КГО 2008 8-ма част

  • 29 660
  • 748
# 675
Альоооооу, какво става бе мацки, тръгнаха децата на ясла, вие вместо повече време да имате, съвсем изчезнахте  Laughing
Я кажете как приемат мъниците новостите? Харесва ли им, адаптират ли се...
Ние сме си добре, борим мокрите гащи и вече има светлинка в тунела, но няма да се хваля много гръмко, да видим какво ще стане в следващите няколко дни и тогава.
Тони, аз за подаръци тази година имам много идеи. Дрехи и обувки ще разпределя на роднините, особено бабите, които много държат детето да е добре облечено и обуто  hahaha, мисля да му взема вече и чашка+паничка+чинийка с детски мотиви, нали постепено ще излизаме от бебешкия период, шишетата се надявам да махнем. За нас съм си избрала да му вземем колело без педали, чета много хубави отзиви за тях.
Такива ми ти работи...
Виж целия пост
# 676
..Ох, ето ме -свободната без дете и мъж  Laughing
Какво да кажа-вчера ни беше първия ден, някои вече разбраха -добре мина, беше само за два часа ,но влезе сам, излезе сам , без сълзи
Като го питам-ще отидем ли утре пак при децата, казва "Да"...

Днес-втори ден, тръгна сам, сложи раничката...стигнахме, обухме пантофи и една леля , както си миеше със стирката реши да го вземе на ръце-тип носене на бебе, и той се разплака ужасно...Помолих я да го пусне, и и казах,че сам ще влезе, само да отвори вратата-така и стана, отвори-влезе....
После -тихо
Днес ще го оставим до обяд, освен ако не ми звъннат всеки момент...(..дано не ми звъннат.. Praynig)

Общо взето стоя облечена и чакам телефона, много съм на тръни,пуснах пералня-изпрала докато се върна, прострях, сега пуснах втора...не мога да стоя така...като го няма Момото и все едно ми няма половината тяло, че и половината мозък...
Той така ме държеше "включена в контакта",че сега съм все едно без батерии-ако ме разбирате за какво говоря  Laughing

....че така де...

Арианка-тез подаръци вече ги накупих, Момото го облякох и обух за сезона, но за най-студената зима още няма гардероб...

Имах предвид за играчки, щото все пак иде зима, ще стоят повече време вкъщи...Моя мушмул проявяваше голям интерес към конструкторите, засега скрих едно Лего в килера, с цифри, форми и животни...Но почнаха да ме подпитват, а аз като обикалям из Хиполенд или виждам прекалено бебешки играчки(всички музикални) или пък идиотски роботи, и незнайно как да ги опиша същества, които Момчил няма да погледне...

От друга страна е луд на тема Баку Уау(Мики маус)...а с него нищо няма, т.е. само една мозайка...,която ще събирам изпод дивани и маси, та засега не ми се ще да я купувам...

....абе куцат ми идеите...та затова подпитвам

Хайде... Grinning
Виж целия пост
# 677
   Привет момичета!
 Черпя ви виртуално за рождения ден на Весето   party023!
 Тя е на ясла, там занесохме торта, но се скъсала да реве и баща и не е могъл да я снима хубаво!Но здраве да е, има да се снима цял живот  Grinning! Ние подаръци на никой няма да поръчваме защото няма да го празнуваме повече от това.Свекърва ми е в Щатите, майка сигурно ще и даде парички и мисля едни обувки да и взема.
  За общ рожден ден съм навита, ако е към края на октомври, та даже и началото на ноември, та и на Дени да е минал денят.Немога да ви поканя, пък заедно ако го направим ще стане супер.Тъкмо и бебка ще се е родила и малко закрепнала дотогава  Mr. Green!
Виж целия пост
# 678
Леле Съниииии, пропуснахме РД на Бухтичка  Hug
Да ви радва много милото дете, здравичка да бъде и да се адаптира добре в яслата, да е много мила и грижовна кака  Hug Heart Eyes Heart Eyes Целувам ви виртуално Simple Smile
Виж целия пост
# 679
Привет от майката на едно пораснало вече бебе, което съвсем скоро стана на 2г. Благодаря за поздравите и пожеланията!

Моето момче расте с всеки изминал ден и става все по-разбиращ и все по-общуващ със заобикалящите го. Тръгна на ясла, преминахме през много труден адаптационен период, който не пожелавам на никого. Но както каза госпожата му - някои деца тръгват с желание и след няколко дена започват да плачат. При него се получи точно обратното - тръгна плачейки неутешимо, но след като се запозна с обстановката, децата и лелите, вече влиза спокойно в стаята сутрин. Участва в игрите, закусва, обядва, "говорел" си с госпожите(каквото и да означава това).

Рожденият му ден беше "три дена яли, пили и се веселили". В яслата децата са му пели песнички, танцували са, духнал е свещички... Следобед варненските бандити му подариха страхотен купон(благодаря им за което Heart Eyes), а в неделя беше бабешкото парти  Crazy - баби, дядо, чичо, леля... Получи много подаръци, беше на седмото небе от радост Simple Smile

Иначе вече не е толкова буен, започна да разбира от какво ще го заболи и се пази повече. Повтаря всичко, което чуе. И за моя изненада, буквално за дни от речника му изчезнаха бебешките думи. Хлябът вече не е "папън", а "хаб", влакът от "пупак" си стана "влак" и т.н. Знае имената на всичките си другарчета в игрите, а снощи ме изненада как седнал на земята си повтаряше имената на дядо си и бабите си... Разказва ми приказки по книжките, които четем, има си любими и си ги търси.

Памперса махнахме още в началото на лятото. Все още като се заиграе понякога се изпуска - за което идва и ми докладва, че е направил "белА". Нощният памперс не зная кога ще махнем. Сутрин е винаги сух, но все още нямам смелост да го оставя да спи по бельо.

Май е по-добре да спра "да подтискам" (Нев  Mr. Green), но ми дойде музата да писателствам...

Целувки и весел празник на всички, на които този незабравим ден - вторият рожден ден, предстои!
Виж целия пост
# 680
Сънии, честито ти пораснало двугодишно Бухти.  Heart Eyes
Много здрава да е, много щастлива и голяма утеха да ти е    bouquet

...П.П. още не са звъннали от яслата, май ще издържи...
Виж целия пост
# 681
Честито на рождениците!   bouquet Да са все такива прекрасни деца, да радват родителите си и да не спират да ви изненадват  Hug

Тони, тооолкова хубаво си обяснила какво е усещането да си оставиш детето за пръв път... Аз определено се чувствах без половин тяло и мозък, когато ходихме на Синеморец без Михаела. Едно такова странно усещане, като че ли денонощието има повече от 24 часа  Mr. Green Пък не е като да не мога да си измисля с какво да се занимавам  Wink

За подаръците - с дрехи сме на 100% обзаведени до следващото лято  Crazy Бабите ме подпитваха за идеи - за тях оставих якета и ботуши. Колкото до играчки, всеки си познава интересите на детето. Аз размишлявам върху детска масичка със столче за рисуване, че все по пода рисува, а в един магазин с такъв кът не можах да я отлепя от масичката, голям мерак; детска сгъваема къщичка (има едни като от плат и са много компактни след това за съхранение), че все си прави убежища и си измисля игри. Бях харесала много яка тротинетка (или май скутер се казва) с 3 колелета, но моята мома е още много боязлива, няма да я огрее до другата година поне. И на мен ми прави впечатление, че по магазините играчките за нашата възраст са или бебешки или малоумни. Та хубаво, лошо - купувам като за по-големи и уж с перспектива да се ползва по-дълго време. Любимите й играчки са разни фигури с животни (като Плеймобилите), знае на всичките имената, разиграва сценки (кара ме и аз да участвам  Mr. Green), обаче вече има достатъчно комплекти, та викам да спрем с тази тематика. Конструктор също има, колебая се за едно Лего още  newsm78 Еми, това са моите идеи. Ще се радвам и други да споделят, ще ни е от полза  Simple Smile

Виж целия пост
# 682
Съни честит втори рожден ден на Весето   bouquet
Пожелавам ви всички перипетии да са останали в миналата година и отсега натавм само хубави емоции да има за вас.
Честит рожден ден и на Радо и   Шики, макар и на патерица   bouquet
Цеци от миналата сезмица е на ясла. Първите дни влизаше с плач, но сега изчезна плача, следобяд като го вземам е спокоен, маха за довиждане на дечицата и лилките, раздава им въздушни целувки. Определено се хвалят от него в яслата, а аз твърдя, че това не може да е моето дете - спокойно, кротко, ядящо и неговорещо  hahaha С памперса имаме лек напредък, когато греда от брат си. Много е смешен, когато пика прав на гърнето  Joy За акането все още е на принципа да се скрие под масата или в някое тайно ъгълче, но да не си даде наакания памперс. Сигурна съм, че и това ще мине обаче.
Относно подаръците - не знам - заринати са и с дрехи и с играчки. Ще ми се да е нещо креативно и развиващо възприятията, лошото е, че трудно ще преглътна изрисувани тапети и т.н. арт изяви, а и като се има предвид, че задължително трябва да бъдат х2.
Виж целия пост
# 683
Честит рожден ден на Весето! Да расте здраво и щастливо дете, а на Съни много кураж и сила.

Честита втора годинка и на Дамян.

Алис, Шики – вие си знаете.....

Тони, пак ме накара да се разпиша. Помня, когато за пръв път оставих Валерия. Бях дошла в офиса да видя колегите си и....не знам, дали издържах и половин час. Чувствах се не на мястото си и нещо силно, теглещо ме към вкъщи. И си тръгнах, но няма да забравя думите на кумата ми тогава ( и моя колежка) . „ Нормално е. Тя ти е сърчицето, а кой живее без сърце” . Беше най-точното описание на начина, по който се чувствах.
И да ви „ успокоя” Не се свиква с това чувство, даже става по-силно.

Подаръци – никаква идея. При нас всяко нещо е ден до пладне. Най-голямото и единствено забавление е да ги избира и после сама да ги носи до вкъщи. Сега е на тема пъзели..е,силно казано – мама реди, Валерия разваля. Не се занимава сама, търси игрите, в които трябва да участва и друг – криеници, гонитби...А, най-важното – научих я да прави поздрав към слънцето ( йога упражнение).

Все ще ви пиша за памперса – още сме си с него. Това се оказа първата ми заблуда. Преди си мислех, че ще стане много лесно. Но, не би. Момичета, тя пишка на 15-20 мин, какво означава това, че цял ден трябва да седи на гърнето? Пие по 2л. вода през деня и около половин през нощта. Една сутрин, ако щете вярвайте, измерих и памперса – 750гр. Та, при нас момента с махането не се очертава да е скоро....за мое съжаление.
Виж целия пост
# 684

Все ще ви пиша за памперса – още сме си с него. Това се оказа първата ми заблуда. Преди си мислех, че ще стане много лесно. Но, не би. Момичета, тя пишка на 15-20 мин, какво означава това, че цял ден трябва да седи на гърнето? Пие по 2л. вода през деня и около половин през нощта. Една сутрин, ако щете вярвайте, измерих и памперса – 750гр. Та, при нас момента с махането не се очертава да е скоро....за мое съжаление.


Млечта, Калоянчето беше същия първите 6-7 дни - пишкане на 15 минути. Сега, обаче като видя че настава суетене след всяка локвичка и преобуване и т.н. започна да задържа повече - по около час минаваме без инциденти. Водата я намали, когато махнах биберона за вода. Има винаги чашка с вода наблизо, да му е подръка, но не пие и 1/3 от предишните количества. Не знам дали не се дължи на по-хладното време или си е заради биберона, но е факт. 7 дни нямаше никакъв ефект, на седмия сведе инцидентите до 2, вчера бяха 3, днес пак 2...надявам се да се пооправят нещата постепенно. Но почти никога не казва, все аз го гоня да го изпишквам.

За играчки - нашия човек е на тема коли - всякакви видове и размери. Много се радва и на влакове, но все някакви дребни китайски истории намирам, които се саморазпадат за часове  Confused, за колелото ви казах вече...тип лего игрите харесва - кубчета, от които си строи разни неща. Отвертки, клещи и т.н. също са му любими...
Виж целия пост
# 685
Честит рожден ден на Бухтичка, ейй да е здрава и все така послушна на мама и на тати, и на бати Hug
Калоян тръгна на ясла, днес му е втори ден, никакви ексцесии досега, още на първия ден го оставихме до обяд, днес също седя до обяд. Другата седмица ще го оставям за цял ден вече. Когато чу дечицата как вдигат шум първия ден и беше неудържим, нахлу с маратонките в яслата, и мигом забрави за нас. До тозьи момент не си бях давала сметка каква крещяща нужда от социализация изпитва детето ми.  Въобще не се притеснявам вече, даже се чудя как сме живяли без яслата досега и защо не съм го дала по - рано. Когато го прибирам наобед лицето му сияе от щастие. Всичко си хапва там, възпитателката ми го похвали, че бил като с трънче в задника не можели да го накарат да седне.Аз си го знам това де. Толкова ми е добре сега сама у дома, до края на седмицата съм отпуска и сетне пак на работа. Дано и болести да не му се лепят много, та тази ясла голяма работа била.
С памперса преживяхме пълен регрес, фиаско. Живот и здраве в яслата ще му го махат.
Виж целия пост
# 686
Честит втори рожден ден на Весето! Да расте здрава и щастлива!
Съни, весел празник на всички ви и леко раждане ти желая. Hug


Не съм писала отдавна, но ви наглеждам от време на време.Обещавам скоро да се разпиша подробно.
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 687
Цитат
Малката е на ясла от 14-ти, сополи тръгнаха още на втория ден Sad зарази малкия и сега той е на Вентолин, Проспан, стеримар в нослето, и Пулмекс бейби Sad Ако вдигне Т започвам със Зинат Sad
Уж беше леко хремав само, 1-2 пъти през деня го чувах да се изкашля от сополи стекли се в гърлото и изведнъж като почна да кашля, да му свирят гърдите... това в рамките на 1 следобед... видях се в чудо и сега сърцето ми е свито... дишаше учестено само с коремчето  Crying or Very sad Има бронхиолит Sad много съм разтревожена и... абе май се подобрява, ноооо...
четох, че задължително се лекувало в болница и само се чудя дали правя каквото трябва Sad
уж само запис, а се оплаках Sad

Самоцитирам се от другата тема, че се запсах и не се сдържах Sad
Много ми е мъчно момичета и ме е яд, че го разболях Sad

Алекс уж свиква, но съм в конфликт с лелките  Twisted Evil Не им се работи на тез жени  Crossing Arms Не била готова още, защото от време на време промрънквала "Мама няма, татти няма, Коко няма"... Може би трябва да ни забрави  ooooh! Много й се ядосах на таз жена, а тя само ми повтаря, ама вие нали не бързате да се върнете на работа  Twisted Evil И само ми вменява вина, как не ми пука за детето ми и подобни... А аз преди да взема малката леко подслушвам какво правят и все е тихо, а като почукам на вратата и те отидат да ми я доведат, тя заревава тогава... явно я дръпват от заниманието й и тя се сърди, но детето не било готово  Twisted Evil
Щяла да буди другите деца... ама аз им казах, че тя не спи, борба голяма е спането за нас Sad В 80% от случаите тя реве докато заспи Sad Прекалено емоцинална ли е, не може да се отпусне ли... не мога да разбера Sad

За подаръци не знам. Алекс само бебета гледа, друго което обича са пъзелите и кубчетата с картинки за редене, но тя подрежда картинките, а харесва да й е шаренко Simple Smile Има колело с педали пластмасово и 2 малки с помощни, които имат нужда от лек ремонт Simple Smile Има тротинетка, има количка за бебето...
Общо взето Алекс ме копира... "бебе" се люлее в шезлонга или столчето за кола на Косьо, яде с нас на масата (Алекс го храни!), бърше го с кърпички и уж го маже с крем, слага памперси, даже ми е давала да го кърмя, докато кърмя малкия с: " бебе, тазииии (сочейки неизползваната в момента гърда)". Навсякъде е с бебето, а когато Сашо му пусне функциите (т.е. при докосване на бузата издава звук, че суче, на ръката -плаче, на крачето - се смее) и като заплаче бебето и тя реве половин час след това "бебе пачииииииии, бебе пачииииииииии"...
Онзи ден яде солети и взима бебето в себе си и му взима ръката, бръкна с нея в пакетчето със солетите, извади солета държейки я все едно с ръката на бебето и после му я насочи към устата  Whistling Много грижовна е станала, само гледа да целуне малкия по крачетата... Речника и всеки ден се обогатява все повече, повтаря много...
а като я питам обичаш ли мама, тя казва "не, тати" и обича само тати (и дядо и баба от време на време) ooooh! Майка й е лошата и от обслужващия персонал  Crossing Arms

Да се похваля, от днес в 2 часа съм горд собственик на къща Simple Smile Цял живот ще я изплащаме и ще й слугуваме ама аз съм адски щастлива и ви черпя по този повод  Heart Eyes

И аз съм за общ РД и нашия бюджет е мнооого ограничен и няма да мога да организирам нещо голямо Sad
Виж целия пост
# 688
Ели, честита ви къщичка! Голям повод за черпня имате. Винаги и само хубави поводи да посрещате в нея  Simple Smile

Дано малкия да се оправя бързо  Confused
Виж целия пост
# 689
Eli,нашите лелки ми казаха, че някои деца реват на идване, а други на заминаване от яслата. Така че е съвсем нормално, не е от лелките и от прекъсване на занимания, просто някои деца са така, така протича ПЕриода на адаптация. За ревът преди спане, нашата възпитателка каза, че децата плачат, когато много им се спи, Калоян например се дере по час и нещо докато заспи, блъска си главата в стената, изхвърля всичко от кошарата, в едно с дюшека, истерясва до краен предел, после припада и от удара пак се събужда, и пак така, докато заспи. Та явно има някакакъв много тънък момент, който аз не мога да уцеля, в кой не реве, тъкмо когато е готов да заспи, без да е достатъчно уморен, случвало ми се е един или два пъти, да заспи без истерия, съвсем нормално, явно съм го уцелвала. Не зная как ще спи в яслата, но и хич не ми пука, там лелките и възпитателките това им е работата в крайна сметка да укротяват и въпитават деца.
Млечта много добре казано, и аз си давам сметка, че един ден той просто ще излети от къщата и няма да се върне, ще си има собствен живот, и я се сети да дойде да ме види, я не, да не говорим, ако е в чужбина, зная, че е далече този момент, но ще дойде. Кръговратът е необратим  и постоянно повтарящ се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия