Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са някои от симптомите на бременността, които майките обсъждат във форума?
Какви са препоръките за справяне с гаденето, предотвратяване на стрии и облекчаване на гаденето и неразположението по време на бременност?
Какви са препоръките за справяне с високото кръвно налягане по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са някои от симптомите на бременността, които майките обсъждат във форума?
-
Какви са препоръките за справяне с гаденето, предотвратяване на стрии и облекчаване на гаденето и неразположението по време на бременност?
За да се справите с гадененето по време на бременност, опитайте да консумирате кефир, избягвайте шоколада, използвайте кисело мляко, пийте вода и яжте краставица за таратор, намажете се с масло от какао или смесете крем за овлажняване със свинска мас и избягвайте храни, които могат да предизвикат гадене. За да предотвратите появата на стрии по време на бременност, често се препоръчва използването на овлажняващи кремове, масла (като какаовo масло или свинска мас) и прилагане на естествени средства като алое вера. Майките също споделят своя опит в борбата с тях. Препоръчително е да пиете достатъчно вода, да избягвате горещите вани и душове, и да се консултирате с лекар при продължаващи проблеми. Освен това е важно да избягвате натоварването и отделянето на време за почивка. Препоръчителните методи за справяне с гадене включват използването на компреси от водка и черен пипер за гърлото, запарка от лайка за вдишване, смес от лимон и гореща вода с мед. Ако гаденето продължи, важно е да се консултирате със здравен специалист.
-
Какви са препоръките за справяне с високото кръвно налягане по време на бременност?
-
Какви са препоръките за справяне с гестационен диабет по време на бременност?
-
Какви са причините за окосмяването по време на бременност и защо не трябва да се отстранява?
След раждането станах да си ходя сама до стаята, но не било позволено, а за това, че възстановяването след секцио било много бързо и безболезнено не ми се коментира, била съм там, видяла съм...... моето мнение е, че щом няма мед. причиниза секцио, няма какво да се чудите! Все пак това, че някой мами са родили трудно 1-я път не означава, че непременно пак ще ги боли.
С кърмата проблеми не съм имала, допреди 3 седмици още си я кърмех. Съгласна съм с Хексе, че всичко е много индивидуално!
Много мие гадно тези дни. И преди ми минаваше като хапна нещо соленичко, а сега - никакъв резултат. Само докато се храня не ми се гади. Дори снощи като станах до тоалетна пак ми се гадеше и едва заспах
И гаденето е млако по-различно сега - нещо средно като да си изгладнял и да ти се повръща