Идеи за бизнес-6

  • 73 069
  • 721
# 180
Може ли да се допитам и аз до вашата компетентност? Става въпрос за домейн, собственост на фирма в България, към който проявява интерес чуждестранна компания и желае да го закупи. Как се процедира в случая - каква фактура се издава, как се осчетоводява, има ли значение за колко  е закупен тук и за колко се продава, начислява ли се ДДС ? Дано някой от вас е запознат, защото за първи път се сблъсквам с подобна ситуация. newsm78
Виж целия пост
# 181
VERANO AZUL, издава се Invoice фактура, осчетоводява се като износ. За цената има значение до толкова, каква печалба се формира за фирмата -продавач. При фактурите за износ се начислява ДДС с 0% ставка. Ако фирмата ви е регистрирана по ЗДДС дължи данък печалба и данък дивидент върху разликата между доставната цена и продажната цена  Peace


Относно въпроса на Каспър, тя няма нужда да се регистрира по Интрастат /само за суми над 200000лв/. Вариант да им плати ДДС след като ги бракува също няма. Тъй като тя ще е краен потребител трябва да си плати ДДС-то при вноса на стоките и след това да си ги амортизира (ако са над 500лв като стойност). Стоките ще и бъдат разход за фирмата й, ако са под този праг. Hug
Декларация митническа трябва само ако стоките са от страна извън Европейския съюз, какъвто не е казуса тук. Щом са от Англия, се прави протокол за ВОП. Трябва ти фактура от там с техния ДДС номер Hug
Виж целия пост
# 182
 Благодаря,че отговорихте на въпросите ми,много ми помогнахте.   bouquet
Виж целия пост
# 183
Хубава тема! Успех на всички! Явно не съм само аз да мисля за такива неща! Ще следя с интерес! Peace
Виж целия пост
# 184
~*~Мис Каприз~*, много ти благодаря! Hug
Виж целия пост
# 185
И аз благодаря
Виж целия пост
# 186
http://www.enterprise-europe-network.bg/page.php?8

Малко информация за тези, които искат да излязат извън пределите на България.
Виж целия пост
# 187
Поздравления за полезната тема   bouquet
Бихте ли казали, когато търсихте помещение за бизнеса си обръщахте ли внимание какви са магазините наоколо и дали вече има нещо с вашия предмет на дейност. Добре или зле е ако има конкуренция наблизо  newsm78 И още един въпрос - стартиращ магазин - на не много централно /почти "глухо"/ място, но с приемлив наем ли бихте избрали или обратното на централно място с много поток, но пък висок наем? Абе изобщо как избрахте помещение, ако ме разбирате ....

Благодаря предварително  Heart Eyes
Виж целия пост
# 188
new new как да ти отговорим, много общо си задала въпроса си. Ако ще продаваш нещо специализирано и рядко срещано можеш да избереш и по-глуха улица. От друга страна конкуренцията: например ако продаваш обувки е хубаво да си на търговска улица само за обувки, а не далеч от конкуренцията. Много зависи от вида на бизнеса  Peace
Виж целия пост
# 189
Потока е много важен при наемането на помещение ако нямаш някаква специална таргет група, която със сигурност ще търси само теб.
Виж целия пост
# 190
new new как да ти отговорим, много общо си задала въпроса си. Ако ще продаваш нещо специализирано и рядко срещано можеш да избереш и по-глуха улица. От друга страна конкуренцията: например ако продаваш обувки е хубаво да си на търговска улица само за обувки, а не далеч от конкуренцията. Много зависи от вида на бизнеса  Peace
Не е нещо специализирано - подаръци, сувенири, бижутерия ... ей такива неща. Но не ми се вижда, удачно ако наблизо има подобен друг магазин, който вече е развъртян и ще ме конкурира яко. От друга страна пък и на глухо място кой ще мине за такива неща  newsm78
Виж целия пост
# 191
new new как да ти отговорим, много общо си задала въпроса си. Ако ще продаваш нещо специализирано и рядко срещано можеш да избереш и по-глуха улица. От друга страна конкуренцията: например ако продаваш обувки е хубаво да си на търговска улица само за обувки, а не далеч от конкуренцията. Много зависи от вида на бизнеса  Peace
Не е нещо специализирано - подаръци, сувенири, бижутерия ... ей такива неща. Но не ми се вижда, удачно ако наблизо има подобен друг магазин, който вече е развъртян и ще ме конкурира яко. От друга страна пък и на глухо място кой ще мине за такива неща  newsm78

Има смисъл, само ако предлагаш уникални неща, които няма да се намерят другаде. Тогава може да накараш някого да дойде до теб, дори и да не си му на удобно място. Но тогава ще трябва и да поработиш върху рекламата му - акцентирай върху предлагането. Можеш да използваш магазина като база и да предлагаш доставки до офиси, ако има наблизо офис сгради - все има рожденници, поводи за които не е останало време да се вземе нещо... Тогава ще ти е по-важна комуникацията и логистиката от местоположението му.
Виж целия пост
# 192
Преди време мислех за нещо подобно и за мен мястото беше много важно. В голям град е важно и достига ли се с кола. Ако не и не в пешеходна зона не е добре. Ако е на видно място е добре, но без достъп с кола не чак толкова. Пиша го след като видях как затвориха доста спретнати магазинчета на подобни позоции - първа линия, на натоварени улици, но без достъп. По-добре на по-закътано местенце, но с паркинг. Аз бих търсила място до друг подобен магазин.
Виж целия пост
# 193
Здравейте, отдавна ви чета и бих искала да ви попитам , как ви се отразява кризата, по точно какво правите за да оптимизирате дейността си. Тъй като последните два месеца при мен са много зле, след много мислене реших да променя работното време, т.е. да работим и в неделя  от следващия месец. Става въпрос за магазин , който работи от 5 години. Не искам да намалявам заплатата на продавачката, тя така няма да работи повече часове, а аз ще стоя повече в магазина.Ще работим по график. Дните вече са по топли и човекопотока се увеличава.
Виж целия пост
# 194
Аз хем се слагам за курс от бюрото, хем ми се върти в главата една идейка
ако искам да отворя една стая с комп и принтер/сканиращо/копиращо, инернет и да принтирам документи или извадки от нета, и много учебници, книги на лавица, мога ли да предлагам книги на читатели, нещо като услугите в библиотека, само че с мои книги, като с/у членство за месец/година - това като фондация с нестопанска цел или със стопанска цел ще се получи, за мога да кандидатствам за финансиране?
Нещо не мога да си го обясня по точно, но да се предлагат услуги за населението.
Но дали като ЕООД или като фондация, кое ще е по удачно?
Някой срещал ли е  такава идея за частна библиотека ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия