Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво означава NO DS в обяви за квартири?
Каква е професията на помощник за грижи в контекста на социални домове?
Какви са правата на работник, чиято заплата се забавя от работодателя?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво означава NO DS в обяви за квартири?
-
Каква е професията на помощник за грижи в контекста на социални домове?
-
Какви са правата на работник, чиято заплата се забавя от работодателя?
-
Как мога да се присъединя към син картата на съпруга си и какви документи трябва да изпратя?
-
Какви са необходимите документи за подаване на заявление за нов паспорт в Консулския отдел?
В крайна сметка снощи резервирах самолетни билети през EasyJet така че ще летят на 31.03 и 05.04. Отказах се от минаването през Лондон, първо защото бяхме там последно Октомври 2009 и сега ми се вижда доста сложно пък и отнемащо време предвижването от Лондон до Манчестър. Пък като си ограничен в 5-6 дни май е глупаво да загубиш 2 в път насам натам и то само заради пустия му шопинг примерно
. Работя като Self-employed през седмицата и само в петъците вечер в един ресторант. проблемът ми идва от объркването каква форма точно трябва да попълня за майчинство.Погледна страницата на direct.gov.uk, но не ми стана ясно.
..понеже и двете работи ги работя повече от година. Ако някой друг се е сблъсквал с подобна дилема, моля за съвет...Благодаря ви
относно питането ти си мисля, че е правилно да клеймваш спрямо официалният ти статут. Предполагам, че като Self-employed.
И те бяха с тенденцията, че ще намаляват.След време ни викнаха на преглед и хайде още по големи диоптри.Да, но той започна да търка очи и да се оплаква, че го болят очите.Като погледах през очилата - егати и лупите.Хайде в друга оптика на преглед.От там потвърдиха българските диоптри и казаха, че не му трябват очила(не знаеха, че има).
Аз го проучвах за парти за РД
От 2003 година съм с договор към Specsavers. Веднъж реших да им изневеря с друга оптика, D&A, но цените на лещите там не ми допаднаха, а и не открих разлика със Specsavers, та си останах на стария договор. Синът и той е регистриран към тях, от 2004 всяка година го водя на преглед към Specsavers. 