отида.
Аз напоследък имам проблем с едната гърда, често ми се образуват бучки, малкия уж успва да ги махне, но скоро пак се получава проблем, а вече не ми се пълнят толкова гърдите  Rolling Eyes

Поправям се, прочетох, че е в 1-ва градска, предполагам тогава е по ЗК?
Виж целия пост
# 831
По ЗК едва ли. Няма направления за мамолози, има такива за безплатна мамография. Иначе прегледа с ехограф струва 30 лв. Аз последно бях преди 6 мес. , едва ли се е променила цената. Преглежда в I ва градска, да. Май беше на 2 ри етаж, 27 кабинет, но може и да се бъркам. Обади му се, по-горе някоя съфорумка беше дала телефоните му в темата. Търси го след 19:00 ч. Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 832
Мамолог може да се посети и с направление - ако в сферата на мамологията работи хирург с направление за хирург,ако работи гинеколог с направление за гинеколог,ако работи онколог с направление за онколог,ако работи образен диагностик  - както и другите изброени специалисти може и с направление за образна диагностика - направление за мамография от личен лекар или специалист.Няма никакви проблеми с направленията ако не си за мамография се прави клиничен преглед и ехография.Направленията за мамолог са достатъчни като бройка.
Виж целия пост
# 833
Явно са се променили нещата. Аз преди години отидох на мамолог, но ми дадоха направление за гинеколог и оттам гинеколожката ме прати на мамолог.
Виж целия пост
# 834
Явно са се променили нещата. Аз преди години отидох на мамолог, но ми дадоха направление за гинеколог и оттам гинеколожката ме прати на мамолог.

Нещата са променени от 01.01.2009 когато беше върнат реда който беше до 2004 или 2005 година.
От тогава до 01.01.2009 реда беше такъв какъвто го описваш с допълнение,че освен гинеколог тогава направление за мамолог можеше да издава и хирург.НЗОК разбраха,че са сбъркали и са допуснали грешки като промениха реда какъвто беше преди - до 2004 или 2005 и осъзнаха,че излишно пациентите бяха разкарвани в един омагьосан кръг - без да е нужно,осъзнаха,че отнеха правото на избор на пациента,осъзнаха,че отнеха права на специалистите,осъзнаха,че в резултат на разкарването се губи време и може да се забави диагнозата,осъзнаха и куп други неща.
Така,че редът за достъп до мамолог е такъв какъвто беше до 2004-2005 година - в сила от 01.01.2009 и такъв ще бъде и за напред.Новия ред си е много по-добър и ползите от него са големи.В момента направление за мамолог може да издават както личните лекари така и специалистите.
    bouquet

Виж целия пост
# 835
Благодаря ви за информацията. Сега ми препоръчаха и д-р Гаврилов от Онкологичната болница в Дървеница  Rolling Eyes Някой има ли отзиви?
Виж целия пост
# 836
Д-р Гаврилов е началник на отделението по гръдна хирургия в Онкологията и един от най-титулуваните мамолози в България.

Следи фиброаденозната ми мастопатия от години и като пациент-лаик се чувствам сигурна на 100 % в неговите ръце. Изглежда малко строг и понякога леко дръпнат, но аз съм му свикнала  Whistling . На всеки преглед при него, независимо, че преди това те е преглеждал многократно, обяснява едно и също  Grinning (аз понеже не съм раждала все още, репертоарът включва наставления от рода на това, че колкото по-рано роди една жена, толкова по-добре, пита за аборти, обяснява, че по-дългото кърмене е полезно за жената и т.н.).

Също така всеки път показва как да се самопреглеждаме и аз един път му изтърсих, че не се самопреглеждам, защото ми е неприятно усещането на бучките и тъканта в гърдите ми. Шеговитият му отговор бе: "Да не мислите, че на мен ми е много приятно да пипам гърди по цял ден? "  Joy Joy Та се посмяхме едно хубаво  Laughing

Аз лично ходя в частния му кабинет, Онкологията ми влияе зле на нервната система  Confused
Кабинетът се намира в ж.к. Гео Милев, ул. "Манастирска" № 8, партер - ляво (не се влиза в кооперацията, а се минава отстрани).
тел. за записване на часове 870 22 16, приема всяка сряда следобяд и евентуално четвъртък. За да запишеш час трябва да звъннеш в сряда.

Доколкото си спомням, последно прегледът му струваше 50 лв. (или 40 да беше  newsm78), отделно се заплаща ехография, ако нямаш направена такава. 20 или 25 лв. е цената на ехографията.

(в тази тема е писано многократно за Гаврилов)
Виж целия пост
# 837
Благодаря ви за информацията. Сега ми препоръчаха и д-р Гаврилов от Онкологичната болница в Дървеница  Rolling Eyes Някой има ли отзиви?

 Peace  От много познати знам ,че е много добър.
Виж целия пост
# 838
Здравейте, може ли да ми препоръчате мамолог от Токуда?

Доц. д-р Галина Кирова-Недялкова, д.м. – началник клиника "Образна диагностика
Д-р Валентин Иванов
Д-р Мария Тодорова
И някой от другите от секцията работят в сферата на мамологията.
за контакти:Образна диагностика: 02/403 4920
Контакти
02/403 4920      
02/403 4182      
02/403 49 22      
Централа
 02/403 4000      
За Мбал Токуда може да се регистрираш и от тук:
http://tokudabolnica.bg/bg/page/715/%D0%9A%D0%B0%D0%BA_%D0%B4%D0 … 80%D0%B0%D0%BC%3F

Временно обаче до електронната форма за записване е временно преустановена - скоро ще си го оправят и ще може да се запишеш и по интернет.До тогава обаче ще трябва да се запишеш на телефоните които съм ти предоставил или на регистратурата на лечебното заведение.В никакъв случай не значи,че добрите са само в онкологията - добри специалисти има и в много други лечебни заведения както в София така и в страната.Следователно доказалите се специалисти не са само от онкологията.



Иванов и Кирова ,са работили също в Онкологията.Доколкото знам Иванов се занмава с мамология най-вече.
Виж целия пост
# 839
Някой знае ли мамолог, който работи в събота? Важно ми е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия