ЕКО БРЕМЕННИ - 9 месеца в хармония с природата

  • 64 579
  • 753
# 555
endira, благодаря!
Виж целия пост
# 556
Още един глас против витамините. Това е синтетика. Изобщо не съм пила витамини, нито през първия, нито през следващите триместри. Чела съм, че увеличават прекалено теглото на бебето.
Въпреки това, трябва сама да решиш дали да ги пиеш, или не  Peace
Виж целия пост
# 557
Не е задължително да увеличават теглото на бебето, освен това от витамини до витамини има голяма разлика. Някой ако предпише, например, суправит на бременна си е за убиване. Но се продават и качествени, естествено извлечени (поне така твърдят) витамини. Много зависи и от начина на живот, както и сезоните на бременността. При зимна бременност, когато няма кой знае какъв избор на плодове и зеленчуци, а и не се знае колко са безопасни, може би не е зле да се вкара някой друг витамин (точно в момента гледам за боядисаните портокали...) Докато през лятото по-добре да минеш през пазара ... хем по-вкусно:) мм ... прасковки и пъпешчета.... мммм....
Но всеки сам си преценява Simple Smile
Аз само за първия триместър обръщам внимание, че не трябва...
Виж целия пост
# 558
Ами нали става въпрос за "еко" бременност, всички витамини по аптеките, колкото и да са различни, са извлечени по химичен път  Simple Smile. Ето линк към една статия, която може да ви е много полезна:
http://www.rodilnitza.com/blog/pregnancy/herbs-in-pregnancy/#more-14
Виж целия пост
# 559
Записвам се, много ми харесва темичката. Засега се боря с многото си страхове, но времето ще покаже, имам много от тях да изчистя. Успех на всички еко-мами! И все пак най-големия ми страх е липсата на еко в ежедневието!
Виж целия пост
# 560
Ехаааааа Анито бременна си с близнаци  Heart Eyes Това е прекрасно!
Виж целия пост
# 561
endira, наистина щеше да е прекрасно, но не съм  Mr. Green а чак сега забелязвам че имам 2 бебета в подписа... Joy гладна кокошка просо сънува  hahaha а се чудя защо хората говорят за бебо в множествено число  Joy ще ги сменя ей сегичка!
Виж целия пост
# 562
Анито   Hug
Виж целия пост
# 563
Здравейте и от нас  Hug

Докторката ми каза, че вече било време да си взема някакви витамини и да пия, но аз за сега си питам ушите  Laughing.
Хапвам сурови орехи, лешници, бадеми та и сурово кашу си взех, хапвам и ябълки, отвреме на време червено цвекло с моркови на салата -сурови.
Мислите ли, че с тези неща успявам да си набавя нужните за бебо витамини?  Thinking
Виж целия пост
# 564
Добре звучи:) Ако се чувстваш с добър тонус, не ти се белят кожичките около ноктите, кожата ти е свежа и венците  - здрави.. нямаш грижи. А, и долните клепачи от вътрешната страна трябва да са розови, т.е. - добре кръвоснабдени (това е за хемоглобина Simple Smile
Само не забравяй за Б12, който се набавя излключително от животински продукти и е много важен за кръвта и растежа като цяло.

А, момичета, да ви питам... как мислите, дали е разумно да се кара сноуборд в моите седмици... че хич не искам да пропусна и този сезон... Поне малко...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 565
А, момичета, да ви питам... как мислите, дали е разумно да се кара сноуборд в моите седмици... че хич не искам да пропусна и този сезон... Поне малко...  Rolling Eyes

Това само ти можеш да си го прецениш! Peace
Виж целия пост
# 566
irenair доколкото знам при изкачване на голяма надморска височина, може да се намали притока на кръв към бебето. Peace
Виж целия пост
# 567
А, момичета, да ви питам... как мислите, дали е разумно да се кара сноуборд в моите седмици... че хич не искам да пропусна и този сезон... Поне малко...  Rolling Eyes

Аз съм във горе-долу същата седмица и по принцип зимата съм нон стоп (е, доколкото имам време) в планината (карам ски) И на мен не ми се иска да пропусна сезона, но ме е и малко страх... нали уж в началото било рисковано по-принцип.. та от както съм разбрала не съм се качвала... Ма то аз по принцип карам доста агресивно (скокове и тн. където ако падна...), за каране по писта не би ме било страх... като цяло, мисля, че ако не падаш няма проблем (тоест ако караш достатъчно добре). За това с налягането обаче незнам....
Виж целия пост
# 568
То и аз от денивелацията се притеснявам... Иначе за карането по-плавно и не е проблем... но май вкъщи на топло по-добре.. да не стане някоя беля Rolling Eyes ... Догодина дано има сняг...
Виж целия пост
# 569
irenair доколкото знам при изкачване на голяма надморска височина, може да се намали притока на кръв към бебето. Peace

Това принципно не е проблем! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия