Детето ми е почти на 2 год и не може да говори.

  • 56 357
  • 411
# 165
Малкият ми син също до 2 годинки почти не говореше.
Започна изведнъж, преди 2-3 месеца.
Направо с цели изречения.
Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 166
Оф, като чета някои постове от рода на "На две годинки трябва еди-какво-си"  ooooh! Защо всички деца трябва да са като по калъп!
Моята Кати на 2 годинки почти нищо не говореше. За два месеца през лятото така се отприщи, че не можем да й затворим устата  Grinning
Виж целия пост
# 167
Синът ми е на 2 год. и 2 месеца и има в речника си 5 думи. Не съм се притеснила, брат му също проговори късно, а сега не мога да го накарам да замълчи Simple Smile
Виж целия пост
# 168
Оф, като чета някои постове от рода на "На две годинки трябва еди-какво-си"  ooooh! Защо всички деца трябва да са като по калъп!
Моята Кати на 2 годинки почти нищо не говореше. За два месеца през лятото така се отприщи, че не можем да й затворим устата  Grinning
Всеки има право да се притеснява за детето си и да го сравнява с другите. Особено ако е първо дете, а майката вижда как се развиват другите деца в подобна възраст. На 5 е проблем, на 2- не, но го разбираме чак когато проговори и се успокоим, нали? Peace
Виж целия пост
# 169
Болната ми тема, на година и единадесет месеца е, не говори. имат богат пасивен речник, разбира, но не иска да каже думичка. майка ми ми е на гости, отккато тя е тук успя да го накара да каже "нани" и "дете", когато обаче аз се опитвам да го провокирам да ми ги каже тези думички, не иска, само ми се хили и се прави на ударен.дори мама не казва, но адски се дразня, защото непрекъснато разни майки ми се хвалят как децата им на тази възраст говорели, едва ли не аз не полагам усилия видиш ли. 
Виж целия пост
# 170
Оф, като чета някои постове от рода на "На две годинки трябва еди-какво-си"  ooooh! Защо всички деца трябва да са като по калъп!
Моята Кати на 2 годинки почти нищо не говореше. За два месеца през лятото така се отприщи, че не можем да й затворим устата  Grinning
Да, твоето, ама често не става така. Има си някакви норми все пак. И наистина - като гледаш как всички други, а твоето е различно - не може да не обърнеш внимание.
Виж целия пост
# 171
Оф, като чета някои постове от рода на "На две годинки трябва еди-какво-си"  ooooh! Защо всички деца трябва да са като по калъп!
Моята Кати на 2 годинки почти нищо не говореше. За два месеца през лятото така се отприщи, че не можем да й затворим устата  Grinning
Да, твоето, ама често не става така. Има си някакви норми все пак. И наистина - като гледаш как всички други, а твоето е различно - не може да не обърнеш внимание.
Абе и така, и иначе, и двете сте прави.
Не трябва да са в калъп децата, но и трябва да се обръща внимание и да се следят другите деца на сходна възраст.
Аз затова хем се притеснявам, хем хем се успокоявам, не знам как да реагирам Confused
Но определено не е приятно да виждам ежедневно деца на неговата възраст и по - малки да дърдорят, а той да ми мучи само Rolling Eyes
Виж целия пост
# 172
Много пъти съм казвала как детенцето на моя приятелка не говореше на 2, но го чакаха да се отприщи, да ама не стана и на 3, сега е над 4 и още не говори, но...те чакат  Tired
Виж целия пост
# 173
Много пъти съм казвала как детенцето на моя приятелка не говореше на 2, но го чакаха да се отприщи, да ама не стана и на 3, сега е над 4 и още не говори, но...те чакат  Tired
Е, това вече е голямо дете, до  4 и отгоре не бих чакала, щях да потърся специалист. Това е голямо дете, очевидно има някакъв проблем, няма какво да се чака Outta Joint
Виж целия пост
# 174
да, но защо на 4 да търсиш специалист, като и на 2-3 е можело да се отиде и вече да е започната работа с детето? затова казвам - има ли нещо - един преглед няма да навреди  Peace
Жената която продава в магазина до нас - заговорихме се, има детенце - ходили цяло лято по комисии и разправии - за да отложат тръгването на училище на детето й. Проговорило на 3 и половина, но така и не е наваксало онова, което другите умеят и не е готово за училище сега. Вайка се защо по-рано не го е завела - да се работи по проблема...
Виж целия пост
# 175
Аз мисля да почакам да стане на две и три, четири месеца, ще видя дали ще се промени ситуацията, ако не,  ще се съветвам със специалист.
Майка ми не спира да се вайка например, и ми вкарва още паника в системата, защото аз и сестра ми сме говорели от много малки.
На 4 казах няма да чакам да стане, това е много.
Виж целия пост
# 176
Когато големият ми син беше на 2.5-3 години и говореше съвсем малко и неразбираемо, се консултирах с учителките в детската градина. Знаех, че в градината има логопед и помолих да ни уредят консултация. Отговориха ми, че на тази възраст не е обезпокоително това, че не говори. Логопедът влизал в групите на децата от 4 годишна възраст, наблюдавал ги и се занимавал с тези, които прецени, че имат нужда. Самите госпожи казаха, че в групата на сина ми има дете, което е с проблем - не говори, но и нещо в поведението му издавало проблема. Затова логопедът се занимавал с него, въпреки че е още малко. Успокоиха ме, че моето дете няма причина да не проговори, просто е въпрос на време. Оказаха се прави Peace.
С всичко, което написах, исках да кажа че, ако едно дете има проблем с развитието, то обикновено той се изразява не само със забавено проговаряне, а със сигурност има и друго проявление. Ако детето е будно, разглежда книжки, разбира всичко което му се говори, намира начин да покаже нуждите и желанията си, дори без да говори, не мисля, че има място за притеснение.
А има и още един момент, че тук във форума майките се комплексират четейки колко са умни и развити другите деца Simple Smile. Не казвам, че майките на тези деца лъжат, но това че на 10-11 месеца някое дете говори и е без памперс, не означава че е нормално всичките му връстници да умеят тези неща Peace
Виж целия пост
# 177

С всичко, което написах, исках да кажа че, ако едно дете има проблем с развитието, то обикновено той се изразява не само със забавено проговаряне, а със сигурност има и друго проявление. Ако детето е будно, разглежда книжки, разбира всичко което му се говори, намира начин да покаже нуждите и желанията си, дори без да говори, не мисля, че има място за притеснение.


Много вярно, Астарта. Но нали знаеш, че при първо дете, и това не може да се прецени адекватно.
Когато аз потърсих помощ от логопед, причината не беше само вербалната комуникация. И да, вероятно заради ранната помощ, която получихме, сега синът ми се развива адекватно, а с говорът си почти настига връстниците си.
Виж целия пост
# 178
Аз също направих консултация с логопед и от другата седмица ще водя сина ми на занимания в лог. център.
Виж целия пост
# 179
Аз също направих консултация с логопед и от другата седмица ще водя сина ми на занимания в лог. център.

В кой ще ходите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия