Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се лекува уреаплазма?
Какви са възможните причини за неуспешното лечение на уреаплазмата?
Какви са препоръките за изследване и лечение на уреаплазма?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се лекува уреаплазма?
Уреаплазмата се лекува с антибиотици, като изборът на конкретен антибиотик зависи от резултатите от антибиограмата. Лечението може да изисква повече от един курс на антибиотици и в някои случаи се комбинира с имунни стимулатори и витамини. Обикновено се извършва лечение с азитромцин, доксициклин, кларитромцин или други антибиотици, които са чувствителни към уреаплазма. Лечението може да изисква повторни изследвания и курс на антибиотици за постигане на излекуване.
-
Какви са възможните причини за неуспешното лечение на уреаплазмата?
Неуспешното лечение на уреаплазма може да се дължи на различни фактори, като например устойчивост на бактериите към антибиотици, неподходящ избор на антибиотици, недостатъчна продължителност на лечението, съпътстващи инфекции или проблеми с имунната система. В такива случаи е от съществено значение да се консултирате с лекар за коригиране на лечението.
-
Какви са препоръките за изследване и лечение на уреаплазма?
Препоръките за лечение на уреаплазма включват изследване на чувствителността към антибиотици, предписване на антибиотици според схемата, проследяване с контролни изследвания след завършване на лечението и при необходимост комбиниране с имунни стимулатори и витамини. Лечението обикновено включва прием на антибиотици като рифаксимин, клацид, доксициклин, таваник, вибрамицин и сумамед според препоръката на лекаря. Изследването на уреаплазмата се извършва чрез вземане на проба от влагалището или уретрата, която се изпраща за микробиологичен анализ. Лечението обикновено включва прием на антибиотици като рифаксимин, клацид, доксициклин, таваник, вибрамицин и сумамед според препоръката на лекаря. Препоръчва се лечение на уреаплазма с антибиотици като макролиди, вибрамицин, клацид и лечение на кандидоза с промивки със сода или смрадлика. Важно е да лекувате партньора си, за да предотвратите повторно заразяване. Лечението на уреаплазма обикновено включва прием на антибиотици като доксициклин, азитромцин, вибрамицин и други. Дозата и продължителността на лечението могат да варират в зависимост от отделните случаи. Важно е и двамата партньори да се лекуват и да не имат сексуални отношения по време на лечението. Освен това се препоръчва избягване на употребата на алкохол по време на антибиотичното лечение. Препоръчва се лечението да бъде персонализирано и да включва антибиотици, избрани след изследване с антибиограма. След приемане на антибиотик, контролно изследване трябва да се извърши най-малко след 3 седмици, за да се избегне фалшиво отрицателен резултат.
-
Какви са рисковете и последствията от уреаплазма по време на бременност?
-
Какви са препоръките за лечение на уреаплазма по време на бременност?
На 27 години съм, преди около 2 месеца ми се появи бяло течение с парене при малка нужда, болки в десния яйчник. Да не говорим, че от 2 години боледувам през един месец и имунната ми система явно е на НУЛА. Ходих при д-р Тотев в МЦ Хипоталамус Пловдив. Пуснах изследвания в Писанец и в Геника за микоплазма, уреаплазма и хламидия. Днес си взeх изследванията, на Микробиологията ми дава Резултат от Директна микроскопия "Липсва клет.възпал.реакция. Лактобактерии в норма.Епителни клетки.", Материал от генитална система "НЕ СЕ ИЗОЛИРАХА МИКРООРГАНИЗМИ", а от Геника излезе че имам (+) само на ureaplasma parvum
а той е категоричен, че не е кръшнал. Още повече, че той няма никакви симптоми нито оплаквания. Наясно съм, че теории от типа Стрес и Битови проблеми не са причината. Възможно ли е това да е по рождение, да е предадено по време на раждането ми? Работим за бебче от Март месец и настръхнах като разбрах, че тази твар може да навреди на плода при евентуална бременност. Та засега СПИРАМЕ всякакви контактни, защото се чувствам наистина отвратително и "мръсна", понеже проблема може да идва от мен, а не от него
. Силнозаразни са така че задължително и мъжът ти да се лекува.
той е кошмарен този АБ 
и след като реша дали искам да го пием , това направо е отрова 