Айд наближава, мир и любов повелява – 126та арабска тема

  • 44 937
  • 742
# 150
ох аз сладките вече не ги броя като част от празника - все ми се налага да правя, а като имате предвид, че не съм любител на сладкото.... мъка мъка мъка.
Виж целия пост
# 151
добро утро

Толкова съм отпаднала напоследък, че нямам сила да драсна и 10 реда.
До понеделник ще съм почивка, пък после ще видиме

ялла, бай
Виж целия пост
# 152
Добър денннн
Джедда днеска се сабуди с дъж
вали от 7 сутринта голяма работа е това за Джедда
вече е 1 и половина а още вали
Само казвам горките хажии щото и там вали
За информация Хажиите вече са в Мина ще стоят до последната молитва
и след това тръгват за Арафа
Утре е големият ден Алах да им е на помощт
Студено, дъж, и на открито цял ден.
Като е забранено:мъжете да си покриват главите и тялото .
Само са с Ахрам -хавлия с една дума.
Е вие знаете де  няма защо да обеснявам.

Та за Джеда -града няма канализация,
няма що пак станахме на квартални езера.

За Айд
Като заколят Агнето
Ама сам сигурна всичките Сауди
ядат първо черният дроб,
белият никой не го яде тука
и за обед естествено КАПСА
Аз като ги сготвя ще ви ги покажа....
Лек ден за сега, отивам да трия водата от балкона.
Виж целия пост
# 153
много сладки овчици пускате тука,особено оная с наточения нож hahaha
и аз обичам агнешко,но да е студено.

Аватарчето на Ложайн е много подсещащо Peace
Аллах да помага на хаджиите!Сега ще включа тв да погледам какво става на Мина.
хайде и при нас да завали,много обичам да вали,ама след пикника ми  Praynig

Шилан-стегни се,Еид е Naughty

Ние в петъка също ще закусваме дроб суте-така е в Египет,аз само на черно кафе .После следва колитбата.
В автоматичната кланица в Дубай преди нас има към 8 000 човека да колят агнета  Crazy
Решихме да го раздадем сурово на съседите и хората от квартала.
тия дето ги държат на балкона и после ги колят в банята........  Sick снощи разправям на мъжа ми и той се възмути,че така говоря-в Египет си е нормално (кръв и черва в банята-ни-ко-га!  Sick)

Домът ми е отворен за гости:моля заповядайте   bouquet
за първия ден ще има иракски мекици,марокански пици,фатайер,фатта,гул'аш,хапки с колбас и сирена,агнешка супа,агнешко запържено с лук,
каркаде,камр-ал дин и руз-халиб със сметана и стафиди  bowuu




Виж целия пост
# 154
Лили, първа съм на гостито.  Simple Smile
Ложайн, чудесни смешни картинки.  Joy
Свеар, много обичам малкюба, ама ако ти кажа, че не съм правила от сто години дето се вика. Ще взема да направя.
Кате 1, и ти ли си отпаднала? Аз съм си все така. Абе да ни няма нещо по-сериозно, щитовидна жлеза и други такива, все си мисля, дето не е нормално при мен да съм все изморена. И не от сега де.  Mr. Green
Виж целия пост
# 155
амал, и аз все съм така  Tired  няма нищо , казват докторите, пролетна умора, есенна умора.
Няма ни нищо , бе, ама от застоелия начин на живот може би.
Пък ние с тебе сме и кльощи. Аз вече не чак като преди де, поналях се  Crazy

И друго нещо има, човек като тръгне по доктори и придобива психиката на болен. Като съм си наумила, че ми има нещо и чак ме яд на тия доктори дето нищо не разбират и казват здрава си  Mr. Green дотука как пък нито един не ми угоди на акъла  Crazy
Виж целия пост
# 156
Здравейте пак
Аз понеже сме във ваканция се мотая нагоре надолу,
ама после нада ли щте имам време да пиша,
Та да гледам аз да наваксам за по напред хи хи.

Та ако иска някой да гледа хаж
Тука намерих нещо
Незнам дали ще се отвори  обаче,
Ако се отвори приятно гледане ви пожелавам.
http://www.saudi1.tv/aLinks.aspx?id=2
готово има в момента предаване от Муна
Виж целия пост
# 157
Мархаба,

Онези питки на Хадил въпреки мързела и опитите ми да ги забравя.... не успявам нещо.Явно ще ги пробвам !
 
Лили ти как така харесваш студено агнешко ??  Иначе аз не съм почнала работа ... да ти отговоря от преди сто години въпрос Crazy

Хадил...сетих се нещо да те питам. Ти щом си от дете в Бг  ...дали се сещаш за едно момиче Абир се казваше, от Ирак/ надявам се не се лъжа/ Живееха обаче във Варна , майка й учеше медицина там( живееха само двете, баща й изобщо не беше в Бг)..и тя Абир учеше в моето училище, много се харесвахме .Това преди много години беше обаче....  Rolling Eyes

Светле    Hug


Виж целия пост
# 158
Лили брой ме и мен за гостито. Аз такива работи видях по глобуса за емирствата че ми паднаха очилките  Laughing  Hug
Ложайн страхотни картинки наистина. Горките овчици ама пък са вкусни.
Шило ами оправяй се вече и се развърти за айда нещо да спретнеш   bouquet
То и мен ме гони мързела ама страхотно - цяла отпуска така и не се наканих да направя нещо съществено, ама сега тези дни (ако не ми мине котка пътя) смятам да се поразвъртя.
Лека вечер на всикчки  Hug Hug
Виж целия пост
# 159
Салам, арабелки   bouquet

И аз се нареждам на опашката за гости у Лили, менюто уж е за само един ден, а хем много богато, хем и екзотично звучи.  Flutter

А прочетохте ли, че и 84–годишната баба на Обама (майка на баща му, от кенийско село) е в Мека за хадж http://www.adnkronos.com/AKI/English/Religion/?id=3.0.4036802442

Ето още една карикатура –   черният арабин се радва на гостенката (внос от Русия, Австралия или Грузия), и уж е гостоприемен домакин, но ножовете чакат зад дивана.  Crazy
Виж целия пост
# 160
АИЯ  hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy аз тези дни само се хилотя на тези карикатури!!! Ама горките овчици. Обаче от този калпав нет (в египетско) не успях да попитам моичкия купил ли е овчица и кога ще и тегли ножа  Sad
Файма при теб как е нета че тези дни само прекъсва при нас и не може човек две думи да размени.
Виж целия пост
# 161
Никито, и при мене нета е ужасен, но аз имам и кабел и USB към мобилен оператор и крепя положението  Laughing
А това е бабата на Обама:


Това е бабата с роднини:


А това е баща му:

Във вестника вчера имаше голяма статия за Кенийското семейство на Обама- те са голяма смесица от мсюлмани и християни- баба му е мюсюлманка, а брат й християнин... С баща си Барак Обама живее до 2- годишнината си, после родителите се развеждат, майката се връща в Щатите, и  бащата вижда сина си само един път. Повторният брак на майката е отново с мюсюлманин, от Индонезия. Семейството живее там известно време, до 10-та година на Обама. Де факто Президентът е отгледан от родителите на майка му.
А, забравих да кажа, че бабата казала пред репортера на вестника, че тази година ще пропусне хадж в Мека, защото се чувствала изморена и се страхувала от свинския грип.
Виж целия пост
# 162
Ех,дано внук ми стане президент на Египет,че баба му да ходи всяка година на Хадж  Money!

Айя- hahaha нашата гостенка ще е пакистанска-авствралийските са много тлъсти,индийските са кльощи,
а пък емирските и саудитските са много скъпи  Simple Smile

Хари-ами студено агнешко,от хладилника,престояло .

хайде да пожелая весело прекарване на празнуващите,на останалите:мир и любов  bouquet




горките овчици  hahaha:   http://greetings.kalpoint.com/cards/E_ul_a_13.jpg
Виж целия пост
# 163
лиле що от ден с празника  newsm78 newsm78 newsm78 ,днес си е сиам,или пък утре няма да си на линия  newsm78
Ех,дано внук ми стане президент на Египет,че баба му да ходи всяка година на Хадж  Money!



 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
По тази точка -аз като твоя съфорумка ,ще се възползвам от факта ,че ще могада дойда на концерт при вас,стига човекът още да пее  Laughing
Виж целия пост
# 164

Добро утро момичета .
Черпя днес дъщеря ми става на 4год.Се не ми остава време да пиша а и напоследък и не успявам и да ви чета но от понеделник ще съм по свободна и ще се включвам .Лек ден на всички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия