Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Сред вас има ли доктори на науките, доценти? Има ли хора, които се занимават или искат да се занимават с наука?
Какво мислите за състоянието на науката в България? Има ли тя бъдеще?
Защо нашите лекари, докторанти и други напускат страната?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Сред вас има ли доктори на науките, доценти? Има ли хора, които се занимават или искат да се занимават с наука?
-
Какво мислите за състоянието на науката в България? Има ли тя бъдеще?
-
Защо нашите лекари, докторанти и други напускат страната?
-
Какво е мнението за докторантурата и работата в областта на науката?
-
Какви са изискванията и предизвикателствата при защитата на докторска дисертация?
- имах стипендия 3 г.,но работех по куп проекти, роди се синът ми и...нещата се разточиха. В БГ никога не бих и помислила да се занимавам с наука - не на последно място защото - поне преди няколко години - всички докторати от чужбина минаваха пред ВАК, а няма сила на земята, която да ме убеди да се занимавам с тези овехтели незаинтересувани надути хммм персони
Аз си мисля за нещо модерно и хай-тек 
)