АКНЕ И РОАКУТАН

  • 166 329
  • 760
# 645
да, това е съвсем нормално. И аз бях така и дори в момента ми е леко мазна кожата
Виж целия пост
# 646
Мерси. Доста ми се омазнява, дали ще ми пречи ако си мия с акне аут сапунчета. Съдържа саилицилова и млечна киселина.
Виж целия пост
# 647
не мисля, че ще има проблем  Peace
Виж целия пост
# 648
Здравейте! Утре отивам на изследвания за пълна кръвна картина и всичките други и след резултатите, дай Боже, да започна лечението. 70 кила съм, моето акне не е кистично, а по-скоро кожата ми е мазна, с повече черни точки и нямам много пъпки, а остатъчни петна, но каквото и да съм пробвал не ми минава акнето и реших да мина на тази тежка артилерия. Понякога се почвчват или кистични пъпчици или такива с бял връх заради мазната кожа. Аз редовно спортувам, ходя на фитнес, мъж съм и дали ще може по време на лечението да спортувам? Също разбрах, че не мога да пия алкохол, а поне например марихуаната от време на време дали ще навреди- 1 път в месеца? Не си назначавам сам лечението, а дерматоложката ми реши. В началото тя беше против, пих други антибиотици и се мажех с кремчета, подобрих се (не напълно), но след морето се влоших и си станах в началното състояние.
Виж целия пост
# 649
Да, не би трябвало да се спортува интензивно, а за марихуаната не познавам някой, който да им опит с това лекарство в комбинация.
Виж целия пост
# 650
За марихуаната няма проблем Simple Smile))
Виж целия пост
# 651
Днес започнах лечението, ще пия по 30 мг на ден (тоест един ден 40, следващия 20). Ще съобщавам как тече лечението и за нежеланите реакции, дано да са нормални. Simple Smile
Виж целия пост
# 652
Ще давам често инфромация, за да има по-запознати с лечението. Ден четвърти- изпити са досега само 120 мг- лицето се бели доста, по-зачервен съм и избиха няколко пъпки- лицето ми беше толкова избелено, че няколко човека ме питаха с кво съм се намазал и че съм имал бяло по лицето- а тва просто е избеления слой кожа. Първите 2 дена ми беше малко кофти- умора, некоординирани движения, сега съм малко по-добре. Устните ми не са започнали да се люпят за разлика от лицето. Сега обаче кожата е по-опъната и е по-приятна на допир. Това е засега, трудничко ще си е през тия 6 месеца с тва влошаване на акне и беленето, дано влошаването да е само в началото. Иначе аз използвам synchrobase omega като хидратиращ крем(дерматоложката ми го изписа)- какво мислите за него?
Виж целия пост
# 653
Вече от 2 години и половина съм спряла Роакутана - нямам никакви пъпки, като изключим нормалните меструални, които минават за дни.
Виж целия пост
# 654
Здравейте,
вече съм в четвъртия месен на приема на роакутан.За сега съм добре като изключа усните и че все ми се спи.Та мисля че проблема ми е друг искам да попитам дали се случва и при други жени или е от смяната на сезоните.Идва ми цикъла през две седмици вече за 2 месеца съм в цикъл три пъти .Моля ви пишете какви са вашите впечатления от приема на роакутан
Виж целия пост
# 655
Здравейте на всички, които живо се интересувате от тази тема. Simple Smile
Искам да се обърна с въпрос към онези, които вече са приключили лечението си с Роакутан (наскоро или преди години) :
1. Имахте ли белези от стари пъпки преди началото на лечението и ако да, какво стана с тях след края на курса ви?
2. По време на лечението пъпките, които ви излизаха, оставяха ли след себе си белези?
3. Промени ли се самото състояние на кожата ви?
4. Ходили ли сте на пилинг/лазер терапии след това?
5. Какви странични ефекти сте имали по време на приема на лекарството освен многоизброените напукани устни и суха кожа?
 Абе най-живо ме интересуват белезите, онези вдлъбнатинки, какво става с тях..
Виж целия пост
# 656
Mariposa, след лечението си ми останаха белези и вдлъбнатини, но в доста по-малък размер от преди това. Не знам дали съм критерии, защото всеки път като ходя при лекарката ми и тя все казва на обучаващите се "Представяте ли си това е след Роакутан?". Кожата ми стана по-суха и остана такава. След като приключих с лечението ходих на лазер, пилинг, на дермабразио ли се казва и сега тази зима мисля пак да ходя, но голяма част е и от факта, че съм маниак на тема кожа и искам перфектна. За странични ефекти си спомням ужасно сухата коса, която направо ме сърбеше през нощта и миех едвам на 3 дена някъде, а цял живот е била склонна към омазняване и съм я мила всеки ден.
Виж целия пост
# 657
Аз бях 8 месеца на роакутан , сега 20тина дни след спирането кожата отново ми се омазнява и ми излизат малки гнойни пъпчици ....
Виж целия пост
# 658
Здравейте,
вече съм в четвъртия месен на приема на роакутан.За сега съм добре като изключа усните и че все ми се спи.Та мисля че проблема ми е друг искам да попитам дали се случва и при други жени или е от смяната на сезоните.Идва ми цикъла през две седмици вече за 2 месеца съм в цикъл три пъти .Моля ви пишете какви са вашите впечатления от приема на роакутан

Точно поради тази причина моята лекарка ми предписа и противозачатъни паралелно с роукутан и така няма никакви проблеми с цикъла  Peace
Виж целия пост
# 659
Здравейте на всички, които живо се интересувате от тази тема. Simple Smile
Искам да се обърна с въпрос към онези, които вече са приключили лечението си с Роакутан (наскоро или преди години) :
1. Имахте ли белези от стари пъпки преди началото на лечението и ако да, какво стана с тях след края на курса ви?
2. По време на лечението пъпките, които ви излизаха, оставяха ли след себе си белези?
3. Промени ли се самото състояние на кожата ви?
4. Ходили ли сте на пилинг/лазер терапии след това?
5. Какви странични ефекти сте имали по време на приема на лекарството освен многоизброените напукани устни и суха кожа?
 Абе най-живо ме интересуват белезите, онези вдлъбнатинки, какво става с тях..

На мен специално по време на лечението в самото начало ми излязоха много пъпки и сотавиха белезите и следите, които си оставят всички пъпки, незнам дали от роакутана може да изчезнат, но мисля, че от времето, че вече не ми излизат -това влияе да няма натрупване на белег върху белег а и самата кожа се лекува.
Много пъти съм ходила на всякакви видове пилинги, дермоабразио - всичко, което може д аима. Но спрях, когато започнах роакутана и нямам никакво намверение да ходя пак, ама никога. Дори си мисля, че част от проблемите ми са именно тези процедури, ако не с еизлекува вътрешната причината -другото няам смисъл, особено, ако е млада кожа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия