айде и много скоро да се похвалиш с положително тестче
Та дано и мойте проблеми в тази насока се оправят много скоро и аз да се наредя в редиците на бременните

Аз да ви разкажа малко за Габи
Знаете че аз от давна съм се вкарала в някакви филми ,че и има нещо та най -накрая я заведох на двама различни логопеда и на една детска психоложка ,аз нали и на детски невролог мислех да ходим но тези специалисти при който бях ме разубедиха като казаха че няма нужда да ходим- на Габи и нямало нищо от това което съм мислила то е всичко мой фантазии
Та логопедите казаха че найстина имаме доста беден речник за дете на 2г.2м от всичко което ми обясниха разбрах ,че Габи рано или късно ще проговори ,но препоръчват да ходим два пъти в седмицата на логопедични занимания в техния център .Та така от другата седмица сме ученици там ,аз реших ,че нямам нерви само да мисля защо неговори и кога ще проговори та поне там освен да и помогнат друго няма какво да стане ,а и по време на тези логопедични занимания има и един психолог който обстойно изследва цялостното поведение на детето
Логопеда каза ,че диагнозата ни е “ д и с ф а з и я н а р а з в и т и е т о на говора” ?
-----------------------------------------------
когато детето изостава в своето езиково
и речево развитие т.е. значително се
различава от връстниците си;
когато това дете живее в нормална
езикова и социална среда – говори се на
един език, с него се общува от страна на
възрастните и т.н.;
когато това дете няма умствена
изостаналост;
-когато това дете има нормален слух;
когато това дете няма дефекти на
артикулационната мускулатура;
на практика всичко при тази ситуация
е нормално , но въпреки това детето
проговаря по-късно.
К а к в о т р я б в а д а п р а в и м ?
да направим преглед с опитен специалист;
да сме сигурни , че детето чува добре;
да се започне адекватна медикаментозна
терапия (лекарствата подпомагат, но
самостоятелно няма да развият говора );
да се стимулира контакта на детето
със себеподобни – да се включи в детски
колектив;
да се започне специализирана логопедична
терапия;
родителите да се включат активно в
терапевтичния процес. Те трябва да станат
Ко терапевти на логопеда.
да се запази спокойствие и да не се
коментира пред детето неговия проблем,
защото то ще развие чувство за вина пред
мама и татко.
да назовават пред детето предметите
и явленията от дома и бита- най-напред с
кратки думи, а по- късно и с изречения;
да се опитват да насочват детето да ги
гледа при говорене;
да стимулират по всякакъв естествен
начин движение на устните и езика.
П р о г н о з а
Прогнозата за развитие на езика и речта
е оптимистична- обикновено тези деца
проговарят и могат да използват думите
при комуникация.
Проблемите се появяват , когато сме
закъснели и когато детето тръгне на
училище – тук езиковата и речева система
се натоварва твърде много и тъкмо тези
деца имат проблеми с овладяване на учебния
а тук може да видите говорното развитие на децата в различните възрасти http://www.speech-center.hit.bg/pub/stherapy.html
Лек ден на всички и целувки за малките

. Напро не ми се мисли сте изкарали.
или моренце
Априлче 2011 не ви ли се вързва добре? Я да си обявим едно компетишън тук


