ДЕКЕМВРИЙЧЕТА добрички гушкат братчета или сестрички!

  • 71 261
  • 745
# 255
на мястото където работя има български хранително стоки,телефонни кабинки и преводи на пари предимно по уестърн

В emergency  за българи  Joy
Супер. А как стои въпроса с дребните като са болни?
Виж целия пост
# 256
по принцип има всякакви хора от най различни народности ,да чукна на дърво за сега са здрави и не ми се е налагало да отсъствам ,дано да са здравички  Praynig
Виж целия пост
# 257
Дано, стискам палци без повече болести  Praynig

За котката все забравям да кажа - тичахме по лекари, водихме я на скенер и нещата не са добре - има огромен (за нейните размери) тумор между белите дробове, който 1. събира течност около себе си, и 2. притиска дробчетата й. Направихме един курс инжекции за отводняване и дишането й е значително по-добре, но от тук нататък милото животинче ще е ежедневно на хапчета - обезводняващи и кортикостероиди (това пък е за тумора). Няма шанс за операция, никой не знае колко и как ще се развият нещата, но поне не я боли и видимо не се мъчи, игрива е. Много е отслабнала, от кортикостероидите има страхотен апетит, но докога - не знам. Докторът каза, че това, което е добре за животното е дорбе и за тумора му  Cry Ще си гледаме котето, ще си го лекеваме и аз съм оптимист, че може да поживее бая време по този начин  Praynig
За сметка на това другата котка е станала 100 кила, само се възползва от ситуацията и кльопа непрекъснато ooooh!
Виж целия пост
# 258
Часът ми за доктор е утре вечер  - стана половин месец се притеснявам  Confused Странното е, че уж ми дойде (макар и със закъснение), а от тогава чувства натиск в корема, гърдите ме болят, супер чувствителни са и са порастнали, и не мога да си "глътна" коремчето  Wink Сигурно е на психическа основа, ама все пак утре ще се успокоя като мина през лекар.
Пачи - съжалявам за котето. До сега не писах, въпреки че ти четох постовете, защото старата ми писана почина преди 3 години от рак - тоест накаря се наложи да я приспим Sad Имаше първо само 1 тумор - оперираха я, после се оказа че се има разсейки, съответно 2ра операциям накрая доктора каза че е твърде стара за да я мъчим (16 г). Баща ми взе решението сам и ми каза чак след няколко дни. Кучето ми беше починало месец преди това. И сега като пиша сълзите ми текнаха .... още ми е страшно тежко. Не знам защо написах всичко това.......просто не се отказвай, аз нямах много думата - нито за водене при други лекари, нито за лекарства.
Виж целия пост
# 259
Здравейте  Hug.
Вики, страхотна си на снимката. Наистина е за списание Peace.
МТВ, бързо възстановяване. Ще чакам с нетърпение снимки на Жорката Grinning.
Кари, много е хубаво, че си успяла да започнеш работа. Сигурно е и по - добре, отколкото да си по цял ден вкъщи.
Пачи, много е гадно, че не можете да оперирате писаната. Дано с лекарствата да се чувства добре и да не я боли Praynig.
Мише, стискам ти палци за днес. Дано всичко да е наред Praynig.
Виж целия пост
# 260
Честит син на МТВ!
Мила,нека Жорко и Тити ви радват адски много,нека ви слушат и се гордеете с тях!Бързо възстановяване и само положителни емоции ти желая!!!


Вики
,тумбата ти е страхотна,чак ми се прииска и на мен!Ама наистина само на корем си порастнала...браво на теб! preggo Hug

При нас картината е снежна...мноого снежна!Ето как се забавлява Ивко на снега:
http://vesinka.multiply.com/photos/album/90  Nature Snowman Smile
Виж целия пост
# 261
Благодаря ви най-искрено за 4еститките и милите пожелания! Hug Heart Eyes


За злополу4ното си раждане да разкажа...някои искаха инфо-моето е от сигурно най-негативните; определено оба4е не съм го искала и хиляди пъти съжалих, 4е не отидох където и да било другаде, а не тук  Tired
Приеха ме на 18-и ве4ерта, и понеже нямаше самостоятелна стая ме настаниха в...реанимация! (ще видя колко я калкулират в събота).
Секциото ми е планирано за 19-и с избор на екип.
Сутринта-изненада:избрания анестезиолог го няма.
Идва д-р Димитров, който иска да ми сложи пълна упойка. Аз искам спинална, и му обяснявам защо-защото с пълна съм направила при предното секцио, половин 4асов ларингов спазъм от интубацията. Разбира се, не е задължително и сега да го направя, но вероятността е голяма..
Той реши да ми прави спинална  ooooh!..последва влизане в неотоплена операционна-треперех буквално като циган4е...това оба4е се оказа най-белия кахър  Tired
Запо4на опипване на прешлените за поставяне на спиналната-адски болезнено!  Close, После бодене с разли4ен р-р игли-поне 4-5 пъти, и то не бе без болка..
И уж с поставена анестезия, запо4на секциото...до момента в който запо4нах да крещя от болка, просто защото упойката не бе дозирана като хората и и минаваше действието!
Операторите и те се шашнаха какво става и защо викам..но анестезиолога  Rolling Eyes каза, 4е докато не извадят бебето не може да ми сложи никаква др. упойка!!! (ако сложи пълна, съвместима с предходната, спинална-влизала в кръвообр. на беб и той не може да диша).
И така, съвсем и абсолютно на живо ми извадиха бебето от корема.
Нямате идея каква е болката Tired..дано и не разбирате де.
После ми сложи пълна за зашиването..
После последваха и другите, ве4е по-малки но в изобилие простотии..
Пак бях в реанимация..следобеда още в 16 4аса (немам 4   Mr. Green #Cussing out) ме накараха да стана, а със спинална и епидурална анестезия пациента трябва да лежи първите 24 (4аса)  #2gunfire
Ве4ерта поисках да ме преместят сама в стая-разгеле стана!
За обезболяващо трябваше да се моля  Close, при това ми бе назна4ено..сложиха ми некакъв р-р на трамал-файда-нъцки.
На др ден исках да ми махнат абоката, щото така или ина4е нито ми вливаха нещо, а ве4е ръката ме болеше и се бе подула-не можело-да съм 4акала визитация, после не помня какво трябваше да 4акам..накрая мина една акушерка, която помолих да го махне; пита ме защо?..обясних 4инно..отговора:
-и аз от в4ера съм с абокат и не ме боли  Crazy
-еми радвам се за вас, ама мене ме боли-отговарям аз (ве4е ми бе писнало от болка някак си  Crazy)
Махна го, а на излизане измънка :"може да не сте толкова капризни" Shocked
4акам я да мине и да и обясня как за това което плащам ще бъда капризна колкото си искам и ако не и изнася-да си се връща на държавната службица  #2gunfire..още пове4е, 4е по никой на4ин не смятам 4е съм проявила какъвто и да било каприз!
Днес ново 30-изцеждам коластрата която е в пове4е, и ги питам, може ли да я сложа за 3 4аса в техен хладилник, докато дойде съпруга ми на свиждане....не може!
-А може ли на терасата или на перваза на прозореца?
-Не!
(говоря за стерилно плик4е за кърма с 40-50мл вътре...не за дамаджана!)
Ок-имат изисквания сигурно от ХЕИ и знам ли още от де..ама нали по дяволите това е процес пряко свързан с раждането?!? newsm78
Днес "бабинден"-празнуват хората, ..никой не идва да смени памперса на беб..ок, сменям го аз . Оба4е ситуацията беше мноооого оакана-демек за миене  Mr. Green
Ама за куцуз в тоз момент иде сестрата да мери моето кръвно, и понеже трябваше да из4ака запо4натата от мен процедура се фръцна и след 10мин дойде със сестрата която трябва да сменя памперсите ooooh! Тя съответно запо4на нападателно "ама защо не ме извикахте да сменим памперса"-отговарям "защото днес никой не идва от вас на 3 4аса, както предния ден, и понеже не ми пре4и да го направя-го сменям аз"...-"не може! ЗАБРАНЕНО Е!"   Shocked
Не ми представиха списък със позволените и забранени неща при приемането....всъщност то май "позволени" нема  Rolling Eyes..
Да видим утре какви нови забрани ще има..
Виж целия пост
# 262
Oх, МТV, колко добре те разбирам....Съжалявам че още един човек преивява това, а още по - жалкото е че няма да си последната....
Като раждах Борко, упойката - спинална ме пусна като го извадиха  Crazy И после ми викаха,ма не може да те боли имаш упойка....Та за съжаление знам за каква болка ми говориш...Имаш чувство че ще откачиш, иде ти да станеш и да избягаш, но си врзана като животно за масата....
За отношенията на персонала думи нямам...все ние майкие сме виновни че сме капризни, я за абоката, я за катетър я за нещо друго....
Освен да ти кажа, някак да издържиш докато се прибереш у вас....После как като Мимискада се решим на трето дете  newsm78

Кураж миличка, малко остна и ще се прибереш у дома...  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 263
Малииииии душа, какъв е тоя ужас  Shocked В коя болница е това ??????? Ти направо ме разби - тия лекари и сестри направо да ги разстреляш  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Съжалявам, че трябва да търпиш това, наистина е  жалко че така се отнасят с жена и то родилка, все едно сме някакви животни  Sad Гушкам те силно  Hug Hug Hug

При мен нещата са ОК, доктора каза, че съм здрава като муле  Mr. Green Явно обаче стреса ми е в повече и ми изписа някакви работи с жълт кантарион за успокояване на нервата и витамин Е (спомагал за правилната работа на яйчниците). Мисля от към средата на годината на почвам агитката за бебе, барем съпружеското тяло кандиса за следващата година  Mr. Green
Виж целия пост
# 264
Божичко, МТВ, прирева ми се! За съжаление и аз съм от късметлийките дето са ги човъркали на живо. Е, не става въпрос за бебе, а за друга коремна операция и не със спинална, а с едновремешните местни упойки.... и понеже си бях почти дете все още ме изкараха, че стена (да имах сили само стена, защото това беше поредната операция, която ми се правеше заради лекарска грешка и заради натрупването на пърни упойки ми я правиха с местна), защото съм пъзла! Така че напълно разбирам за какво говориш! И е ужасно! А и последващото отношение, което описваш....  ooooh!.... а лекарската професия била призвание  ooooh!! Миличка, кога ще те изписват? Дано поне ти и бебо нямате други проблеми и ви пуснат по-рано да се махате от там. А и винаги можеш да напуснеш срещу подпис, нали знаеш, но е добре да имаш вариант къде да ви приемат с бебето, че май ви е рано за вкъщи още (не знам, не съм раждала секцио, де)....
Виж целия пост
# 265
че май ви е рано за вкъщи още (не знам, не съм раждала секцио, де)....

Ми да ти кажа, нищо не правят за теб в болницата. Просто те дъжрат, защото така пише няъде в някоя дебела книга. Първия път нямаха легла и ме изгониха на 3тия ден, о щастие! С Катя се молех да ме пуснат пак на 3тия дн, но не ме споходи тва щастие! Но не знаех че срещу подпис мога да си ида де Peace
Виж целия пост
# 266
че май ви е рано за вкъщи още (не знам, не съм раждала секцио, де)....

Ми да ти кажа, нищо не правят за теб в болницата. Просто те дъжрат, защото така пише няъде в някоя дебела книга. Първия път нямаха легла и ме изгониха на 3тия ден, о щастие! С Катя се молех да ме пуснат пак на 3тия дн, но не ме споходи тва щастие! Но не знаех че срещу подпис мога да си ида де Peace

Да, именно-нищо не ми правят-единствено мерене на кръвното и Т 3 пъти на ден...е, и критиките де..
Просто и да си тръгна по-рано, едва ли ще се отрази на сметката..не 4е и заради това стоя..а бе тотално патова ситуация. В събота ни изписват (на беб некакви ваксини имат май да слагат).
Виж целия пост
# 267
МТВ, думи нямам...
Пожелавам ти възможно най-бързо прибиране в къщи и дано да забравиш някога този ужас  Praynig

Хипократова клетва, призвание? Дрън-дрън  Sick
Виж целия пост
# 268
МТВ...е НЕ, четох невярваща...в потрес съм ...честно не знам какво да ти кажа. Как е възможно все още да се държат така с родилките и толкова некомпетентност да има в болниците в БГ. ooooh!
Много съжалявам че раждането ти е било толкова ужасно,никой не заслужава подобен ужас.
Дано бързо ти мине престоя там и  да се махате, Боже тази д-ва никога няма да се оправи. ooooh! ooooh! ooooh!

((((Прегръщам те))))
Виж целия пост
# 269
Мтв , съжалявам мила , друго не мога да кажа.Дано забравиш скоро!
Вики , наистина си прекрасна бременна!
Пачи , мъчно ми  е за писаната , дано още дълго да ви радва!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия