ЮНЧЕ първа Коледа посреща, за подарък под елхата се нарежда! Тема №98

  • 22 432
  • 744
# 300
момичета, моля кажете как ви спря кърмата /тези които са с второ дете и са кърмили първото и тези, които вече не кърмят!!!/  Praynig че аз уж все намалявам кърмата, ама нямам особен успех /кърмя само сутрин и вечер, даже вечер давам и 60 мл АМ, но не издържам цялата нощ и целия ден без да изцедя малко  Sad

Airina, аз не съм кърмила, но още след раждането пих Достинекс, предписан от д-р Свещаров, действа безотакзно, никакви странични действия не усетих, дори изпих 4 вместо 2 хапчета, както ми беше предписал.
По естествен път съм чела, че кърмата се спира с листа от зеле, които се слагат на гърдите и се пристягат като компрес.

По въпроса с бебешките шейнички: днес бяхме в Пигис Хаус, има страхотни, подходящи за нашите юнчета Simple Smile Ние бяхме отишли да купуваме по-дебела шапка и някоя и друга играчка за Коледа, но мъжа ми много хареса шейната и купихме и шейничка. Ще я пробваме по Коледа, когато сме на вилата, а там има доста сняг Grinning
Виж целия пост
# 301
Airina, аз също опитах с постепенно спиране на кърмата, но не се получи, появиха се много бучки и в крайна сметка пих хапчета. А с първото спря постепенно и без медикаменти.
Аз нямам клипчета, но ето 2 снимки на моите братче и сестриче:



Виж целия пост
# 302
slavena, манекени са! Усмихна ме преди лягане Simple Smile
Виж целия пост
# 303
Аз нямам клипчета, но ето 2 снимки на моите братче и сестриче:

Страхотни сладури.
  Simple Smile
За кърмата аз давам само сутрин и следобед на бебчо по малко да суче и тя намаля, въпреки че сутрин ми е малко некомфортно и подплънките са пълни с млекце.
Искам да попитам: Вие давате ли на бебчетат да папкат п/з ноща, защото аз на моя юнак му давам чак към 5 -  6 часа, ако се събуди го залъгвам с Н2О? Нали не тероризирам детето?
Виж целия пост
# 304
Аяс, попълни ли всички полета с тагове, заглавие и т.н.?! По принцип отнема време качването и не трябва да затваряш прозореца, то си казва да изчакаш или там, че качва примерно.
Славена, сладури са ти Peace

gamby, щом се залъгва с вода, не го тероризираш, може би точно за вода се буди, а не за мляко Peace. Моят май около първия месец или малко след него започна да спи по цяла нощ. Вода все още не пие, но отчитам и като своя грешка това, че спрях вече и да му предлагам Flutter
Виж целия пост
# 305
Грета, снимката от прозореца ми си е от нашия квартал, но вероятно не се познава, защото точно пред нашия прозорец са някакви стари софийски бомбоубежища и е удивително незастроено Simple Smile

И аз понякога съм давала голяма доза твърда храна при първо въвеждане на продукт, пример - пюрето от манго на Семпер. Нашият човек пощуря като го опита и при всеки опит да прекратим подаването се разпищяваше. Ами не ни даде сърце с баща му да му скършим хатъра и правилно - грешно му дадохме цялото пюре. Беше си оДличен след това, но той досега алергии не е проявявал, да чукна на дърво. Аз гледам да има някакво разстояние между въвеждането на нови храни, но не съм много предпазлива.

Често правя клипчета на Бобо, но с домашния интернет достъп не успявам да ги кача в youtube, налага се от офиси да качвам.

Аз на моето дете като се събуди през нощта му давам да суче, но то така активно пие, че не оставя в мен съмнение, че е действително гладен. А и нали ми е слабичък, не искам да му отказвам храна. Но ако беше добре на тегло и се залъгваше от водата, може би и аз щях да се опитам така да го отуча от нощното ставане.
Виж целия пост
# 306
И ние доскоро не се обръщахме, но аз изобщо не се притеснявах от това. От скоро обаче се научихме и сега ни е много интересно. Според мен всяко бебе започва да се обръща, било то на 4 мес или на 6-7.
Тази вечер ходихме до Джъмбо. Такъв народ имаше.  ooooh! Когато го отвориха нямаше толкова хора, но сега заради наближаващите празници. След толкова чудене каква играчка да купя на Марина взехме това: http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.2329 ще си играе с него и сега и като проходи живот и здраве ще си го ползва. Има и дрешки под елхата. Така, че вече сме готови с нейните подаръци.
Виж целия пост
# 307
Slavena, много са ти красиви децата, а снимките са повече от перфектни, тези снимки бият рекордите.
Виж целия пост
# 308
Прекрасни снимки СЛАВЕНА, да са ти живи и здрави дечицата.  Много са сладки и забавани, кака и бебе №1! Hug
Виж целия пост
# 309
Славена, съгласявам се с Поли! Уникални снимки!  Simple Smile

Добър вечер и от Пловдив! Ние с бебките сме на коледно разглезване при мама и тати   Wink И трите спим на спалнята (специално приспособена за тях), а аз съм щастлива, че ще си ги гушкам тази нощ. (Яни, на 30-ти се връщаме)

Някой да знае кога се дава райска ябълка на бебе?

Лека нощ и сладки сънища!
Виж целия пост
# 310
Славена, децата ви са много красиви  Grinning

Никола си яде през нощта, събужда се винаги различно, тази нощ в 3, мрънка, мрънка, изпи едно шише мляко и заспа. Някоя нощ изобщо не се събужда. Давам му да яде и да заспива, че и на мен ми се спи  Blush Сега си гукаме от рано, а з пия кафе, той дивее в столчето.
Вода пие много малко, по 20гр на ден и то откакто прояде повече пюрета, иначе само като усети водата и правеше отвратена физиономия  Sick
Виж целия пост
# 311
Ха, добро утро и от мен! Малко сме май ранобудните. Simple Smile

Slavena, много сладки деца!

Ninand, аз също съм решила да купя на Ралица уолкър за именния й ден (на Цветница), тогава тя ще е навършила 9 месеца и най вероятно вече ще се изправя да ходи, но се колебая между този, който ти си купила на Фишър прайс и този на Чико. Така че, моля те, по-натам пиши дали си доволна.

Честити месечинки на Юлиян на Mindi, Йоана на Missy3380, Петър на gmarinova, Иван на biskai и Александър на the1!    bouquet

Честито на именниците днес и честит празник на всички!  bouquet (внимавайте кой пръв ще ви влезне в къщата)
Виж целия пост
# 312
Хехе, много ви благодаря, момичета! Сега си имаме още едно бебе вкъщи - дядо Коледа подари на Елица сестриче (кукла!), което пиша, ака, спи и т.н. и като че ли не ми стигаше да храня, къпя и сменям едно, ами и още...
Виж целия пост
# 313
На баща му обаче все му се привижда втори чифт ташаци, когато го събличаме за баня или сменям памперси Joy

 Joy hahaha Joy  Смея се, защото и аз все му оглеждам топките на Боян и 1-2 пъти ми се сториха с много странна форма, все едно всичко беше отишло към едната страна и се получава празно от другата (май не обясних много добре)  Shocked Естествено, веднага нададох вой, а баща му ми каза като не разбирам от мандаринки, да не си вра носа  rotfImbo  Оказа се, че детето всеки момент щеше да се изпишка и явно движението на урината променя формата на орехчетата  bowuu  Их, колко много "термини" употребих за тези мъжки атрибути  smile3501  А ако си развинтя фантазията, мога и още  smile3521

Да споделя нещо леко плащещо ме. Абонирана съм за един американски бюлетин и всяка седмица получавам на пощата си кратка информация за развитието на бебето седмица по седмица. Днес получих новия и там пише, че сега до края на първата година се повишава рискът от Синдрома на внезапната детска смърт  ooooh!  А аз си мислех, че той важи най-вече за новородените  newsm78 Няма да шашкам никой, само ще копирам какво се препоръчва, за да се намали тази опасност:

Оставяйте бебето си да спи по гръб  
Кърмете го
Не пушете около бебето  
Използвайте твърдо дюшече
Не претопляйте бебето, особено когато е болно



Боян започна отново да ми се буди по 2 пъти през нощта за хранене   smile3507  Посъветваха ме да го откажа, но не мога - той и без това напоследък реве по цял ден заради зъбите, остава и през нощта да слушам тези симфонии  smile3511  

А кърмата аз успях да я спра постепенно, но в продължение на цял месец (може и повече) - първо цедих по 3 пъти на ден, след това намалих количеството на цеденото, след това минах на 2 цеденета, после на 1, после през ден и накрая спрях, но известно време потичаха капки, като стисках зърното  cry  Сложна работа си беше  omm    superuu noear
Виж целия пост
# 314
Добро утро и от мен.
Включвам се да се пооплача малко... Бобо от вчера е с температура и направо ми се разказа играта. Цяла нощ гори и едвам я смъква. През нощта не съм мерила, че си го познавам на пипане и съм сигурна, че все до над 39 качваше Sad. Нурофена успяваше да я свали чак час след приема и почти не съм мигнала. Моля, се само бебчо да не е следващия, че чудни празници ще си изкараме.
Хубав ден на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия