ФЕВРУАРЧЕ МНОГО СИЛНО РИТА, ЗА РАДОСТ НА МАМА И ТАТИ!!! (28)

  • 26 643
  • 739
# 375


Честит имен ден на всички,които днес празнуват!
Виж целия пост
# 376
Рали голяма си сладурана! Heart Eyes
Бобине се ядосвай!Радвам се че консултацията е минала добре!
Дайте съвет за помпа на сносна цена която да върши работа,понеже на мен също не ми се дават много пари,а не ми се иска и да е втора употреба.
Виж целия пост
# 377
Шаманке, точно това си мислех, че може и изобщо да не ми потрябва помпата. А дори и на курса ни казаха, че е желателно да имаме помпа в родилното и отделно да правим (нещо, което аз лично никога не бих правила) подготовка на гърдите, вкюлчваща обтриване с груб плат и т.н. след 32 седмица. Струва ми се безумно  #Crazy
Виж целия пост
# 378
Мяу, можеш да прехвърлиш майчинството на мъжо, или на бабите и на дядовците, като обаче всички трябва да са работещи, т.е. на безработен или пенсионер не става. Един вид все някой трябва да се откаже от работа в името на детето.  Mr. Green До 6-месечна възраст пък на никой не можеш да прехвърлиш, дотогава поне щем, не щем ще трябва да си гледаме децата.  Laughing

А за увиването още ме хваща срам  - освен парното на макс, слънцето, което печеше много нея зима, го бяхме облякли в едни ританки и едно боди, отгоре не можахме да проврем през ръцете нищо повече /от страх да не го счупим/ и му сложихме едно огромно горнище на пижама, което се закопчаваше отпред като риза /пижамата си я носеше доскоро, сметнете колко огромна е била за новородено  Embarassed/.
Увихме го в едно дебеличко памучно одеалце и отгоре го завихме с вълнено одеалце, сгънато на 4.   Embarassed Embarassed Embarassed И така - горди родители, зачакахме лекарката да ни ръкопляска едва ли не.
Добре, че живеем в Бг, в някоя по-бяла държава сигурно педиатърката щеше да ни докладва на Социалните служби.
Ника, благодаря ти за компетентното мнение относто моят въпрос за прехвърлянето но майчинството, тъкмо си мислих , че може  на пенсионер и сега разбирам ,че уви не става. Има логика да е така.... както казваш !!Благодаря!!
Виж целия пост
# 379
Здравейте мацки! Аз от няколко дни ви шпионирам и никак не ми се пише. Да споделя за консултацията - всичко ни е ок за сега, около 850 грама сме. Пак се е обърнал седалищно и днес имам чувството, че се е запънал с крачета в мехура ми, а с глава се опитва да мине през диафрагмата ми. Иначе другия път ще си говорим кога евентуално може да стане секциото с тва кръвно мойто, Изписа ми и желязо заради хемоглобина и ме изпрати по живо по здраво.
Иначе за помпите - една приятелка ми даде механичната на Авент, но аз като я пробвах(с какъв акъл да си докарам контракции) нещо не съм сигурна, че ще може да издърпа нещо, а уж правилно съм я сглобила. Не смятам да купувам друга. За бебо всички неща са взети вече освен козметика, памперси и матрачето . В края на декември ще бъде последния пазар. Сега дебна кога ще влезна в седмия месе ц вече, че нямам търпение.
Виж целия пост
# 380
Здравейте и от мен  Simple Smile
Колко много сте изписали днес...май активноста се връща.
Днес ми пристигна едната поръчка с дрешки от нета,а след няколко дена  другата като дойде ще ги снимам да се похваля  Heart Eyes

Относно помощта, и аз мисля да се възползвам от майка ми.Имам си малка сестричка на 8-годинки и на майка ми и е още пресно, а и тя е на 41 години,все още си е младичка Simple Smile  Мисля,че ще е достатъчно по няколко часа на ден да ми гостува...то аз от 16-годишна съм самостоятелна та едва ли ще изтърпя някой да ми виси по цял ден на главата ooooh! Надявам се само свекървата да не изяви желание да идва,че незнам колко тактична ще съм в онзи момент,а и тя живее във Видин и и е малко трудно да ни идва често на гости newsm44
Виж целия пост
# 381
Шаманке, точно това си мислех, че може и изобщо да не ми потрябва помпата. А дори и на курса ни казаха, че е желателно да имаме помпа в родилното и отделно да правим (нещо, което аз лично никога не бих правила) подготовка на гърдите, вкюлчваща обтриване с груб плат и т.н. след 32 седмица. Струва ми се безумно  #Crazy

Безумно е това с обтриването и излишно, а не рядко и опасно, защото може да предизвика преждевременни контракции. Подготовката на гърдите зо кърмене е по скоро свързана с това гърдите да се оставят на въздух и сланце колкото се може повече. А и психическата подготовка е много по важна, тялото ни само се грижи за физическата подготовка.

Ох, надявам се към края на месеца истарията с грипа да отмине и да мога да направя една лекция за кърменето, там и момента с подготовката го засягаме и обсъждаме, вярвам, че ще бъде полезно.

SUNNYTA, тази помпа съм забелязала, то май и при другите е така, че има нужда от малко помпане на празни обороти за да направи вакум и да дръпне. но сега не е момента да опитваш, знаеш си. А и има една звездообразна клапичка, която е важно да е правилно поставена за да дърпа добре.
Виж целия пост
# 382
Ралипо снимките са чудесни !!!!  Hug
Бобишанке сега като чета какво си писала за автобусите и ми става спокойно и хубаво ,че вече не ми се налага да го търпя това всеки ден и че не ходя на работа .   Peace Браво за хубавите новини Wink
АМОРЕ ти как си?А малкия Тони?
Велв приятен театър ,дано да е хубаво !
п.с. Харемчето нещо я няма  newsm78
Виж целия пост
# 383
Ралипо страхотни снимки  Heart Eyes
Виж целия пост
# 384
Айдее, цоп и аз за едно късно рандеву.

Ники, действително, признавам те и аз за майстор на късия разказ. Wink Предполагам, не си завършила фЛИРТология, значи си самороден талант, самородно злато, демек.

Рали, чудесни са снимките, но друго не сме и очаквали от един проф. фотограф. А и с такъв модел.  4470

Гледам, всеки е сготвил по нещо (вкусно?) аз пък последните два дни надминах себе си: сготвих 2 манджи(!!!), които не се ядат (по точно аз не мога да ги ям). Мъжо преглъща, ама едвам-едвам, като в същото време ме хвали Laughing. Е, поне в това отношение случих на мъж, че има типове, дето направо мятат през балкона, барабар с посудата. #2gunfire

Боби, аз пък що все като се кача и сядам. Shocked Не че някой ми е станал, де, но аз се бутам повече от бабиеросите. Ти явно рядко пътуваш, щом си толкоз докачлива, но аз и с предната бременност, и сега си отвисях на клЬон. Само дето преди се возех и ревях, че никой не ми отстъпва, а сега воювам. smile3540 Абе така като ме слуша чУвЯк, ще рече че пътувам ката ден, а аз на 5-6 месеца веднъж я дръпна един тегел, я не.

Пиниза в софийски градски транспорт е или да се наместиш преди другите и да се разсейваш по интересни гледки, да слушаш любима музичка, да четеш книжле (време за такива занимания дал Господ), или директно да си помолиш да ти отстъпят, деликатно поглаждайки (небирено) коремче, с измъчен поглед и нажалени очи, които аха да проронят някоя сълзица. Ми така де, ще се прибедняваме, не виждам нищо унизително да натриеш носа на някой разсеян пътник.
Виж целия пост
# 385
 И аз не съм много почитателка на помпите, даже хич, но в болницата се наложи да ползвам за един ден електрическа за да ми слезе кърмата, че бебчо отслабваше прекалено. След това в къщи съм пробвала на няколко пъти с ръчна да изцедя мляко за да оставим на свеки, а ние да излезем, но повече от 20 грама не успявах  и то за 40 минути къртовски труд ooooh! После се научих да цедя на ръка и ела да видиш какво става, като текне няма спирка, за пет минутки пълних половин шише. Но да кажа, че никога не съм доизцеждала след кърмене, не ми е и много ясна тази практика всъщност дали и кога е нужна.
 А тук постоянно вали последните дни - слабо , но напоително, хич не е за излизане пък ми се очертава всеки ден за нещо да се мокря. Днес ходих за повторно изследване за кръвната захар  и аз да ви се оплача като Бобишана от хората в метрото - коне с капаци и то тези дето са най здрави и прави. Голяма блъсканица, а си има определени места за колички  до вратата, за да не запречват самата врата. Влизам аз и дядото  дето седеше на мястото за инвалиди, майки и стари хора скочи като ужилен да ми прави място, че само там можеше да паркирам и количката, а двамата  изтупани господа, дето стояха на въпросното място гледат през мен както да съм прозрачна и се правят че не чуват даже Rolling Eyes Е като ги сръгах с гумите нямаше как да не мръднат де, а дядото естествено го помолих да си седне, защото той горкия едва си стоеше на краката, пък той най съобразителен, после като се освободиха други места дори се премести за да мога да седна и аз. Да е жив и здрав , че както не бях яла и с източена кръв малко ми трябваше да припадна.
 За помощниците, относно бебето и аз не искам никаква помощ, то няма и много желаещи де. Силно се надявам обаче майка ми да успее да се освободи и да дойде за раждането, за да гледа баткото, а и да разхожда кучето известно време, да ми подрежда по малко, че аз съм като торнадо- хвърлям всичко където ми падне и веднъж на ден а дано се сетя да пооправя Laughing Като готвачка не я пускам в кухнята, миналия път за малко да запали къщата, но я тресеше критическата та й е простено, но и вече не готви вкусно, но пък може да е помощник готвач или бейби ситър за малко. Обаче каквото и да е повече от седмица две не искам никой в къщи, независимо от повода, даже две седмица са твърде много за каквото и да било гости.
 Абе Мяу  на мен ми се случи да ме псуват веднъж, защото съм помолила да ми отстъпят - една лелка с куче беше се тогава наместила на въпросното място и мръдна чак след третия път в който я помолих да седна там (аз естествено пак с количката и корема), е мръдна тя ама като и дойде спирката преди да слезе ми изля един куп л...а, как такива ауслендери като нас не си знаят мястото  ooooh!
Виж целия пост
# 386
Здравейте майчета, благодаря ви за съветите  Hug
Вече си поръчах осветителните тела и си харесах завивки и чаршафки, остана да ги платя  Mr. Green  Ужасно се изморих , снощи не съм спала къде от болка, къде от нервност и днес едва кретах по магазините... ама какви намаления има само  Shocked

Аз изгоних бабите в момента в който ни изписаха от родилното  Whistling  Но заради кошмара с кърменето майка ми най-нахално  идваше почти всеки ден в продължение на две -три седмици ,за да ми измие чиниите Embarassed,да ми купи някой неща, да преобуе беба докато се цедя, да си взема душ и други на глед несериозни неща. Сега си мисля, че съвсем щях да изперкам без нея  Cry
От първата консултация до ден днешен никой не ми помага  Sad, освен ако не се наложи да върша нещо неотложно като преглед, пазаруване за 1-2 часа , а дъщеря ми е малък змей горянин и ме прави разногледа от 7.30 сутринта до 21.00 - 22.00 вечерта с 1-2 часа почивка пообед  Sad  Няма на кого да я оставя дори за едно кафе, и мъжа ми не ми помага никак... Оправдава се ,че работи много (така е) ,за да не ни липсва нищо и иска вечер да има спокойствие  Crazy и реших вместо да го застрелям и нарежа на парчета или да вземе да избяга,да му простя  Wink
Та исках да кажа, че ще е супер ако дресирате бабите да идват по един път в седмицата за по няколко часа , за да можете вие да се веете на бял кон ако щете, че иначе Sick не че се оплаквам , но не е лесно и не е за един ден Mr. Green
Аз съжалявам,че се правих на шесторъката богиня Шива , щото сега ще ми се разкаже играта, а бабите си правят пас  Mr. Green
Виж целия пост
# 387
Добро утро !!!  Two Hearts

Усмихнат ден на всички !
Виж целия пост
# 388
Добро утро и от мен!

Аз се позагубих, ама то новини няма, пък и нещо нямам вдъхновение да пиша (то и без това от дъжд на вятър  Grinning). Но пък много се забавлявам като ви чета Grinning

Хайде да съм все пак по темата малко Simple Smile майка ми е в Бургас, но и по принцип толкова много се различаваме с нея по всички въпроси за домакинстване, етц, че и тук да беше, нямаше да мога да я изтърпя  Mr. Green Свекърва ми пък е съвсем наблизо, с нея се разбираме много добре и и сега си е страхотна помощ в домакинстването, като се наложи, така че ми е сравнително спокойно от тази гледна точка.

Иначе, не знам от какво, времето ли, що ли, тази седмица нещо само драми. Понеделника особено беше връх - то ревах, мрънках, какво ли не направих. После стана малко по-добре Simple Smile
Виж целия пост
# 389
Утрото е доброо, даа!
Пак нещо се е застудило, поне да убие гадните вируси! Ние с бебчо сме добре, ама ще го видя чак другата седмица!
По въпроса за гледането на бебчето - аз искам сама да се справям, въпреки че си представям какво ще е първите седмици в къщи! Че и всички живеят около мен - майка ми, леля ми ,баба ми! Малеееее, ама като ми писне ще им кажа че са дотук и това е! А свекито, тя е по-възрастна, но голяма мадама, и не мисля че ще идва постоянно!!!
Аз вече започвам сериозно да се настройвам за бебчето, докато мъжа ми не го показва така! Мъжете някак не са така емоционални като нас!!!
Лек и успешен ден ви желая!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия