Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 141 145
  • 13 566
# 405
Ами то нищо неясно няма:

1. Разликата старо-ново ти е потреблението-съответно дневна и нощна. По ед.цена без ДДС .
2. За същите киловати се начислява зелена енергия * 0,00212
3. пак за същите киловати се начислява достъп *0,00553
4. И пак за същите киловати се начислява пренос *0,04085

цялата сметка дотук се облага с 20% ДДС и това е...
Виж целия пост
# 406
  Обща стойност за снабдяване:       75.35841
РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ от 22.01.2010 до 20.02.2010
услуга                                     kWh ед.цена   сума/лв/
Достъп  до  разпределителната мрежа        937 0.00553     5.18161
Пренос през разпределителната мрежа НН     937 0.04085    38.27645
                   Обща стойност за разпределение:       43.45806


 Това не разбирам защо  го плащам? При 75 лева изразходвани, защо ми слагат това 43.45.   "разпределение" . Да си кажа честно, за първи път чета фактурата и едва сега виждам тези неща. 
Виж целия пост
# 407
Е плаща се..Това е положението.
Виж целия пост
# 408
Значи аз изразходвам 75, а плащам още толкова,  без да съм изразходила никакъв ток.
Виж целия пост
# 409
Тайна, в момента разсъждаваш много елементарно-всяка стока се облага с ДДС, а тези достъпи,разпределения са за мрежата, по която ти доставят тока. Ако имаш несъгласия-оплачи се в електрокомпанията си.
Виж целия пост
# 410
Тайна, в момента разсъждаваш много елементарно-всяка стока се облага с ДДС, а тези достъпи,разпределения са за мрежата, по която ти доставят тока. Ако имаш несъгласия-оплачи се в електрокомпанията си.
Знам, че разсъждавам елементарно, но ми идва в повече.
Виж целия пост
# 411
Ние сме на ЕВН, нямаме такива начисления - пренос, достъп и т.н., но дневната ни 0.1469лв/кв, а нощната-0.09775лв/кв.
Твоите кв, изчислени по нашата тарифа са около 146 лв.
Това означава, че цената и при ЧЕЗ и при ЕВН, е почти една и съща, самоче при вас е изчислена по- сложно и на пръв поглед изглежда, че е по- евтино.
Виж целия пост
# 412
Винаги съм си мислила, че тези нови фактури, с разбитите по пера сметки, само объркват хората. Същото е и с водата, за парното да не говорим. Добре си бяха старите - само с една цифра, народът спокоен. Вярно, мърмори като плаща, но не се взира чак толкова. Сега започва едно смятане, едно дивене, едни предположения.... Може би са по изискване на ЕС newsm78, макар че Топлофикация отдавна преди него въведе разбивките.

Тайна, не плащаш веднъж тока, пък после пак. Плащаш си го веднъж. Просто във фактурата е разбита по пера сумата. Знаете, че нито ЧЕС, нито ЕОН не произвеждат ток - те го купуват (първата ти сума) и ти го доставят по електропроводи и трафопостове, които поддържат, със служители, на които плащат, и т.н., и т.н. (следващата), + ДДС накрая.

затова гледайте си крайните суми най-добре, та да ви е мирна главата Peace
Виж целия пост
# 413
Аз пък нещо не мога да разбера с мен какво става. От септември месец досега нямам по-висока сметка от 10 лева на работното ми място. Очаквах с фактурата за февруари да ми ударят теслата. Каква беше изненадата ми, когато влизам днес в сайта на ЧЕЗ и гледам, че на 26 февруари е отчетен електромера ми, което би трябвало да е изравнителна сметка и гледам 4 лв. Вярно, че зимата се стисках малко, защото все пак в тази криза не мога да си позволая да плащам високи сметки, но се топля с 2 киловатова печка, която от 10 часов работен ден е работила всеки ден поне по 5-6 часа.
Дали електромера ми се е скапал нещо? Страх ме е да попитам.
Виж целия пост
# 414
В по-горните постове имаше пример с консумацията на духалка-то и ти можеш да си го сметнеш: 6 ч * 2 квч * цената на тока при вас =.......
Виж целия пост
# 415
И ЕВН правят такива разбивки във фактурите, но само на юридическите лица. На физическите лица фактурите са без разбивки, но под фактурата е изписано, че крайната цена включва дневна тарифа, нощна тарифа, добавка зелена енергия, достъп до разпр.мрежа, пренос.  Тайна, успокой се, не е увеличена цената.
Ако беше абонат на EVN сметката ти щеше да изглежда така:
дневна 612 * 0,14690 = 89.90 лв.
нощна 325 * 0,09775 = 31,77 лв.
дан. основа                 = 121.67
ДДС:                            =    24.33
Сума за плащане:       = 146,00лв.
Или крайни цени за ЕВН: дневна - 0,17628 лв. , нощна - 0,1173лв.
Виж целия пост
# 416
Ние сме на ЕВН, нямаме такива начисления - пренос, достъп и т.н., но дневната ни 0.1469лв/кв, а нощната-0.09775лв/кв.
Твоите кв, изчислени по нашата тарифа са около 146 лв.
Това означава, че цената и при ЧЕЗ и при ЕВН, е почти една и съща, самоче при вас е изчислена по- сложно и на пръв поглед изглежда, че е по- евтино.

И ЕВН има,имааа такива начисления.  Grinning
Виж целия пост
# 417
Tакааа, днес пристигна първата сметка изчислена по новия принцип (отделно за всеки месец). Приятно изненадана съм - 104 лв, очаквах много повече, предвид факта че всеки ден пускам духалки, а често ги забравям включени и си горят цяяяяла нощ Whistling .
Виж целия пост
# 418
Аз пък нещо не мога да разбера с мен какво става...
Дали електромера ми се е скапал нещо? Страх ме е да попитам.

Ехеееех, определено не ти е вред електромера. И аз бих си траяла, стига някой ден да ми го преизчислят, та тогава да викам "Въххх"
Виж целия пост
# 419
Втори месец вече плащам над 300 лв. ток. Вярно е, че не се ограничаваме изобщо, но...много ми се струва! Но пък през целия ден сме си у дома...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия