Има ли фенове на фентъзито

  • 23 601
  • 448
# 240
Ех,запалихте ме и мене с тая Песен!Ама докато стигна до нея,ще мине бая време-още съм началото на петата книга от Колелото,а ми се ще да го изчета първо него и тогава да почвам друго. Flutter
Виж целия пост
# 241
Покрай темата и аз взех да препрочета "Песента"  Grinning, барабар с една друга книга (ама тя не е фентъзи).
И почвам да се чудя какво да подхващам след това  Laughing.
Виж целия пост
# 242
Ама докато стигна до нея,ще мине бая време-още съм началото на петата книга от Колелото,а ми се ще да го изчета първо него и тогава да почвам друго. Flutter

Да ти имам и ентусиазма! Аз още не мога да се реша да започна Колелото.  Crazy Все някой ден и до него ще стигна, надявам се. Бяха ме запалили още преди доста време.
Виж целия пост
# 243
Аз я чета на пресекулки...чета един том от него,после 5-6 други книги,ама не е много умно това,че много забравям имената на по-второстепенните герои. TiredЩе гледам таз година да попрочета повечко евентуално. Peace
Виж целия пост
# 244
на мен Колелото ми вървеше много леко. спрях да го чета обаче, защото ми писна да хвърлям пари на вятъра, а то да няма край. стигнах до там където Нинив и Ранд почнаха да пречистват Извора. реших, че това е добър край за мен и го зарязах.

да питам - Нощния, Дневния и Последния патрул имат ли определена последователност на четене или всяка е сама за себе си?
Виж целия пост
# 245
Не предполагах,че толкова много хора четат фентъзи,още по малко пък жени.Сега вече няма да ме е срам да казвам какво чета,защото си мислих,че това е предимно мъжко/и по скоро младежко/четиво.                                                                                                                                             Освен тези книги които се изброяват по горе мога да ви препоръчам още една,която вероятно ще ви хареса.Авторът е Тад Уилямс,книгата-Спомен,Печал и Трън,която е от четири части.  Ако някой реши да и хвърли едно око най вероятно ще я прочете цялата.
Виж целия пост
# 246
Аз намерих само първите две части от Тад Уилямс. Последните две са изчерпани и май няма да ги преиздават, затова и не съм ги почвала
Виж целия пост
# 247
Аз намерих само първите две части от Тад Уилямс. Последните две са изчерпани и май няма да ги преиздават, затова и не съм ги почвала
Провери в библиотеките.Аз от там си вземам.Излиза ми доста по евтино отколкото да ги купувам
Третата част се казва-Към кулата на зеления ангел-и е от две книги.
Първите две харесаха ли ти?
Виж целия пост
# 248
Ами не съм ги чела - като видях, че последните две са изчерпани и реших да не я почвам. По принцип не обичам да чета на компютъра, а пък за библиотека въобще не се сещам - по-скоро искам да ги имам книгите в моята библиотека. Ако решат да я преиздадат, ще си я купя
Виж целия пост
# 249
Здравейте,аз съм голям фен на фентазито-книги(романи,новели) и на филмите-хорар  Twisted Evil
Сега се включвам в темата и ще ви следя.
Последно четох нещо старо: Артър Кларт- трилогията му "Окото на времето".Има страхотни идеи и е доста увлекателна и реалистична.Мисля,че рядко излизат хубави романи,както е и с филмите.
Виж целия пост
# 250
Оу, сетих се сега нещо много любимо - "Очите на дракона" на Стивън Кинг! Чела съм я и на български и на английски. Много ми хареса!  Heart Eyes И беше поредното доказателство за мен, че Кинг е великолепен разказвач.
А като съм зачекнала Кинг, някой чел ли е "Тъмната кула"?  newsm78 Мисля, че и тя е фентъзи.
Виж целия пост
# 251
Аууу, Лейди Фрост, до сега си мислех ,че само аз съм луда и съм изчела "Очите на дракона" поне 5 пъти, а като си представя , че можеше и продължение да има....
На въпроса за "Тъмната кула"- невероятна ! По цели нощи съм чела, просто не можех да се спра!
Виж целия пост
# 252
На въпроса за "Тъмната кула"- невероятна ! По цели нощи съм чела, просто не можех да се спра!

Мммммм... Май си избрах подаръка за 8ми март!  Mr. Green
И от други хора съм чувала, че е страхотна.
Виж целия пост
# 253
Очите на дракона е много приятна. Любимия ми момент е с въжето от салфетки, с което Питър /ако не бъркам името/ избяга от кулата  Laughing Тъмната кула има един глас против от мен. Прочетох я за обща култура, но ми дойде трудно смилаема. Най-любимото ми от Кинг е  Сблъсък - 3 книги са.
Виж целия пост
# 254
Ама докато стигна до нея,ще мине бая време-още съм началото на петата книга от Колелото,а ми се ще да го изчета първо него и тогава да почвам друго. Flutter

Да ти имам и ентусиазма! Аз още не мога да се реша да започна Колелото.  Crazy Все някой ден и до него ще стигна, надявам се. Бяха ме запалили още преди доста време.

Аз пролетта се присетих за Колелото и набързо препрочетох 10 от книгите, докато накрая ми втръсна и спрях - аз чета много бързо, макар че нямам много време, така че за около 2 месеца ги наваксах. Всичко чета на компютъра обаче... отвикнала съм вече да чета в нормален формат...

Аз също харесвам Тъмната кула, макар че не съм я дочела докрая - първите няколко части са супер интересни и се вижда страхотно пътя на Стивън Кинг като разказвач, просто много ясно си личи коя част с кои от известните му книги е писана. На мен доста силно ми убягва смисъла и целта в книгата, но пък е много интересна.

По нещо ми напомня на сагата за Алвин Създателя - не знам дали сте попадали на тази поредица, тя започва супер обещаващо като класическо фентъзи. Ражда се седми син на седми син, водата е неговото проклятие и го преследва постоянно, има си едно момиче, което бди над него и т.н., много обещаващ старт. И после по някакъв странен начин се разтваря във... времето на пилигримите в Америка и борбите на индианците и белите; много странна книга според мен, даже на Карлос Кастанеда го докарва на моменти.

Та всичкото това ми напомня на Тъмната кула Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия