Нека студ царува вън, през ДЕКЕМВРИ ще се сбъдне моя сън!

  • 30 135
  • 698
# 135
Честит рожден ден на Nista и първа месечинка на Павката на * Mimi_T *
Илизаме смело и безотговорно , просто като си с 3 деца много, много не го
мислиш, често пазаруваме с бебето из разните хипермаркети, мол-а още не съм
го обрисала, че ме дразнят тълпите, ама през седмицата се ядва.Иначе, наше село
сме го овършали вече. Сега не го изваждам с количката, ама за по 15-20 минути на
двора ,както беше напекло днес по обед си е екстра.
За стерилизацията, аз понеже все още и на Агафия боклуците стерилизирам, по
навик, та така, но доколкото се сещам някъде по стерилизатора пишеше ,че
остават стерилни нещата 6 часа, ако не се отваря... в упътването пише 100%.
Ето за Авентhttp://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=72&products_id=177
Lassi и на мен ми се вижда бошлаф това с офтамолога, и се чудя как аджеба ще
прегледа такъв дребус, нито на апарат може да го сложи, може да му светне с фенерче
примерно и толкова, знам, че като има проблем им слагат упойки да видят за
поражения, но това при недоносените бебета, за другите...От 6 месец трябвало
да се обърне внимание и да се посети специалист Rolling Eyes
dori_ta не се самонавивай само, всичко ще си дойде на място, като се появи бебчо.  Hug
Виж целия пост
# 136
Честито на всички нови мами! Да са им живи и здрави бебоците  newsm51
Много благодаря за пожеланията, момичета  Hug
Аз се възползвам, че мишленцето ми спинка да драсна някой ред, да не остана назад и да се включа по някои обсъждани теми  Mr. Green. Ние се гледкаме с малко помощ от баба. Вчера бяхме на първата си разходка  Heart Eyes Татито много помага, срам ме е, но се справя по-добре от мен  Embarassed Crazy
Не бях много въодушевена от идеята за слинг, докато бременеех, заради слаб кръст, но като че ли ми се струва все по-примамлива тези дни..  Thinking Току-виж и с това се сдобием.
За следродилната депресия - не вярвах, че така ще ме разтресе. Беше провокирана от докторите в болницата, но уж отминава тези дни, дано не се върне, че е кошмар  ooooh!
Това за кърмата в очетата съм го чела, но не бих го направила.
Има ли бебенца, които висят само на мама на цицата? Моето е на 11 дни, но се притеснявам, че не му стига кърмата. Успявам да изцедя само между 40-60мл от 2 пълни гърди  Sad. А Анна и тях не успява да изяде, понеже до 15мин вече е заспала и няма събуждане. Оставям я в кошарката и след 5 мин реве от глад. И всичко почва наново. Онзи ден едва успя да си възстанови рожденното тегло. Пробвах след изцедената кърма да дохраня с АМ на няколко пъти - бебка се наяжда като попче и спи спокойно. Обаче тука ме карат да я държа само на кърма и вече направо не знам. Знам, че кърмата е най-доброто за моето бебе, но при условие, че правя каквото е по силите ми да я увелича като количество, а беба е слабичка и заспива - не е ли по-добре да добавям АМ?
Желая много търпение на всички чакащи мами! Аз си мислех вече, че само бременна ще си ходя, но ето ме  Mr. Green
Виж целия пост
# 137
Живи и здравички да са бебенцата на ТОНИ БОНИ и Буминка.   bouquet
Честит рожден ден на Ниста. Бъди здрава, много щастлива и обичана!
Буминка, пратих ти лс.
памиво, много е сладка Йоанна. Ако искаш заключи албума от чужди погледи.  Peace
[/quote
Как да го заключа ? newsm78
И аз видях че само мая няма ключ Thinking
Честит Александър на Буминка,голам мъж,браво жив и здрав и много да ви радва!!!
Виж целия пост
# 138
pamivo, заключих го.  Wink
Виж целия пост
# 139
Тенкс!!! Hug
Тъкмо се рових как да го направя и видях че има вече клуч,и се сетих,че си ти Heart Eyes
Виж целия пост
# 140
Ето ме, завърнах се от записа.Тонове- добри, контракции-само една, но силничка, болезнена.Вчера имах страшно много и на често, но лекички.Днес почти нямам.Д-ра само се подсмихва и вика "Айде, време ти е" е, айде де и аз нямам търпение вече Party
Момичета, мъничко ни остана всички да си гушнем съкровищата HugТърпение, разходки и спокойствие.
Видях и една съученичка в кабинета и тя чака бебе.Нещо ми стана много весело, като пияна съм в момента Mr. GreenСлушам си музичка, пия кафе(после пак няма да спя, но няма да е голяма загуба и без това само се въртя)
Да ви питам подготвяхте ли си гърдите за кърменето? Rolling EyesПървия път го правих от средата на осмия месец, сега съмвсем съм изключила, а д-ра ме подсети.

Сега отивам да се ровя за адреси на магазини за креватче, само това остана тези дни да купиме и мога да раждам спокойно Grinning

Гушки на всички мами и бебенца, а на останалите 2в1- търпение и усмивки! Hug
Виж целия пост
# 141
ЧЕСТИТО НА ДЪЛГО ЧАКАЛИТЕ И ИЗТЕРЗАНИ LA FEE, MAVI, ТОНИ БОНИ!!! Дойде и вашият ден!!!



ЧЕСТИТО - BIBITSCH, BUMINKA!

ДА РАСТАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ ВАШИТЕ СЛЪНЦА И ДА ТОПЛЯТ ДУШИТЕ ВИ!


Ей, да знаете от 1ч тръгнах да ви чета, вече е 5ч... през цялото време дундурках Дамян на ръце! Това за да не кажете, че е прекалено кротък  Laughing... Водих го навън в двора за 30тина минути, облечен като сн. човек и диша той диша чистия въздух. Иначе цял ден ми спи на 2м от отворена навън врата. Естествено добре завит като пъшкул, с шапчица и ръкавички памучни и одеялца няколко, та въздуха вкъщи е възсвежичък, моите крачка замръзват чат пат, но човека диша! хаха...
Та от тази разходка ли се разсъни не знам, ама цял следобед е буден! Напук на великото спане, което правеше досега. И като е буден не ще да лежи в леглото, иска да го гушкам, оригвам, дундуркам, брей че глезанчо!


zlitova , та по тоя повод - същото е и при нас -сутрин имам доста кърма, явно се събира през нощта, та давам, наяжда се, заспива, че и изцеждам от двете гърди към 90мл. После ги пъхам тях в хладилника. Защото следобедните часове не ми достига явно. Почва и той да суче, заспива, слагам го, буди се иска да яде, давам пак и така до безкрай... та откарваме до следващото хранене... Когато усетя такива моменти, давам добавка от моята си кърма. Пробвай независимо от бебо, след всяко хранене да изцеждаш, колкото и да е малко, съхранявай и го давай като добавка вместо АМ. Твоята кърма си е най-ценна. С изцеждането ще увеличиш производството на кърма. При мен например с помпата нищо не се цеди!  Crazy, не знам защо, или ми е малко кърмата, или не са добре отпушени каналчетата... та цедя на ръка в шишенцето. И става - цедя си както казах по 90мл. Обаче явно му е трудно да ги изсуква. Не знам, сигурно се изморява и заспива. Сега мъжа ми отиде до педиатърката да взима кантарче, ще седи няколко дни в нас, та ще го меря да видя какво хапва и дали е наддал. Ще дам отчет после.

За ортопеда - до коя възраст трябваше да се води на ортопед!? Помня го този момент и с Ели... че да взема да записвам час, ако трябва... На очен не смятам да го водя още... че той почти не си отваря очите...

За слинговете - имате ли наблюдение кой е по-удобен - този като на ета, или с халка или от плат?! Този на ЕТа ми изглежда много удобен, че си е направен и само пъхаш бебето вътре.. другите ми се виждат сложни с връзването, макар че сигурно като свикнеш не е страшно...

За разходките - аз си мисля да водя Дамян основно навън, не в затворени пространства... на мен ми е гаден въздуха по метро и молове и т.н.... направо понякога не издържам - то е супер прашно там и тези луминисцентни лампи - направо ми напрягат главата и очите. Все си мисля, че идеята да се разхожда бебо е чистия въздух именно. Освен, ако не ми се налага и няма на кой да го оставя, не смятам да го мъкна по магазини.
Иначе принципно мисля да огранича докъм 40 ден контактите с външни хора, само с някои, които съм сигурна че са здрави бих допуснала. Все пак, като гледам мои приятели - уж да се видим и кво що, а след 2 дни казват че са болни, явно си има вируси и не ми се ще баш сега в началото да боледуваме.

Румито, малко остава! Чуузи, Катето и на вас! Петя - успех утре!!! СТискам палци да мине дотогава леко и неусетно времето!

Руми, аз този път също забравих и ме мързеше да подготвям гърдите, така и не ги подготвях хич... нито мазах нищо... като се роди бебо, почна да си суче и тогава не мазах... накрая свикнах, нямах проблеми с разранявания и т.н. за щастие!  Peace
След малко ще пусна още няколко снимки в Дамянското албумче  Grinning
Ето:
http://december2009.snimka.bg/baby/damyan-na-kolibri-1-12-2009.451940.16399776

Памиво, много хубави снимки си сложила. Йоанна е страхотна, каката също изглежда много щастлива!
Ама какво ти е чисто бебенцето като се родило! Моя Дамян беше супер омазан в бяло... А дъщеря ми Ели пък се роди чиста... явно някои са омацани, други не...
Виж целия пост
# 142
ЧЕСТИТИ МАЛКИ СЪКРОВИЩА НА LA FEE, MAVI, BIBITSCH, ТОНИ БОНИ И BUMINKA! ДА РАСТАТ ЗДРАВИ, ЩАСТЛИВИ И ПОСЛУШНИ! 

Честит рожден ден на Nista!

Честит 1 месец на бебчето на Mimi_T!

Честит професионален празник на Радена!

petia_sport очакваме утре добрата новина от теб за щастливата ти среща с бебчето!

Вече и аз нямам търпение да започнем да излизаме с количката за по 20-30 минути, защото вече ми писна да си стоя вкъщи. А откакто температурите паднаха под 0 градуса, не смея и на балкона да го изкарам! Преди като бях бременна ми беше писнало да обикалям кварталите около нас, бях ги научила на изуст, а сега нямам търпения пак да тръгна, но с количката.
За МОЛ-овете мисля, че 1-2 пъти преди Коледа може да ги посетим, за да можем да купим някой подарък за празниците, а и на мен ще ми се отрази добре.

Ета, Ласи, ние също си взехме шезлонг, но педиатрите ми казаха да не го ползвам докато бебо не навърши поне 2 месеца. До тогава да го слагам на твърда повърхност, а шезлонга е с леко мек гръб. Вие от каква възраст сте ги ползвали за вашите по-големи дечица?
Виж целия пост
# 143
Минавам само да проверя как върви бебепада /нещо като звездопада/!!!

ЧЕСТИТИ БЕБЕТА НА LA FEE, MAVI, BIBITSCH, ТОНИ БОНИ И BUMINKA   bouquet  bouquet

На всички в трепетно очакване, желая скорошна и безболезнена среща с очакваното щастие!!!

Ние сме добре, все още 2 в 1, утре съм на среща за раждането да видим какво ще стане.
Нашата кака е по-развълнувана отколкото аз за предстоящото събитие, на всички разказва че е кака и може да прави всичко сама!!!

Лека и ползотворна вечер  Hug
Виж целия пост
# 144
Sunnyflo, шезлонга на Ема го купихме за първата месечинка - значи точно на 1 месец е била като я сложихме в него. По принцип този модел производителя го дава за възраст 0+месеца. Няма опасност за гръбчето, защото бебето си е полегнало, а не седнало в него - все едно е в кошница за кола, само, че по-мека.  Има някои модели, които са с по-седнала конструкция и може би тях имат предвид като неподходящи.
Малкия го слагам от 10тия му ден за по половин час там - след като се е наял, за да не повръща (снахите да не четат сега, ама едно от кодовите му наименования е Капитан Драйфус Laughing) или пък като го стегне някоя колика му пускам вибрациите - за секунди го успокоява и заспива.

За излизането - ние от втория ден в къщи мааме гащи по улиците за 1,5-2 часа. Само вчера пропуснахме, но в събота на снега си направихме чудна разходчица. Днес малко на терасата поклепахме, че нямаше как да излезем.
Аз толкова малко бебе по молове и големи матгазини на разходка не водя Naughty Само ако няма  начин и трябва да се свърши работа - тогава. При  толкова народ на едно място и централна климатизация - в никакъв случай - това си е баш развъдник на мЮкроби.
И при минусови Т,  1000 пъти е по-добре навън отколкото в такова затворено пространство. Децата трябва да се каляват, няма да ги изнежваме я!

Ортопед - края на втори месец! Офталмолог - нЕма нужда Laughing


Виж целия пост
# 145
Здравейте
Честити бебчета на Ла Фий, Mavi, Toni Boni и всички останали, живи и здрави и много щастливи    bouquet
Стискам палци за малката Веда, дано всичко е ОК  Praynig
Ние сме добре, през деня спим добре, вечер нещо не чак толкова, но дано скоро да се наредят нещата.
Излизахме вчера да пазаруваме, ама и аз не посмях да го вкарам в магазините и седяха с татито и каката в колата на топличко, че в магазините беше голям ужас, а било криза.
В сряда ще имаме консултация вкъщи да видим какво ще каже за жълтеницата педито и за другите неща  Wink
Пожелавам ви лека вечер и стискам палци на всичките 2 в 1  Hug
Виж целия пост
# 146
Благодарско на всички  newsm51

Значи така като гледам май само покрай празниците може евентуално да отидем с него някъде,защото и кака Ивон пък на 22 има рожден ден и ще трябва да купуваме подарък Heart Eyes
Стискайте палци да не ми дойдат "гостите" поне още една седмица че от кога чакам да ми махнат "сухия режим" smile3508
Ето малко снимчици и от нас- пресни още.... smile3509http://ivonka.multiply.com/photos/album/54/54
После ще ги кача в албумчето ни Peace
Виж целия пост
# 147
За разходките из молови и магазини съм на мнение като Ласи, да аз лепнах вирус от разходка навън, а там говорим за много, много народ на едно място Peace

Дорита, още малко , аз гледам да не мисля за това, въпреки, че е супер трудно, но иначе се изнервям. Просто си повтарям, че явно нося бебетата си до термин, е има още 4 дни, то днешния изминава вече Peace
Виж целия пост
# 148
Честити рожби на Фейчката, Mavi, Bibitsch, Buminka, Тони бони! да са живи , здрави мамите и бебоците , да се хранят и гушкат и да имат най-приказната Коледа !
честит  празник на Радена! пристрастна съм към тази професия , защото моите татко и батко също са ветиринари !
Ниста , ЧРД ! вече си получила най-прекрасния подарък , но нищо не пречи да се сдобиеш и с няколко по-незначителни материални Wink Laughing ,нали!? както и с чудно тържество в отбрана компания  Laughing !

тАА работа с кърмата , хич не е лесна работа за някои , уви  Confused!
zlitova , аз лично съм си дала срок до 20-ти ден , когато сме на редовната консултация . ЛЛ каза ,че дотогава бебоците наддават средно 500гр. , но не разбрах дали от рожденното тегло или от това , което свалят след раждане или от теглото при изписване newsm78 !
с Васил точно на тази консултация разбрах , че не ми достига кърмата и до преди 2 седмици смятах ,че да държа новороденото си беззащитно бебе гладно е един от най-големите ми грехове . сега , обаче пак се подлагам на същия риск с надеждата ,че този път по чудо , може и да стига кърмата . естествено , страхувам се че греша ,но.... ще видим !
добре , че бебе Анна поне плаче и дава сигнали ,че е гладна . с Васето се бяхме завъртели в порочния кръг - силна жълтеница - спи непрекъснато , голям проблем със събуждането ,  съответно вяло сучене , от глада явно още по-голямо успиване и т.н.
относно цеденето - и преди съм казвала , съмнявам се да съществува помпа способна да изцеди гърдите ми ! преди поне ръчно успявах повече . сега ако ме видите как самоотвержено и мазохистично млатя дърпам и стискам - жива ще ме ожалите . и пак нема никой - след кърмене успявам да изцедя само от дясната и само в определено време , едва 5-10 мл.
Collibri , ти пък нямаш никакъв проблем , начи ! 90мл. - храниш го , че и остава !

нощното кърмене - по никакъв начин не бих го пропуснала !!! и изобщо не ме интересува дали на моите бебета им се спи (както впрочем е и при двете , или реват ! лактацията е най-силна приблизително между 3ч. и 6ч. сутринта . от полунощ до към 9 сутринта гледам да организирам 4 хранения - те са най-обилни . и наистина през деня , особено следобед млекопроизводството бележи значителен спад .
преди на някакъв етап, се бяха поотлушили каналите и цедях доста на ръка , основно нощем . така бях свела АМ до към 20% само .

ета , даже съм прилагала това с преварената кърма , но при Васето нямаше ефект - м.б. не бях достатъчно упорита .  билирубина на Андрюшата не ми звучи мн. зле . Емчо го изписаха с някъде около 250 . както вече писах , при някои мами и бебета с разл. кръвни групи , се получавала  несъвместимост и подтискане производството на някакви ензими , разграждащи билирубина . в тези случаи жълтеницата протича по-тежко и/или по-дълго , но не е нещо опасно .


Виж целия пост
# 149
Мими, принц Павел е страхотен! Много е пораснал и въобще муцка е!!!

честит  празник на Радена!

ЧЕСТИТ ДЕН на Ниста!! Ти си почти сърожденничка на детенцето си!!
много радости заедно!

Оска, стискам палци да се омлечиш съвсем добре скоро! Може пък да стане!
Вече имам кантар в нас, отпуснат ни е до утре на обяд и смятам сега като се събуди Дамян да се мерим... да видим какво ще покаже кантарчето - мисля си да го меря при следващите хранения да видя колко суче.
Пиеш ли нещо за кърмата? Аз чат пат лактогонен чай като се сетя... майка ми ми сварила жито... но не мога даже да го опитам, хич не го обичам  Sick...

Цял ден седим на отворен прозорец или врата... вкъщи е бррр, обаче бебо спи като пън. Друго си е на свеж въздух. Още не съм се мобилизирала на разходка с количка. Мисля си още няколко дни на извеждане в градината и спане на отворено, и се почваме и ние навън.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия