Правилно/законно ли е ремонт в детската да се плаща от родителите?

  • 3 318
  • 54
# 45
Ех не можем да ви стигнем софиянци...... то ремонти за по 300 лв, помагала за по 100, та веч1е и кетъринг...... сигурно от Шератон, а за по бедните от Кемпински......
Боже , боже не че съм за комунизма, ама тогава вс ходихме с едни шорти и престилка от горе и дъвчехме гевреци.... а сега тоалети, гланцове червила и преси..... къде остана детското бре хора ?!?
Виж целия пост
# 46
ми не е правилно, но пък предпочитам така, отколкото нищо....
при нас единствено в началото искаха за нови шкафчета...старите бяха ултра зле и потрошени....ми платихме си ги...

за помагалата и играчките не коментирам.... нямам проблем...даже се чудя защо тази година не са събирали за играчки...като знам колко лесно и с кеф чупят всичко...пък явно държавата не купува такива....

носим и Т.Х., сапуни, салфетки и мокри кърпички чат-пат...и това е.
Виж целия пост
# 47
Абе от нищо до 300лв има разлика  Wink
Виж целия пост
# 48
Боже,Villiko,какви са тия ремонти?Че и кетъринг?!И това е държавна градина?! ooooh!
На нас никога не са ни искали пари за ремонти.Миналата и тази година поетапно без да се затваря отремонтираха градината.Ние в началото на всяка учебна година събираме средства за играчки,учебни помагала,както и за подаръци за рожденните дни.Сумите са общо 30лв.за тази година-20лв.учебни помагала и 10лв. за подаръци.На родителската среща никой не възрази,но тази година се получи скандал.Както всяка година, род.настоятелство след род.среща остави за около седмица на видно място папка с всички разписки и фактури за изхарчените пари.Проблем създаде директорката,която е наказала дисциплинарно госпожите за неблагоразумието им да поставят списъка със сумите дадени от родителите на всяко дете,при положение,че в този момент е имало проверка от общината или МОН(не разбрах точно).Изглежда и някои от родителите са възразили защо някои родители са дали по-малко пари.Нашата директорка изпълнява длъжността от около 30години и се е взела много насериозно.Вече много родители и служители се дразнят на поведението й.Например,заради лошият й избор на столчета,подходящи за деца на 2-3години,ние постоянно купуваме нови,защото старите се чупят.Въпреки от направения ремонт материалната база е отчайваща.Мебелите са сигурно на повече от 10-15години.
Виж целия пост
# 49
Оказа се, че сме на кетъринг, защото правели ремонт на кухнята. въпреки че точно пред мен един баща негодуваше, че нали уж лятото градината била затворена, заради ремонт на кухнята...Вече тотално се обърках!
Виж целия пост
# 50
При нас сега довършват една тераса - направиха и покрив, сложиха и дограма, изолация, за да стане физкултурен салон. И залепиха съобщение, че по единодушно решение на педагогическия съвет всеки трябва да даде по 30 лв. този месец или на две вноски по 15лв. Не знам до каква степен е законно и правилно, поне при нас сумата е поносима, но при вас 300лв.  ooooh!
Да, за едни е поносима, но за друго  може би не е, ако например са с 2 или 3 деца в детската градина, а и никой не попита родителите въобще дали искат физкултурен салон, а направо на съвета се решило от една шепа родители и това е, ще плащате и толкова. За мен това си е чисто изнудване, било дарение, но никъде не пише че сме длъжни да правим дарения на детската градина, а само по желание, ако имаш възможност. Както до сега децата нямаха физкултурен салон, така и за напред може да няма, може би щеше да е по-удачно този салон да се направи на стая за още една група, защото и без това децата са по 33 в една група и няма къде вече да се побират, но все нови и нови деца се вземат в групите. Не съм съгласна тези пари да се изискват от родителите, за мен това е чисто изнудване!


Аз съм с 2 деца във въпросното ОДЗ.И двете догодина няма да го посещават и да използват салона.Но аз дадох тези пари и го приех като дарение.Директорката ни е спечелила награда Директор на 2009 год,постоянно прави подобрения и се бори за по-добри условия.Можеше тихо и кротко да си седи и да си получава заплатата,но тя не е такъв човек,а деен.Нали затова сме избрали децата ни да посещават въпросното ОДЗ,защото освен обич и грижа,ще прекарват деня си в добри условия.
Аз присъствах на въпросното събрание и мога да Ви уверя,че не бяхме шепа родители.Имаше пълен кворум от Родителското настоятелство и Активите.Поканени бяха всички родители.Ако се интересувате,помолете да видите протокола точка по точка и тогава се изказвайте. PeaceДо 20 часа обсъждахме варианти и гласувахме.Та нали това е за нашите деца,Общината не ги финансира,а и не мисля,че физическото развитие на децата е маловажно,напротив. NaughtyНа 16.12.2009 ще има ново събрание,заповядайте и изкажете мнението си! Peace
За моето семейство това също беше непосилна сума,защото в момента не работя.
Виж целия пост
# 51
В кое ОДЗ си?
Права си за това, което описваш, че при пълно единодушие няма проблем.
Но...при нас не е така. Аз не съм била на въпросното събрание, защото постъпихме 3 месеца по-късно. И според мен всеки, който иска да спонсорира градината - поздравявам го, но не всеки има тая възможност и това желание.
Виж целия пост
# 52
Mарuя - Благодаря за разяснението.  Peace Странно как съм пропуснала първото събрание, а уж гледам таблата редовно, но днес видях датата за второто събрание (кога се е състояло първото? ).  Peace Разбира се за директорката нищо лошо не мога да кажа, а даже напротив, наистина прави много за градината и условията са много добри.   Peace По-скоро начинът на това "задължително дарение" нещо като "задължително избираем предмет" ми се струва не особено коректен (говоря за практиката като цяло, защото масово се процедира така, а не само за нашето ОДЗ). Просто не виждам как родителското настоятелство може да реши всяко дете да направи дарение.  Thinking  Аз нямам нищо против да даря тази сума и за мен тя не е проблем. И по-големи суми съм дарявала, поне съм сигурна, че директорката наистина си върши работа и отиват за подобряването на добрите условия на децата. Но както тази сума при нас е 30лв., така при viliko  е доста по-голяма .... и там вече става доста по-сериозно.  Confused
Виж целия пост
# 53
Първото събрание беше на 25.11 от 18 часа.
Наистина,за въпросите,които Ви инресуват се обърнете към Директора. Peace
Виж целия пост
# 54
Според мен е правилно да се събират средства за ремонт, който ще подобри условията, в които се отглежда детето ми, след като държавата не дава пари...остават родителите. Никога не са ни изнудвали, притискали и т.н. Събираме се на родителска среща, обсъждаме и решаваме от какво имат нужда децата, какви средства ще се събират, какво ще се купува и така. Суми над 50 лева на дете за подобрения до сега не сме събирали - купували сме шкафчета и ламинат. Директорката ни е много съвестен и отговорен човек, намира си начини жената и големите ремонти - бани, дограми, нови креватчета се поемат от детската градина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия