За НОЕМВРИйската дружина и през Новата година - здраве и късмет ще има - 3

  • 22 710
  • 749
# 510
Добро утро!
Докато изчета всичко изписано до момента Павел се събуди.
Омана,Леа има супер прическа,а наш Пафчо е плешив  Sad
Шезлонг нямам,но люлката на Фишър Прайс я харесва много прекарва в нея 1-2 часа и като я пусна да го люлее и заспива.Има много приятни мелодийки(мисля,че са три вида).
И Мишко е сладур!
Всички бебоци са страхотни!
Аз много обичам децата и винаги сам казвала на Светослав и на приятели,че ако имам финансовата възможност ще си направя частна детска градина,но не с онези такси ...
Ож,трябва да ставам
До скоро!
Виж целия пост
# 511
Добро утро !!!

Омана Леа е много сладка...  Heart Eyes

Тони, пее с мен  Laughing Laughing Laughing Вече съм ви казвала за това че репертоара ми от детски песнички е пълен  Mr. Green Mr. Green Сега като запея и той почва да ми приглася  Peace

Приятен ден от нас  Hug
Виж целия пост
# 512
Добро утроооооо Grinning Grinning
На вън е такъв студ....бяхме на консултация и едно Пентаксимче ни почерпиха! Grinning Диването се хилеше докато я боцкаха....мани мани Grinning Дано мине леко днес, че в съчетание с колики и гадно време за излизане не знам как ще я избутам!!!
Хубав ден на всички
Виж целия пост
# 513
Добро утро!!

Кло, благодаря за кафенцето, сега отивам да си направя едно!

Ние сме нон-стоп в шезлонга. Удобно ми е така, пък и той много обича да гледка и ме следи с поглед, а като е в леглото не може и се сърди. Активна гимнастика имаме, лежи си в нея, заглежда се, но не се протяга все още към играчките.
На мен ми подариха едно кенгуро, но почти не го ползвам, защото ме заболява кръста  Confused

Иначе при мен нещата се уталожиха.... За сега сме добре.

Отивам да чета аз, че в понеделник имам изпит  Peace



Виж целия пост
# 514
Добро утро след една кошмарна нощ на истерични писъци и рев. Ей, побъркахме се от вчера към 22, та до 8 тая сутрин - задрямва и изведнъж разперва ръчички и с писък се събужда, не е и яла като хората пак онази история с 2-3 мин сукане и после гърч и рев.  Сега лежи и гука до мен, а аз с 2 часа сън тая нощ едвам гледам.  Ако пак са колики,  то при нас излиза че се засилват
сега  ooooh!.  Мисля другата седмица да се затъркаляме до педиатъра да питам какви са тия работи, така или иначе и на ортопед трябва да ходим...

За захранаването - с тия колики дето ги отнесохме, преди 5-6-ти месец няма да и дам даже да ги помирише бурканчетата  Grinning. Пък сокчета съвсем късно както са писали по-опитните мами.

Кенгуру ползваме доста. Удобно ми е за около час, взели сме 0+ с приставка за главичката, която в последствие може да се махне след 4-тия месец.

Шезлонг, люлка не ползваме и нямаме. Слагам я в кошчето за кола след ядене за по 15-20 мин или колкото понесе да седи вътре, че не и е особено удобно. Правя го за да е повдигната, че много често връща и се дави.

Безалкохолна бира - пих и аз няколко по време на топлите дни през декември/януари, но откакто застудя не съм, пък и точно защото не знам дали наистина е безвредна, не смея да пия редовно. Иначе ми липсва и на мен бирата, то и червеното винце също, само цигарите засега не ми липсват и дано си остане така ...

Кики как мина прегледа?

Аз се опитах вчера да отида на гинеколог за профилактичен преглед, но като станах се оказа че лохиите са се върнали или пък ми е дошъл цикъля   Thinking, пак течове с две думи  Tired, та ще отида понататъка пак.

Ето ви една усмивка от нас :  http://noemvri2009.snimka.bg/baby/nashite-bebcheta-0-3m.436851.17046414

и пожелание за лек и приятен ден (доколкото е възможно с това време навън....)


Виж целия пост
# 515
Някой мислил ли е за педагогическо захранване?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429102.0
Виж целия пост
# 516
Педагогическото категорично не е за мен и няма да го прилагам. Но познавам майки, които така захраниха. Работата е там, че не винаги мога да осигурявам за цялото семейство толкова разнообразна и здравословна храна, каквото е нужна за бебето.
Пък и аз смятам, че е добре полека-лека някои от млечните хранения да се заместват с друга храна, а не виждам как това става с педагогическо захранване. Това означава поне 2 години детето да не може да се нахрани като хората и да виси на цицата - не благодаря.
Виж целия пост
# 517
Здравейте!
Може малко неподготвен да се включвам, но ако може едно въпросче към опитните кърмещи и кърмили мамчета:
Предполагам, че всички кърмили малко или много са усещали приятно напиране на млякото в гърдите. Това учещане до края на месеците на кърмее ли трябва да се усеща? Аз предполагам, че имам кърма (не са ми толкова напрегнати гърдите, както преди, на чувам, че малката си гълта), на това усещане е все по-рядко. Това ме тревожи. Мисля си, че  есигнал за намаляваща кърма! Моля, който може да ми помогне със съвет!

Благодаря ви!   bouquet Hug
Здравей, позволявам си да се намеся като опитна майка с кърменето. Напрежението в гърдите обикновено след регулиране на кърмата - след 6-8 седмици от раждането- постепенно отшумява. Това означава, че гърдите може да са меки на пипане и вече не така твърди, както в първите седмици. Меките гърди не означава, че няма мляко, а са признак на орегулирване на кърмата. След като детето засуче се усеща слизане, потичане на млякото- някои майки го описват като лек бодеж. Но има случаи когато майки не усещат този момент, но въпреки това имат достатъчно кърма.
Наблюдавай дали детето преглъща, редовно ли се изхожда, какъв тонус има, а също и наддаването при контролата всеки месец- така ще си сигурна, че кърмата е достатъчно.  Hug
Виж целия пост
# 518
Добро утро и от мен.
За повръщането - Както вече казах Рая "живее" в шезлонг. При главичката го повдигам  с една възглавница и давам наклон около 30 градуса. Така спи и денем и нощем. След хранене освен за оригване гледам да я държа права поне да около 5 минути. Е, не че е спряла да повръща, но поне е значително по-рядко.
Имам едно питане - Понеже имам да свалям доста килца от бременността и понеже кърмя  не мога да се подложа на диета, мога ли да почвам лека полека с фитнес? Например гребен тренажор, степер, бягаща пътека.
Виж целия пост
# 519
Вес, наскоро пусках подобна тема в кърмаческия. Момичетата ме увериха, че спокойно се запазва лактацията, стига през останалото време да му даваш на поискване на детето да суче. При мен въпросът стоеше, защото като заспи към 23-24 часа се будеше към 6-7. Да обаче няколко дни е така, после няколко дни се буди към 3-4 и после пак в 6-7, после като се оправи лактацията, пак си прави големи паузи. Така че според мен, ако се ръководиш по детето всичко ще е наред. Не е нужно цедене, ако няма причина - препълнени гърди или видимо ти намалява лактацията, при второто по-скоро предлагат да вдигнеш сънено бебето да суче.

Ауу, Електра, то знам, че ти твърдо реши да се довериш на педиатъра ви, но все пак киви  Shocked. Не мога да не облещя очи. А детето с извинение и "л**но" да му дадеш, няма сигурно да има много по-различна реакция от тази към кашата. Защото ще е също толкова ново, непознато и странно за него.

Gulia, ние сме така вечер вече три дни, понякога и през деня. На втората вечер се сетих, че някой спомена за сешоар - свърши работа на момента, вчера малко по-бавно, но все пак имаше пак успех.

deni_k, драго ми е да те видя. Чудех се ти ли си или не, ама излезе наяве накрая  Mr. Green
Иначе по включването ти, миналото кърмене аз приключих с бодежите в трети-четвътри месец и от там нататък нито напрежение, нито бодежи, нито пък някога съм усещала как слиза млякото, но кърмих, ей на близо 2 години.
Виж целия пост
# 520
Момичета, имам проблем!

Тази сутрин, когато сменях памперса на Мони, това вътре ми се видя много странно. Стоеше като конци със залено-кафяв цвят и отделно много светли /почти бели/ частици. Тя ака рядко, на около 2 дни. Вчера на обяд я свърши тази работа основно, а вечерта имаше още съвсем малко. И ето, че сутринта и това... Имали ли сте подобни ситуации и мислите ли, че трябва да безпокоя педиатъра  newsm78 Не изглежда болна и няма температура. Снощи беше зачервила малко бузките и мисля, че се претопли леко...
Ще съм благодарна на каквито и да било мнения  Hug
Виж целия пост
# 521
deni_k, wassi newsm44 - както се казва май съм забравила какво е чувството  newsm12 Какво да се прави минали са 14 год от малката ни кака  Blush
Та се чудих на бодежите и меките гърди  Mr. Green Mr. Green
Мерси за уточнението  Peace newsm51 smile3525
Виж целия пост
# 522
Васи, аз съм. Много се радвам, че пиша с теб и в тази тема и честно казано разчитам на твоя кърмачески опит и въобще майченски опит. Нещата с години се променят, много се забравят, а при теб децата са с малка разлика и това ще е от полза за всички момичета тук!  bouquet Hug
Виж целия пост
# 523
Привет, дружина!
Ех, не мого да се вредя да пиша, ама редовно чета Simple Smile
Бяхме на консултация във вторник, пораснали сме пак с около 1200 гр за месец (3670 роден, 6150 на 2 м и 2 дни), 61 см, пак трябва да сменяме гардероба, че всичко ни е умаляло Laughing.После му биха на душичката ми ваксина, че и две даже в двете краченца, голям рев бееее, хора, детео се стресира и после и в къщи рева, изписаха му сироп с панадол и се принудих да дам два пъти, температура нямаше, ама май го болеше, а ми каза педиатърката, че лекарството е и за температура, и за болка. И като отнесе плувката-цял следобед с малки прекъсвания, после цяла вечер с 2 паузи за хранене и така до 11 часа на др.ден, кво беше това лекарство, не знам.

 Много бил ядял, на 2 часа им казах, че го кърмя, ама като е гладен и си знае времето, как да започна на 3 часа да го храня newsm78 реве; вечер да махна 1-то хранене в 2 часа и така, невъзможни мисии ми поставиха. Помъчих се да го спазвам, ама нещо не ни се удава.Както и да е, ще се ръководя по детето, той и без това редовно си повръща каквото му е в повече, вече спрях да се притеснявам, повръща и мляко, и "кисело"мляко, и вода(слюнки, предполагам). Тъкмо малко спря да реве и е спокоен, няма да му развалям рахата.
 Стейси, на нашия акото 2 поредни пъти не си прилича, сутринта беше нещо като това, което описваш, ама той си ака по няколко пъти на ден, мисля, че има значение и през какъв интервал е акало детето, ако питаш педиатър, сподели с нас какво е отговорил, мен живо ме интересува въпросът с акото Wink
 Омана, страхотна сладуранка е Леа, можеш да и правиш плитки Wink
 Днес ходих на гинеколог, тук след раждане се прави Папаниколау, цитонамазка ме беше светнал някой преди, че било, за първи път го правя и доста ме заболя, ми то секса е още мираж при нас, това ли няма да ме заболи:oops:, и д-ра ми вика, а заболя ли те, от къде си, викам -Бг, а, що така, нашите ту не ги боли, еми нас пък ни боли, му отговорих, ние сме по-чувствителни; ходих с бебчо и още 1 мамче с бебчето, голям екшън беше, рев и чудо, този кош за кола тъй и не ни се понрави, докато свикне с него и май му отеснял Grinning.
 Хаде до после, че е събуди...
Виж целия пост
# 524


sinapovaaya -  С тази "Пуста Пена" много ме разсмя...ама тя не е ли много игрива, я дай насам да я чуем..  Laughing


Ами игрива е и бърза и в 11/16 (ганкино хоро). Ама си заспива на нея като стой та гледай #Crazy и на мен ми е чудно ама номера работи Simple Smile.

ето един линк за увеличаване на репертуара Simple Smile
http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=blog&module=disp … mments=1&st=0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия