Имаме в Канада зима с красива бяла пелерина - 40

  • 41 811
  • 730
# 120
МaНЕВрата, аз все още не съм получила обратно пакета, надявам се до другата седмица да пристигне.Размера на пакета беше от порядъка на 35-20-10 см, 2кг.Ще пиша с точност за размерите, когато го получа.Благодаря предварително, дано да има място в багажа на родителите ти!
Виж целия пост
# 121
МaНЕВрата, аз все още не съм получила обратно пакета, надявам се до другата седмица да пристигне.Размера на пакета беше от порядъка на 35-20-10 см, 2кг.Ще пиша с точност за размерите, когато го получа.Благодаря предварително, дано да има място в багажа на родителите ти!

Вени, пи6и на ЛС ако пристигне пакета mеждувреmенно - 2 кг mи зву4и разуmно  Peace
Виж целия пост
# 122
Много  полезна информация за филмчета и игри, благодаря  Hug
Ето още един сайт, който вчера намерих, със звуци на животните: http://www-it.fmi.uni-sofia.bg/kids/music.htm
Виж целия пост
# 123
Здравейте момичета и за много години!

Издиравам телефона На Весна/сръбкиня е/ която продава билети.Миналата година ги купихме от нея и тя ми даде най добра цена.Сега пробвам от извесно време да се свържа с нея,но си е сменила телефона явно и немога да я открия.Ако някой  има нейни координати моля да ги напише.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 124
За много години и от мен! На всички мами и техните семейства само радост и щастие през новата 2010!

Здравейте момичета и за много години!

Издиравам телефона На Весна/сръбкиня е/ която продава билети.Миналата година ги купихме от нея и тя ми даде най добра цена.Сега пробвам от извесно време да се свържа с нея,но си е сменила телефона явно и немога да я открия.Ако някой  има нейни координати моля да ги напише.
Благодаря предварително.

И аз доста време го издирвах, но без успех. Даже звънях на агенцията, където е работила, но ми казаха, че не я познават  Crossing Arms
Аз взех билети за татко от Яна. Фирмата се казва Elix Travel. Телефона на фирмата излиза на търсачка, аз имам някакъв стар, които не е валиден. Като го намериш, ще го дадеш ли и на Нели, че съм и обещала от сто години и все забравям. Целувки на децата от мен и звънни един телефон.
Виж целия пост
# 125
Новембър, а вие Телетъбис откъде го гледате?
Един познат ни записа 1 серия (?), даже нямам представа на серии ли вървят, но е бая време - час, час и нещо, никога не сме стигали до края Mr. Green, може и да си останем с този единствен диск. Laughing

По въпроса за езиците - голяма мешаница е, Раян казва думата, която първо се сети. Иначе и той повтаря, като му кажем нещо на български. Много е интересен като си хареса някое звукосъчетание.  Laughing Последното, което се сещам, беше "каш-ку" - от раз го запомни и много го повтаряше. А, сетих се по-ново - джуджетата (Снежанка), но не го произнася точно така.

Обича навън, особено като има други деца, едва го прибирам. Налага се да го примамвам (с храна обикновено Mr. Green).

Нашите картички стигнаха за отрицателно време тази година. Пуснахме ги на 21 и на 28 вече имаше получени във Варна. #Crazy Пък аз се опитах да се шегувам в някои от тях за "навременното" им пускане...
Виж целия пост
# 126
Един познат ни записа 1 серия (?), даже нямам представа на серии ли вървят, но е бая време - час, час и нещо, никога не сме стигали до края Mr. Green, може и да си останем с този единствен диск. Laughing

Май ви е записал голям филм - има и такива и отделно си вървят половинчасови серии.

heureuse прати ми адрес на лично съобщение ще ти пусна диск щото ще стане по-лесно и бързо от тегленето.
Виж целия пост
# 127
Кажете нещо, момичета. Нещо замлъкнахте и темата падна надолу, та викам да я вдигна малко  Hug
http://www.album.bg/montrealbulgars/images/19520329/110250/
Ето ви една смешна снимка на Сами за разнообразие.
Виж целия пост
# 128
Ето - аз казвам Simple Smile

Хем сме на тема филми, песни и пр. за деца - кажете как си набавяте книжки на български език за малките?

И имате ли любими книги, които четете с малките и можете да препоръчате (издадени в последните години, че да са на пазара още). За 2-годишно дете търся и нагоре.

Най-добре ми се струва да са приказки традиционни или смешни звучни стихчета и рими. Помня смътно, че Дора Габе, Леда Милева, Валери Петров имат хубаби неща за най-малките. Други идеи?

И другата ми молба е ако знаете от едно време разни гъделичканки и игри с пръсти за най-малките (на англ. ез. finger plays, action poems i pr.), споделете моля. Аз съм запецнала само на "лази мече-бубулече" и на "пиу-пиу, вранке" Simple Smile))

Аз прекарах няколко часа пред сайта на Хеликон и уж подбрах разни заглавия. Ама не можеш хубаво да подбереш книжката ако не си я отворил...

Намирам нерядко илюстрациите за грозновати, а текста недодялан на разните нови автори. Даже изхвърлих преди време една малка картонена книжка, в която катеричката заради някаква нейна пакост беше наказана никой да не си играе с нея един месец  newsm09

Виж целия пост
# 129
И другата ми молба е ако знаете от едно време разни гъделичканки и игри с пръсти за най-малките (на англ. ез. finger plays, action poems i pr.), споделете моля. Аз съм запецнала само на "лази мече-бубулече" и на "пиу-пиу, вранке" Simple Smile))
Peace Аз знам няколко:
1) прави се на ръчичката с пръст кръгче в дланта и се казва
Варило Мише каша: на това пръстче дало, на това пръстче дало, на това пръстче дало, на това пръстче дало, а на това казало: Нито вода си носило, нито дърва си цепило, няма да ядеш каша. ( показват се пръстите един по един, кутрето е мързеливото  Joy )
2) прави се на лицето като се показват последователно: брада,чело, очите, нос, уста и се казва:
Измила баба пода, измила таванчето, избърсала прозорчетата, закючила вратичката( носа се извива леко) и скрила ключето ( в устата )
3) показват се пръстите последователно от палеца:
Ай да ядем ( палец ) Какво ще ядем ( показалец ) Хляб и сол ( среден ) Хайде да крадем ( безимен ) Аз ще ви изкажа ( кутре ) И другите го хванали и били, били и то останало мъничко. ( кутрето се хваща и се разтрива )
4) Горе на балкана бие барабана, долу в полето пече се кюфтето, дядо попе кажи на момчето, да не яде от кюфтето, че ще му се пръсне шкембето ( мушваш го си пръст в коремчето и го гъделичкаш )
На прима виста за тези се сещам, дано съм била полезна.
За книжки - Мечо пух, Братя Грим, аз залагам на класиката. Баткото беше луд по книжките за костенурката Франклин, все ме караше да му ги чета, носим ги и тук, но сега вече сам си ги чете, а най - новото е, че чете и на Сами, който се пули интелектуално и се хили все едно разбира  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 130
Ехо и от мен!
Кака Дора, проверих ги тези курсове, но за съжаление не ми пасват във разписанието  Cry - но сега взимам инициатива сама и се опитвам да чета вестника във метрото  hahaha и да говоря на френски във магазина вместо веднага да превключвам на английски като ме попитат нещо.

А малкият Сами в кутията е сладурче  Hug

Пате Яки, аз съм инструктирала нашите ако ще пращат подаръци за рожденни дни, Коледа и пр. - да пращат книжки, вместо дрехи и шоколади - та имаме няколко книжки на български вече събрани - на мъника му харесаха Дядо и ряпа и Снежанка.  Laughing Ако искате може да си организираме детски книго-обмен - или някой уикенд да се съберем с мъниците и да им почетем книжки и да поредим пъзели.

Виж целия пост
# 131
За първи път попадам на това съобщение (отскоро влизам във форума). Искам да ви похваля, момичета, за чудесната инициатива, както и за полезната информация! Как да се свържа със Снежи? Мога ли чрез форума да се запозная с майки живеещи в Lasalle, Quebec или наблизко? Много ще се радвам да се запознаем на живо, защото социалната "изолация" страшно ми дотяга.
Виж целия пост
# 132
uskovaaa, здравей.
В Ласал сме много. Цяла бг общност.  Laughing
Виж целия пост
# 133
Ехо и от мен!
Кака Дора, проверих ги тези курсове, но за съжаление не ми пасват във разписанието  Cry - но сега взимам инициатива сама и се опитвам да чета вестника във метрото  hahaha и да говоря на френски във магазина вместо веднага да превключвам на английски като ме попитат нещо.
А провери ли този дето е само в събота - той е за родители има безплатна градина в училището и занимават децата докато ти учиш.
Аз исках да се пиша доброволка да гледам децата миналата година, защото ми трябва опит, за да търся работа после, но тогава забременях и не стана.  newsm78 Cry
Виж целия пост
# 134
Хмммм, не  newsm78 - утре пак ще им звънна и ще питам за тази градина. Мерси  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия