Ирак - усмивка и сълза ! Втора мисия за просвещение, разсмиване и угощение !

  • 29 783
  • 750
# 435
Пореден опит! Mr. Green
Часовникът на всеки  час е показвал позицията на слънцето и луната.. newsm78
Виж целия пост
# 436
и това е вярно, но има друго !  Joy
Виж целия пост
# 437
Пореден опит! Mr. Green
Часовникът на всеки  час е показвал позицията на слънцето и луната.. newsm78

AS тия с тоя чаковник ша ни изтормозят бе.

То вече почват да ми се въртят мислите, че е показвал едновременно, местно, лондонско, парижко, нюйоркско и пекинско време.  Laughing
Виж целия пост
# 438
Пореден опит! Mr. Green
Часовникът на всеки  час е показвал позицията на слънцето и луната.. newsm78

AS тия с тоя чаковник ша ни изтормозят бе.

То вече почват да ми се въртят мислите, че е показвал едновременно, местно, лондонско, парижко, нюйоркско и пекинско време.  Laughing
тцъ - не е това  Joy пък и ню йорк не е бил открит тогава. като решите, че не можете повече - казвайте. Този път лелчето ви затрудни, без да иска.
Виж целия пост
# 439
...
тцъ - не е това  Joy пък и ню йорк не е бил открит тогава. като решите, че не можете повече - казвайте. Този път лелчето ви затрудни, без да иска.

Хайде казвайте вече, че само го удряме на догадки.
Виж целия пост
# 440
добре - кхъм кхъм... да започна аз, за да отменя лелчето, че е стара вече и не бива да се уморява.
Всичко казано от АС досега е вярно, но най-интересното е друго.
Часовникът е изработен от много интересна златна сплав. Циферблатът му е кръгъл и е проекция на звездното небе, т.е. звездна карта. Кутията на часовника е била кръгла с много малки прозорчета с изкусно гравирани вратички.

Диаметрално разположени били два златни сокола, стоящи в две купички от злато, а зад тях два лешника, които почти не се виждали. на кръгъл час се отваряли човките на соколите и от там изпадали лешничетата. при падането на лешниците се отваряла по една вратичка от споменатите. като се отворят вратичките, които са златни изведнъж стават сребърни и така, докато премине час.

След това лешниците попадат на дъното на купичките, в които стоят соколите и се връщат на мястото си като по чудо. златните слънца от часовника се показвали и изчезвали с изгрева и залеза на истинското слънце. Вечер се показвали множество малки луни, които променяли мястото си с напредването на вечерта. По същия начин са били изработени модели на познатите планети и съзвездия, като звездите се получавали от осветяване на перфорирани шаблони.
Виж целия пост
# 441
добре - кхъм кхъм... да започна аз, за да отменя лелчето, че е стара вече и не бива да се уморява.
Всичко казано от АС досега е вярно, но най-интересното е друго.
Часовникът е изработен от много интересна златна сплав. Циферблатът му е кръгъл и е проекция на звездното небе, т.е. звездна карта. Кутията на часовника е била кръгла с много малки прозорчета с изкусно гравирани вратички.

Диаметрално разположени били два златни сокола, стоящи в две купички от злато, а зад тях два лешника, които почти не се виждали. на кръгъл час се отваряли човките на соколите и от там изпадали лешничетата. при падането на лешниците се отваряла по една вратичка от споменатите. като се отворят вратичките, които са златни изведнъж стават сребърни и така, докато премине час.

След това лешниците попадат на дъното на купичките, в които стоят соколите и се връщат на мястото си като по чудо. златните слънца от часовника се показвали и изчезвали с изгрева и залеза на истинското слънце. Вечер се показвали множество малки луни, които променяли мястото си с напредването на вечерта. По същия начин са били изработени модели на познатите планети и съзвездия, като звездите се получавали от осветяване на перфорирани шаблони.


То това като приказка от хиляда и една нощ. И къде се намира сега това чудо. Унищожено ли е ?
Виж целия пост
# 442
всъщност наистина е като чудо, но е било продукт на някой гений на физиката. иначе е откраднато - загадка. има много теории, за които ще ви разкажа после, но нещата са горе-долу като с Кехлибарената стая.
Виж целия пост
# 443
Като заговорихме за университети, образование и прочие, аз за междучасието Mr. Green , до появата на Хадил или Ясин, ще ви дам логическа задачка-закачка с много лек арабски привкус .Апропо, тъй като тя не изисква специални   познания за Ирак, те двамата също може да участват... Hug

Та намираме се значи в едно  училище в Багдад, гимназиален курс. Срещаме един ученик, който ни разказва детайлно  историята и традициите на своето учебно заведение.На въпроса ни кои учители по какво му предават, той отговаря следното.Днес имах 6 учебни часа, по 6 различни предмета - дин /т.е религия/, арабска литература, биология, английски, физика и химия.В тези 6 часа се срещнах само с трима учители, като всеки от тях преподава по равен брой предмети с останалите двама.Момчето продължи описанието на учителите си.Казвали се Мансур, Фейсал и Тамир, като сред тях първият бил най-млад..Преподавателите по химия и арабска литература живеели в непосредствена близост един до друг.Тримата преподаватели - Тамир, господинът по биология и този по арабска литература сутрин идвали заедно на работа, като се возели с училищния автобус.Преподавателят по биология бил с  цели 10 години по-голям от този по физика.В свободното си време, когото намирали съперници сред учениците си, Мансур, учителят по английски и този по физика , играели с тях футбол в училищния двор.
Въпросът на гимназиста е, кой по кои  предмети  е преподавател....
Хайде малко размърдване на сивото вещество! Hug
Виж целия пост
# 444
АС, реШих да се пробвам с твоята zагадка, но тя в момента май не реШима, освен 6 те предмета в на4алото, при описанието на всеки убител добавяШ и  Фиzика и Химия като предмети  Crazy
Виж целия пост
# 445
АС, реШих да се пробвам с твоята zагадка, но тя в момента май не реШима, освен 6 те предмета в на4алото, при описанието на всеки убител добавяШ и  Фиzика и Химия като предмети  Crazy
Айа, докато я описвах сменях разните предмети и в едно от описанията не съм направила корекция.. Rolling Eyesдавай сега, вече мисля, че  е наред!
Виж целия пост
# 446
Според мен Мансур преподава религия и арабска литература;
Фейсал- биология и английски
Тамир-физика и химия.
Виж целия пост
# 447
Според мен Мансур преподава религия и арабска литература;
Фейсал- биология и английски
Тамир-физика и химия.

Браво, Алвера!   bouquet
Загадката е решена, междучасието свърши  Mr. Green, иначе казано  чакаме лекторите - господин Ясин и госпожица Хадил! Hug
Виж целия пост
# 448
Еееее, не ми дадохте възможност да отговоря ! Ама нейсе, нали сте ми дружки не се сърдя. Само дето не разбрах какви лектори сме ние с диването, ама карай  Laughing .
Та като ви гледам пак сте пропуснали смяната на един аватар. Да видим какво ще ни кажете, докато сменим още един път някой от аватарите  Wink.
А за часовника виждам, че детето се е представило добре и е обяснило основното. Да ви кажа, аз само тук му викам "детето" иначе като сме навън му вдигам акциите  Joy - сладур е, ама много див !
АС ще си позволя да отговоря в тази тема на въпрос от арабската. За вчерашната дискусия за войната в Газа - аз бях и останах изключително разочарована от липсата на дискусия. иначе беше добре организирано. имам много забележки, но тъй като все ме обвиняват, че съм прекалено критична вече си мисля, че хората са прави - все нещо не ми харесва.

Виж целия пост
# 449
ЯСКА Hug
Докато четях за часовника и очите ми бяха ей тъй Shocked А ако бях го видяла на живо, сигурно щяха да са ей така #Crazy
Голяма красота, голяма. И много умна машинка.
Голям егоист тоя който и се радва сам, самичак сИга. box
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия