За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 17

  • 28 396
  • 749
# 165
аа розеолата не е изчезнала, освен това преди да избият пъпките има едни 2-3 или колко дни бяха с много висока Т около 39-40 градуса.
Единствената изчезнара шарка е едрата....но тя наистина е изчезнала.
Виж целия пост
# 166
Аз малко късничко се включвам ама да си кажа. На мисълта за шарка ме наведе публикация от преди няколко месеца за някакъв вид(забравих как се казва Embarassed) която уж била изчезнала. За нея бяха писали, че само пъпки се появяват по тялото, без други симптоми и изчезват след няколко дни. Много глупаво го описах, но се надявам някой по- паметлив и наблюдателен от мен да се сети.
 
 Ако е реакция към лекарство, би трябвало да изчезне след спиране на приема или поне да започнат да намаляват. Предполагам до 2- 3 дни. Как е днес детето?

Днес пъпките са по-малко, но си ги има. Педито е следобед и дано успея да се свържа с нея.
Виж целия пост
# 167
здравейте,бебето ми е на 6,5месеца от скоро запо4на едно хъркане с нослето все едно 4е има сопол4е,но ни6то не излиза.Педито каза 4е от вра6тането на храна се е раздразнила лигавицата,но така е от доста време.някои от вас сблъсквал ли се е с нешто подобно.
Виж целия пост
# 168
bobeto25, може да пуснете изследване, гърлен, носен секрет.
Може да направите и консултация с УНГ специалист.
От връщане на храна ми се струва малко вероятно да се получи хъркане в носната кухина. Но не съм специалист.

Моите и двамата хъркат когато спят. Дъщеря ми преди време имаше проблеми с 3та сливица. Малкият не съм го водила на УНГ, до момента не е имало нужда от такъв преглед.
Но пък баща им е като дъскорезница. И ми се струва, че може и нещо наследствено да е. Той има проблеми с носната кухина. Като малък са искали да го оперират, но последно не знам какво ми беше казвал, дали е опериран или не.
Виж целия пост
# 169
И на нас педи ни каза, че щом сме бели ще ни излизат много пъпки  Confused. Но за нашия проблем ни прати на кожен и от там ни изписаха Елоком - били сме имали дерматит. Но този Елоком има кортикостероиди и малко ме е страх да го мажа, но много ни  сърби и тази вечер май ще го намажа. до днес не го мазах, но пъпките си стоят и малкия си го сърби и спи много неспокоино.
Виж целия пост
# 170
campanula - ходихте ли?

ELITA_D и моят беше/е с АД, но до кортикостероиди не се е стигало, оправях си го бавно и методично с подходяща козметика, взимах подходящ прах за пране, подходящи материи на дрехите, захраних късно и бавно и т-н...
Та ако не е много тежко положението не бих ползвала(знам, че при някои деца и до рани стигат теи дерматити, тогава ясно няма как само с козметики и превенции да се оправят нещата, но съм забелязала, че често при най-малкото го изсписват този елоком...).. та не знам...поне не прекалявайте с него....
Виж целия пост
# 171
ами то на нас само на лицето ни излезнаха, никъде другаде нямаме поне за сeга. Единствено може би - поне аз така мисля - е от защитния крем от слънце. Това е единственото ново нещо при нас - все още сме само на кърма, праха за пранене съм го сменала, а и с този крем го намазах само по лицето.
Виж целия пост
# 172
какъв е крема?
ако е реакция към крема това не е задължително да е дерматит обаче...както и ако е дерматит не е задължително да е обвързан с алергии...
Виж целия пост
# 173
 Да, Розеола! Нещо розово ми се въртеше в главата, но... Явно и за симптомите съм в грешка...

 campanula щом намаляват е добре, явно това, което ги предизвиква не е налично вече.

 ELITA_D бебето ти е в подходяща възраст за "бебешко акне", но пък то не сърби или поне аз не знам. Ти как разбра, че го сърби?
Виж целия пост
# 174
Angel_Dust  - Крема е на Sanosan с фактор 50+
Тиквен цвят - Мисля, че го сърби, тъй като много се бара по лицето - мачка си бузките точно там където са пъпките и както си спи изеднъж започва да се бара по лицето и тъй като движенията ни все още не са много координирани си бърка по очите, от което се събужда. Не мисля, че е акне, тъй като самите пъпчици са едни такива сухи на пипане, все едно кожата му се бели.
Виж целия пост
# 175
ELITA_D, и аз не бих бързала с Елокома.
Използвала съм го, един единствен път, мисля, че за някакъв обрив на дъщеря ми.
Тези пъпки може да са от всичко. Наистина прилича на бебешкото акне. А и е нормално кожата на бебето да се бели.

Може и да е реакция към слънцезащитния крем. Ако не излагаш детето на пряка слънчева светлина мисля, че няма нужда от такъв крем. Синът ми се роди лятото. 1вото лято не съм го мазала с нищо. На море го водих на 2месечна възраст, но стоеше на сянка.
Виж целия пост
# 176
Утре ни предстои първи прием на Превенар, обаче казуса е:

В събота забелязахме,че дясното око на дъщеря ми  е зачервено, приличаше на одраскване с нещо, в бялата му част, до неделя се зачерви още повече и я заведохме на очен лекар, гледаха я със специален апарат и заключението беше травма/така и не разбрахме с какво се е ударила или одраскала/ Лекарката изписа Вигомакс - капки, по една в нараненото оченце ! И каза да капем 5 дена, вече е вторник, а окото и вече не е зачервено, само си стои една резка на бялото, като от одраскано! Въпроса ми е дали  утре да слагаме  Превенара?/офтамолога каза,че няма проблем, но аз се колебая и се чудя дали днес за последно да и капвам от капките и от утре вече не,  и да слагаме ваксината/

Какво бихте ме посъветвали? newsm78
Виж целия пост
# 177
е, детето си е здраво, нищо, че има травма...и то почти минала...аз лично не бих искала отлагане на ваксината заради това.
Виж целия пост
# 178
Аз също мисля, че бих сложила ваксината.
Виж целия пост
# 179
Мен травмата не ме притеснява толкова, колкото това, че съм слагала капки, които  днес ще слагам за последно и по-скоро това ме притесняваше, комбинацията на Вигамокс-капки с Превенар, въпреки,че реално,те по-никакъв начин не  влизат в организма, а само в едното око и от утре, когато ще е евентуалния прием на ваксината повече няма да и капя !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия