За пързалка и шейна мисли МАРТенската ни тайфа

  • 25 651
  • 738
# 495
Здравейте мами! Hug
Да знаете откога се каня да пиша, но вихрушката на ежедневните задължения ме завихря и до това не успявам да стигна...но чета все пак за да съм в час с новостите Wink Обикновенно вечер, като заспи малкия се отваря една ниша от която сега ще се възползвам, че през деня докато спи гледам да си свърша належащите задължения...а те никога не свършват Rolling Eyes имам чувството, че съм се превърнала в чистачка, говачка...чак понякога и на Марти не мога да обърна  достатъчно внимание ми се струва. Като се замисля, вече беше коментирано, но и аз да си кажа мнооого време се отделя тук, но пък какво да направим, като сме пристрастени. Wink Да прочетеш постовете, ако решиш да попишеш, пък да си побъбриш и с приятелки по скайпа и то времето неусетно се изнизало...и станало полунощ и така ден след ден... Wink
На  всичкото отгоре съм се амбицирала да правя домашни пюренца на Марти, то и до сега чат пат се случваше ама си отнема време, днес направих зеленчуковото - сложих тиква, картоф, един зеленчуков микс на бондюел-морков, грах, карфиол, броколи плюс пилешко месо от концентратите на Хип, даже направих и за утре....това за обяд, за следобяда също се погрижих, като направих тиква с ябълка и за утре...ами до обяд си играх като включа и другите задължения...стана една, нооо ще дерзая за сега.
Първо искам да чиститя на всички с хубави поводи напоследък, нека ви се случват нови и нови от хубави по-хубави...   bouquet
Честит специален ден  на Таня_Р, сигурна съм, че незабравимо изживяване е бил този тъй дългоочакван миг...лошото е вече зад гърба ви и вярвам, че само радости ви чакат занапред... newsm51
Попрочетох, че темата около търпението на майките се е захванала...нормално е да губим търпение понякога, нормално е да се чувстваме изолирани...с ограничени социални контакти, уплашени, да препускаме задъхани през дните...да се ядосваме на плачливите изблици на децата ни, да се отчайваме, да избухваме и после страдаме, да се самообвиняваме...изпитала съм всеки един нюанс на чувствата и емоциите, които описах. Но в същото време един друг океан от чувства ме обзема и заличава всяка горчивина и тогава се чувствам толкова лека... готова да  полетя и сякаш ме обзема страшна сила... И зная, че за щастливата усмивка на Марти бих пребродила света, за светлия блясък в очите му бих дала цялата си топлина и обич...и въпреки всички трудности съм блаженно щастлива и понякога плача от щастие, когато ме погледне по онзи особен начин, който разтуптява сърцето ми и ме кара да се чувствам истински жива.
Зная, че всяка майка   минава през етап на  терзания и съмнения, но това не и пречи да дарява безгранична любов на детето си... Много лирично стана, ама сега ме е споходила музата... Wink
Алекс Мама ами Марти си е все още с незабелена пишка, решихме да поизчакаме с педиатъра...за сега няма да ни праща на уролог, дано някак го избегнем, но едва ли...но тя самата винаги е била много нежна и внимателна в това отношение и никога не би си позволила подобно действие...но явно не всички са такива... това направо е брутално, незнам какво му е на мъничкото бебоче дано бързо се оправи...те са ти казали, че може да се постави локален антибиотик на мястото.
Да се похваля сега , че от днес и аз съм притежател на подочистачката Twister Sweeper, бях се навила да купувам нещо компактно и мобилно, че ми омръзна от тежката прахосмукачка, тя е с воден филтър пък да я пълня и прочие...а и Бодливка като писа съвсем ме нави Wink Дано да съм доволна, аз ще си я ползвам за ежедневното почистване, пък през почивните дни ще правя основното, вече няма как да се оправдавам ...ще трябва да чистя ежедневно, но вярвам, че чистенето ще е песен и много бързо. Тя всъщност няма всмукателна сила, посредством четчиците прибира в резервоарите, но пък те се въртят на доста високи обороти заради зарядната батерия...за трохи, мъхове, прах и други дребни боклучета вярвам ще е полезна...ще пиша отзиви после...Бодливка бе душа, като прочетох колко време си чакала направо ми стана съвестно, аз като се обаждах да поръчвам сайта им беше се бъгнал и направо ме пратиха на щанда им в Халите и още веднага се сдобих с Twister -а така избегнах и  пощенски разходи, ама то откъде да знае човек... newsm78 Отдавна не бях ходила в Халите, то винаги ми е било много приятно там, една топлина, суматоха, бълбукащите фонтани... лакомствата и всякакви други прималиви неща...някак ми напомня на обземащото ни предколедното настроение...и се чувствам като дете, гаврош...е разбира се намазах един мус Рафаело  поръсен със всякакви шоколадови екстри...направо чудничко...нещо много съм наблегнала на сладкото май, ще се минава на диета...ама това са повдигачонастроения Wink е как пък да не си подсладя душата и аз съм човек, стииига лишения. Whistling
Като разказах за сладките изкушения ще ви предложа една ужасно бърза рецепта за крем пита, фантастично вкусна, изпробвана е наскоро. Wink Mr. Green Така и така кулинарната тема за нещо бързо и вкусно е повдигната, някои дадоха идеи за основното аз пък  ще дам за десерта! Laughing
Ето я и нея: Взима се бутер тесто и самия лист още преди да се изпече се нарязва на квадрати да речем или кой както му харесва, като форма,  но така, че  да не се отделят напълно парчетата и се слага в тава да се изпече ...докато поразовее от високата температура,  тестото, тъй, като е многолистно се разделя на пластове и бухва. След като изстине тестото, пространствата между отделните пластове се пълнят със следния крем:  на д-р Йоткер - Парадайс ванилия, без варене е, две пакетчета се смесват с 400 мл. студено мляко и се разбиват с миксера, разкошен е крема...пълненето става с лъжичка и готовите крем пити се поръсват с пудра захар...е облизахме си пръстите...да ви е сладко!
Мнооого дълго  стана ама си наваксах, лека нощ  !  Peace

Виж целия пост
# 496
Привет!

Аз набързо само да питам, някой чувал ли е за тази марка столчета http://www.renolux.co.uk/index2.htm и какви са отзивите? , това, което е 0-18 кг.  

Нещо не ми показва директно столчето от този линк...ето го http://nappocska.snimka.bg/other/razni.467995.17149133
Само ми се вижда ниска тази облегалка, а го дават до 18 кг. все пак  newsm78 Иначе много ми хареса...
Виж целия пост
# 497
Ч.Р.Д. Светле!!!   newsm67 Пожелавам ти всички твои желания да се сбъднат  и много да те радва и слушка малкия мушмурок!!!    nbirthday Wine Glass
Виж целия пост
# 498
TaniaR, Rila, моя позната с термин 25.03, роди на 13.12, а си прибра бебчето 10.03. Слава богу сега всичко е наред.
Gery Moore, крада идейки от тази тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=466300.0
Иначе любимата ми бърза манджа е хепи късчета. Нарязано на кубчета пилешко филе овалвам в брашно и запържвам до златисто. Капвам малко соев сос вместо сол. Изсипвам 1 бурканче лигави/така им викам Embarassed/ гъби „Намеко”, оставям да поизври соса. Сервирам с настърган кашкавал и картофено пюре. Да ви е вкусно!
Преди правех често лазаня, но е малко връткаво и откак открих тази рецелта http://www.tandem.bg/recipes/article18.html , не се занимавам да редя кори.
*Nikita*, и аз в момента съм на вълна столчета. Колебая се между Макси кози приори XP и Чико кей 1. Клоня към второто. Не съм чувала за това, за което питаш.
Виж целия пост
# 499
Светле честит рожден ден. Много здраве и пари, а другото ще си дойде само! Бъди обичана!!!!
Виж целия пост
# 500
 Добро утро! Честит рожден ден на Светлето!  bouquet

 За Свети Валентин ние заминаваме за Копривщица, наели сме си едни къщи в много як комплекс - има си даже и спа център. Естествено, малката ще е с нас  Laughing. Но пък ще има и още едно детенце, което е даже по-малко от Кали, така че и тя ще е с компания!

И аз няколко пъти вече я слагам на гърнето и си върши работата там. Дано да свикне и след годинката да махаме памперса, но ще видим кога ще е готова за това.

За храненето сама сигурно пак лятото ще я пробвам. Скоро няма да почвам работа, така че имам време да я уча Wink. То вярно и че в яслата бързо се научават като гледат едно от друго дечицата.
 
Кърменето реших, че ще го спирам чак към годинка и половина. Засега намали дневното сучене, тоест не суче вече през деня, само вечер, през нощта и сутринта. За мое щастие пропи вода от чаша, е, не много, но вчера изпи 100 мл, което си е доста за нея. Отделно й давам и към 100 мл сокче, защото имаме големи проблеми със запека и единствено сокчетата помагат. Не ги купувам, правя й ги вкъщи със сокоизтисквачката.

 И накрая да ви питам, ако имате възможност, кога бихте преместили детето в отделна стая?

Уф, каква съм шматка! Забравих да похваля малката Елия за крачките! Сигурно скоро ще почне да се пуска и да стъпва все по-стабилно сама! Първите крачки сигурно са много вълнуващи за майките Simple Smile
Виж целия пост
# 501
Здравейте и от мен
ЧРД на Светлето!!!
Честит мини-РД на патерица и на Билянка, на Таня Р.
Като ви четях вчерашните вълнения и се сетих за моите собствени - миналата година по това време отдавна вече бях в болница и се молех всеки ден да устискам до финала. Е, не стана съвсем така, трябваше поне до март  да си `стискам`, ама какво да се прави, важното е, че минахме без усложнения. Наистина мили спомени, свързани с толкова емоции ... не може човек да не се развълнува като си спомни какво е било, а ето че и РД на Лора набижава, направо не е за вярване ...

Да ви се похваля, Лора май ще мине без АБ, вече е доста по-добре, няма Т, но педи ще има последната дума след като я прегледа.

Хайде болничките да оздравяват!
Аденис, Гери, Елг и останалите с проблеми, стискам палци бързо да ги разрешавате по най-добрия начин и да се похвалите с добри новини. Ами все накрая след бурята изгрява слънце  Hug

За не желанието да се къпят децата, моят Боби беше така и мога да кажа, че чак сега на 5 г. го преодоля. Трябва много търпение и да не се насилва детето, ако не иска. Просто банята продължава до когато детето пожелае, колкото и кратка да е тя. В началото пускахме водата само от долния чучур и така надве-натри го къпех, после започнахме с подвижния душ, но без косата (миенето на косата винаги предизвикваше рев) случвало ми се е по цели седмици да не сме мили косата. Чак сега вече се къпе под големия душ без проблеми. А, забравих и винаги като влизаме в банята взимаме много играчки. И нещо, което много ни помогна - записахме Боби на плуване, а лятото като сме на морето направо не излиза от водата.

Това е от мен, хубав ден на всички ви!
Виж целия пост
# 502
Светле, честит рожден ден! Много здраве и семейно щастие!
Благодаря на всички, които споделиха рецепти! Знам, че има хиляди кулинарни сайтове и форуми, но най-добре ми се получават нещата, когато някоя приятека ги е изпробвала и препоръчала, та затова ви занимавах. Снощи ядохме спагети и днес пак няма нищо сготвено. Аман значи!
И ние трябва да купуваме ново столче за кола, но още караме с бебешката кошница и не съм гледала по-големи. Лошото е, че аз никога не съм поръчвала по интернет (някак си не мога да се престраша да купя нещо, което не съм видяла на живо) и май ще разчитам на наличния асортимент в магазините.
Искам да гледам "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде", но не го намирам никъде. Някой гледал ли го е?
Виж целия пост
# 503
ДОБРО УТРО!





Светле,да си ми жива и здрава!Весел празник днес и много подаръциии! Hug




ТаняР и ние така ги ядем спагетките,по-точно мъж ми винаги така ги прави.Но той купува домати на кубчета.Аз много ги харесвам така приготвени,но мога да ги ям и само с масло и сирене,ама на него така му харесват и щом всеки път запретва ръкави да се занимава,нямам против. Wink


Свети Валентин ние обикновено го празнуваме като Трифон Зарезан. Друг е въпросът, че напоследък сме го ударили на битов алкохолизъм и всеки ден ни е Трифон Зарезан, но...С това напрежение в работата, ако не пийна чаша-две вино вечер, не мога да заспивам.

Какво ти напоследък,от как сме заедно почти нямаме пропуск вечер да си пийнем.Но ние сме фенове на високоалкохолните напитки. Simple Smile Тъй че Трифон ли е,Валентин ли е-ще го отпразнуваме щем-нещем. Mr. Green


Цитат на: dobro_nastroenie link=topic=464217.msg14026351#msg14026351
Бодливка бе душа, като прочетох колко време си чакала направо ми стана съвестно, аз като се обаждах да поръчвам сайта им беше се бъгнал и направо ме пратиха на щанда им в Халите и още веднага се сдобих с Twister -а така избегнах и  пощенски разходи, ама то откъде да знае човек... newsm78

Ако знаеш колко пъти съм звъняла да питам кога ще дойде контейнера.. ooooh! Още в началото ми казаха, че нямат наличности в склада и едва ли има останали бройки при директната продажба.Затова били спрели и рекламата.. Сега гледам пак върви по Канал 1.Радвам се,че и ти си доволна от туистъра! Видях в темата за Рейнбоу,че има фирма за наем почасово и мисля напролет да се възползвам за почистване на матрака и меката мебел.За 12ч. е 30лв.което в сравнение с другите оферти на фирми си е евтино.
stasi8510 ако бях с едно дете,бих го преместила някъде след годинката.Ако детенце е спокойно и си заспива както преди самичко.После идва оня "хубав" период(в който е Дарина вече почти една година) в който не иска да си спи дори в нейния креват(който е при нас в спалнята).Напоследък като чели успях с хиляди обяснения,че вече е голяма и не можем да се бутаме тримата с баща и на спалнята и че мама я боли гърба като спи на една страна само..Сега си спи в нейното легло,но за детската стая ще имаме проблем подозирам,(готова е отдавна,но не сме купили двойното легло) защото тогава все още Ади ще спи при нас..ще го мисля но ги виждам двете в детската най-рано след година. Rolling Eyes

Еlg браво на Елия!Щом си я пуснала и сама е продължила,скоро и самата тя ще се пуска без страх,така се почва! Simple Smile

При нас няма нищо ново.Яде,спи и дебелее. Laughing Вчера такъв бъркоч и забърках на обяд.. картофено пюре с тиква и жълтък! Crazy Ми омаха го цялото и за още питаше.. Захраних и с малини(готово пюре).
А,научила се е да си слага телефона на ухото(най-често наобратно) и казва нещо като ало..което звучи "авва".И показва с пръст вече лампата,Анабел(една кукла на Дари,която си върти главата гука и плаче и с нея пада голяма игра).Днес вече мился да излезем,че от миналия петък сме затворници в къщи и вече взе да ми личи. Crazy До утре дано се постопи снега,че рано-рано трябва да сме при педката да и боцнат пръста на Ади.


Виж целия пост
# 504
Бодливка, подсети ме да споделя, че преди време след ремонт в къщи, от който всички меки мебели бяха посипани с прах, извиках две жени от обява. Дойдоха с рейнбоу, изпраха ми гарнитурата с препарат, изтупаха ми матраците и това беша за около 30-тина лева. Много бях доволна и тогава си казах, че ще ги викм поне два пъти в годината при основните почиствания, но естествено се оказан несериозна. Та това е много добър вариант, който препоръчвам Peace
Виж целия пост
# 505
Здравейте,

ЧРД на Светлето. Много здраве, многощастие, много любов, късмет, пари и т.н.  bouquet

Мерси за поздравленията за Елия. Чесно казано, мислех, че ще ме нахохкате, че съм я пуснала сама. Мама ми се скара, че ще я пребия.  Rolling Eyes А то млото така се кефи. Само дето си търси къде да се хване. Но тя си ходи стабилно хваната на нокът, само да държи нещо.
Стаси, много е вълнуващо да видиш нещо такова. Аз си умирам от радост. А бе голямо съм си ку-ку.

Сия- то аз перманентно съм си с проблеми. Къде сама си ги създавам, къде ми ги създават. Но като се замисля, че сме здрави (аз не толкова, но Елия да чукна на дърво и тати и), че има какво да ядем и че има къде да спим, на фона на това, че има къде по зле хора от мен, ми се струват смешни проблемите ми.

Да кажа за тези, които ще правят подаръци на татковците, в Кауфланд има боксерки за св. Валентин. Аз ще мина да му купя на нашия едни такива.

Хайде от нас  Hug
Виж целия пост
# 506
Здравейте!

Как сте в тези студени дни? Аз нещо съвсем се скапах от към настроение и не ми се пише тези дни... Сега ще се върна да попрочета малко, пък може по-късно да се включа. Peace

Я, имали сме рожденичка - Светле, честит ти рожден ден! Много здраве, късмет и усмихнати дни...  bouquet
Виж целия пост
# 507
Момичета сигурно съм ви много досадна,но ви моля за стиснати палци за нашия татко,който влиза за операция,която е от изключителна важност-или ще се оправи,или ще осакатее с ръката.Моля ви. newsm17 smile3518 newsm45
Виж целия пост
# 508
adenis, стискам ти палци искрено! Не знам какво се казва в такива моменти, но в крайна сметка мъжът и е на правилното място. Ще  му помогнат. Не мисли лошото, я виж какво слънце е навън. В такъв ден всичко свършва добре! Ако имаше да стават гадости и времето щеше да е гадно! вЕрвай ми! newsm10 yes
Виж целия пост
# 509
Момичета сигурно съм ви много досадна,но ви моля за стиснати палци за нашия татко,който влиза за операция,която е от изключителна важност-или ще се оправи,или ще осакатее с ръката.Моля ви. newsm17 smile3518 newsm45
а не, никакви такива мисли, че ще осакатее.  Naughty
Стискам палци всичко да мине добре.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия