Юлски бебета-Тема 29

  • 29 134
  • 737
# 645
Ми то яйца имам, но боя  newsm78. Така ими иначе ние ги боядисваме в събота. Ками ги рисува, топи в боите, голямо удоволствие.
За сирените А4 - благодаря.
Аз глутен давам всеки ден чрез бисквита на Плазмон, която слагам във вечерното мляко.
При нас страшно се изля дъжда, но идва синьо небе. Надявам се да излезнем.
Виж целия пост
# 646
Привет Hug

Записче Mr. Green

Влизам само да кажа, че сме добре (Сиси, Мамб Hug) Тия дни успявам само по едно око диалгонално да ви хвърля...

Честито на порасналите бебоци и на всички, които имаха поводи  bouquet
Драга, специално да ти честитя бялата рокличка Wink

На всички парашутисчета и техните майки много Hug...и по-малко подобни инциденти!!!
Ем, сърцето ми се сви докато четох и вашите преживявания ooooh! Hug
Сиско и твоите си ги бива  ooooh!Hug

Болните дечица да оздравяват...стига вече с тия вируси Naughty

Много нещо обсъждахте тия дни, времето ме притиска и няма как да се включа по всички теми, но понеже прясно, прясно прочетох въпроса на Драга за млечните каши - да има такива с АМ и такива с прясно мляко. На етикета пише.....Когато е с преходно мляко - това е АМ Wink


Чакат ме!!! Доскоро  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 647
Здравейте,

Днес сефтосахме гърнето с малката работа.  bowuu Документирано на камерата, за да не сметне таткото, че е първоаприлска шега. Да питам по вещите в занаята, кога да я слагам пак на гърне - преди хранене, след хранене? До сега я слагах сутрин след ставане за да свикне, че ревеше от него.

Тук в Люлин такава градушка валя, ужас.

Това за постоянното даване на глутена и аз не го бях чувала.

Уф пак забравих. Получих смс, че майчинството ми е по сметка.   bouquet
Виж целия пост
# 648
Драга сега видях във Фейса, че си ми пратила някаква покана за ферма, приех я но какво направих просто незнам, хич ме няма в тази част посадих си някакви ягоди, излезна ми някаква животинка, май за нещо те поканих, ама .....нищо незнам, кога се копаят тези ягоди, я ме ограмоти малко ако искаш на лични.
Виж целия пост
# 649
Рал П, аз слагам Тони на гърне след сън, ако му видя "замисления" поглед също. Естествено, ако не му се седи го вдигам. 
Виж целия пост
# 650
Ми то яйца имам, но боя  newsm78. Така ими иначе ние ги боядисваме в събота. Ками ги рисува, топи в боите, голямо удоволствие.
аз пък имам боя, ама яйцата бяха свършили. Чакам да попремине малко дъжда и да ходим до другия магазин. Иначе ще ги боядисвам в събота. Доколкото знам в четвъртък се боядисвало само сутринта, по първи петли, дет се вика
Аз млечни каши още не съм давала - въобще за почти 9-месечно бебе сме доста назад със захранването, но какво да се прави - като не могат да определят от какво са обривите, го караме полечка.
Виж целия пост
# 651
Здравейте,момичета

И аз си имам смс с парички  Flutter

Тан, нека направи още малко крачки и тогава погачата,че така една крачка не ми се вижда проходила ама хич  Mr. Green

Катето днес много хубаво спа.По-точно от няколко дни заспива в 22-23 и се буди в 10-10,30ч - така и аз се наспивам.

Яйцата смятах да ги боядисам днес но нали първото яйце трябва да е червено и трябва да се намаже с него челото на децата под формата на кръст- така,че ще ги боядисвам в събота Петя кто си е в къщи.

За гърнето- слагам Катето когато тя си каже - почва да се криви и да мрънка.Когато я сложа в такова състояние винаги има пиш или ако.Понякога се изпуска в памперса но за акото винаги си показва.От два месеца сме нямали наакан памперс като изключим едно разтройство когато цапаше през половин час. Когато си свърши работата тя сама става от гърнето и хуква нанякъде .Същото прави и когато я сложа и не й се прави нищо.

@mi ,ние също няма да имаме зъби- споко на мамите с беззъби бебета.Аз съм се отказала  Mr. Green
Виж целия пост
# 652
Ем, аз не само, че не разбрах за сирените, ами и за 1 април съм забравила. Реших, че са някаква силна аларма на кола  Shocked.  Нито яйца съм боядисала, нито нищо.
При нас е весело. Снощи София направи ларингитен пристъп. Уж си спи, но през 10 мин се буди и плаче, и започва да кашля задушаващо. А тъкмо всичко и беше минало, само лека остатъчна кашлица имаше през деня. Та в 3ч ходихме до неотложната помощ на Полимед. Там и биха Урбазон да диша и пак ни пратиха в ИСУЛ с направление за приемане в болница. Oказа се, че не е наложително да я приемат, само щели инхалации да и правят и да я наблюдават. Разбира се не разрешихме, написаха ни рецепта за АБ Зинат, за всеки случай  Shocked и си тръгнахме. Гледаха и нещо и в ушите  Thinking.  На връщане купих от една денонощна аптека инхалатор, но в 5 ч нямаше как да го пусна, иска си четене. Според едната дежурна не е често срещано толкова малко дете да прави ларингити. Евентуално е алергичен, а не вирусен ларингит, както мислеше нашата лекарка, и затова не ни е предписала антиалергично още във вторник. Заради алергиите на баща и толкова внимавам и в захранването, и във всичко, но ето. Джил, благодаря за обясненията за инхалатора. Наистина ще се окаже полезна вещ, а и какво са 140лв пред болница и антибиотик. Сега от 12ч спи, това чудо така бръмчи, че веднага заспа. Ще я водя да я види и нейната лекарка, че нали започват празници, дано тая нощ не се влачим по спешните центрове. За спешното на ИСУЛ не писах, нямаше хора, веднага ни обърнаха внимание, чисто, възпитана лекарка. Дежурната в Полимед по-ми хареса. Такива смислени въпроси ме пита, че чак се учудих. Всичко обяснява на разбран език, защо  и как се налага дадено нещо, кое не се налага задължително, . Каза, че дете на 9 м не е нормално да има ларингит, даже след 1,5 г, а онази в ИСУЛ каза- "Ааа, ама то и по 1 годинка имат" . Е да, ама тя е на 9, не на 18 м.  Naughty , на нея явно едно и също и се вижда. Пак започнах ферманите, не ме е обхванала паника, ама ми действа успокояващо като споделям.
Виж целия пост
# 653
Миме,напълно те разбирам - моите и двете ги правиха тези пристъпи.Нашата лекарка пък още като ни видя без преглед и каза"най-вероятно ларингит сега всички са така". Днес сутринта милото ми кашляше 10 мин без да спре.Но ми е чудно,че Петя беше много по-зле от Катя и тя се оправи без АБ а на Катето директно й биха и урбазон и АБ изписаха
Виж целия пост
# 654
А интересно ми е, вие май нямате фамилна обремененост от алергии, астма, сенна хрема? Че като се почнело веднъж, през няколко седмици правели пристъпи  Thinking.  Казаха, че може от храна да е, от кучето, ако държим топло в къщи и т.н. А може и вирусен да е, като при вас, щом едната се е заразила от другата  Thinking. Това е, че аз не съм я срещала с хора, освен 2 бебета на погачата, но те са си здрави. Онова с кюфтето освен  Joy, майтап. Сега веднага след празниците ще я водя на класически хомеопат. Тия дни ще почета повечко да събера кординати на педиатри хомеопати, не искам да и бият Урбазон повече.
Виж целия пост
# 655
Миме, незнам дали са се заразили една от друга защото след като Петя оздравя минаха две седмици и тогава Катето се разболя.А през това време сме излизали по разходки но .. де да знам.Просто в Бургас а и не само доколкото знам върлува ларингита- имам доста познати болни-малки и големи.А за кюфтето  Mr. Green - снощи беше на шницел  Mr. Green Нямаме алергични в семейството към каквото и да е.Е понякога имам алергия към мъжа си ама то това друга тема  Mr. Green
Виж целия пост
# 656
Здравейте Heart Eyes.
Мерси за отговорите,успокоих се, че не само Стейси ми се "кара".
Снощи не сме имали проблеми със съня.

Цветен прашец, мерси, ще го имам в предвид.

За глутенa-аз откакто съм го въвела, не съм го спирала по простата причина, че Стейси всеки ден хапва каша, а те са с глутен(освен оризовата).

Вчера реших вече да се запозная с някои майки в парка.Първата беше една индийка, а втората -българка. За спането на децата бяхме почти на едно мнение. И двете се бяха пробвали да ги учат да заспиват сами и вечер да ги кърмят на повече от 2-3 часа. Българката е успяла,но индийката не, защото мъжа й бил против, а определено за това се иска подкрепа. За храненето, нямам думи . Българката е решила,че кърмата й е нехранителна, защото детето й не е качило много последния път и си го кърми само сутрин и вечер.Дава му домат, маслини,кафява захар,фре ш от портокал.Индийката пък каза,че нейното не харесвало пюрета,а техните манджи,които били люти. Тук педиатрите не настояват за нищо. Ако някой ги попита кое кога и как се дава, ще отговорят, но до там, защото тук има различни култури с различни традиции и те се съобразяват с това.
Виж целия пост
# 657
Ето ви малко видео тип "ЕГОИЗЪМ"   ooooh!

http://www.vbox7.com/play:5fe2ddc1
Виж целия пост
# 658
Миме-то, кофти изживявания имате... Дано се оправи по.бързичко София и да нямате повече такива пристъпи... Peace

Джил, незнам кога е притъмняло, но ние си направихме страхотна разходка с малчо и Кристи79 в Морската градина.

Абе изобщо май ми е много добре откакто ходя на работа за по 3-4 часа - имам време и за малчо, и за разходки, и за домакинстване... Party
Виж целия пост
# 659
Хехе Карелия - ти откри топлата вода   bouquet Така има равновесие - хем не ти писва от работата, хем не се залумпваш по цял ден да общуваш само с майки в градинките и с бебето.
Миме, може би консултация с алерголог във вашия случай няма да е излишна? Не си споменавала досега, че имате обремененост  newsm78 Освен това да не забравяме, че сега има цъфнали какви ли не дръвчета и храстчета, то дето има една дума във въздуха хвърчат алергените  newsm78
Тук пък беше страхотна жега, изобщо нямаше никакво притъмняване.

Аз пък не можах да видя на Драга снимките заради бъга във форума пък.
Сега ще видя на Мама Диди видеото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия