Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (10)

  • 108 022
  • 753
# 420
Значи за Хашимото е характерен гнездовиден косопад,на петна/май така беше термина/.
А моят косопад е на кичури-причинявал се от висок пролактин.Високите МАТ също допринасят за проблема.Това ми обясни.
Но аз говоря за много кичури коса,не обикновен сезонен косопад.
Не че ми личи,аз имам много дълга и гъста коса,но все пак не е нормален този косопад.
В момента пия Анакапс и мисля,че има ефект така че продължавам с него поне 3 месеца.
Виж целия пост
# 421
Хъх.
Ще се метна тези дни тогава до една лаборатория...моят маааалко намаля, но все още не е преминал. Мисля, че омега-3 повлия доста положително. И си поливам косата с отвара  репей/корени от коприва. И пантогара де, ама него не го броя, той ми е винаги. Може да го сменя с анакапс-а.  newsm78
Виж целия пост
# 422
Момичета хваща ме грип - какво да пия ? Имах ниско TSH , но се нормализира. Антителата ми са много , много високи. Четох , че Колдрекс и Тайлхот са вредни за щитовидната. Днес като станах усетих , че  ме болят костите и имам 37.5 температура. Пих аспирин да ми отпусне малко въртенето на костите. Моля Ви посъветвайте ме какво да пия??
Виж целия пост
# 423
betttt, аз редовно пия Фервекс, когато имам ставни болки или температура. Не съм чувала да е вреден за щитовидната жлеза. Много ми помага, особено като си го разтворя в топла водичка. Друго много ефикасно за температура и болка  е Хексалгина /течен аналгин/. Оправяй се бързо!!! Hug
Виж целия пост
# 424
Упсарин. На мен ми действа най-добре Peace
Виж целия пост
# 425
Klemy, откъде взимаш репея? Има ли го по аптеките? Ох, пак се притесних за този  пусти косопад  Tired
Виж целия пост
# 426
Да, в първата аптека, в която влязох.  Peace Мился да си взема и чемерика, четох и за нея хубави неща.
Виж целия пост
# 427
Момичета,взех да съжалявам че написах резултатите от прегледа си.
Не исках да всявам паника и да ви притеснявам излишно  Confused И сега да тръгнете да се изследвате и да го мислите.
Извинявайте,друг път ще бъда по-тактична и няма да споделям такива сериозни неща.
Пак казвам,на мен винаги ми е падала много косата целогодишно и не съм се притеснявала,но сега пада на цели кичури,а не отделно много единични косми.
Виж целия пост
# 428
Klemy, благодаря зи информацията, ще потърся   bouquet

erota, не се тревожи, не всяваш паника  Hug Аз си наблюдавам косата, защото периодично си имам косопад. От един месец не съм си правила маски на косата и сега забелязвам, че пак се засилва косопада  ooooh!

Това не е най-тревожното , по-тревожно е, че съм станала такава забравана, че вчера щях да подпаля къщата без да искам. Забравих яденето да се претопля на грила и се сетих едва , когато половината жилище беше потънало в гъст , задушлив пушек. Много съм разтревожена, понеже досега не ми се е случвало никога.
Часът ми при д-р Нончев е в сряда, промених го от понеделник за сряда, защото съм заета. Стискайте палци да отида най-накрая, че явно е крайно наложително. Embarassed
Виж целия пост
# 429
Здравейте сладурки, отдавна не съм писала, чета ви редовно, но тъй като съм ДОБРАТА ВЕСТИТЕЛКА ще ви споделя най-красивата новина, а тя е, че

Gerundiq си има бебче - момченце НИКОЛАЙ - 3 500 кг. и 52 см. Родила е на 12.12. в 04.40 часа в б-ца "Тина Киркова"-София.

Раждането е било леко, тя и бебко са добре, предстои им изписване, ако не се лъжа за утре каза.

ЖИВО И ЗДРАВО ДА ИМ Е, И ТЕ ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА МУ СЕ РАДВАТ

 Kissing Heart smile3525 newsm51
Виж целия пост
# 430
Честито бебче на Gerundiq!

Да е живо и здраво! Много здраве и на щастливите мама и татко!


  bouquet
Виж целия пост
# 431
Чудесна новина Peace

Жив и здрав да е малкият Николай, за порасне голям и само да радва мама и татко smile3504

Прегръдки за Gerundiq Hug

Дали да не се преброите тазгодишните мами и в следващата тема да ви сложим за отчет?
Отделно бременелките. Като в Диетите - табличка - кой, кога, защо Grinning
Виж целия пост
# 432
много добра идея , Птица!
Виж целия пост
# 433
Честито на Gerundiq!!! Да е живичък и здравичък малкия Николайчо, да расте умен, добър и красив и да радва мама и тате, да ги кара да се гордеят с него! Да ни е честито и на нас Хашимотките поредното бебче, дай Боже и занапред все така да е! Много съм щастлива   Hug

Виж целия пост
# 434
Еех момичета, от няколко дни не бях отваряла темичката, а си имаме още едно бебче в групата - да е жив и здрав малкия Николай и цялото му семейство, да се обичат и щастливите им мигове да не свършват Hug Дано всички очакващи момичета от форума скоро ни зарадват или с новинка за бременост или с детенце. Много полезна информация за имуностимулиращите препарати, аз също много се чудех и покрай грипа, който изкарах тази година така или иначе не пих изписания от личната ремантадин и не съм сбъркала. Сега съм си купила пчелен прашец, четох някъде за положителното му въздействие върху хормоните и по-специалон върху половите и само да намеря текста ще го пратя и тук, може на някого да е полезен. Хубава седмица желая на всички
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия