~128~ На вкусен чай при наc се спрете - към Арабски свят  далеч се пренесете ~

  • 45 770
  • 747
# 210
ОЛд, поздравления за дъщеричката. А на Иман за 2рото мъжле, машалла! Да сте живи и здрави да им се радвате!


Амал, отдавна не съм го гледала тунизиеца,нито Слави.Абе мн е гнусен, и кви пози само заема, шкембака напред, ръцете на кръста- света е  негов  Confused

 Алвера, как са очите?

мойте пак нещо ме болят, хем малко седя на комп. Притеснявам се да не ми стане като миналата пролет пак. Май очното налягане ми е високо....


Ялла, бай засега
Виж целия пост
# 211
амалче ами домързя ме да си сипя кафето  Mr. Green

клик правилно си разбрала,ако бащата ги поиска ,то децата след навършване на посочената възраст заживяват при него.Но това не е задължиетлно,зависи от уговорката м/у родителите.

Вчера нали бяхме на имунизаци,оказа се само полиомиелитна ваксина,дреби без малко да я изплюе защото била гадна  Sick ,но я видях навреме.Днес обаче киха и посмърча-така е денем е горещо,вечер става хладно,а спим на отворенпрозорец,та явно е изтинала.
Вече махнах килимите в някой стаи,оставих само тези в детската и дневната,та сутринта прах половината,следобеда ще се захвана с другата половина.

лили хлапетата си бяха купили масло от жасмин ,ужас не се дишаше около тях  Mr. Green
Виж целия пост
# 212
Привет принцеси.
Само се разписвам за да не мислите че съм ви забравила. Чета редовно, но уви настроение нямам и не знам кога ще дойде. Иска ми се да споделя какво се случва, но хем ми е тъжно, хем не знам какво да направя. Не че сме скъсали с хабиби, но се случиха някои неща които промениха всичко.
Знам че ако споделя с вас ще ми дадете съвети, а и подкрепа.   Hug
ЧЕСТИТО НА ИМАН ЗА БЕБЧЕТО  ДА РАСТЕ ЖИВО И ЗДРАВО И МНОГО ДА МУ СЕ РАДВАТЕ
На олд спорот честитих преди. Да расте и тя жива и здрава и много обичана
На всички много  Hug
Виж целия пост
# 213
Никито, усетих аз, че си в дупка. Винаги пишеш, пък сега не.  Confused Не се отчайвай, може да е за добро което е станало, нали знаеш поговорката.  Hug Пък и ние винаги сме насреща както каза.  Hug

Мираж, много е неприятно това време. И тук сутринта беше студено, толкова, че ни паднал върховния акумулатор дето имам.  Mr. Green Иха, почистване, много я обичам тази част, но с бебата е ужасна. Онзи ден я строих в количката и чистих фуги с парочистачка. Много хубаво се почистват. Само че ти става горещо.  Mr. Green

Шило, сега пък очите ли? Същинска развалина си.  Mr. Green

Лилсън, така е, но хората сме несъвършени. Затова има предписания.  Hug

Клик, предтавям си точно как се мувстваш, все едно си нгазила в дълбоки води и не занеш какво има около теб.  Peace

Сафар, поне от вкъщи работата изглежда почти като почивка.  Hug В см. може да работиш на една кълка, на друга, в кухнята на масата и т.н. екстри.  Mr. Green
Виж целия пост
# 214
А,размърдахте се  Party

Сафар-абсолютно те разбирам и правя дуа за тебе.Всеки от нас преминава през някакви изпитания,неизбежно е.

Ники-оженили ли са го?Ех дуня,дуня..разкажи,споделената мъка е половин мъка.

Амал-ти домакиня за постоянно ли ще си,демек от моята партия:на обикалящите моловете   Laughing

Шило-много опасно бе,но има капки против налягане,вземи мерки!

умирам за кафеее,но сега е време за молитва и хората от дрогерията отиват в джамията,ще ви наглеждам докато си пиша домашното

някой знае ли къде се намира Bahr Qazween??
Виж целия пост
# 215
ЧЕСТИТА РОЖБА НА ИМАН !!!

Шилан, зле са ми очите, зле... на всичко отгоре в понеделник, като духаше силен вятър ми напълни очите с прах и ми се нарани лявото. Та сега  съм на капки и мехлеми. И не видам добре, и ме болят, ужас.
Ама и ти отивай на лекар докато е време. С очите шега  не бива  Naughty

Клик, добре дошла  Hug.

Ники, можем да помогнем само с добри думи ! С теб сме, знаеш го  Hug Hug Hug

Мираж, ами гадни са капките ! Детето най-добре си знае  Joy

сафар, Амал, Лили,Саида,Дуа,Дина, Албена, АС, Олди и всички арабелки   bouquet
Виж целия пост
# 216
Добре ще споделя - правилно че като споделиш олеква  Hug
Той отдавна ми беше казал (още докато беше жива майка му), че го притискат да се жени. Но той не искаше. Все си казвахме че първо ще се видим на живо пък тогава ще се реши всичко.
Обаче след като майка му почина са започнали да го натискат много здраво. Чичовците му и сестрите му. Дори са му избрали жена - братовчедка  Shocked  Rolling Eyes Кава че се е опитвал да откаже, да увърта. Но не го оставят на мира. Ако не се ожени за нея, ще загуби роднините си. Защото за тях било важно той да приеме.
Не разбирам за тях не е ли важно той да е щастлив, а не да е женен на всяка цена. Но той каза, че това е социален брак и за него не значи нищо. Че винаги ще обича мен и ще е с мен. Е как като ще живее с нея. Ще е постоянно пред очите му. Може да се откаже,обаче тогава ще остане сам - без близките си. А аз не искам това да се случва.
Но пък така да се откаже от любовта си (в преносен смисъл-не че не ме обича още и аз него).
А пък си и мислех че само жените ги принуждават да се омъжват в интерес на истината.
Но ако я обикне като заживее с нея?
Та такива са моите неволи. Сигурно има още много какво да напиша, но в момента се чувствам като във вакуум.

Въобще не знам какво да правя. Не мога и да мисля сега.
Виж целия пост
# 217
Никсън, да те разсмея с една подобна история. Нали ви писах, че ще имаме сватба в нашето сирийско семейство, племенник на мъжа ми, най-големия син на брат му. Е, развалили са годежа защото нещо се ядосал на годеницата. Mr. Green И не само това, за няколко дни спазарили друг годеж - с братовчедката.  Shocked Та ни питаха кога ще ходим да направят сватбата заради нас, а половинката вика: Я побързайте, че и тоя път може да се развали.  Mr. Green Rolling Eyes
Знам, че не е смешно, ама представи си той какво им е казал - обичам една жена, ама не мога да ви я покажа.  ooooh! Що не вземеш сега да идеш? Все ще намериш средства. И на място да решите всичко. Хем да си починеш.  Hug

Лилсън
, мисля след 1 г. да се върна на половин работен ден ако ни приемат в ясла, че сме с малко точки. Ако ли не и майка иска да я гледа за 4 часа пак ще ида. хем парички да си докравам, хем да си пия кафето с колежки, хем да се оттърва от нея за по 4 часа, че нещо взех да сдавам багажа. Хубаво ми е, но много уморително.  Tired

Алвера, аз нямам точно такъв проблме като вашите, но пък понеже са ми много светли очите не понасям слънце. Много ме болят от него. И си ходя все с очила, миналата година така смешно се бях опекла на цайси, дано и сега не стане така.  Sunglasses

Айа,
прекрасен материал.  Hug
Виж целия пост
# 218
Ники-ами същия случай в моето бг семейство обаче.Еми не са щастливи и тва е.
Веднага ще ти дам един съвет:те нали са муслим родата на хабибито:такъв брак (на сила) според Шари'а не е валиден,демек ще прави прелюбодеяние ако се ожени под натиск-така му кажи да им предаде на умниците,може и да подейства  Rolling Eyes
От друга страна ти не го разигравай-ако ще се събирате-вземайте решение сега,ако не:всеки по пътя.
Представям си какво ти е,но събери сили.

Амал-да почини си,докато не дойде номер 3  Wink

Алвера-къде бродиш ти из бурите  Wink,чудех се къде си.
Виж целия пост
# 219
Ами вече и да отида няма какво да се направи. А пък и не мисля че родата му ще ме приеме. А не искам да го притискам, защото след това може да ме намрази, че зарад мен е изгубил семейството си.
Виж целия пост
# 220
лиле,лилеееееее кат ти казвах аз да учиш арабски  bowuu,ама на не ме послуша  Crossing Arms-Каспийско море бе душа  Laughing

http://en.wikipedia.org/wiki/Caspian_Sea





ники не знам дали ще ти хареса това което ще напиша,но първо не забравай ,че ти самата имаш семейство и деца.Така че ,ако не си готова да изоставиш всичко заради него ,не можеш да искаш от него да стои и да те чака.Да,по арабско все още съществуват уредените бракове и то най-вече с роднини,но пък и той е голям мъж и може сам да реши как да постъпи.Моя приятелка рускиня ,ми разказа ,че преди да се омъжи мъжът и бил пред същата дилема,но е предпочел нея.След брака,още поивече че и тя роди момче ,родителите му се примириха.А тази история не е единичен случай .
Нека тази връзка да ти остане един приятен спомен,защото другата алтернатива е да зарежеш всичко и да заминеш при него,за да сключите брак,ако той е съгласен.Но на твоя място не бих рискувала . Hug


п.с сутринта в 5 дребното събудило кака си с думите -Сам ,свали ми игра от интернет  baby_neutral ,след това казала ,че и е студено,но отхърлила предложението за друго одеално,защото това и било достатъчно  hahaha
Виж целия пост
# 221
Аз си мисля че той няма смелост да застане срещу тях (а може и да не ме обича достатъчнон- не знам но все се кълне обратното). а пък законите сигурно си ги знае.Но след това което той направи не мисля че мога живея с него, дори и той да искаше.
А че не може да ме чака цял живот е ясно. А и не иска аз да оставя децата си заради него. Но иска да останем "заедно" дори и след като се ожени за братовчедка си. Да не ви описвам как може да докара от девет кладенеца вода един арабин и да те омае с думи (вие си знаете).
А пък и съм сигурна, че по скайп прекарваме много повече време заедно, отколкото ако бъда при него там, когато се връща вечер късно от работа и в петъците и по празници ще може да е с мен.
Но решението какво да правя е трудно и още не съм го взела  Cry  Cry
За отиването там ще видим. Ще се постарая по всякакъв възможен начин, но не за да се реши нещо, а за да се видим поне за няколко дена. Дано бог даде да стане. Само не знам как да намеря парите Амалче  Hug
Благодаря на всички за милите думи. ЛИЛИ МИРАЖ АЛВЕРА  Hug  Hug  Hug  Каквото и да кажете не се сърдя, защото си е истина.
Виж целия пост
# 222
Ники, аз това, че имаш и ти семейство и деця го бях пропуснала.
Но нека и аз ти кажа една история: тя не е, за да се подиграя с твоята ситуация, но накратко, имаме в страната на мъжа ми едни роднини – луди използвачи. Биха направили всичко,  за да измъкнат пари, но не го досрамя момчето да ми каже „ами аз не обичам да работя”, а аз видите ли обичам, да се мотаме по проекти е някой да ни крънка по 200 евро, 500 евро. Но един ден идва той със жена си – тя пък не работи, изкарала курс към една държавна агенция, била наясно с изискванията, но решила като дошло време, че не иска да работи на работа, която не й позволява да носи хиджаб... А го е знаела от началото!!!
Та идват един ден с една торба дискове. И на тях.... сватбата на сетра й. Ей, леда станах да гледам ... поне 5 часа сватба и да слушам музики, виковете на жените: ру-ру-ру, тя колко дрехи смени, младоженеца колко, как се кичиха с едни злата.... кой с кого се снима.... И жената /онази дето реши да не работи/ казва, че това е сватбата на сестра й и тя е организирала всичко. И по едно време – какъв хубав зет, как работил в Йордания, правил гипсови орнаменти, как събрал пари, къща, и сега идва, осигурен той и жена му и тя. И как .. абе чудо работа! И колко дарове дал и пари.... да речем – не че е било така, но да речем дал 3 000 долара.

И как...... той е братовчед. Въх като ми кипна. Понеже не обичам самите хора, които се домъкнаха и вечните им искания за пари. И – добре, че мъжът ми го нямаше, я привиках настпани и й казах, че не разбирам как можеш да дадеш 3 000 евро и сума злато и дрънкулки, за да се ожениш за братовчедка си и веднага ги контрирах, че при нас това е забранено и е ГОЛЯМ грях, и че се иска документ, че хората не са братовчеди. И затова има толкова увреждания. И какво ли не им говорих. Хубаво се представих.... според мен /френски знаят перфектно/.

А като дойде мъжът ми го попитах какво е това чудо да изръсиш една бала пари, за да спиш с братовчедка си?

А иначе, за братовчедката ще е, ами как?
Нали по този начин каквото се даде в семейството остава – като дарове и договорки. А има и друго: като стане разправия между младите, то се намесват и двете семейства, и става не личен, а семеен проблем. Такива разводи обикновено са трудни. Понеже как ще се разведеш със роднините си. А и снахата слуша, де ще иде – готви, чисти и мълчи, понеже свеки й се пада и леля. Малко иронично го описвам, но ги има и тези неща.

Тъкмо да кажа, че нашият несполучлив тунизиец, явно семейството го днае какъв е, са искали да го усмирят като го оженят именно за братовчедка. Един вид коригираща мярка е това.

Виж целия пост
# 223
Здравейте момичета,

знам, че въпросите ми са "смотани", но реших да питам хора, които са "там", а не такива, които само са чували  слухове.
Чела съм няколко ваши тем - не всичките, така че наистина съм пропуснала някое обсъждане.
Ако исках да обиждам някого - изобщо не бих се появила във вашата тема. Дори с някои от вас се познаваме от други теми - нямам навик да се държа непочтително - извинявам се ако съм ви досадила с въпросите си. Наистина, за мен - а и предполагам не само за мен, арабската култура е доста далечна, но сме чели приказки и е възникнал интерес, които реших да задоволя, особено след като прочетох онази печална статистика за разводите...
Да не говорим, че статистика отчита - че в БГ 53% от новородените бебета миналата година са извънбрачни - може да си споняте, че чак парламента се опита да узакони това безумие и се учудих много, защото ислямските страни са ми изглеждали "по-консервативни" - ако изобщо това е правилната дума. Моралът във всяка страна според мен  включва взаимна любов и радост при отглеждането на децата, с които Господ ни дарява.

Може да ви се струва странно и смешно, но ми харесаха бродираните рокли - с много интересните ръкави и дори да облека такава в Пловдив, мисля че много малък % от хората биха разбрали, че това е абая - дано да не бъркам термина, но определено не бих сложила някои от другите дрехи. Коментарът ми за забрадките изразяваше личното ми отношение към подобни неща по главата, още повече в една от предишните теми обсъждахте забрадките и по този въпрос бях наясно, че е лично убеждение носенето на този част от облеклото. Малко по-емоционална съм и затова се "хванах" за въпросите с взаимоотношенията. Боли ме когато децата страдат от неразбирателствата на съпрузите, да не говорим че някои деца  в БГ, които познавам, не знаят и кой е баща им.....


Shilan & Shiar   - аз бих ти препоръчала да отидеш на очен лекар, за да се види какъв е точно проблема - преди години бях получила алергия към излъчването на мониторите и телевизорите, но тогава бяха онези, "дебелите", все още и с подходяща терапия проблема отшумя  Peace

nikito71 - много ти е тежко положението и трудно се дават съвети, само ще кажа че  познавам жена в подобно положение, но възлюбеният беше не арабин, а афрканец( по същия начин неговото семейство не прие бялата жена) - в момента, тя си гледа детето в БГ, а той си има другото семейство с 5 деца... някъде в Африка... и много се надява моята позната понякога той да прати по малко пари...
Виж целия пост
# 224
щом продължавате да пишете интересни неща,ще си направя 3-то кафе  Party

Мираж-не бе,градът ме интересува,на кой град са казвали така арабите,изглежда е бил централно място,само Казуиин са му казвали.Там са развивали наука и търговия като в Багдад,Басра и т.н.По времето на калифа Ма'мун. newsm78

click-като цяло хората са по-консервативни.Мъжът ми например не познава извънбрачно дете в неговата страна,на мен ми беше много странно..също и двойка без сключен брак.Просто няма,даже сега,когато арабите смело копират ,,запада,,
Само за инфо:забрадката не е лично убеждение,а заповед от Господ,важаща за всички зрели мюсюлманки.
Тъжна история с приятелката ти,ужасно мразя такъв тип расизъм и предрасъдъци.Аз нямам против децата ми да се омъжат за най-черния или с най-дръпнатите очи,но тайно си мечтая да е българин-мюсюлманин  Simple Smile

Сафар-брака с братовчедка си има и предимства.Това със сватбата е доста тъпо,показността е голям грях,да.Амън от ,,моди,,.

между другото онази кувейтка ли беше,дето подпали сватбата на бившия си и уби доста деца и жени я осъдиха на смърт.Може вече да са я обесили,не знам,но мисля,че е справедливо.

Ники-ми ти ще умреш от ревност така...не си е работа.Може да има негативни последици за братовчедката и евентуалните и деца.
Иначе ги знам аз какви са масритата (нали Шехи  Wink ) то за това главния им мюфтия ги заплашва да им болкира фейсбука и чатовете,че да не се отвличат в романси  Twisted Evil
не знам съфорумката Око на Ра какво направи с нейния младеж  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия