Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на конюнктивит и как може да се лекува?
Как мога да измия очен конюнктивит с отвара от лайка?
Какви са симптомите на конюнктивит при деца и как може да се лекува?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на конюнктивит и как може да се лекува?
Конюнктивитът причинява зачервяване и възпаление на окото, придружено от изтичане на секрети и усещане за чуждо тяло. Лечението включва почистване на очите с отвара от лайка и прилагане на капки като Tobrex или Tobradex, предписани от лекар. Важно е да се предотврати разпространението на инфекцията и да се използват отделни кърпи и тампони за почистване на очите.
-
Как мога да измия очен конюнктивит с отвара от лайка?
-
Какви са симптомите на конюнктивит при деца и как може да се лекува?
Конюнктивитът при деца причинява зачервяване, възпаление и отделяне на секрети от очите. Лечението включва почистване на очите с отвара от лайка и прилагане на предписани от лекар капки, като Tobrex. Важно е да се предотврати разпространението на инфекцията и да се използват отделни кърпи и тампони за почистване на очите.
-
Как да предотвратим разпространението на конюнктивит?
-
Как може да се лекува конюнктивит при бременна жена?
, но навсякъде си пише че няма достатъчно проучвания и не е препоръчително. Най добре е да пробвате по народни рецепти- клеева тинктура , стеримар

Много е неприятно и е постоянно и всекидневно. Ползвала съм ги всички тези спрейове - Виброцил, Олинт, Ксилорин и още не знам колко вида. Основната им съставка е ксилометазолин, просто съдържаното количество е различно. Според листовката на Ксилорин ,защото нея я имам под ръка, е абсолютно забранено използването му от бременни. От две седмици и аз имам проблеми с носа и се чудя какво да правя. Купих си Стеримар, и естествено ефекта е почти нулев, все пак си е "гола вода"
.Не съм писала не помня от кога,но нещо ми е чоглаво и за капак съм болна.Мъчи ме температура,а с мойта алергия към аналгетици не мога да пия дори парацетамол....единственото,което се разрешава
,ами ако недай си боже нещо не е наред как ще разберете пу-пу-пу
(гадни са много и аз ги връщах обратно най много след 5 минути ).Аз съм малко несериозна тоя път ....още на 15-ти януари дадох кръв ,а още не съм се обадила за резултатите на доктора ми и не ми се мисли какво ще ме прави като се поява на 22-ри.Но все се надявам,че сега поне в началото всичко ми е наред,а и кога да намеря време като Габи ме изцежда напълно.Четя ви как си спинкате и ви завиждам.И аз с предната бременост само на сън ме удряше,а сега едвам смогвам да мигна нощем по 3-4 часа и то с почивки.Понякога сърцето ми заспива,но като няма кой да гледа бебето няма как да легна ,а и нощем вместо баща й да става пак аз ставам и едвам издържам вече.Явно скоро ще кресна колкото глас имам, че съм бременна в случай ,че са забравили
!Ще свършвам,че бяса вече ме вика .......искаше ми се да ви я покажа,каква е лакома,но клипчето е в фейсбука,а там май трябва да ви имам в приятели(не съм много в час).Ами пускам ви линка,ако успеете да видите ........хайде до скоро и само с добри новини вече........