Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - ХX

  • 56 922
  • 722
# 135
Гледах 'Светът е голям...' и ми се видя приятен филм. По- меланхоличен, отколкото очаквах. Не бих го номинирала за награда - може би повече внимание към детайла е трябвало. Може в мен да е проблема, но някои моменти ме учудиха - дядото, който заричаше внук си да не играе за пари, видяхме, че и зет му беше така научен, а накрая се спря да поиграе на 'къде е топчето' - човек, който, явно, беше наясно какво се случва в тези среди  Thinking  Там, с концерта на Иво Папазов, може би в Хърватия, не зная като местен ли трябваше да мине  Thinking  и после Бай Дан заигра с хъса на български дядо, но не и със съответните стъпки, а някакви измислени............  Не разбрах и че пътуването трябваше да е в основата на филма - бързо мина, не само измерено в минути, а и като усещане.
Виж целия пост
# 136
Здравейте,Джуд снощи писах ..писах .. но явно правиха някакъв ъпгрейд  на  сайта .Гледам ,че   Тцугуми ти  е препоръчала филми  ,може да гледаш и този  http://www.imdb.com/title/tt0095250/.

Установих че съм гледала всички негови филми ,без анимацията за Артур  Mr. Green
Виж целия пост
# 137
Bluevelvet, много ти благодаря за линка - дръпнат и подготвенза довечера  Laughing
Аз снощи се загледах, от много време насам за първи път, в Канал 1 и БНТ Представя и съм много приятно изненадана от филма на Рангел Вълчанов - "Следователят и гората" - film noir, но не съвсем, филм на Р.Вълчанов, но не съвсем - хареса ми много и си мисля, че е филм на едно световно за времето си, а и сега ниво, и ако имал късмет да бъде направен в друга държава сега щеше да е познат като знаков представител на жанра. Определено препоръчвам, но незнам откъде може да се гледа
Виж целия пост
# 138
Джуд, сетих се още един от няколко режисьора - Lumière et compagnie (1995) , даже отговаря на въпроса ти за братя Люмиер  newsm78
Виж целия пост
# 139
Gegen die Wand определено е силен филм, с препратки към типичното патриархално турско семейство и моралът, който вече не е това, което е бил и не е приложим към настоящето.

Препоръчайте някакви други интересни европейски филми  Wink

Фреш, изненадвам се, че точно тези препратки са те впечатлили във филма, да не кажа, че ако визираш семейството на героинята и там моралът беше абсолютно изкривен (спомни си отношението на близките й към нея и в началото в болницата и след "случката", спомни си и живота на братовчедка й )... Ако искаш, дай да го задълбаем този филм, стига и на другите да е интересно  Wink Може да бъде разглеждан на няколко нива според мен, а с оглед характеристиките на двамата главни герои, бих казала, че излиза от рамките на "реалистичния" изказ...

Кажи сега, какъв тип европейски филми ти се гледат, защото тук непрекъснато се предлагат интересни такива. Sunglasses
Виж целия пост
# 140
Bluevelvet, много ти благодаря за линка - дръпнат и подготвенза довечера  Laughing
Аз снощи се загледах, от много време насам за първи път, в Канал 1 и БНТ Представя и съм много приятно изненадана от филма на Рангел Вълчанов - "Следователят и гората" - film noir, но не съвсем, филм на Р.Вълчанов, но не съвсем - хареса ми много и си мисля, че е филм на едно световно за времето си, а и сега ниво, и ако имал късмет да бъде направен в друга държава сега щеше да е познат като знаков представител на жанра. Определено препоръчвам, но незнам откъде може да се гледа

Не е от най-добрите му филми определено. Много измъчено върви действието, което си е проблем изцяло на режисурата. Аз обаче го харесвам, макар и по друга причина - мил ми е, защото е един от филмите с баща ми, който вече не е между живите. Така че имам силен сантимент. Embarassed
Виж целия пост
# 141
Искам горещо да ви препоръчам един уникален филм, който гледах тази сутрин. Става дума за "Злокобен остров" на Мартин Скорсезе с Лео ди Каприо. По кината мисля, че тръгва в края на февруари - гледайте го непременно. Отдавна не се беше появявало нещо толкова силно и толкова добре направено. Филмът е много тежък (психологическа драма), но е от онези режисьорски филми, които пишат киноисторията. Гледа се на един дъх и хваща за гърлото здраво. Лео ди Каприо (не ми е сред любимите актьори определено) тук прави страшно силна роля, може би най-добрата си до този момент. За Скорсезе какво да кажа - гениален е този човек.  Peace

lulumba, от къде го изтегли?
Виж целия пост
# 142
В момента течат номинациите за ОСКАР. Засега почти няма изненади. В 10-та за "Най-добър филм" влезе анимацията Up (както предсказаха критиците) и District 9 ( със  Wink към Кики Hug, понеже сме го обсъждали), като последното поне за мен бе неочаквано Peace Разочарована съм от номинацията на Дж. Клуни Crossing Arms за главна мъжка роля в Up in the air - не съм гледала филма още, може и добра роля да прави, но чак Оскарова Confused Thinking На негово място по-добре да беше Магуайър, колкото и да не ми хареса изпълнението му в "Братя" Peace А пък, ако имаше изненада в тази категория, щеще да е страхотно. Но уви Sad
П.С. Все си мисля, че в категориите за главна мъжка/женска роля, трябва да се номинират една идея по-драматични и сериозни изпълнения. Миналата година ли беше безумицата с номинацията на Р.Д. Джуниър? Rolling Eyes

edit: Не успяхме със Светът е голям Sad
edit 2: Видях токущо, че има специална тема за Оскарите, но реших да постна тук, тъй като обикновено в тази тема ги обсъждаме Peace
Виж целия пост
# 143
Искам горещо да ви препоръчам един уникален филм, който гледах тази сутрин. Става дума за "Злокобен остров" на Мартин Скорсезе с Лео ди Каприо...

lulumba, от къде го изтегли?

Не съм го теглила, гледах го на предварителна служебна прожекция за журналисти и кинокритици.

kiora, Клуни прави добра роля, но Морган Фрийман прави по-добра. Аз си мсиля, че битката ще е между тях двамата основно. Thinking
Виж целия пост
# 144
Искам горещо да ви препоръчам един уникален филм, който гледах тази сутрин. Става дума за "Злокобен остров" на Мартин Скорсезе с Лео ди Каприо...

lulumba, от къде го изтегли?

Не съм го теглила, гледах го на предварителна служебна прожекция за журналисти и кинокритици.


Щастливка Hug, ние има да си почакаме Wink


И аз така мисля за номинациите Peace Morgan си има, time has come for Джордж Simple Smile. Тъкмо да подплати имиджа на най-секси мъж с една статуетка Mr. Green
Виж целия пост
# 145
Този филм ми направи впечатление от изгледаните напоследък заглавия:
Nyfes (Brides) / Булки (2004)

http://www.imdb.com/title/tt0368619/
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=207794&commen … s=1#startcomments

Интересен сюжет, добра роля на главната героиня, която трябва да направи своя избор между любовта и моралния дълг.

Виж целия пост
# 146
ужас, точно за тази ли роля (то пък за коя ли?!) Джордж Клуни да вземе награда Crossing Arms аз едитвам непрекъснато, но защото сега се запознавам с номинациите...изумена съм, че и двете женички имат номинации за второстепенна роля в Up in the Air...и че изобщо този филм попада в класации. имаше толкова по-забележителни заглавия през годината...

District 9 още не съм го гледала.

а някой гледа ли Crazy Heart?

още не съм гледала The Hurt Locker, но сега разбрах че Kathryn Bigelow е бивша съпруга наДжеймс Камерън. очертава се интересно. smile3508
Виж целия пост
# 147
Гледа ми се нещо британско или нещо немско, напоследък предпочитам да гледам филми на оригиналния им език.

А Gegen die Wand ще ми е интересно да го разнищим. В началото започна като многото турски сериали /гледала съм по неволя по няколко минути/, където името и честта на семейството се поставя над всичко, а в същото време те въобще не кореспондират с действителността. Това относно препратките към патриархалното турско семейство Simple Smile
В крайна сметка главната героиня се озова при всичко това, от което бягаше. Един интересен факт - някъде четох, че Сибел Кекили участвала само в порнофилми, преди Gegen die Wand.
Виж целия пост
# 148
Eight Below (2006) гледах днес.
Филмът е добър. Кучетата - запомнящи се. Има много сцени с тях през целия филм и може би заради това ми беше интересно. И тъжно. И мило.
Виж целия пост
# 149
Снощи гледах един позабравен филм от 2004 - Ефектът на пеперудата.Бях го гледала когато излезе, но снощи ми направи голямо впечатление.Наистина много хубав филм.Също снощи научих, че има 2 и 3 филм.Дано са също толкова интересни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия