За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 17

  • 28 396
  • 749
# 75
Преди да пробият първите зъбки(при нас излезнаха 2 наведнъж)наистина малката загуби апетит,а като пробиха,първите няколко дена едва успявах да я нахраня-хем е гладна,хем не иска да яде.Така че може и зъби да са,ако по принцип си хапват добре и не виждаш причина за загубата на апетит,освен зъби друго няма какво да е.
Виж целия пост
# 76
При Александър е същото. Но той си похапва солидно и обикновено само ден-два преди да пробие зъба отказва да се храни.
Виж целия пост
# 77
Ох, дано да е това и бързо да отмине. Че си е живо мъчение за мен да ги храня по час на хранене   Confused пък и те се измъчват да стоят толкова време на едно място  Tired
Виж целия пост
# 78
И аз само за това се молех-да отмине по-бързо.Ще отмине спокойно,и аз бях попитала тук какво да правя и Ейнджъл ми даде съвет да не е много топла храната за да не дразни допълнително венците,при нас помогна,пробвай и ти.
Виж целия пост
# 79
Здравейте момичета,
Рядко пиша във форума,но чета непрекъснато и често съветите ви са ми били безценни.
Имам следния проблем - научих дъщеря ми денем да спи в количката(или кошчето за кола), навън или вътре. Когато я оставя в кошарата й прави всичко друго,но не й да спи,а сложа ли я в количката заспива без проблем. По едно време даже всеки ден миех колелетата,вкарвах количката вътре и така. От няколко дни спи в кошчето за кола. Опитах да я пренасям в кошарата,след като заспи ,но тя се събужда почти моментално. Страхувам се това да не се превърне в проблем в един момент - все някога ще тръгне на ясла,а там нали в легло ще трябва да спи... Това със спането в количката е от новородена- спеше само навън и само движейки се,и понеже спеше по много малко,аз правех всичко възможно да съм повече навън и в разходки,за да спи. Така неусетно стигнахме дотук..голямо бебе спи прегънато на две(според доктора това няма да е проблем,но мен си ме яде),или изобщо не спи,понеже не заспива в леглото си. Нощем няма проблем,тогава всичко е наред.
И другото ми питане е как да изместя следобедния сън по-рано (между 2 и 4),понеже скоро няма да излизаме преди 4-5часа на разходка и тогава тя вместо да разглежда ще спи,а след два-три часа ще искам от нея да заспи..

Ще бъда много благодарна за всяко споделено мнение и съвет   bouquet
Виж целия пост
# 80
Какво да ти кажа мила,и ние имаме проблем с мястото за спане-приспиваме се на ръце. Ще следя темата дано някой да даде добър съвет.
Виж целия пост
# 81
Е то надали дълго още ще се  побира в този стол така или иначе...
А за ясли и градини не го мисли... първо - има доста време до тогава, може да мине поне през още няколко вариации и фази в навиците си за сън....а и в детските заведения, следват примера на другите, мама я няма да и се глезорчат, има си разни правила и т.н. и децата се държат по съвсем, ама съвсем друг начин от колкото в къщи.

А за изместването на чосавете - защо? при толкова малко бебе...то само 1 път ли спи на ден? кога става сутрин? кога ляга нощем?
от 2 до 4 са часове за почивка  за едни по-големи деца и хора по принцип, с друг ритам и нужди.
Виж целия пост
# 82
kristina23(1986), аз по начало храна от хладилника затоплям до телесна температура не давам топла камо ли да пари. Не знам защо така реших по начало и така си остана.
lili_sf, моите така се научиха в количката да спят следобед. И то навън вкъщи не съм я разпъвала слагам ги в леглата, в началото трудно заспиваха после посвикнаха и си спинкат по 30-40 мин следобеда. Ние не сме по начало от спящите през деня. Не ги приспивам насила когато те решат. Но има и нещо друго при нас вечер заспиват най-късно в 19 часа, като изключим буденето за мляко 22.30-23.00 часа спят до сутринта непробудно. Не насилвай детето нека само да покаже кога какво. Angel_Dust е права за държането в яслите според мен, макар да нямам опит си мисля същото.
Виж целия пост
# 83
Заспива вечер около 22ч и спи до към 8 сутрин,като се събужда по няколко пъти да суче .Спи по два пъти на ден - преди обяд между 11 и 12(понякога и повече), и следобяд между 3 и 4 (ориентировъчно).
Иска ми се да изместя следобедния сън,за да може да си спи у дома,а на разходката да си гледа и същевременно вечер да достатъчно уморена,за да заспи в нормалния час.
Виж целия пост
# 84
е няма как, щом спи 2 пъти денем, как искаш да заспива по-рано.
Като искаш да си спи в къщи, разхождаш до 3, прибираш, спи  и извеждаш като стане...
Лятото в жегите разхождаш от 9 да кажем до 11(ако и тогава искаш да спи в къщи) или просто разхождаш от 9 до 12 примерно, прибираш, храните се, играете, спи и излизате пак от 17 до...колкото там решите вече. И детето ти е будно и спокойно по време на  разходките.
Вечер в 9 просто слагаш детето да спи....

Какъв точно е проблема?

Като мине на 1 спане денем ще се наместят нещата.
Просто не виждам как детето ще спи от 11 до 12 или повече и в 14 пак ще заспи... а става достатъчно рано, освен да почнеш да я будиш в 6 сутринтта...което аз лично не намирам за нормално.
Виж целия пост
# 85
И на мен ми се иска да преместим вечерното заспиване по-късничко че ей го лято иде. Мислех че нещо ще се промени като сменим часа ама работата си е същата. Надеждата ми е сами да решат да променят часовете за сън. Пък като не стане не стане Насила хубост не става  Laughing
Виж целия пост
# 86
Angel_Dust ,благодаря за съвета. За режима и на мен ми се струва,че така ще станат нещата. Ясно е,че при два пъти сън на ден така ще е.

По-скоро ме притеснява  това,че не иска да спи в кошарата. Така свита незнам дали е добре да спи постоянно...Другия вариант е да я държа будна няколко дни,докато не се приучи постепенно да заспива там.
Виж целия пост
# 87
ами не знам...аз за това и не засегнах тази част от поста ти.
за мен стола за кола си е само за колата, така че изобщо никога не бих го ползвала за сън в къщи или изобщо за каквото и да е в къщи..
обаче сме имали периоди да спи в шезлонга или количка...не ме е тревожило изобщо...ошще повече, щом нощем си спи в кошарата безпроблемно.
Виж целия пост
# 88
Синът ми също често спеше в кошницата. Не съм го смятала за проблем. И досега я държа в хола при играчките му и често се намърдва там Crazy. Явно му е удобно.
А режимите колко пъти още ще се сменят. Спокойно. Около годинката или малко след това ще започне да спи по веднъж и постепенно часовете ще се изместят. В началото ще ти заспива по-рано - около 12, но постепенно ще преминете към спане от 14 до 16 ориентировъчно. Синът ми сега е така, но често заспива и по-рано - 12-13 часа. Вечер ляга около 21.30. Понякога ако е спал по-рано през деня, и вечер заспива по-рано. Абе няма какво да го мислиш толкова. Когато му се доспи на детето, ще заспи. Синът ми често на обяд заспива, докато го храня на столчето.
Виж целия пост
# 89
Александър спеше в количката, по корем. Вечер също така се приспиваше, след това го местех в леглото.
След време мина този период.
За яслите изобщо не се притеснявай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия