Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 389 989
  • 2 724
# 1 425
от 17год.съм с керамични котлони и нямам никакви проблеми,лесно се чистят
Виж целия пост
# 1 426
Привет! Явно тук е темата, където ще намеря съвет.
Предстои ни избор на климатик или радиатори Адакс.
Площа за отопление е 30-35кв., като стаите са преходни хол и спалня. Изложението е юг и на двете стаи има тераси,без изолация. Стаите са вътрешни, нямат външна стена. Дограмата е нова Саламандър, 5 камерна, троен стъклопакет (40мм) ка/б/енерг., профила е 78мм. Варианта е един климатик (15-ка) за двете стаи, който да бъде поставен в хола или 12-ка и един Адакс в спалнята. Изискванията, които имам са да е тих (двете тела), че на нашите е като трактор, топлината да е мека, да е икономичен и да не замръзва през зимата. С една дума нещо добро и на добра цена. При избора, на какво най вече да обърна внимание, предвид изискванията, които имам?
Благодаря!


От опит зная,че в тази ситуация,с едно отоплително тяло, в двете стаи температурата е доста различна,поради това,че топлият въздух се вдига нагоре, а вратите са 2 м.и топлообменът е затруднен.Но пък за спалня не е нужно да е чак толкова топло. Зависи от начина ви на живот. Аз бих купила климатик и някакъв радиатор за спалнята,ако в нея само се спи.Това и по друга причина-като е отворена врата към по-студена стая/а тя винаги е по-студена/ имам чувство,че ми духа. Не ми е комфортно.
Виж целия пост
# 1 427
Здравейте, искам да попитам дали е голям проблем, че микровълновата ми е затворена доста плътно в един шкаф на кухнята, а тя определено не е за вграждане. Та притеснението ми е дали и трябва доста въздух да циркулира около нея, или няма проблем да е плътно в шкафа ?
Виж целия пост
# 1 428
от 17год.съм с керамични котлони и нямам никакви проблеми,лесно се чистят
Благодаря!  bouquet

Навих се за керамични, но в магазина предпочетох Бош вместо Горене (или както там се пише  Crazy) Повече ми хареса, защото няма ел.дисплей, няма пуш бутони, вътрешното покритие на фурната ми вдъхна повече доверие...от някакъв гранитен емайл, а пък съм чувала, че на Горене след третата година почвали да се появяват дупки...Чух го и от продавачката, имам и позната със същия проблем...Отделно ми хареса повече и шкафа под фурната, ама това си е подробност... Laughing Утре ще ми я докарат, дано останем доволни...Сега, ако ми кажете каква стъргалка да си взема и с какъв препарат да я почиствам, златни ще сте!!! Grinning
Виж целия пост
# 1 429
Стъргалка- от Лидл  Peace

За фурна държа на телескопични водачи и да има 2 решетки. За какво ми е мултифункционална, като е на едно ниво, като сегашната ми де  #2gunfire/.

Много е удобно когато решетките са 2, защото аз рядко готвя в тавата на фурната, много ми е кофти за миене  Confused
Виж целия пост
# 1 430
има много специални препарати за керамични котлони,ползвала съм ги,но вече само с ЦИВ,а ако не е много зацапана дори и препарат за стъкла върши работа...също и с ,,магическите,, гъби
Виж целия пост
# 1 431
Стъргалка- от Лидл  Peace

За фурна държа на телескопични водачи и да има 2 решетки.
И аз държа на телескопичните водачи и ще си ги поръчам допълнително. Към сто и няколко лева излизат, за два реда...
Взех някаква стъргалка от Технополис - на Collo или нещо такова беше... newsm78

 Doli, ще го пробвам! Peace
Виж целия пост
# 1 432
Здравейте, искам да попитам дали е голям проблем, че микровълновата ми е затворена доста плътно в един шкаф на кухнята, а тя определено не е за вграждане. Та притеснението ми е дали и трябва доста въздух да циркулира около нея, или няма проблем да е плътно в шкафа ?
Трябва да има разстояние  Peace В книжката за микровълновата , трябва да е описано къде колко място трябва да има .
Виж целия пост
# 1 433
Здравейте! Моля ви да ми препоръчате магазин за продажба на втора употреба или такива с транспортни дефекти уреди с компетентни служители които наистина на ми продадат нещо добро! Искам да закупя по конкретно кондензна сушилня  Miele.  newsm78
Виж целия пост
# 1 434
Здравейте! Моля ви да ми препоръчате магазин за продажба на втора употреба или такива с транспортни дефекти уреди с компетентни служители които наистина на ми продадат нещо добро! Искам да закупя по конкретно кондензна сушилня  Miele.  newsm78

Марти76.

A ако размислиш за марката, ми се обади. Имам Индезит за продажба. Кондензна на 2-3г.

МВ фурна трябва да се охлажда добре, особено ако се ползва дълго. Дупките по капака да са свободни от предмети и шкафове.
Виж целия пост
# 1 435
Аз пък си търся фризер No Frost. Харесах си един.. те па го нямали наличен, ама не го махат от сайта  Crossing Arms
И айде пак наново.

Бош или Либхер се чудя (то само такива има) и на Аристон един модел, но не съм сигурна - въпреки, че хладилникът ми е Аристон и съм доволна...
Виж целия пост
# 1 436
Имам нужда от съвет. От три години сме разведени с топлофикация и все отлагаме закупуването на климатик. Хола ни е голям- 28квадрата, югоизток. През зимата, когато има слънце, няма нужда от отопление. среден апартамент сме , на 8 етаж, над нас има още, с хубава дограма сме. Досега се отоплявахме с маслени радиатори, но ми се струва неефективно. Какъв климатик да търся най-добър за мен в съотношение цена-качество?
Виж целия пост
# 1 437
Много съвети ще получиш по отношение на климатиците. Ние лично първо купихме едно Мутсубиши, след около 2 г купихме още едно, догодина трето ще вземем. Много съм доволна, около 1100-1200 лв мисля е моделът за по-малка кубатура, защото другият ни е за 50 кв помещение. Много тих, не духа, икономичен, доволна. Не мога да ти кажа точно моделите, но евентуално са нещо такова: http://viktorelektrik.com/?p=3315
Няма ги точно моделите, трябва да търся по бумагите, кои са. Единият е на 4 г, другият на 2.
Виж целия пост
# 1 438
Имам нужда от съвет. От три години сме разведени с топлофикация и все отлагаме закупуването на климатик. Хола ни е голям- 28квадрата, югоизток. През зимата, когато има слънце, няма нужда от отопление. среден апартамент сме , на 8 етаж, над нас има още, с хубава дограма сме. Досега се отоплявахме с маслени радиатори, но ми се струва неефективно. Какъв климатик да търся най-добър за мен в съотношение цена-качество?

За тези квадрати ще трябва яка машина, поне 14, че и нагоре евентуално. Този със сигурност ще се справи http://klimaonline.bg/stenni-invertorni/138-fuji-electric-rsg-14lmca.html , но не знаем колко сте готови да отделите за климатик...
Ето и Mitsubishi - http://klimaonline.bg/stenni-invertorni/147-mitsubishi-electric-msz-sf35ve.html
Виж целия пост
# 1 439
Имам нужда от съвет. От три години сме разведени с топлофикация и все отлагаме закупуването на климатик. Хола ни е голям- 28квадрата, югоизток. През зимата, когато има слънце, няма нужда от отопление. среден апартамент сме , на 8 етаж, над нас има още, с хубава дограма сме. Досега се отоплявахме с маслени радиатори, но ми се струва неефективно. Какъв климатик да търся най-добър за мен в съотношение цена-качество?

За тези квадрати ще трябва яка машина, поне 14, че и нагоре евентуално. Този със сигурност ще се справи http://klimaonline.bg/stenni-invertorni/138-fuji-electric-rsg-14lmca.html , но не знаем колко сте готови да отделите за климатик...
Ето и Mitsubishi - http://klimaonline.bg/stenni-invertorni/147-mitsubishi-electric-msz-sf35ve.html
Нашият хол е 35 кв и 12ка Панасоник се справя чудесно Simple Smile 1 етаж, отвсякъде изолация (вкл. и на пода).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия