Сънувате ли починали ваши близки? - 2

  • 165 144
  • 721
# 495
Здравейте! Случайно попаднах на темата и с удоволствие се включвам, тъй като никога никой не ми е вярвал, а тук със сигурност ще намеря съмишленици и съпреживелници. Цял живот сънувам разни неща, които значат нещо и обикновено сънуваното просто ми се случва впоследствие. като малка дори ми беше трудно да различа кое е сън и кое реалност и се чувствах объркана известно време. после майка ми ми каза, че сънят си е мой и съответно е под мой контрол, така че се случва само това, което аз реша, а аз не бих наранила себе си и така нищо лошо няма да ми се случи (по повод на някакъв кошмар, който бях сънувала). това тотално промени не просто нощния ми съновен живот, но и целия ми живот като цяло. това се заби дълбоко в мен и осъзнаването в съня за мен стана удоволствие, както е по анимациите. оттогава осъзнавам кога сънувам и кога не. благодарение на собственото си вълнение си записвах сънищата в един дневник и през годините си ги препрочитам. нека да ви разкажа за някои от тях. След осъзнаването установих, че всъщност когато заспя, водя живот, живея в кръгъл блок с цветя и дървета на площадките между етажите, че приятелките ми са си същите, че имам друга майка и т.н. Общо взето нощния ми живот обаче ми идва като разнообразие и разтоварване. Обаче сънищата, които предричат си останаха и до днес. Баща ми почина през 2000 година. след смъртта му започнах да го сънувам непрекъснато. в първия си сън той ми каза: Кажи на всички, че съм добре (той почина след тежко боледуване). заведе ме на някакво бюро, показа ми, че там сега работи, че се чувства добре и наистина изглеждаше добре. реших, че това е плод на въображението ми и собствените ми желания. но съм убедена, че не беше така, което се разбира от следващите сънища. в един момент аз осъзнах, че целият ми живот и всичките ми стремежи са били свързани с баща ми и без него те се обезсмислят, а аз никога не съм му го казвала, никога не съм му казвала "Обичам те". Това ме съсипваше. Следваха доста сънища с разходки с баща ми, срещи с него, разговори с него, включително един разговор, в който аз му казах как се чувствам, а той ми отвърна, че знае и той също ме обича и т.н. Един ден сънувах следното: появи се един ученически бележник пълен с 3-ки и 4-ки (в моята фамилия това е недопустимо и се наказва). след това се появи баща ми и каза - "Това е бележника на сестра ти, погрижи се за нея". На сутринта моментално се освободих от работа и заминах при сестра ми. поисках й бележника - ако щете вярвайте, все едно беше копиран в съня ми или от него. поговорихме с нея, разбрахме се, в крайна сметка успя да го коригира и завърши с искания успех. Друг сън беше как аз плача и не пускам баща ми да си иде и казвам, че без него не мога да живея, при което той ми каза: "Но аз винаги ще бъда до теб", а аз попитах "Как така?", а той отговори: "Аз ще бъда Митко" - днес съм омъжена и бащата на съпруга ми се казва Димитър - тогава още не го познавах! Все по-рядко сънувах баща ми до деня, в който родих първото си дете. веднага след раждането заспах и веднага сънувах следното: прибрах се вкъщи с детето след изписването и дойдоха роднини да я видят като виждам следното: в апартамента влизат свекървата, етървата, баба ми, свекър ми и след него влиза баща ми. Аз не го бях сънувала отдавна и много се зарадвах, че го виждам, затова поисках да му се хвърля на врата - а вместо това той се отдръпна и влезна в свекър ми!!! точно в този момент осъзнах, че той преди години ми каза, че ще бъде Митко и ето кой е той... След няколко дни ме изписаха от болницата, прибрахме се, дойдоха роднините - влезнаха в същия ред, носеха ми същите цветя и изобщо както казват "Дежавю". даже се огледах за баща ми... Повече никога не сънувах баща ми. Плаках, защото знаех, че това е последния път, в който го виждам... но може би вече бях достатъчно зряла и готова да се разделя с него най-накрая... все пак бих се радвала да го сънувам отново.... извинете, че стана много дълго..
Виж целия пост
# 496
tarzanka КОЛКО МИ Е ПОЗНАТО ТОВА....Случвало ми се е и знам за какво говориш.
Ти дано си намерила във свекър ти нотките от характера на баща ти... Hug Hug
Виж целия пост
# 497
ЗИЧЕ, благодаря ти, за съжаление свекър ми няма и грам общо с баща ми, но поне на някой казвам "татко"... е, поне помага с ремонтни дейности и подобни неща по нашето домакинство. че ако не е той, не знам кой...

тази нощ сънувах много странен сън - от една страна случилото се ме кара да мисля, че ще загубя семейството си, а от друга страна в съновника пише, че това означава провал на бленувана цел. и двете неща за мен са достатъчни да се откажа от започнатото начинание, но пък се чувствам много сдухана... мразя такива сънища...
Виж целия пост
# 498
Ето ме пак...  bowuu

Много изнурителен сън  Tired ooooh!... Хем хубав, хем не съвсем... И защо непрекъснато сънувам такива "дела"?

Та става дума за следното...
Сънувам, че починалият ми чичо е жив и е бил някъде си... А ние сме го мислили за умрял. Тичам към него и го прегръщам... ми жив е, а аз почвам да рева от радост и вълнение... Питам го, разпитвам го, но няма отговор... Само ни гледа (бяхме се събрали всички негови роднини) и ни се радва.
Така, преди години сънувах дядо ми и все го питах, защо ни е измъчвал и не ни е съобщавал, че е жив... Но и той никога не ми отговори... Само клатеше глава и ни гледаше радостно.

Моля, кажете какво означава?
Виж целия пост
# 499
Ето ме пак...  bowuu

Много изнурителен сън  Tired ooooh!... Хем хубав, хем не съвсем... И защо непрекъснато сънувам такива "дела"?

Та става дума за следното...
Сънувам, че починалият ми чичо е жив и е бил някъде си... А ние сме го мислили за умрял. Тичам към него и го прегръщам... ми жив е, а аз почвам да рева от радост и вълнение... Питам го, разпитвам го, но няма отговор... Само ни гледа (бяхме се събрали всички негови роднини) и ни се радва.
Така, преди години сънувах дядо ми и все го питах, защо ни е измъчвал и не ни е съобщавал, че е жив... Но и той никога не ми отговори... Само клатеше глава и ни гледаше радостно.

Моля, кажете какво означава?

Шани ще видиш човек с който не си се срещала много години.Ще му се  зарадвате много и той ще ви разказва на дълго и широко.Съня ти е хубав. Peace
Виж целия пост
# 500
ЗИЧЕ  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 501
Отдавна ви чета и ми е доста интересно. Сънувам рядко, но запомнящо се и със съвпадения, които ми докарват сутрешната лудост Crazy Последният ми сън беше нощта преди операцията на майка /на 30.06/. Бях много притеснена, операцията беше тежка, а и щеше да даде отговор на състоянието й. Сънувам много обичан от мен човек, който почина много неочаквано миналата година на 30.06, не успях да му кажа много неща, които до ден днешен ми тежат. Сънувам красива зелена поляна, през която тече река, има и дървен мост. Стоим аз на единия, той на другия бряг. Аз плача и му обяснявам, колко ми е тежко без него, колко много имам да му казвам - всичко премълчано през годините, а той с усмивка ми повтаряше само "спокойно, добре съм, не се притеснявай, стига плака". Изведнъж погледнах настрани и видях майка до мен, казах й че много я обичам, но ще продължа с него, затичах се да премина, и моста се срути под носа ми, а той ми каза, че е рано, усещах, че ме е прегърнал, въпреки, че го виждах от другата страна на реката...  Събудих се разплакана, но усещах парфюмът му, сякаш преди малко е излязъл от стаята... Не го мислих много, станах и отидох направо в болницата, след няколко часа Професорът излезе от операция с не особено добри новини, но не и кой знае, колко лоши. Беше ме страх дали майка ще преживее операцията, но след като остана с мен на еди бряг притесненията ми за това изчезнаха.
Няколко пъти съм го сънувала, когато съм била много уплашена или притеснена, още когато беше жив. Имаше си доста сериозни проблеми в един момент, а аз сънувам, че съм в съда. Моята приятелка седи до мен, а той... подсъдим в инвалидна количка. Започвам да плача и от хлипане не чух, какво отреди съдията, залата изведнъж опустя, останахме само аз и той, аз рева, той ме гледа. Както ме гледа, така стана от количката, прегърна ме и каза "спокойно, добре съм, не се притеснявай" след няколко дни вече всички проблеми бяха минало. Та, такива са ми сънищата с него, дали жив или не, той все успокоява мен ревлата...
Почивай в мир, ужасно много те обичам!  Flowers Rose
Виж целия пост
# 502
здравейте пак!
и аз да ви помоля за помощ - не мога да си обясня съня. не съм сигурна за подробностите, но в центъра на събитията е сестра ми, която в един момент почина и аз плача, плача неутешимо и не мога да приема смъртта й. в един момент както си плача, започвам да оплаквам и баща ми. след малко се сещам, че той вече е починал отдавна и не знам защо го оплаквам. тогава осъзнах, че това е сън и се разбудих. за информация сестра ми се омъжи преди години, роди, разведе се, заживя с друг мъж с детето и утре ще се женят тайно. наистина съм притеснена, защото преди няколко дни пак сънувах някакъв тежък за мен сън: те се връщат от морето (където е планирана тайната сватба), но тя не ми казва нищо, виждам халката й на пръста, но не ми казва дали са се оженили. питам я, а тя казва: "Да, оженихме се", но все едно това е най-лошото нещо, което й се е случило. разказва ми нещо, че имало някакъв проблем, но не ми казва какъв е проблема... Чувствах се много зле след този сън, като й казах, тя рече: "Най-много да се скараме с майка". И аз се успокоих ,защото това е много вероятно. но след тази нощния ми сън, не знам какво става. имам чувството, че баща ни ни предупреждава за нещо, а аз не мога да разбера... моля, моля помогнете ми...
Виж целия пост
# 503
Аз знам, че ако сънуваш някой жив, че е починал, значи му е умряло злото.
Дано всичко се развие в най-благоприятната посока!  Wink
Виж целия пост
# 504
Аз знам, че ако сънуваш някой жив, че е починал, значи му е умряло злото.
Дано всичко се развие в най-благоприятната посока!  Wink
И аз така знам, че живия ще се оттърве или разреши проблемите, които има.
Виж целия пост
# 505
Да ако сънуваш жив, че е починал, нещо хубаво става, спокойно.


Аз преди месец сънувах баща ми (починал),че купи билети за самолет за Варна и заедно се качихме, ама за излитането май се събудих  newsm78
Виж целия пост
# 506
Здравейте отново.За 9-те месеца от както съпруга ми почина,сънищата с него се броят на пръстите на ръцете ми...Винаги ми е приятно да го усещам в тях,но последният ме озадачи и поуплаши.
Знам,че той се беше върнал...радвах се,казвах му че е страхотно че си е дошъл и дори бяхме някъде заедно.Но това,което помня с по-големи подробности,беше че след като вече си бяхме в къщи,той легна на леглото,след което му стана лошо,получи някакви кризи,пребледня и после почина.После не помня нищо,дори сега не се сещам дали и не се събудих.Бихте ли ми пояснили,какво биха могли да означават тези ми сънища.Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 507
Сънувах много странен сън, чувствам се ужасно.
Сънувах, майка ми, весела, но беше организирала собственото си погребение /раково болна е/ Бяхме се събрали в домът й, седнах да поговоря с нея, защо върши глупости и предизвиква съдбата при положение, че е жива  Crazy Тя каза, че умира, че на раково болните костите им били меки, а тя вече била със счупена ръка /но, не беше гипсирана, по нищо не личеше да има счупване/, едва ли не това е сигурен знак. Всичко изглеждаше така, все едно знае точният час на смъртта си. Беше събрала всички роднини за да се сбогувала с тях  Rolling Eyes
Моля, ако някой се справя с разгадаването на сънища, да ми разясни, какво може да означава този отвратителен сън, благодаря
Виж целия пост
# 508
 Лу, да сънуваш погребение май не е толкова лошо, въпреки че то не е било точно погребение в съня.  newsm78 В съновника пише, че "нещо (начин на живот, мнение за себе си, цели, перспективи и т.н.) трябва да отмре и да отстъпи място на по-добро. Такъв сън може да изразява и силна загриженост за състоянието на здравето. Ако е така, обърнете внимание на следващите си сънища. В тях може би ще намерите съвет как да промените нещата."
 Според мен просто си притеснена за майка си и това рефлектира върху сънищата ти. Нищо лошо няма да се случи, не  тревожи.

Аз често сънувам единия ми дядо като жив. Често сънувам и къщата на село, където той живееше. Не знам какво трябва да значи това. Имам и още един починал дядо, но него почти не съм го сънувала.
Виж целия пост
# 509
Записвам се да следя   bouquet

От 6 години сънувам почти един и съши сън. Баба ми почина, а с нея бяхме изключително близки. Имахме много силна връзка, общувахме много, кръстена съм на нея и т.н.
Откакто почина съм сънувала десетки пъти как е жива, как сме заедно правим нещо и аз ужасно се радвам, че сме заедно. В някакъв момент от съня става ясно, че тя е зле, болна и умира. Аз всеки път искам да я спася и не искам да я пусна да ме остави отново, но не мога. Будя се ужасно разстроена, всеки път преживявам отново, че я губя.

Да имате идея на какво се дължи този сън? Или просто не мога да се примиря със загубата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия