АКНЕ И РОАКУТАН

  • 166 350
  • 760
# 570
silveto_ , мога да ти препоръчам дерматолог, ако си в София, но пък тя може да не ти изпише точно Роакутан, защото той е за тежки форми на акне.

Иначе преди доста време минах два курса на лечение с Тетрациклин, имаше ефект около година-две, после старата история. Не съм сигурна дали още с него работят. Със сигурност обаче има нови методи.

За влошаване на положението втория месец от приема - не е общовалидно. При мен нямаше подобно нещо.

Безсънието също не ме лови.  Laughing
За сезон - най-добре късна есен и зима, за да не се излага кожата на силно слънце. Става много чувствителна. А лечението е поне 4-5 месеца и повече при различните случаи.
Виж целия пост
# 571
Здравейте!

Първо ще разкажа за себе си. На 24 години съм, имам проблеми с кожата от около 10 години. Понякога ми излизат по 5-6 пъпки(около онази дата), а понякога, като в момента, може би 1-2, но имам белези и червенини. Нямам някаква тежка форма, лекичка, но въпреки това много ме тормози. Имам много черни точки, доста мазна кожа. Дълго време се чудех какво да правя. Най-лошото е, че не знам към кой дерматолог да се обърна. Страх ме е от това лечение, а много искам да го започна. Кой сезон е най-подходящ? Много ли е страшно положението 2-рия месец, когато избиват? Проблема е, че може би ще започна работа, в която ще бъда в центъра на вниманието, така да се каже. Ще бъда сред много хора. Не искам да ги стресирам. Grinning Всеки дерматолог ли го изписва? Иначе съм права, здрава, 56 килограмова булка Simple Smile Не смятам да забременявам скоро пак. Струва л си наистина? Най-много ме притеснява страничния ефект "безсъние". След като родих изживях един кошмарен месец, беше ме хванала следродилната, страдах от безсъние. Безсънието ми се отразяваше много тежко. Не искам пак!


здравей Simple Smile Щом ти е мазна кожата и имаш много черни точки, очаквай голям "бум" на пъпки през втория и третия месец... При мен беше точно така... Отвън кожата ми беше много суха, ако не й сложех крем ми беше адски некомфортно и "опънато", но необяснимо за мен имах много подкожни пъпки, пори, точки и всякакви екстри... Естествено, отвсякъде избиха пъпки по време на лечението... Аз лично не ти препоръчвам да го пиеш ако ти се налага да си сред хора, защото няма да ти е много комфортно... Аз издебнах момента на сесията, когато си бях вкъщи и въпреки всичко като ходих по изпити ме гледаха като извънземно (защото преди не бях така, на мен ми избиха страшно много пъпки и хората се чудеха какво ми е)... Лятото определено не е подходящо... изчакай есента, препоръчвам ти Зинерит - на мен ми помага за завехването на пъпките... Не знам дали твоята дерматоложка ще ти изпише това лекарство, не всички го правят... Но дори да не е Roaccutane, може да я помолиш да ти изпише някакви хапчета с Изотретинион (Isotretinion) - това е основната съставка на Roaccutane и я има в много видове лекарства... Ако не ти е много тежко акнето, не се хвърляй на това силно хапче, разучи и за други варианти, защото съм чувала, че има и по-леки медикаменти на същата основа. Според мен с кремчета и мазила е много трудно да се отърве човек от пъпки, аз близо 3-4 години съм използвала САМО кремове против акне и не съм забелязала никакво подобрение... Всичко е било на периоди. Страничният ефект "безсъния" е най-малкия ти проблем просто защото го няма Simple Smile Повече трябва да те притеснява пресъхването на устната кухина, кръвотечението от носа, болките в ставите, косопада, пониженото либидо и т.н. Не при всички се проявяват, но при мен повечето ги имаше и се бях побъркала... Не знам при теб как ще протече, при всеки е различно и индивидуално. Аз имах доста тежко лечение въпреки леките дози. Все пак успех каквото и да си решила! Дано съм била полезна Wink
Виж целия пост
# 572
Много ви благодаря за бързите отговори. Hug

Може би наистина трябва да попитам за нещо по-леко. Въпроса е, че съм някак си обезверена. Не знам. Наистина нямам кой знае какъв проблем. Като гледам снимки на хората лекували се с Роакутан, направо съм си свежарка. Но мечтаната гладка, хубава, мека и чиста кожа е мираж. Цял живот мечатя за нея. За това се хвърлих направо на въпроса за Роакутана. Жалко, че ще чакам до есента, но се излагам доста на слънце и няма да рискувам. А иначе ми свършва майчинството и има вариант или да учителствам малко или да работя в библиотека(само хипотези за сега). Но и в двата случая ще ме гледат хора. Представете си да се опъпчивия пред тинейджърите. Mr. Green


П.П.: В листовката он-лайн, бях чела за безсънието, за това попитах. Че човек като изпати от нещо, нали знаете как е Simple Smile
Виж целия пост
# 573
Важното е да не се отчайваш... Няма цял живот да си с пъпки, споко Simple Smile няма да е зле да си пуснеш едни хормонални изследвания Simple Smile
Виж целия пост
# 574
Здравеите.Някои смесвал ли е хап4етата в смисъл-пих рокутан 15 дена от БГ производство и сега пия рокутан от ФР.това дали е проблем някои сменял ли ги е така а всу6тност рокутана в фрнция се казва куракне исотретион.Тов проблем ли е ?? Simple Smile
Виж целия пост
# 575
някои позвал ли е този измива6т гел???4е този на авен не ми измива лицето и ако може да споделите какво исползвате за измиване на лице??? http://apteka.framar.bg/30021046/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88 … 400-%D0%BC%D0%BB-
Виж целия пост
# 576
Аз от този съм страшно доволна:
http://productjunky.files.wordpress.com/2011/02/bioderma-sebium-gelmoussant.jpg
Виж целия пост
# 577
Здравейте,вече започнах 4ти месец, все още ми излизат пъпки,но ме притеснява това,че кожата ми се омазнява ,което не е нормално за това лекарство , някой имал ли е същия проблем? Sad
Виж целия пост
# 578
Здравеите Simple Smile как сте трудно ле4ение а пък никои не споделя как минава.Аз напримерно влязах ж 4 месец и о6те ми седат кистите ту спадат ту се надуват малко но за разлика ве4е кожата ми е суха!А при вас как върви ?
Виж целия пост
# 579
Здравейте,65кг съм на 40мг от 4 месеца и половина вече. Нормално ли е все още да не са спрели да ми излизат пъпки ? Вече се тревожа. За килограмите ми дозата е добра , а и акнето ми е гнойно , не са кисти да кажем ,че трябва време и т.н . Някой имал ли е такъв проблем с просто акне . Не знам вече съм обезнадежден.
Виж целия пост
# 580
Някой би ли ми услужил с 5 хапчета,чакам пратката от Гърция и няма да мога да ги пия 5 дни , а преди това карах 5 дни на по-ниска доза , за да изкарам повече дни. Доста зле стана с намирането на лекарството. Само 5 хапченца ми трябва,ще ги платя. Дано някои се отзове Sad
Виж целия пост
# 581
Някой би ли ми услужил с 5 хапчета,чакам пратката от Гърция и няма да мога да ги пия 5 дни , а преди това карах 5 дни на по-ниска доза , за да изкарам повече дни. Доста зле стана с намирането на лекарството. Само 5 хапченца ми трябва,ще ги платя. Дано някои се отзове Sad

Дано намериш, но дори да прекъснеш, няма проблем. Питала съм.
Виж целия пост
# 582
Не знам вече ... почти 5 месеца и нямам промяна от началото , при доза от 40 мг . Мисля да говоря с лекарят за по-висока доза,макар ,че иска дори да я намали , а не спират да ми излизат пъпки Sad
Виж целия пост
# 583
само напомням форумът да не се използва за покупко-продажби  Whistling
Виж целия пост
# 584
Аз не искам да продавам , просто някой да ми услужи с 5 хапчета , ако е проблем изтрийте поста Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия