може ли

  • 3 519
  • 25
# 15
При наличие на брак - можеш, без брак - не знам.   Може и той да остане - ако няма къде да отиде.
Въпросът ти е за адвокат.
А дали ще ти вгорчи живота - това си зависи изцяло от него и от отношенията ви.
Виж целия пост
# 16
сега направих и две консултаций с мой познати ,мисля че много трудно ще спечеля, сега остава въпроса явно с родителските права и там ще е една борба май
Виж целия пост
# 17

Може ,но ти ще трябва да му плащаш наем,какъвто той ти определи.
Остава и той,защото жилището е негово.
Детето, до навършване на пълнолетие,но ти плащаш наем,съжалявам.
Това е България.
Това е новият закон.
Сто пъти съм се възмущавала на тази идиотщина,по цял свят майката е на почит,в България е несретница и просякиня.
Заради тази свинщина много жени търпят насилие и съсипват живота си.


Какво искаш да кажеш, че майката е на почит? Като емоционално отношение или законово такова?
За каква свинщина иде реч?
В крайна сметка интересите на детето се защитават, а не тези на майката....
Виж целия пост
# 18
Законът урежда хопитезата на ползване на "семейно жилище" т.е. позволява ползването на жилище от несобственик тогава, когато то е било семейно т.е. при наличето на брак. В твоя случай няма правна норма, която да позволи ползването на жилището на бащата на детето ти. С негово съгласие би могла да живееш в жилището но при условия на наем, определе от него. Това е!
Това го казвам като юрист т.е. безпристрастно. Не мога да се въздържа обаче като човек да не попитам щом ще вземаш живота си в твои ръце защо искаш да вземеш чуждото жилище? Нали вземането в свои ръце предполага да започнеш на чисто, или спрямо мъжа ще си на чисто, но имуществото му си го искаш и нямаш против да не започваш със свои ръце нов дом.
Виж целия пост
# 19
Аз бих попитала тези, които смятат, че въпросът на авторката може да бъде удовлетворен с положителен отговор, именно от правна страна на какво стъпват. /Приехме, че брак няма, писахме за семейното жилище именно в светлината на развода, че жилището е негово лично, макар че не бе доизяснено./. "Една приятелка така каза" не върши работа в случая.
Виж целия пост
# 20
дори да бяха подписали , ако жилището го е придобил преди брака пак няма право , дори да издейства някакви права той така ще и отрови живота че няма смисъл
с думите на маргало съм съгласна на 100%
В този случай, когато лично жилище ще се превърне в семейно, още преди встъпване в брак се урежда въпроса. Ако собственика откаже да продаде половината от жилището си, тогава бъдещият/ата съпруг/а отказва да се пренесе или да продължи да живее в неговия дом. Ако в момента бяха под наем, тя щеше да се чувства по- сигурна и спокойно да може да го изпрати в собствения му апартамент. Мога да дам и пример, моя приятелка живееше в апартамента на приятела си, когато разбра, че е бремена, поиска да уредят имуществените отношения, за нейна сигурност. Взеха решение- купиха общ нов апартамент.
Виж целия пост
# 21
Приятелката ми е получила право да ползва жилището до пълнолетие на малката дъщеря.Не говоря за вземане, придобиване на права, а за ползване. Това се случи преди 3 години , може да има промени в закона оттогава, затова посъветвах авторката да се консултира с адвокат.
Виж целия пост
# 22
Понеже съм минала по този път и съм ужасно много наясно с нещата,повярвайте ми.
Случаите,когато жената остава в жилището са индивидуални и имат своето логично обяснение.
Примерно жилището е наследствено и разни такива.
Но,ако жилището е собственост,подчертавам СОБСТВЕНОСТ на мъжът,жената няма никакви права в/у него,както и обратно разбира се,но сега говорим за другия вариянт.
Детето се присъжда на майката (примерно),тя е попечител,детето има право да остане в имуществото на баща си до навършване на пълнолетие,но майката-не Naughty
За да остане ,тя плаща наем на бащата,които наем не определя закона,а той,а той може да каже и 1000 лева,негово пълно право е,също така в жилището остава да живее и той,него никой не може да го изгони.
В такъв случай раздялата се обезсмисля.
И това е ако имат брак.
Виж целия пост
# 23
Искам да обясня какво означава СОБСТВЕНОСТ,която изришно подчертах.
Означава ,че жилището е придобито само и единствено чрез покупко-продажба,всички други вариянти могат да се оспорят и да му се вземе,но този-не!!!
Виж целия пост
# 24
Приятелката ми е получила право да ползва жилището до пълнолетие на малката дъщеря.Не говоря за вземане, придобиване на права, а за ползване. Това се случи преди 3 години , може да има промени в закона оттогава, затова посъветвах авторката да се консултира с адвокат.

Тук всички говорят за ползване, придобиване на собственост по този начин е невъзможно. И точно за ползването професионалистите казват, че е уредено само по отношение на двойки в брак и само по отношение на семейното жилище. Юристите вече дадохме становище - не е възможно!
Виж целия пост
# 25
благодаря ви момичета
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия