Биха ли ви шамари в родилното?

  • 28 981
  • 557
# 240
Не  са ме били, напротив държаха семного професионално, но и аз раждах чрез секцио. Включвам се, защото по време на реждане удариха шамар на една от родилките...и бебето изплака минутки след  това. Не са я обиждали или нещо такова. Тя просто не искаше да слуша какво й говорят. Така я "освестиха" и личното ми мнение е, че по този начин спасиха бебето й. За протокола, тя няма епизиотомия и после дори се извиняваше.
Виж целия пост
# 241
При първото раждане, по-скоро бяха незаинтересовани, отколкото груби, второто беше съвсем различно (в частна клиника).
Виж целия пост
# 242
Гласувах с последна опция.Пък и моят човек беше от начало до край с мен в родилното.Няма как просто някой да ме удари или нагруби за да ме унижи и той да гледа Wink
Виж целия пост
# 243
само ми се канеха и заплашваха...
Виж целия пост
# 244
само ми се канеха и заплашваха...

Ужас!!  ooooh! #Crazy
Аз родих в частна клиника и отношението беше доста различно, както се и предполага де!  Wink
Виж целия пост
# 245
А тука много субективни мнения има. Мисля, че не може всичко да се поставя под общ знаменател. Всяко натискане на коремаили нещо друго  не е насилие. Понякога това се налага и е животоспасяващо както за майката така и за бебето. Искаш не искаш раждането си е болезнено и може да ни боли да ни е гадно, да вием от болка но най важното е бебето да е добре. Мисля че анкета е доста подвеждаща
първо защото в нея гласуват хора, които са раждали в различни години. Какво значение има ако на някой са го тормозили преди 5 год примерно. Авторката на темата ще ражда сега и много неща са се променили от тогава.
второ, голям субеткивизъм има тука. Момичето с което бях в стаята роди много лесно и бързо, без никакви лекарски интервенции и след раждането си не спря да се оплаква. То не бяха болки не беше чудо.
Направете една  анкетата да гласуват в нея само майки, които тази година са раждали и друга в която гласуват тези, които са раждали преди години. Така ще може да се направи нещо като сравнение какво е сега и какво е било преди.
 Ето започвам аз
Тази година раждах и отношението беше перфектно. Обесняваха ми какво ще ми правят, защо, какви ще са последствията за мене и за бебето. Болеше си много, виках, крещях но никой не ме упреквал за това. Всички ми помагаха да се чувствам по - добре  и най - вече да се чувства добре бебето. Единственото лошо нещо което видях, беше в деня на изписването, когато доктора ми се накара. Но той се извини накрая и ми обясни какво трябва да направя.
Лек ден на всички и по ревливи бебета пожелавам на бъдещите майчета, че да има какво да правят след като родят. Да не мислят за глупости, кой ги натискал, кой ги е шил, изнасилвал и други щуротиии а да си гледат бебетата.  ylinfant baby
Виж целия пост
# 246
Сега прочетох анкетата ooooh! Да не раждаме в някакви концлагери  Laughing
Виж целия пост
# 247
само ми се канеха и заплашваха...

И ти спря производството на естествен окситоцин и процеса на раждане спря Simple Smile
Виж целия пост
# 248
не не са ми били шамари нито са били груби.
Виж целия пост
# 249
Нито са ме били, нито са били груби -  точно обратното, всички бяха много мили Peace
Виж целия пост
# 250
При първото ми раждане, което беше в София "Шейново" - просто бях една от всичките, никакво отношение, като животно - лягай, напъвай, готово ставай....  лекарката беше като робот, После в стаята лекарите и сестрите който се появяваха от време на време, все за нещо викаха по всичките родилки в стаята - 4бр.  Така и не разбрах какво точно искаха от нас, никой не обясни за какво бяха всичките тези нацупени физиономии - все едно у тях съм отишла да раждам.
Второто и третото дете родих във Враца - доволна съм. Добро отношение и загриженост. Поне по 4-5 пъти ме питаха как съм имам ли нужда от нещо..... такива неща.  В стаята бяхме 6 жени и на визитация обръщаха внимание на всяка една по отделно. Мисля, че в "прованса" докторите са по съвестни и по човечни  -  говоря за безплатно раждане в държавна болница.
Виж целия пост
# 251
.... Мисля, че в "прованса" докторите са по съвестни и по човечни  -  говоря за безплатно раждане в държавна болница.
Според мен обяснението е в количеството родилки, което поемат на смяна  Crazy
И аз съм забелязала, че лекарите в провинцията да много по-любезни, разговорливи и спокойни.
Виж целия пост
# 252
Затова ми се искаше да избегна родилните домове... в смисъл АГ болниците... според мен е по-добре да се роди в болница с родилно отделение  newsm78 Там родилките не са като на поточна линия и май докторите са малко по-съпричастни...
Виж целия пост
# 253
Няма как лекарите да съпреживяват нашите емоции. За мен примерно това е първо бебе, за тях - 20-то за деня. Колкото и мило и внимателно да са се държали всички, не съм очаквала да пуснат сълзи на умиление при вида на бебето ми.
Виж целия пост
# 254
При първото ми раждане, което беше в София "Шейново" - просто бях една от всичките, никакво отношение, като животно - лягай, напъвай, готово ставай....  лекарката беше като робот, После в стаята лекарите и сестрите който се появяваха от време на време, все за нещо викаха по всичките родилки в стаята - 4бр.  Така и не разбрах какво точно искаха от нас, никой не обясни за какво бяха всичките тези нацупени физиономии - все едно у тях съм отишла да раждам.
Второто и третото дете родих във Враца - доволна съм. Добро отношение и загриженост. Поне по 4-5 пъти ме питаха как съм имам ли нужда от нещо..... такива неща.  В стаята бяхме 6 жени и на визитация обръщаха внимание на всяка една по отделно. Мисля, че в "прованса" докторите са по съвестни и по човечни  -  говоря за безплатно раждане в държавна болница.

Ей точно за това говорех ooooh!
Мила, с най добри чувства, но ти как искаше по-точно тези от Шейново да се държат с теб? Да се препотяват заедно с тебе и да викат заедно с тебе? Ами като роботи са защото на тях това им е работата.
 Не са там от добри чувства и умиление към 40-50те бебета раждащи се всеки ден. Не казвам, че не им пука, но пък не знам защо вие очаквате някакво лично отношение, като за тях всички родилки и бебета са еднакво важни (не говорим за тези които си плащат).
"лягай, напъвай, готово ставай"- ами така е защото след тебе чакат още майки да раждат, или ти очакваше кафенце и бонбони да ти носят и телевизор да ти пуснат?
А в "прованса" имат време да ти обръщат повече внимание просто...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия