Радостта за мен е най-голяма,аз през ЮЛИ ще съм мама/2010г./

  • 26 254
  • 723
# 630
Аз имам приятелки, които са раждали и по естествен път и със секцио. И всички много доволни от всичко. Затова не се настройвам за нищо, каквото стане. Аз преживях това лято кюртажа с местна упойка, която не ме хвана, бяха адски болки повярвайте, така че каквото и да ми предстои ще го преживея. Макар че изобщо не мога да търпя на болка и веднага ми прилошава и припадам, но ще се мобилизирам. Simple Smile
Виж целия пост
# 631
Момичета, виждам, че коментирате раждането..... моето беше като на Бяла лястовица, но в полусъзнание успях да родя след 12 часова мъка. И 10 деца да имам и 10-те така ще ги родя  Naughty След раждането станах да си ходя сама до стаята, но не било позволено, а за това, че възстановяването след секцио било много бързо и безболезнено не ми се коментира, била съм там, видяла съм...... моето мнение е, че щом няма мед. причиниза секцио, няма какво да се чудите!  Все пак това, че някой мами са родили трудно 1-я път не означава, че непременно пак ще ги боли.
Изобщо колкото и да боли, стига сте мислили само за себе си, мислете само и единствено за малкото бебче!!!
Виж целия пост
# 632
Ааааааа,Лястовичке,то това твоето нормално,хич не е било нормално с тея предизвиквания и манипулации.И за бебето си е било тормоз.В такъв случай,найстина по-добре секцио.Поне стреса ще му е по-малък.Иначе при найстина нормалното раждане,стреса за бебето,е найстина по-малък,защото не го изваждат изведнъж от познатата за него среда,а си преминава плавно през всички етапи,подготвят се дробчетата и т.н.
Но нормалното,не е предизвикано раждане Naughty
Аха,но вече надносвах и получих гестационен диабет седмица преди термина и белтък в урината,високо кръвно и нямаше смисъл да чакам вече.Бях си достигнала и термина така или иначе. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 633
Има трудно възстановяване и след нормално раждане и след секцио, има и лесно възстановяване и след двете. Прекалено е индивидуално, никой не трябва да убеждава никого за нищо. За това всеки се информира и решава за себе си. Peace
Виж целия пост
# 634
Интересна тема сте подхванали. Аз миналият път бях със секцио по медицински причини. Сега пак ще е секцио, ще са минали по-малко две години от предното раждане и ще е трудно да се навие някой да ме изроди нормално. До последно много съжалявах, че съм секцио, много ми се искаше да не е така. Малко се успокоих когато Маги изпревари събитията и тръгна по-рано от планираното. Така поне бях сигурна, че си е била готова и не сме я извадили когато аз съм решила! А после се потвърди поговорката "Всяко зло за добро". Оказа се, че пъпната и връв е много оплетена около вратлето, всички в операционната казаха че е родена с късмет. Според доктора ми при нормално раждане е могло да стане и най-лошото! Относно възстановяването - много бързо се възстанових, всички болки изчезнаха в мига, в който ми дадоха малката бонбонка Heart Eyes С кърмата проблеми не съм имала, допреди 3 седмици още си я кърмех. Съгласна съм с Хексе, че всичко е много индивидуално!

Виж целия пост
# 635
Дами,а как се процедира в БГ?Колко по-рано се вади бебето при планувано секцио? Две седмици предварително съм чувала?! newsm78
Ако е така,значи ще преминем ние към юнските бебенца ! Както и да е,само да сме живи и здрави !  Praynig
Виж целия пост
# 636
При мен беше седмица преди термина. И моят бебчо ще е през юни най-вероятно. Но ще са юнски юлчета, няма да се цепим от групата Wink
Виж целия пост
# 637
Да ви питам нещо - как сте с гаденето? При мен вместо да намалява с напредването на седмицит се засилва. От 3-4 дена направо постоянно ми се повръща. Дори на моменти се изкушавам да ида да се напъна  Crazy Sick Много мие  гадно тези дни. И преди ми минаваше като хапна нещо соленичко, а сега - никакъв резултат. Само докато се храня не ми се гади. Дори снощи като станах до тоалетна пак ми се гадеше и едва заспах  Thinking И гаденето е млако по-различно сега - нещо средно като да си изгладнял и да ти се повръща  newsm78 Дано мине в четвърти месец  Praynig Дано мине в четвърти месец  Praynig Дано мине в четвърти месец  Praynig
Виж целия пост
# 638
Лелиии, докъде сте стигнали....по-кротичко,
като си му дойде времето, ще се реши кое как ще е и всеки за себе си:)
Хрумна ми едно заглавийце:
Благословени  и дарени с  юлски бебоци, засега скрити в сладки кореми
може пък да ви хареса:)))
Виж целия пост
# 639
а така по-добре звучи всъщност:
Благословени и с юлски бебоци надарени,засега скрити в сладки кореми
Виж целия пост
# 640
Катче,ама много е сладка Маги.Пу-пу,ама съм и фен още от темата за Поли.Май там видях снимката ви за първи път. newsm78

Нормално,секцио-важно е бебето да е живо и здраво.В сравнение с това което идва след раждането,самото раждане е песен,независимо как е протекло Crazy

За секциото знам,че се прави 2 седмици преди определеният термин Peace
Виж целия пост
# 641
 Здравейте мамчета!По темата за гаденето-svetulka,аз лично също съм така,дори днес бях при тегленето се оказа,че съм отслабнала!Изписаха ми други витамини.Резултатите от генет.изследвания и всичко останало е наред!Оказа се,че Дядо Коледа ни оставил още един подарък под елхата-бебовците са две!!!Стискайте ми палци и дай Боже всички да сме живи и здрави! Praynig
Виж целия пост
# 642
Преди няколко дни тук се говореше за БХС и фетална морфология. Искам отново да повдигна този въпрос, но този път с конкретни питания към всички вас: 1. Ще си правите ли тези изследвания?; 2. И двете ли?; 3. Какво ви спира/подтиква да си направите изследванията?

Не мога да кажа, че се чувствам особено информирана, но за мен БХС е напълно излишно изследване, което може да донесе само неоснователни страхове - това е впечатлението ми от прочетеното до момента. На 25 съм, по никакъв начин не попадам в каквато и да е рискова група и не мисля, че има човек, който да ме убеди, че трябва да се подложа на това.

При феталната морфология нещата изглеждат много по-прости - не мисля, че там резултатите могат да бъдат двусмислени и това е нещо, което бих направила - около 20 г.с. - това е, ако не се лъжа, времето за втората. Споделете вашите размисли и страсти.  Wink
Виж целия пост
# 643
Момиченце или момченце какво ще е юлското ни детенце?!

Едно предложения и от мен !  Wink
Виж целия пост
# 644
Това,което ще правя аз другата седмица е гледане на видеозон на първи триместър - мерене на вратна гънка,на нослето,ръчичичките и крачетата,също оглеждане на сърцето !!! Казва се скрининг на първи триместър ! Искам да чуя и мнението на специалист по отношение на плода,а и защо не потвърждение на пола.Според моята си докторка всичко за сега ни е наред и няма нужда,но аз искам за наше успокоение да отидем.А и това е една последна хубава възможност да си видим на цял екран малкото слънце,защото след една-две седмици ще е вече толкова голямо,че ще се виждат само части от него на монитора.А и какво по-хубаво от това да си имам прегледа записан на видеокасетка,това си остава един спомен за цял живот.А и ще го пускам редовно на бъдещата кака да свиква,че ще има нов член на семейството.
При втората фетална морфология,която е много важна ще се оглеждат всичките органи.Тогава ще може да се огледа най-вече сърцето и ако има някакъв проблем да се каже на време,най-вече сърдечен.Имам познати,които не правеха тази ФМ и детето им се роди със сърдечен проблем и беше оперирано малко след раждането,защото е започнало да се задушава и посинява и чак тогава се е открило,че нещо с едната клапа не функционира добре.Сега малко преди третата годишнина е било оперирано още веднъж.Та така..20 седмица ФМ и много важна.Даже може и 21-22 да са още по-добре оформени органите !
А що се отнася за възрастта аз също не съм кой знае колко престаряла,че да го опирам на възраст,че като съм под 30 и да не ходя.Гаранция няма никаква !
Давам пример с моя съученичка,с която бяхме бременни по едно и също време сега.На ФМ се видяло,че детето е без пръсти и на двете ръце.Махна детето.Това не се е видяло в трети месец на обикновен ехограф. Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия