Помощ в търсенето на работа - 5

  • 74 819
  • 746
# 480
White Angel newsm10
Виж целия пост
# 481
И аз стискам палци.
При мен нищо ново,няма никакви обяви,освен за застрахователи.Времето си минава,а аз започвам да се отчайвам  Tired
Виж целия пост
# 482

Не се отчайвайте дами!

 Praynig

Ще дойдат и по - добри дни!  bouquet
Виж целия пост
# 483
Здравейте на всички!
От известно време и аз съм в процес на търсене на работа,но все още никъде не съм подавала CV,засега само гледам обявите.Имам дете на почти 4 години и не са малко нещата,с които ще се съобразявам- искам да почивам събота и неделя,да съм на нормално работно време(няма кой да ми помага с детето) и държа да ме осигуряват на реална заплата.
Споделете,моля ви,тези от вас,които имат деца,как се процедира по интервютата- разпитват ли ви за децата,става ли въпрос за болнични,въобще как се отнасят с вас,когато разберат,че имате дете/деца и смятате ли,че ако са ви отказали от някое място,то е само заради детето?
Утре смятам да подам CV за едно място,но се чудя дали да вписвам в мотивационното писмо факта,че имам дете или да изчакам те да ме попитат,в случай,че ме поканят на интервю?Сигурно ви звучи малко смешно,но не искам да ме игнорират предварително само заради това,че имам дете,независимо че отговарям на предварителните им изисквания.
Благодаря ви предварително за мненията! Peace
Виж целия пост
# 484

Здравей!

На основният ти въпрос да отговоря първо - да смятам че на всички места където не са ме взели на работа, причината е била детето. Вчера бях на интервю и директно ми казаха че работното време няма да ме устройва, при положение, че имам малко дете, нищо че ми го пише в Сиви-то.

Относно другите ти изисквания. Кой не иска да има нормално работно време от 8 -9 до 17 - 18 часа? Кой не иска да го осигуряват на реалната заплата? Кой не иска да почива събота и неделя? Пожелавам ти го от сърце. Смятам че хората които работят в офиси, една голяма част от тях, като счетоводители, програмисти, юристи и други, имат точно такова работно време, осигуряват ги на реална заплата и в повечето случаи почиват събота и неделя. Това по мои наблюдения се отнася и за производството. Всичко останало, като продавачи, магазини заведения... няма шанс за такова работно време и условия. Това са си мои виждания и разсъждения!

Искрено ти пожелавам да намериш желаната работа, с добрите условия!

.....но не искам да ме игнорират предварително само заради това,че имам дете,независимо че отговарям на предварителните им изисквания.
...

Кандидатствала съм на поне 50 места, на които съм отговаряла на всички условия и не са ме викали. Това дали ще напишеш че имаш дете или не, според мен не е гаранция. Аз смятам че трябва да пишеш че имаш дете, че то ходи на градина примерно или че има кой да го гледа в работно време, нещо такова. Simple Smile

Успех!


Hug
Виж целия пост
# 485
Аз пък не мисля, че мотивационното писмо е мястоот, където да се пише за деца, семейство и т.н. личния ви живот си е личен, пишете какво искате да работите и защо искате да го работите.
Виж целия пост
# 486
За мотивационното писмо и аз смятам като vaflichka. Подробностите за децата, кой ги гледа и т.н. мисля, че са за интервюто. От друга страна пък, от тази тема ми става ясно, че майките като цяло имат проблем с това изобщо да се доберат до интервю, дори и да отговарят на условията в обявата за работа. Затова, нека някой от ЧР специалистите, които четат темата да се включи със съвет към taniuha.
Виж целия пост
# 487
Намерих си работа, работното време ме устройва да водя и взимам детето.НО вече седмица работя там и дума не става за назначаване, шефката само да повдигна въпроса и започва да върти други теми.Заплащането е 15лв на ден без осигуровки........................ оффффффффффффффф....Какво да направя, да си седя мирно и кротко за 15лв на ден или да си взимам чантата и в нас.И аз не знам.Нямам твърдо работно време, по точно регламентирана почивка (за обяд).По цял ден не ям защото никой не ти казва излез за 15 минути да хапнеш.За тоалетна искам позволение и така...
Виж целия пост
# 488
....По цял ден не ям защото никой не ти казва излез за 15 минути да хапнеш. За тоалетна искам позволение и така...

 Shocked  Я ги постави ня мястото им! Ти да не си в училище!
Хора, не позвоялвайте да се гаврят с вас!

Егати работодателите, егати чудото! Бойкотирайте такива! Не ги търпете за 15те лева!

Потресена съм!
Виж целия пост
# 489
Подркрепям Viktoria®Peace

Ако толкова ти е нужна работа в момента - ясно е, че все ще изтърпиш, но поне не спирай да търсиш друга, по-добра алтернатива! Чак пък за тоалетна позволение....бих приела да искаш позволение, за да изпушиш една цигара например, но иначе...

Успех!  Hug
Виж целия пост
# 490
Първо-благодаря ви,момичета,че се включихте с мнение!   bouquet
alina_si,като ти прочетох поста и направо помръкнах,честно Sad. И аз като теб съжалявам искрено за нещата,които се случват с младите майки в процеса им на търсене на работа.Имам късмет и се радвам,че нямам наложащата нужда веднага да започна работа,затова и имам тези си изисквания(почивни дни и работно време).Вероятно все пак ще ми се наложи да направя компромис с нещо и определено съм склонна да работя за по-малко пари,отколкото да нямам възможност да си прибирам детето от ДГ и да си виждам семейството в почивните дни.Работа като "продавач,магазини и заведения" изобщо не търся,тъй като не ме устройва и нямам желание да работя на 10-12 часов работен ден,не искам да ме осигуряват на минимална РЗ и всеки път,когато ще ми се наложи да взема болничен,да треперя дали ще ме пуснат или не."Нормално работно време и осигуровки" трябва да са реалност,но уви- не са(поне не навсякъде),затова не смятам,че искам много Wink.Иначе си права и също на свой ред ще ти пожелая да намериш това,което търсиш и което те устройва! Hug
vaflichka,Кафе с канела- вие също сте прави  Peace,не му е мястото на личния ми живот в мотивационното ми писмо,но аз изхождах оттам,че ако просто спомена за детето като факт в CV-то,то дали да го споменавам и в мотив.си писмо заради друг факт- през последните няколко години не съм работила и не съм работила,защото съм си гледала детето.Изобщо не смятам да пиша подробности за семейството си,но смятах,че просто е редно да спомена защо съм бездействала в последните години,затова и потърсих вашите мнения,исках да чуя и различна гледна точка.В крайна сметка ще напиша в CV-то,че имам дете,но няма да пиша за него в писмото си,пък дай Боже,Кафе с канела,да стигна до интервю- тогава ще обяснявам с подробности  Simple Smile.Разбира се,че основната "цел" на писмото е да покаже мотивацията на човек за дадената работа,но аз не просто сменям работа,аз търся нова работа след дълъг период на стоене вкъщи. Peace
Благодаря ви още веднъж за мненията!Пожелавам на всяка една от вас намиране на най-добрата за нея работа,с най-добрите условия и финансови параметри!  Hug
Виж целия пост
# 491
Днес разговарях с една позната,която много иска да работя в нейната фирма като фактурист,но като разбра,че малката ми дъщеря е почти на 5годинки,и каза- "аааааа,малко ти е детето,не става".Тва е положението........... Tired
Мая, ти рагистрирана ли си на борсата? Ако ти е належаща работата,стой докато видиш накъде отиват нещата,т.е докато те назначи ако реши.И аз не зная какъв съвет да ти дам.Носи си сандвичи ако може,не може да стоиш гладна.Уф,сложна история. Работодателите правят каквото си искат  #Cussing out.
Виж целия пост
# 492
аз не просто сменям работа,аз търся нова работа след дълъг период на стоене вкъщи. Peace

Значи, щом така стоят нещата, защо не се опиташ деликатно да го вмъкнеш в мотивационното писмо? Например да пишеш нещо от рода на, че след продължителния престой вкъщи с цел отглеждането на детето, търсиш динамична и изпълнена с професионални предизвикателства работа, каквато въпросният работодател несъмнено предлага и бла-бла...Един вид, да компенсираш липсата на трудов стаж през последните години с желание да се развиваш, да бъдеш полезна в компанията и т.н. newsm78

Друго, за което се сещам по повод казуса с децата е, че съм виждала мотивационни писма, които завършват с няколко изречения, изразяващи срока, в който кандидатът може да започне работа. Например "мога да започна работа веднага", "дължа предизвестие за напускане в размер на един месец на настоящия си работодател, затова мога да започна работа най-рано еди-си-кога"...Та, там може би е удачно съвсем накратко да се посочи, че например можете да започнете работа веднага, защото детето ходи на детска градина/някой го гледа и т.н...Мисля, че е удачен компромисен вариант за мотивационно писмо. Peace

Виж целия пост
# 493
Днес разговарях с една позната,която много иска да работя в нейната фирма като фактурист,но като разбра,че малката ми дъщеря е почти на 5годинки,и каза- "аааааа,малко ти е детето,не става".Тва е положението........... Tired
Че 5-годишно дете за малко ли се смята! За мен си е почти пораснало! На колко години трябва да са ни децата, за да решат, че става...

P.S. От скоро ви чета и аз. Все още съм в майчинство, но скоро и мен ще ме тресе вашата треска...
Виж целия пост
# 494
На колко години трябва да са ни децата, за да решат, че става...

На 18 най-вероятно  ooooh!

Това е най-глупавия критерий, по който се не/наемат хора!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия