Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 298 966
  • 871
# 345
Как се прави бананов чипс? Нарязват се баните на колелца и се сушат или нещо друго се прави?
аз само това правя.
Виж целия пост
# 346
Моля някой, ако има Severin, да ми помогне в чуденката....
Моето Нео преди дни се развали - не духа топъл въздух, пак изсуши доматите, но за двойно повече време. Та, взех Северина на сестра ми, но гледам, че при него няма регулиране на Т. В същото време, всичко се изсуши за двойно по-кратко време от работещото Нео. Мисля, че при него Т е по-висока, което нали обаче противоречи с идеята на сушенето на ~45С. Не мога да измеря вътре колко е, така че някой, ако знае, моля да сподели.
Колко време ти издържа Нео-то преди да се развали? Интензивно ли го ползва?
Виж целия пост
# 347
Моля някой, ако има Severin, да ми помогне в чуденката....
Моето Нео преди дни се развали - не духа топъл въздух, пак изсуши доматите, но за двойно повече време. Та, взех Северина на сестра ми, но гледам, че при него няма регулиране на Т. В същото време, всичко се изсуши за двойно по-кратко време от работещото Нео. Мисля, че при него Т е по-висока, което нали обаче противоречи с идеята на сушенето на ~45С. Не мога да измеря вътре колко е, така че някой, ако знае, моля да сподели.
Колко време ти издържа Нео-то преди да се развали? Интензивно ли го ползва?

Месец някъде. Даже май няма и толкова... А гаранционната карта е затрита някъде на всичкото отгоре. И затова се змислям дали да не си взема друг.
Като цяло интензивно, но не нон-стоп. Правех почивки по ден примерно между отделните цикли.
Виж целия пост
# 348
Да ти кажа, май фурната с отворена врата и на ниска температура е по-добър вариант от нова машина. Защото можеш да напъхаш и доста голямо количество.
Нео в момента няма налично в Техномаркет.
Виж целия пост
# 349
Аз затова се чудех за този Severin - побира много повече от Нео-то. Но ако Т му е по-висока, не бих го взела....
Виж целия пост
# 350
Аз затова се чудех за този Severin - побира много повече от Нео-то. Но ако Т му е по-висока, не бих го взела....
Единственият уред, който не е във високия ценови клас (300+ лв.) с термо-регулация е Нео. Ако откриеш друг, те моля да ме информираш.
Виж целия пост
# 351
Аз затова се чудех за този Severin - побира много повече от Нео-то. Но ако Т му е по-висока, не бих го взела....
Единственият уред, който не е във високия ценови клас (300+ лв.) с термо-регулация е Нео. Ако откриеш друг, те моля да ме информираш.

Това как ти се вижда ?
http://www.amazon.co.uk/Wolf-Julie-Diane-Food-Dehydrator/dp/B007 … ywords=dehydrator
Виж целия пост
# 352
Аз затова се чудех за този Severin - побира много повече от Нео-то. Но ако Т му е по-висока, не бих го взела....
Единственият уред, който не е във високия ценови клас (300+ лв.) с термо-регулация е Нео. Ако откриеш друг, те моля да ме информираш.

Това как ти се вижда ?
http://www.amazon.co.uk/Wolf-Julie-Diane-Food-Dehydrator/dp/B007 … ywords=dehydrator
Същото като Нео Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 353
или това http://www.amazon.co.uk/Andrew-James-Dehydrator-Adjustable-Tempe … ywords=dehydrator

Аз затова се чудех за този Severin - побира много повече от Нео-то. Но ако Т му е по-висока, не бих го взела....
Единственият уред, който не е във високия ценови клас (300+ лв.) с термо-регулация е Нео. Ако откриеш друг, те моля да ме информираш.

Това как ти се вижда ?
http://www.amazon.co.uk/Wolf-Julie-Diane-Food-Dehydrator/dp/B007 … ywords=dehydrator
Същото като Нео Simple Smile Simple Smile

В какъв смисъл?

Не съм чела отзивите за първия, но от втория също има много доволни /и двата по оценките ги търсих/.
Виж целия пост
# 354
Ами не виждам разлика с НЕОто - пък и дава да се суши ефективно на 70 градуса.
Виж целия пост
# 355
Аз ще си взема вторият, ако ремонтът на Нео-то е скъп. Там не пише за 70С ефективно сушене, а марката доколкото съм чувала е с добър имидж в Англия /в смисъл по-добър от на Нео в БГ/.

Ако някой има такъв, ще ми е от полза да чуя мнение от първа ръка
Виж целия пост
# 356
Аз ще си взема вторият, ако ремонтът на Нео-то е скъп. Там не пише за 70С ефективно сушене, а марката доколкото съм чувала е с добър имидж в Англия /в смисъл по-добър от на Нео в БГ/.

Ако някой има такъв, ще ми е от полза да чуя мнение от първа ръка
Точно за този в Амазона пише "Approx. 70°C efficient drying temperature".
Виж целия пост
# 357
Аз ще си взема вторият, ако ремонтът на Нео-то е скъп. Там не пише за 70С ефективно сушене, а марката доколкото съм чувала е с добър имидж в Англия /в смисъл по-добър от на Нео в БГ/.

Ако някой има такъв, ще ми е от полза да чуя мнение от първа ръка
Точно за този в Амазона пише "Approx. 70°C efficient drying temperature".

Аз не виждам такъв надпис на втория ми линк.... Да не гледаш първия? Посочи моля те, ако и на този го виждаш....
Ето за това говоря http://www.amazon.co.uk/Andrew-James-Dehydrator-Adjustable-Tempe … roductDescription
Виж целия пост
# 358
Аз ще си взема вторият, ако ремонтът на Нео-то е скъп. Там не пише за 70С ефективно сушене, а марката доколкото съм чувала е с добър имидж в Англия /в смисъл по-добър от на Нео в БГ/.

Ако някой има такъв, ще ми е от полза да чуя мнение от първа ръка
Точно за този в Амазона пише "Approx. 70°C efficient drying temperature".

Аз не виждам такъв надпис на втория ми линк.... Да не гледаш първия? Посочи моля те, ако и на този го виждаш....
Ето за това говоря http://www.amazon.co.uk/Andrew-James-Dehydrator-Adjustable-Tempe … roductDescription
http://www.amazon.co.uk/Wolf-Julie-Diane-Food-Dehydrator/dp/B007 … r&tag=bgma-20
и този
http://www.amazon.co.uk/Andrew-James-Dehydrator-Adjustable-Tempe … roductDescription
Нямат абсолютно никаква разлика  Wink
Виж целия пост
# 359
Външно да, видях, но са различни марки, напълно е възможно едните да са копирали другите. Има съвсем малко разминаване във ватовете, и това, което цитираше ти, аз не го виждам на единия като описание.
Както и да е, всеки си преценява и решава.

Още веднъж моля, ако някой има уред за сушене на Andrew James, да сподели!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия