МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 33 999
  • 736
# 360
Включвам се по "темата"  Mr. Green

Когато бях малка - аз си имах "мое" обяснение - смятах, че бебетата са свързани по някакъв начин със сватбата и носенето на булчинска рокля. Бях виждала само бебета, които се появяват след като жената е била булка и си мислех, че това е начина, по който се случват нещата - някак не се интересувах от точния механизъм и това обяснение напълно си ме удовлетворяваше до някаякъв момент в който ме "светнаха" за това-онова...

Цитат
още не се интересува от техниките на излизане обаче
- мисля, че с всички деца е така!  Peace

Тези въпроси у нас ги отговори съпругът ми - веднъж докато си чакахме пиците в Годзилата. На няколко салфетки нарисува ВЪТРЕШНИ полови органи на мъж и жена и обясни механизма до хормонално ниво  Mr. Green , а дечурлигата щяха да изпопадат под масата от срам - май вече бяха чували това-онова, но той не ги остави докакто всичко не им обясни, като  избегна някак си външните полови органи - наблегна на механизма вътре в организма на жената и мъжа. Дотогава отговорите са били  - "от коремчето", без особени уточнения. Не казвам, че сме били най-добре справилите се родители - просто разказах как ние ( т.е мъжът ми  Peace )  им изнесе един урок по биология  Joy  Joy  Joy

Още преди да бях омъжена си купувах книжки от сорта - Истината за бебетата - на една френска авторка, на тема - как да поднесеш тази деликатна информация на детето. И когато е имало въпроси съм ги препращала към книжките - признавам си - не обичам особено обясненията   ooooh! не само на деликатните теми....

А другите теми - за хомосексуалността, влюбването и т.н - доста си говорим и то открито - децата се нуждаят да чуят истината по тези въпроси. Това, което възпитаваме като гледна точка у децата е, че сексът е за брака и всичко извън него носи рискове и нежелани последствия. Използвам случки от филми, книги, случки с хора, които познаваме, за да показвам и наблягам на това - кое е добър модел на поведение и кое е рисков( не казвам "лош", защото знам, че има много хора  на друго мнение и не искам да ги засягам по никакв начин).
Мъжът ми често го канят да изнася беседи по тези теми - а той обича да обяснява "на дълго и на широко" hahaha с много забавни примери и метафори - така че на тези теми нашите деца са слушали много. Не им спестявам да им показвам разочарованието и наранеността от неправилни избори, като избягвам да "размахвам пръст" и назидателен тон ( не казвам, че е лесно   Joy )

Това май е пост за темата на тинейджърските майки  Laughing
Виж целия пост
# 361
И мен като Магнолия ме вълнуват тези теми с обясненията. Засега сме си обяснили как се появяват бебетата с помощта на картинки. Тогава обясних, че в началото са съвсем мънички колкото една трошичка. Наскоро, на опашката в супермаркета  Joy ми зададоха въпроса - а откъде идва тази трошичка в корема на мама и понеже мястото не беше най-подходящо за подобни обяснения отклоних темата за момента. После обясних, че тати я дава на мама. Сега очаквам да питат как точно става това и още не знам какво ще отговоря.
Преди време баткото ме пита директно какво е секс, защото беше повторено няколко пъти по телевизията и аз се почувствах абсолютно неподготвена и отклоних темата, но знам, че това не е решение.   newsm78

Другия младеж пък постоянно разпитваше мама, баба, леля:
- Мамо, ти имаш ли пишка?
- Нямам
- Дай да видя!  Joy
Обяснявам му за разликата, показвах му и картинки, но това не му беше достатъчно. Добре че в последно време спря да пита.

Ванче, честита годишнина! Още много, много такива топли и хубави семейни вечери ви желая!
Виж целия пост
# 362
Ванче,честита годишнина,пожелавам ви най-вече здраве и всичко останало оставаям на теб да си го пожелаеш,от мене палцестискане да се сбъдне Hug  bouquet

Пеши,браво на момчето,хем 'убавец,хем умник Hug Цоц,не казваш как е минала матурата при вас?

Магнолиам,как ще видиш всички записани,като гледай как ни отвява вятъра"визирам себе си" и понякога не успявам да се организирам с месеци и да пиша в темата.

Що се отнася до обсъжданата тема,при нас нещата винаги са се получавали естествено,книжки колкото щеш,децата се научиха да четат рано и когато им дойде времето да питат за такива"работи"направо си ги прочетоха  Laughing и аз не си падам много по обясненията,ако ми се налага съм директна .Цвети засега е наясно с това къде растат бебетата,как се раждат,знае чудесно разликите между момче и момиче,не е наясно с начина как точно се получават ,знае,че е нужен мъж за таЯ работа и стига толкова засега  Mr. Green .Надявам се да се научи да чете в близко бъдеще и да се дообразова сама.

Цоц, какво става за 15-и ,ще се виждаме ли на Фамилатлон-а???
Виж целия пост
# 363
 Здравейте  Grinning
Голям смях падна докато чета за това откъде идват бебетата Simple Smile Истината е че няма точна рецепта за това как точно да им се обясни, какво и до колко. Щото на някой деца им е достатъчно да кажеш за щъркела, а на други.... не толкова лесно. Ние първо като са по малки им казваме, че Бог ни ги е подарил.Моята 4 годишна щерка даже знае, че като сме се оженили и я нямало още(понеже пита тогава къде била ) била в мислите на Бог Grinning Преди две години и половина голямата знаеше че бебчето излиза от корема, защото лекаря ги вади. Но малко преди да родя Лиска  тя дойде и ми каза че знае как се раждат бебенцата. И поясни че или от коремчето или от.... Направо запнах hug Питах я откъде знае, а тя видяла на някакъв филм, ама не вкъщи, щото без надзор не гледат тв. Спестих обесненията. Скоро имахме разговор за секса, обясних и, че е е да се прегръщат и целуват голи в леглото, но само женени хора.Първо трябва  да порасне, да завърши училише и тогава като се омъжи. Обясних и и за спин и др. болести как се предават-отчасти разбира се.За сега е доволна, ще видим по нататък. То всеки си намира свое обяснение Grinning. Та по този повод да разкажа разговора с Монито-най-голямата. Говорим си колко остава да завърши първи клас.Обяснявам колко дни остават и после вече ваканция, голяма сто дни.Казвам и че това е лятната,после втори клас  и тн. Тя ме пита и край повееч няма да уча , аз и казвам няма. Ама изобщо ли-ме пита.Аз пак -да, нали си ваканция. То милото ме гледа с широко отворени очички, а те и без това са големи  и пак ме пита: и вече няма да ходя? Да бе мамо, няма. И тя ме пита: И сега какво трябва да се оженя и да раждам вече? Joy Joy Joy То не разбрало че говорим само за лятна вакнция,пропуснало тази част. Упокои се милото като разбра, че още и е рано Grinning
А за тази част дядо има пиш.. а мама и тати д..... за сега я минахме.След като обяснихме разбира се че тати няма д...
Какви ли въпроси ни чакат още за напред Grinning
Пак се разприказах, извинете Embarassed
Браво на умните дечица и успех с останалите изпити ли как се води незнам това външно оценяване  Embarassed. Да се похвалите после пак.Ще чакаме резултати. А на всички майчета пожелавам един невероятен, прекрасен ден Hug
Виж целия пост
# 364
Като каза - та, се сетих:
Кардам и дъщерята на кумувете ни са с 4-5 месеца разлика. Двамата около 2.5-3 годишни и сме на вилата. Там пишкането по тревните площи е разрешено за такива маляци. Сеща се единия да пишка и ... много ясно- мигом и другия усеща спешен порив. Дам... но тука вече има отлики... Кардам има по голям брат(т.е. не е виждал другия начин, гърнето го изключваме, щото нали това са "бебешки работи") и да пишка прав е най нормалното нещо, докато госпожицата има друга техника... Моментално и двамата прекъсват започнатите дейности - подробно трябва да изясним кой защо и как - те още не ходеха на градина и разликите между момчета и момичета отчитаха така : има дълга коса - момиче, къса коса, играе с коли - момче. Та, връщаме се в изходна позиция за да отпочнем отново основното и тя възкликва - Я, той има пръстче! Joy
Виж целия пост
# 365
Здравейте, майчета и ние се вълнуваме от това как се появяват бебета, как излизат, защо трябва да са мъж и жена? Обеснявам аз доколкото мога, че когато децата пораснат си намират приятели и се обичат и се женят и после идва бебето. И тогава щерката ми заявява, че ще се ожени за Симона, защото и била приятелка  Shocked #Crazy. Продължавам обяснението, че задължително трябва да са мъж и жена. Та така стигнахме и до секса, в мноооого деликатен вариант. Сега си чете една детска енциклопедия и много наясно как се развиват бебета в корема, в кой месец, как е.
Да ви се похваля седнах за малко да си почина с компа и детето направило плодова салата(нарязани ябълка и банан) и сервира чинийката с две вилички и казва :"Заповядай, мамо, заедно да си починем". Направо се разтопих.

П.П. Разликата между момче и момиче нагледно и подробно беше разяснена с появата на братчето. Още повече, че самият той от известно време с особен интерес изучава "пръстчето" Laughing
Виж целия пост
# 366
Видях, че Е.Л.И. е писала и тук в очакване да стане многодетна майка като вас, мили мами, затова влизам,  за да ви съобщя , че ЕЛИ е родила днес наобяд , със секцио, една малка и сладка Андреа, със съвсем прилично тегло от 3.800 (дано да не бъркам нещо, че се развълнувах много).И двете са добре, бебето е много сладко и си има бузки .Ели звучеше много бодро и свежо.Честитоооооооо!!!
Виж целия пост
# 367
Да е жива и здрава Андреа  bouquet  bouquet да има дълъг и щастлив живот, пълен с много усмивки и приятели  bouquet  bouquet Мама бързо да се възстанови и поздрави на цялото семейство  bouquetЧестито и наздраве за малката госпожица/още една кандидат снаха Mr. Green/
Виж целия пост
# 368
Честито на Е.Л.И. и семейството й!   bouquet

Пожелавам само хубави неща на всички!
Виж целия пост
# 369
Честито бебенце на Е.Л.И. Да е жива и здрава Андрея и много да радва всички в къщи.   bouquet

Малко по-раничко е излязло - Ели беше писала, че секциото и е планувано за 19.05.
Виж целия пост
# 370
Eй, каква чудесна новина! Много се радвам - отбора на Многодетните мами расте ли расте!

П.С. То, и моето секцио беше планувано за друг ден, но ... човечката си показа рогцата предварително. Peace
Виж целия пост
# 371
Аз се връщам след дълго отсъствие (кой питаше къде са непишещите?). Хич няма да се правя, че е било по работа, нищо подобно. Просто бях насилствено отвлечена от любимия за 9-дневно пътешествие до Крит. Признавам си, че съм идиот, щото се съпротивлявах - то, светът ще свърши, ако аз не съм на поста си, естествено - ама съпротивите ми паднаха още щом София остана зад гърба ни. Толкова съм благодарна на мъжа ми за този подарък! Беше страхотно - и времето беше чудесно, и мястото е прекрасно, и свободата да нямаш грижа за нищо... То хич не било лошо да си с гадже на романтично пътешествие! И няма никакво значение, че имате близо 30 години заедно зад гърба си. Хайде, момичета, запрятайте ръкави, отглеждайте ги тези деца (и колкото още сте напланирали) и хуквайте по широкия свят! Той ви чака!

Много ми стана мъчно за загубите на Айла! Понякога съдбата ни поднася повече изпитания, отколкото смятаме, че можем да понесем... После се оказва, че силите ни са повече, отколкото предполагаме... Моите съболезнования, Айла.

Четвъртокласниците са ни отличници, а? Браво на средното пешеходче! Браво и на другите герои на попрището на образованието!

И аз да си похваля последното останало учениче - 6-то място на Националния кръг на Олимпиадата по математика. Много ме зарадва!

Честито бебче на Е.Л.И! Жива и здрава да е малката Андреа!

Подготовката на Фамилатлона е във финалната си фаза. До 15 май няма много време и треската е голяма. Вече остават само някои технически неща за доизчистване, но притесненията са си все така многобройни (особено след отсъствието ми, все ми струва, че изпускаме нещо важно). Празникът ще бъде наистина хубав, ще има много интересни неща и много награди. Само не разбрах, ще има ли специална среща на "Пълна къща" или всеки ще се забавлява поединично?
Виж целия пост
# 372
Да е жива и здрава малката Андреа. Бързо възстановяване на мама Ели.  Hug

И аз имам такава новина: днес се роди втори син на един от братовчедите на мъжа ми. Кръстиха го Павел, а баткото е ... Петър.  Laughing

Пешеходкова, браво на детето. А също и на другите герои, преборили матурата.

Кабо, много се зарадвах на "отвличането" ти. Да сте живи и здрави с мъжа ти и по-често да ти прави такива чудесни подаръци. А ти не се дърпай прекалено.  Wink

И накрая, но не на последно място - днес ние с мъжа ми на свой ред празнуваме годишнина от сватбата (Ванчееее,  Heart Eyes). Ходихма на ресторант (с целия зверилник, естествено), заваля ни дъжд с градушка, Поли поспа в количката, Гого се появи по средата на мероприятието с огромен букет (за мен) и бутилка вино (за тати)...... Не знам как е омаял продавачките, за да му я дадат.  Heart Eyes
Преди малко се прибрахме, разпределих децата по леглата и сега минавам да ви навестя, а после си лягам, че едвам гледам. Имам нужда от почивка. Или от продължение на празника...
  Blush Mr. Green
Виж целия пост
# 373
Да е жива и здрава Андреа на мама Е.Л.И.,да расте послушна и щастлива.Феичке,да е живо и здраво малкото братовчедче Павел!!!Честита годишнина  bouquet пожелавам ви още дълги години съвместен живот,изпълнен с много любов!!!

Кабо,засега сме замислили да дойдем на Фамилатлона,освободихме си с мъжО съботата,дано времето да е хубаво Peace
Виж целия пост
# 374
Честито момиченце Е.Л.И. Много спокойствие и радост в пълната ви къща!   Hug


Пролетна, много, много любовни години заедно ви пожелавам!  Two Hearts Two Hearts Two Hearts
 Да си ги отгледате децата спокойно и щастливо, да се подкрепяте и да достигнете онова блаженство, до което са достигнали Кабо Алма и мъжа й - "с гадже на романтично пътешествие"!  Laughing


Много здраве и на новороденият Павел и семейството му!  family

:
Пожелавам ви хубаво слънчево време за Фамилтона. За жалост без нас ще мине - освен, че таткото ще работи, втори номер и той "напъпи", та си правим купон с г-жа Варицелата. Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия