Прекрасна пролет идва и обзема пролетното настроение наш'та Юнска тема!

  • 39 545
  • 751
# 630
Наистина съвсем си изоставихме темичката... с това пролетно заглавие ще вземем и Дядо Коледа да посрещнем  Rolling Eyes
Моите са с голяма разлика и чак до бой не се стига, но все за нещо се дразнят... Уж каката голяма, а все се разправяме да не говори по бебешки, да си играят, а не да се дърпат постоянно за нещо  Crossing Arms. Иначе много се търсят - докато стане и пита за кака си, че и се сърди, че е на училище...
Любо още е на Ма майс (Мики Маус) - покрай кака си все хваща нещо от Дисни канала, но и няма засега от кой друг. На ясла така и не успяхме да се вредим и все още стоя и си го гледам... дано поне за градина се уредят нещата. А тези Бакугани и прочие ще ги държа колкото се може по-далеч докато мога - мяркала съм ги за малко докато превключвам каналите, но и на мен не ми допаднаха.

vesi21 браво на малкия философ - много ми стана весело докато четях, въпреки че на теб сигурно не ти е било до смях  Hug

Бързо оздравяване на болните дечица, и по-малко болести занапред, че започна да ми омръзва да бърша сополки Confused

Да подхвана една темичка, въпреки че е доста рано все още - подаръците за Коледа. Имате ли идеи вече?
Виж целия пост
# 631
 Здравейте Hug  аз не съм писала оооот................................... но почти всеки ден влизам във форума с надеждата че някой е  писал, но... много често настава затишие. Е нормално е след всички емоции около ясли, малки братчета и сестричета.
Нашият юнак от 20 септември е на ясла, сравнително бързо свикна, от третият ден остана с преспиване, а очаквах миналогодишните драми когато на 1г. и 3 мес. го пратих на ясла, но явно детето е поотраснало  Wink . Вече само за спане слагаме памперс, много се кефи да пишка прав и да мята струйка колкото се може по надалеч в надпредвара с момченцата от блока  Laughing
Сам отказва да се храни освен ако не е много гладен и да е нещо сухо  позволяващо хранене с вилица.
Говоренето нещо се поразвали, дали заради бебето което е на няняня, ляляля..........незнам, но не ми харесва Naughty
Вече все по често подбутва и подритва Габи, а тя е все по подвижна дори и сега препипва всички играчки и пее ли пее, а Бобо малко хремав прави опити да спи. Веселбата е голяма  ooooh!
Скоро, може би от рожденият му ден никаква играчка не му е купувана, а и то какво ли няма за да попълним играчко парка  newsm78 , а  и ми писна да купуваме, а той да не цени  и да не играе с нищо, по едно време си мислех всичко да изпродам. За Коледа не съм мислила  Thinking  , но най вероятно мобилен телефон  Grinning  Joy който ще ползва майка му, тъй като нейният бе зверски размазан от синът й  #Cussing out
Виж целия пост
# 632
Дани благодаря за споделеното, и при нас кака се държи като малко бебе, а малката е с поведение на голямо момиче Shocked; заиграват се, но много рядко, игрите им все с лудории, и при нас така голямата учи малката на щуротии и изобщо неща, които може и да пропуснем за по-късен етап, но уви...

За Нова Година/Коледа не ми се мисли още от сега, другия месец започвам с въпросите- нещо практично обаче,че ми писна да пълним кошовете и да изпращаме играчки на село; за кака може нещо образователно- занимателно, а за малката не знам все още не съм се ориентирала...

 Габито много сладка от подписа ти Инче Wink))
Виж целия пост
# 633
Мерси  Миона  Simple Smile
За Коледа имаме  един  бебешки лаптоп който беше  предвиден за рождения и ден тази година ,но  нали  колелото  беше  с  предимство остана  за  следващите  празници,а и  сега  сме  много интензивно на тематика  букви и  цифри,та  ще  е  добър подарък,да  не  разказвам  как  вече  се  искат  неща  от  магазина,я пожарна ,я  кола,но  единствено  и  ние  сме купували  едно  дървено  влакче  след  рождения  ден без  повод ,лошо че нямаме  село нали  ние  самите  сме на  такова  Laughing  на  което  да  пращаме   нейните  в  които  вече  само се  спъва  без  да  и  правят впечатление,та  и  за  в бъдеще ще  да  е  така
За  "междусестринското воюване " имам  спомени  чак  от  8  ми  клас  с  моята  сестра  Embarassed
Виж целия пост
# 634
И моите момичета са с голяма разлика,и въпреки това изобщо не се разбират.Малката постоянно тормози каката,чак да я съжалиш на моменти. ConfusedСкуби и косата ,щипи я ,хапи я,пипа и нещата,изобщо не я оставя на мира.А тя е големичка и си търси нейните занимания,а малката постоянно и досажда.Не могат да се заиграят двете,защото  на каката не и се играят "бебешки" игри.Но иначе пък много се обичат и се търсят,но не могат да са дълго време заедно,започват едни крясъци,викове,и постоянно "Мамооооо".И накрая каката е потърпевшата,тя отнася конското #Cussing out
 Имам чувството ,че сгрешихме с тази голяма разлика/тя е 7 год/,може би с много малка е най- добре,така заедно растат децата и имат еднакви интереси.Но е много трудно пък за родителите.
За Коледа още не съм мислила.Сигурно ще е играчка за малката,аз не и купувам много играчки и за такъв празник искам да получи нещо новичко. Peace
Виж целия пост
# 635
Привет и от нас Hug

Ние сме добре. Настанихме се вече и сега сме в процес на търсене на работа и на градина за Диди. За градината май не сме улучили най-подходящия момент, защото се освобождават места предимно септември и май в субсидираните градини, но въпреки това следим пазара Laughing

Иначе Диди без да има по-голяма или по-малка сестра или брат се справя доста успешно с измислянето на пакости Wink, особено, когато не можем да й обърнем внимание и сме заети с нещо или когато й се спи или е гладна. Сама почти не се заиграва, само ако получи някоя нова играчка и то за не повече от 30 минути. Единственото, с което може да се занимава дълго време са стикерите. С тях може да си играе и относително безопасно Joy
Колкото до развитието. Вече може да се облича съвсем сама, като даже си закопчава копчетата и ципа. Вчера например, сме легнали да спим наобяд и тя е приспала мен hahaha. Събуждам се аз, детето си съблякло пижамата, облякло си дрехите и отишло при тати си.
За акото и пишуто, не казва. Ако не я подканяме, отива в последния момент до тоалетна и се изпишква пред клекалото Crazy. Иначе тук тоалетните са доста ниски и сама може да се качва, да пиша, да си пуска водата, да си бърше дупето, че даже после да затвори капака и да си измие ръцете на чешмата /а ако не забрави и да спре кранчето на мивката/.
Но с говоренето е голяма мъка Rolling Eyes Хелоу, хай и бай много бързо ги научи тук, но иначе изобщо не иска да повтаря. Повтаря срички, но без да ги свързва в дума. Започнах да я уча на звуците, които още не казва и от вчера като иска вода, трябва да ми каже во - да, за да й дам.
Понякога си мисля, че български въобще няма да проговори. Като й пуснем тукашна телевизия и започва да си кълчи езика като тях. Явно звученето повече й харесва Blush Но здраве да е...просто за мен знаенето на всеки език е богатството Heart Eyes

Това е засега от нас Flutter
Виж целия пост
# 636
Здравейте и от нас,дано не сте ни забравили вече  Rolling Eyes.
При нас всичко е наред,Корнелия расте и дивее,опитва се да се налага все повече,но знае,че при мен не минават номерата!Помага ми като и кажа да ми даде или занесе нещо.Сега някак си мисля,че по-осъзнато говори за бебето.Дори 1-2 пъти застава до мен и ми целува корема  Heart Eyes.В тези моменти направо се разтапям  Flutter.В общи линии е това,надявам се да се раздвижи темичката ни и да продължим да обменяме опит!

ГАЛЧЕ,успех с новия живот!

Пожелавам ви приятни есенни дни!
Виж целия пост
# 637
Понякога си мисля, че български въобще няма да проговори. Като й пуснем тукашна телевизия и започва да си кълчи езика като тях. Явно звученето повече й харесва Blush Но здраве да е...просто за мен знаенето на всеки език е богатството Heart Eyes
Има нещо такова. И Мишел харесва повече швейцарския, а и той е доста по-лесен от българския. Но, въпреки това, се старае да говори и български. На мен винаги ми отговаря на български, много рядко (по инерция) изтърсва нещо на швейцарски.
Успех във всяко нещо ви желая!  Hug

Като се роди Еди, Мишел и тя започна да се държи в някои отношения като бебе. Баща й, като се прибере вечер от работа, веднага му се качва на врата, да я носи. Не иска да маха пампито, щото Еди има пампи. Пиеше по едно време по 5 пъти на ден мляко, щото виждаше, че Еди пие много често. Е, вече спря де.

Иначе, е голяма хитруша, пакости в главата й - безброй.  Laughing Понякога се ядосвам, но в повечето случаи ми става смешно. И тя се научи да спори, като използва думата "напротив". Строява баща си в 2 редици и 5 колони. Горкичкия, чак го съжалявам понякога.  Laughing

Мишел и Еди засега много се обичат. Да видим докога. Мишел постоянно го гушка и казва "Мишел много обича Еди", носи му играчки, пее му, ако плаче. Вре се при него, така че той да й хване косата и да я скубе. После му вика "пусни ме"  Joy Искрено се надявам тази обич да просъществува и занапред. Много са ми милички заедно.  Heart Eyes

Времето и тук захладня доста и се чудя какви ще ги вършим вкъщи по цял ден. Мишел иска навън (разбираемо е, дете е), а на мен буквално ми тракат кокалите от студ.  Laughing  

Тази вечер си спретнахме семейно купонче. Върху спалнята. Мъжът ми и Мишел грабнали по една хармоничка. И двамата се надсвирват (Мишел спечели дуела, разбира се  Mr. Green ). Аз трябваше, по желание на Мишел, да пея. На Еди също не му беше скучно - той пък танцува на 4 крака, напред-назад.   Посмяхме се доволно. Жалко, че нямаше скрита камера.   Joy
Виж целия пост
# 638
Ето и аз тук да се разпиша Simple Smile

При нас е забава, както и при Бюти Simple Smile Всеки си има програма, Митко обича да се къпе заедно в бебето във ваната, да го полива с една пластмасова капачка  Sunglasses Сутрин го водим на ясла двамата, следобед го взимаме, отиваме в парка за час-два, ритаме топка, събираме кестени и шишарки, вчера и гъби имаше поникнали, едва го удържах да не ги изяде. След десетина дни ще има на кого да оставям бебето за час-два следобед, и мисля да използвам "намалението" и да водя Митко на басейн. Тук отвориха (най-сетне) един училищен басейн за общо ползване, с минерална топла вода, и доста плитко; виждам го като алтернатива на детския клуб и парка в студените мокри дни, чак нямам търпение вече да отидем Simple Smile

Днес получих от яслата първата апликация на Митко  Mr. Green Една жълта круша, залепена върху бяло листче! Е, родителите на Банко погрешка взели листа на Митко, вместо този на Ванко, но те всичките бяха еднакви  Crazy Утре може би ще ни го върнат, да си го архивираме.
Днес сутринта децата в групата усетиха, че във фоайенцето има бебе, и всичките наизлязоха да видят Крум  Mr. Green Голяма атракция.

А Митко вече започна да говори и на английски, почти толкова много, колкото и на български. Баща му е много доволен; поръчал ми е сега докато го няма да пускам англоезични програми у нас, за да слуша Митко и да не забравя... Ние традиционно сме на Discovery и Animal така или иначе, няма да забрави детето  Crazy (айде поФалих се и аз  hahaha)

Поздрави и да пишете по-честичко!
Виж целия пост
# 639
Привет и от мен  Grinning
Да се разпиша и аз ,че Коледа идва а ние сме още пролетни...
Накратко...Хриси не ходи на ясла, но доста му липсват комуникациите с деца. Наваксваме из детси клубчета и с приятелски дечица. На есен живот и здраве ще е в градина.
Иначе забавата е голяма, много ни имитира и е мн смешен а какъв  манипулатор е  ... ГОЛЯМ. Вече ме посреща на вратата с въпроса "Купи кола?" и съответно тръшкане че не съм. Ако мн му се скарам идва при мен , поглежда ме с най-невинните очи на света и ми казва "Мамоо" и така 3-4 пъти после започва да ме милва. Проявява капризи относно дрехите и храната, готвено не иска и не иска...обожава паста и пица+кроасани. Храни се сам доста успешно, нощно време не се напишква и казва за акото. Брои до 10 с прескачане на 7 и 9  Laughing Все още се инати зверски понякога за негови си прищевки . Вече си имаме картинка на стената от малкия художник, но от скоро предпочита бодиарта и го практикува в/у себе си. Още си иска бибата и не зная как да го отуча, но ще пробвам постепенно...
Малко телеграмен пост стана  Mr. Green

Целувки на всички и страхотен слънчев уикенд  Heart Eyes
Виж целия пост
# 640
от скоро предпочита бодиарта и го практикува в/у себе си.
hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 641
Бюти как  успявате да  накарате  Мишел  да  говори български? При  Зара  и миксовете  от  българо-немски  изречения  вече  оредяват и  започва  да  ми  отговаря  предимно на  немски  Confused
 И  тя   вече  брои  до 10  знае  буквичките на  всички  вкъщи и в групата  си, и  ние вече  облепяме кухнята  не  с  тапети  а  с  рисунките  и, а и  се  тръшка  като  няма  нова  кола  Rolling Eyes и когато  не  давам  гумиберхени за  закуска и преди  ядене- а  като  не  е  спала  в  детската(което  вече  се  превръща  в  традиция) потоп  настава...На  тема  мебели  само  иска тя  да  върти  болтове и  ми крие отверките  за  да  има  как  да   си  играе  като  приключим,а вчера  и  с  чука  в  ръка  я заварих как  майстори   вратите  на  новата  ни кухня  ooooh! ,и  на  тема  рязане  е- само  ножици  и  дай ,та  дори  като  седнем  да  ядем  си  иска  ножица  вместо  нож  Laughing  
В  понеделник  ще  майсторим  латерни за св. Мартин,тази  година  заедно  с  нея интересно  ми  е  какви  ще  ги  вършим  newsm78

Айде  и  останалите  да  се  похвалят, че  да  започнем  Коледна тема  
 
Виж целия пост
# 642
Е, щом е за хвалене  Mr. Green
Днес Димитър дойде да се гушка в мен (което много рядко прави, откакто се роди Крум), и ми запя "моя мама мила... ко'ко 'бичам" и дори уцели мелодията  Heart Eyes
Отивам да си лягам сега, че скоро ще се събуди (напоследък много нервно спи) и ще дойде при мен в голямото легло да се гушка  Mr. Green
Виж целия пост
# 643
 Айде и аз тогава да се помотам тука ,да навъртим страници Mr. Green
 Боян го записаха на Монтесори група в Карин дом и ходи там вече няколко пъти по 1час.
 Много му харесва, разказва ми за децата ,че са голеееми  и правят къщи Grinning
И вече не казва че е на 2, ами че е на 5години Laughing Явно го е чул от друго дете-групата е от 2-5години.
 Последните пъти даже реве като го извеждат да го вземам.
 Сега нямам търпение да го оставят до обяд като другите деца,но не знам кога ще стане.
 Иначе двигателно, напоследък се научи да се навежда добре да взема неща от земята ,но все още има проблеми с походката. Стълбите ги качва сам,но се държи с 2ръце за парапета и така странично се изкачва. Рехабилитациите ги   продължаваме...
 Памперс слагаме нощем само. Денем понякога има инциденти като е с други хора, с мен обикновено е наред всичко.
 С приказките много напредва, по 3-4думи в изречение навързва, повечето са бебешки . На логопед го водя веднъж седмично, и там му е много интересно ,все ме врънка да го водя на Огопед Laughing
  Ходи с книжка под ръка от момента в който си отвори очите, докато заспи - в леглото му стоят.
Вчера установих ,че  е научил на една книжка да довършва последните думи на всички стихчета - те са за 6 животни по 4 значи 24реда .Сега се каня да измисля за Коледа и за сурвакане по някое просто стихче да научим.
 Това е от нас засега bowuu
Виж целия пост
# 644
Привет и от мен, момичета   bouquet!
Дано не сте ни забравили  Wink, защото аз ви чета редовно, дори и когато пишете рядко! Зарадвах се, когато видях, толкова нови постове.
С Ина сме добре, гледаме се вкъщи, на работа трябва да се върна през март, така че до следващия сепември ще е на частна градина явно, колкото и да не ми се иска, просто няма друг вариант.
Ина също е станала голяма хитрушка - спори с мен за нещата, с които не е съгласна, упоребява "според теб", "дори", "даже", "например" и дргуги подобни, а последният и железен аргумент, когато нещо не става, както тя иска е: "Е, нали съм на мама съкровището?!", допълено от многозачителна физиономия  hahaha
Буквите и цифрите също много я вълнуват, все и иска да пишем "буквички", казва винаги, когато види позната буква на кого/какво е, знае 4-5 песнички и 3-4 кратки стихчета. Говорът и е като на голямо дете вече, бърка само някои окочания за време и число "бешели/били", "дойдела/дошла", а за някои наистина сложни думи, които чува за пръв път, казва "Не мога да го кажа, защото съм още мъничка"  Laughing Когато пък кажа нещо и после се поправя, не пропуска да отбележи: "Тая мама само се обърква".
И така, весело ми е с нея и въобще не искам да се разделяме за градина и работа, но тя е страшно общителна и се надявам да и хареса сред децата.
Момичета, които се писали напоследък, пуснете и по някоя снимчица, за да се порадваме на порастналите дечица  Hug
Аз обещавам да добавя малко по-късно Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия