Слънчо навън се показа и ЯНУАРЧЕ на дълги разходки тръгна отново

  • 29 117
  • 736
# 525
jovana, и на Ивана й се наложи да стане по-самостоятелна, че и на мен, въпреки че съм едва в 6 месец, корема взе да ми дотежава. Blush  Сама се научи да се люлее на люлките, като падне не ме търси, а става и продължава, започна сама да се запознава и заиграва с нови дечица. 
А за памперса, знаеш, че няма дете, което да не се е научило на гърне, така че тука място за срам няма. При нас например беше обратното с нощния памперс - аз държах да й го слагам, за да може да спи непробудно и да не ни буди, но тя държеше да си пиша в гърнето. Е, ща не ща ставах посред нощите да я слагам да пиша, докато постепенно не се научи да стиска цяла нощ
Обаче със спането в нейното креватче още нямаме успех.  Confused Всяка нощ по някое време се събужда и се намества при нас на спалнята. Сега сме решили да й купуваме по-голямо легло, двойно, със стълбички и много шарено и се надяваме то да я заинтригува и да не ни окупира кревата повече. Че като се роди бебето, през нощта заради кърменето мисля то да спи до мен и ако Ивана и тя се намърда при нас, ще стане весело.  Mr. Green
Виж целия пост
# 526
*Мирка* Simple Smile И при нас е идилия в леглото ... тати спи "отатък", първо защото мама е дебела и не се събираме трима, независимо в кой час на нощта е, а и тати яко цепи дървата и хептен се изнервям когато ме хване безсънието  Embarassed 
Възприела съм стратегия за обзавеждане на детската и тати да пази сомнамбула като родя. Ние с другия бозайник в спалнята Simple Smile Кога ще си прибера таткото незнам ... възприели сме го като  временна мярка. Е, организираме по някое рандеву в креватите, да не забравяме как сме си играли навремето под юргана  Blush

Също пие още АМ. Пазари в магазините, дава парите и прибира рестото в джоба , да има за количките Simple Smile
Виж целия пост
# 527
От няколко дни ме притеснява нещо... не знам дали трябва да се тревожа, дали си внушавам и преувеличавам...  Rolling Eyes
Стела рязко повиши количеството на вода, която пие за денонощие. Говоря за чистата вода, сокове и тем подобни не броя.  Stop
През деня, например, има случаи, в които изпива наведнъж 350 гр., през нощта плаче за вода...  Confused
От две нощи насам се събужда към 1 часа, не може да заспи, пъшка, върти се и така примлясква със суха уста, сякаш е изпила бутилка водка май-малко!
Заспива с шишето вода в ръце, събужда се непременно, ако се опитам да го издърпам и плаче. Тази сутрин дори матракът беше мокър!

Във цялата тая горестна обстановка, най-смешното е, че още не може да казва "аз", нито разбира какво е "мен", "на мен", "ме" и пр. Говори царствено за себе си, в 3 л.ед.ч. и казва "остави дИтетууууу...", или, когато е във фаза на самосъжаление (ударила се е, примерно) - се целува по удареното място и нарежда: "ох, милото дИтенцИ".  hahaha

Та, от къде се взема кръв за изследване на захарта? От вената ли?
Виж целия пост
# 528
Приветско Hug
Днес направихме първата баня за тази година на малката навън.Напълних и басейнчето и голям кеф, голямо чудо Hug
Исках да ви питам, вашите деца викат ли ви по име? За мойта Убостница  в повечето случаи съм Миме...
Иначе доста говори, понякога дори е сладко-досадна.Купува хляб сама, дава паричките на продавачките и казва une bagete  Simple Smile , после и мерсито си казва Simple Smile , контактна е общо взето.Само , че имаме един проблем на основа расова дискриминация, като види тъмнокожи и ги поздравява така- "Здравей черен чичко "или съответно" лелко"!Вчера излязла на прозореца и я чувам , че крещи" Черни хора, черен чико, черна лелка"!Добре , че шпреха на български, че ще имаме сериозни проблеми.
Дега, да не би да е от времето newsm78 Даная например винаги пие страшно много вода, чудя се къде я събира това дете.
Виж целия пост
# 529
Здравейте и от нас,
вие наистина голяма активност, браво!
Аз скоро не съм писала, но не е защото съм ви забравила, а защото или нямам време, или няма нищо съществено за споделяне.
Но сега имам два проблема на главата си.
Памперса - Сашко пишка на гърне, казва си, даже си го взима сами и си го изхвърля сам, но не иска да ака. Като му се доака, стиска почва да плаче, и да вика "мамо мии", да му мия дупето. Слагам го на гърне, или на детската дъска, той не ще, става веднага. Ако остане без гащички, може и на земята да се изака, и аз се принуждвама да му сложа памперс, а ако го оставя стиска довечерта или до следобедния сън и тогава се изаква в памперса. Незнам откъде тоз страх да ака на гърне.
Втория проблем е пишката...не съм решила още кво да правя. Има фимоза, и нема да взема решение по кое течение да се пусна, дали да ходим на лекар да го дръпнат, или да оставя нещата на природата?!?
Децата много са пораснали, всички са прекрасни.
Виждам, че има и нови бременни мами, да им е честито, леко и безпроблемно носене и раждане!! Вече взе и на мен да ми се иска пак, макар че искам третото да е по-натам.
Виж целия пост
# 530
Та, от къде се взема кръв за изследване на захарта? От вената ли?
Дега, направи изследването, но не се притеснявай предварително Hug Може от вената, може и от пръстчето да се вземе кръв за захар.

Ханна, Мишето пак ме впечатли   bouquet

Жужу, няма ли някоя по-далечна ясла с повече места, пък после да мислите за прехвърляне. newsm78 Догодина, когато ще са за градина, ще има повече места за 2008.  Hug

За памперсите (подсетих се от Стефания с котето Simple Smile) - Беа като е с памперс много добре помни с каква картинка е и като свърши работата докладва: "Аз се нааках на котето" ...жирафчето... или каквато е там картинката hahaha Е, напоследък се нааква "на гащите" Rolling Eyes
Виж целия пост
# 531
Ох, много се радвам, че има какво да чета, напомня ми за времето когато децата бяха бебета и темичката се изписваше за нул време и понеже аз пак съм в тази фаза, ми е много мило сега.....
Моите и двамата спят Heart Eyesпо корем, баткото така спи, Ивка аз я нагласих, че много я боли стомахчето и така й е добре, преди мрънкаше по цял ден, сега само от време на време адски изревава и цялата става червена. Те и двамата са с първа и втора фаза на съня, аз изпозлвах първия сън да се изкъпя, излизам Ивка реве, след секунди ревна и Мърко, награбих ги и двамата на спалнята, с лице към мен, Мърко метнал една ръка на Ивка и реват в хор и ме гледат лошо, чак ме досмеша. Успях пак да ги преспя и сега спят дълбоко и така ще е още известно време....
Тедсън, дано се наспиш скоро!
Аз не смея да се хваля, но Ивка съвсем отказа нощното хранене, тя и преди не беше му много фен, сега заспива в най-лошия случай в 11 и става не по-рано от 6,30Аз я взимам за кърмене и пак спим докато не цъфне Мърко от другата стая. Той сега спи на другата спалня с баща си , защото има жизнена необходимост да рита някой нощем. Края на този месец ще почваме детската и ще спи на приста с предпазител, само не знам дали ще иска да спи сам в стаята.
С таткото не сме спали на едно легло не помня от кога вече......и скоро може и да не спим, срещи още не сме си организирали, защото аз още не съм в кондиция, но скоро.......
Сега видях да попитам, Мари, какво ще стане през декември 2010? Wink Hug
АААААААААААААААААААА видях, видяяяяяяяяяяях, от мен имаш най-силно стиснатите палци. Peace
Виж целия пост
# 532
Еви, много си наблюдателна Grinning
Живот и здраве чакаме братче Hug
Виж целия пост
# 533
Йееееееееееее, супер.
Ами мойте като спаха толкова дълго и аз висях в темата и разглеждах......
Много силна предгръдка от нас и успех, дано бързо дойде декември и да гушнеш бебчо. Hug
Виж целия пост
# 534
Браво, Мари, стиснати палци и от мен...  Peace Hug
Виж целия пост
# 535
Честито, Мари!  Hug
Виж целия пост
# 536
Мари, честито бременно коремче!!! Heart Eyes И от мен имаш стиснати палци за едно здраво и щастливо бебче!!! Praynig  Hug
Виж целия пост
# 537
Мари, честито и от мен!!! Стискам ти палци всичко да протече нормално, леко и декември - живи и здрави бебче и мама!!!  Hug
Виж целия пост
# 538
 Мари, честито! Лека и спокойна бременност ти пожелавам!
 Да си кажа и аз за килограмите - Мирко е около 17кг, висок е 98-99 см., носи 25 номер - фин младеж ми е  Wink, а и имаме счупен преден зъб  #Cussing out. Много бях ядосана, защото кака му го удари с лопатка,  разби му устата и резултатът е счупен зъб. Побеснях не за друго, а защото е почти на 9 г., а никак не го пази. Преди това същия ден го удари с волейболна топка в лицето. Сега е малко наказана Mr. Green. Е това е за сега от нас. Надявам се да нямаме повече премеждия.
Виж целия пост
# 539
Момичета , благодаря ви, дано всичко е наред  Hug
Ирка, голям мъж си имате Hug
Ние сме 13кг, 87см.
Отиваме да се къпем навън, че от вчера пак е жега.
Между другото това е профилът с който се подвизавам при декемврийките, вече ще пиша от него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия