Уреаплазма

  • 312 067
  • 915
# 480
amini, малко се обърквам с тази уреаплазма. Ако е част от нормалната флора, то означава ли, че всеки я носи? Аз мисля, че все пак си е полово-предавана болест, но в някои от случаите имунната система може да я държи изкъсо и тогава може да се счита като част от нормалната флора, т.е. минимално количество.

Води се условен патоген. Понякога може да е болестотворен, понякога не.

Но всички на 100% ли го носим? Това ме обърква.


Виж целия пост
# 481
Не, не го носим всички, и освен това носителите, при които е в малки количества, въпреки че не боледуват, могат да заразяват. Дори да си само носител, при определени условия можеш много лесно да се превърнеш в боледуващ. Според мен е най-добре да се лекува. Прочети това и ще разбереш защо - http://www.puls.bg/health/sex/news_2339.html
Виж целия пост
# 482
Магдалена и аз мисля, че не всички ги имаме.
При мен след вторият курс антибиотици намаляха до незначителното количесгва, при следващото изследване вече ги нямаше. Тогава това ми беше обяснено.
Виж целия пост
# 483
Здравейте, присъединявам се към проблема  Cry На 27 години съм, преди около 2 месеца ми се появи бяло течение с парене при малка нужда, болки в десния яйчник. Да не говорим, че от 2 години боледувам през един месец и имунната ми система явно е на НУЛА. Ходих при д-р Тотев в МЦ Хипоталамус Пловдив. Пуснах изследвания в Писанец и в Геника за микоплазма, уреаплазма и хламидия. Днес си взeх изследванията, на Микробиологията ми дава Резултат   от Директна микроскопия "Липсва клет.възпал.реакция. Лактобактерии в норма.Епителни клетки.", Материал от генитална система "НЕ СЕ ИЗОЛИРАХА МИКРООРГАНИЗМИ", а от Геника излезе че имам (+) само на ureaplasma parvum  Cry  Та още сутринта отивам да ги нося, защото от няколко часа не съм спряла да се притеснявам и да чета за Уреаплазма. Доколкото разбрах, тази гадина идва по полов път. Въпроса ми към вас момичета (преди да го задам на лекаря), как съм ги хванала тия бацили като повече от 7 години имам интимен контакт САМО с мъжа ми  Thinking а той е категоричен, че не е кръшнал. Още повече, че той няма никакви симптоми нито оплаквания. Наясно съм, че теории от типа Стрес и Битови проблеми не са причината. Възможно ли е това да е по рождение, да е предадено по време на раждането ми? Работим за бебче от Март месец и настръхнах като разбрах, че тази твар може да навреди на плода при евентуална бременност. Та засега СПИРАМЕ всякакви контактни, защото се чувствам наистина отвратително и "мръсна", понеже проблема може да идва от мен, а не от него  Cry
П.П. Съжалявам за дългия пост!
Виж целия пост
# 484
уреаплазмите се предават само при полов контакт. Прекалено са неустойчиви на външни условия за да успеят да се предадат по друг начин. С ММ наскоро лекувахме уреаплазма и микоплазма. Той нямаше никакви симптоми, при мен се появи жълтеникаво течение, без парене, болка или каквото и да било друго оплакване. Инфекцията сме си я носили поне от 3 години. От толкова време сме заедно. А един от двама ни я е носил и по-дълго време, откакто се е заразил. Това са едни от най-опасните инфекции тъй като при тях симптоми може изобщо да няма. При жената увреждат влагалищтната среда, а при мъжа спермата и по този начин забременяването е почти невъзможно. За щастие след лечението нещата се оправят.  Peace. Силнозаразни са така че задължително и мъжът ти да се лекува.

     И мила, не се чувствай зле от това. Това е просто заболяване, както всички останали. Нямаш никаква вина че си се заразила. Освен това никой не може да каже кой кого е заразил, така че не го мисли. Важното сега е да се излекувате.  Желая ви успешно лечение и скорошно оздравяване  bouquet
Виж целия пост
# 485
уреаплазмите се предават само при полов контакт. Прекалено са неустойчиви на външни условия за да успеят да се предадат по друг начин. С ММ наскоро лекувахме уреаплазма и микоплазма. Той нямаше никакви симптоми, при мен се появи жълтеникаво течение, без парене, болка или каквото и да било друго оплакване. Инфекцията сме си я носили поне от 3 години. От толкова време сме заедно. А един от двама ни я е носил и по-дълго време, откакто се е заразил. Това са едни от най-опасните инфекции тъй като при тях симптоми може изобщо да няма. При жената увреждат влагалищтната среда, а при мъжа спермата и по този начин забременяването е почти невъзможно. За щастие след лечението нещата се оправят.  Peace. Силнозаразни са така че задължително и мъжът ти да се лекува.

Благодаря за отговора. А възможно ли е да се установи кой кого е заразил, защото  съм имала само двама партньори откакто водя полов живот. Възможно ли е да са започнали от нашата връзка, а не от предишен партньор?
Виж целия пост
# 486
Всичко е възможно мила, но никой не може да ти отговори на този въпрос. Няма как да се разбере. Така че не го мисли, и гледай напред. Peace
Виж целия пост
# 487
Всичко е възможно мила, но никой не може да ти отговори на този въпрос. Няма как да се разбере. Така че не го мисли, и гледай напред. Peace

Благодаря ви за бързите отговори  bouquet
Виж целия пост
# 488
ЗдравейТе, за съжаление и аз разбрах днес, че си отглеждам тая гадост Sad
Всичко в норма с изключение на + Уреаплазма . Все още нямам изписани  АБ. Другата седмица ще ми изпишат . А лечението. ...ще е след празниците Sad това по настояване на ММ .
От две години бебеправим без успех Sad
Успех и късмет на всички! 
Виж целия пост
# 489
Присъединявам се към вас.
Откриха ми хламидия + уреаплазма август месец.
Последва лечение и хламидията беше отрицателна. Остана уреаплазмата. След втори курс при приятеля ми всичко беше отрицателно, а при мен - уреаплазмата пак е +....
Вече незнам какво да правя  Cry
Виж целия пост
# 490
Антибиограма имате ли?
Спрямо нея трябва да се назначават антибиотици.
Виж целия пост
# 491
Антибиограма имате ли?
Спрямо нея трябва да се назначават антибиотици.
Имаме-да. Уж по нея е лечението, но ето...
При мен уреаплазмата си стои  Cry
Първо бях на Клацид, после Сумамед, а сега вече незнам.
Виж целия пост
# 492
Присъединявам се към вас.
Откриха ми хламидия + уреаплазма август месец.
Последва лечение и хламидията беше отрицателна. Остана уреаплазмата. След втори курс при приятеля ми всичко беше отрицателно, а при мен - уреаплазмата пак е +....
Вече незнам какво да правя  Cry
Как разбра, че хламидията е излекувана?
С какви изследвания?
Виж целия пост
# 493
Антибиограма имате ли?
Спрямо нея трябва да се назначават антибиотици.
Имаме-да. Уж по нея е лечението, но ето...
При мен уреаплазмата си стои  Cry
Първо бях на Клацид, после Сумамед, а сега вече незнам.
А в какво количество са (изписва се 10^ и има още едно число след ^)?
Виж целия пост
# 494
Здравейте, щях да ходя за рецепта следващата седмица, но не се сдържах
Док ми каза, че направо ми изписва Avelox 400mg, защото след провеждане на 1 курс на лечение на У. с други разни АБ и след повторни изследвания  пациентите си остават с У.
В кабинета нямах време да прегледам страничните ефекти. ...майкоооо  ooooh! той е кошмарен този АБ  #Cussing out
Ще започваме с лечение след празниците  newsm78 и след като реша дали искам да го пием , това направо е отрова  #2gunfire
Някой ако се е лекувал с него нека да сподели как се чувства и имаше ли ефект върху У.
За антибиограмата :и на мен не ми назначиха и естествено реших да попитам лабораторията . Ето отговор
http://prikachi.com/images.php?images/443/8991443y.png
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия