Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява Монументът на свободата в Багдад?
Какви са джиновете в ориенталската митология?
Какво е значението на името на града Багдад?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява Монументът на свободата в Багдад?
Монументът на свободата в Багдад е скулптура, създадена от художника Джауад Салим. Преди това градът се е наричал Мадинат Ал Салам, което означава Градът на мира, и понякога е бил наричан Кръглият град поради уникалния дизайн на градската си територия. Монументът на свободата в Багдад е скулптурна композиция, състояща се от 14 отделни части. Той символизира борбата за справедливост и свобода на иракския народ преди революцията от 1958 г. Скулптурите първоначално са изваянни от глина, а след това са отливани от бронз в Италия и поставени върху мраморна основа. Следват следи от куршуми, оставени върху монумента като свидетелство за насилието срещу населението, все още могат да бъдат видени.
-
Какви са джиновете в ориенталската митология?
-
Какво е значението на името на града Багдад?
-
Какво е значението на стихотворението, преведено от английски на български?
-
Кой е Джауад Салим и какви са неговите постижения?


Книги чели, филми гледали...те най-простото разграничаване между персиец и арабин видимо не могат да направят, а ти искаш нещо повече..Не се толерира принципно коментар на една тема в друга, но ще си позволя да кажа, какво мисля аз по въпроса.Кой на кого вгорчил живота в случая не е от значение, провалени бракове има и с българи, и с араби, и с толкова тачените у нас американци и западноевропейци...Просто си зависи от човека и толкова.Ето аз търпя моята половинка цели 16 години и той мен...
на аватара на Ясин да не би да е Цитаделата в Арбил
Просто хълмът, който се вижда ясно на снимките ви навя тази мисъл.. 
