Лечение и профилактика на хрема и синузит, трета сливица. Цинабсин

  • 148 822
  • 122
# 15
Здравейте marish ,
Благодаря  за  прецизното  описание  на  вашето  дете.
Смятам ,че  то  е  напълно  развито  във  физическо  и  нервно-психично  отношение  за своята  възраст.
Препоръчвам  ви  Имунокинд - 3 пъти  по  1 табл.
и Aviaire 15 сн - 5 гран.  веднъж седмично /напр. само в събота/.
Тази  схема  трябва  да  продължи  поне  3 месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
Виж целия пост
# 16
Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 17
Здравейте,
и този път на дъщеря ми - 4 год. за поредната хрема и изписаха капки с антибиотик. Попитах дали не може да пием Цинабсин и лекарят ми каза,че ако искам може да го давам успоредно с капките.Аз го започнах, но без капките,пием го вече 2 дни и засега все още има секреция от носа,но детето спи спокойно и не се оплаква от нищо друго.Мислите ли,че ще се оправи само с Цинабсин? Thinking
Виж целия пост
# 18
Здравейте,
Смятам ,че  ще  се  повлияе  секрецията  от  носа. Необходим  е по-продължителен прием.
Хремата  и  кашлицата  са  най-кошмарните  симптоми  за  педиатъра. Колкото  пъти  сме  искали  да  ги спрем, толкова  пъти  не  сме  успявали.  Трябва  да  бъдем  търпеливи,  постепенно  да  омекотяваме  и  облекчаваме  симптома  и по  този  начин  да  подпомагаме  защитните  функции  на  организма. Хомеопатията  ни  е  най-верният  съюзник  в  това  начинание.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
Виж целия пост
# 19
Здравейте  д-р Янакиев                                                                                                                                                                                                           Синът ми е на 4 години и 2 месеца тежи 17 килограма до 2 годинки ходехме да само на консултаций дори на ваксините не е вдигал температура  Откакто тръгна на градина започна да боледува  всеки месец дори по двапати на месецНашата лекарка дава непрекъснато  антибиотици имам чувството че вече не му помагат Мисляси че това  лечение с антибиотиците е грешно Март го изкара целия месец на антибиотици пъво Зинап след това Алгументин  накрая ни преписа перличките Гело Митрол за да отводнява секретите по лигавицата Днес ставаме и детето ми е с хрема Не ми се ходи на лекар че пак ще му препиш антибиотикКакво бихте ме посъветвали и как мога да му подсиля имуната система Предварително БЛАГОДАРЯ
Виж целия пост
# 20
Здравейте , сина ми ена година и 7 месеца , от два дни е с хрема , започна като постоянно кихаше и така изкарваше огромно количество прозрачен секрет , но днес вече не дава да му пипам носа и да капя в него каквото и да било , и му се запушва много . Мога ли да пробван с тези хапчета или не са подходящи за състоянието му . Гърдите са му чисти , гърлото също , но носа му тече .........А и вече започва да се буди доста и да се дави от секретите като кашля ...
Виж целия пост
# 21
Здравейте лушка ,
По  принцип  консултациите  ми  ще  бъдат  насочващи , защото  нямам  пълна  информация  за  детето.
Имате  пълно  право  да  изискате  лекарът  ди  ви  обясни  защо  и  дали  има  показания  за  антибиотик. Нормално  е  в  началото  на  простуда  или  вирусна  инфекция  да  се  започне  със  симптоматично  лечение  и  хомеопатия.
За  профилактика  съветвам - Имунокинд - 3 пъти  по  една  табл.
 и Еуфорбиум  капки - 3  пъти  по  6  капки
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
Виж целия пост
# 22
Здравейте pisi81 ,
Може  да  използвате  цинабсин - 2 пъти  по  1  табл.
Добре  е  и да  прилагате някакъв  солеви  разтвор в  нослето - напр. Низита. Състоянието  трябва  да  се  контролира  и  при  влошаване - температура  и кашлица - лекар.
С  поздрави д-р МАРИО Янакиев
Виж целия пост
# 23
Благодаря Ви за отговора , всеки ден и без настинки пръскам или капя Тонимер ,  пак благодаря и лека вечер !!!!
Виж целия пост
# 24
Благодаря Ви,                                                                                                                                                                                                                                                  но не разбрах Имунокинд и Еуфорбиум  ги препоръчвате за хремата или за подсилване на имунната система. От вчера от обед  започнах да давам  Марсианци ,Нурофен за загряване, капвам Черни капки ,за да спра суполите и му давам да смуче Цинабсин . Как смятате да продължавам ли така  или не.Незнам ако започне да кашля какво да му дам.
Виж целия пост
# 25
Здравейте,
Имуносинда  е  за  повишаване  на  имунитета  и  трябва  да  се  приема  3  месеца. Еуфорбиума  е  за  хремата,  но  се  приема  през  устата. Желателно  е  и  той  да се  приема поне  2  месеца. Може  да  използвате  митамините Малсианци.
От  другите  медикаменти  се  въздаржайте  за  сега.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
Виж целия пост
# 26
Здравейте,
моят "болен" въпрос също са ясленските сополи - детето ми (на две години и 4 м) не може да изкара и една седмица, без да му се запуши носа, веднага след бистрата хрема, секретите се сгъстяват, стават жълти....Най-често са ни изписвали коларгол, еднократно Бивацин, олинт.
По своя инициатива дава винаги и цинабсин, ползвала съм Еуфорбиум спрей, но честно казано, не мога да преценя дали повлияват благоприятно на оздравителния процес.
Всъщност въпросът ми е има ли смисъл да давам Цинабсин още със самото тръгване на яслата, така да се каже изпреварващо...
Има ли някаква схема на продължителен прием с паузи подобно на друг препарат от тази серия (тонзилотрен).
Благодаря!
Виж целия пост
# 27
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ
Виж целия пост
# 28
Здравейте  Maistor_Kahraman  ,
Разбирам  ви  ,че  упоритата  хрема  е  доста  тревожна  за  родителите.
Препоръчвам  ви  профилактично  да  комбинирате  Цинабсин  с  Имунокинд.
При  първи  прояви на  хрема - Увеличете  дозата  на  Цинабсина  и  включете  Еуфорбиум  през  устата - на  капки -  - поне  за  14 дни.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев
Виж целия пост
# 29
Имаме проблем вече една година.Постоянно е болен .Три дни на четвъртия хрема и надолу до бронхит.
Последно изследванията от днес са Ок,леко завишени лимфоцити 51%.Изследването за мононуклеоза(има обрив след Аугументин) е EVB IgG 4,12 i EBV IgM 0.22.
Утре сме при инфекционист,но от това което прочетох имаме изкарана мононуклеоза,но в момента не сме болни.
Въпроса ми  е-това означава ли ,че си е създал имунитет срещу вируса и тази стойност 4.12 до колко е ориентировъчна за времето ,в което е изкарал болеста.

Иначе по повод темата -мислехме да махаме третата сливица,но се оказа ,че е малка,но секретираща и при тези резултати удачно ли е?
искам да започна лечение с Цинабсина бихте ли ми направили схема.предполагам,че и имунитета му е сринат.Нещо имуно стимулиращо дали трябва?
На 3г и 7м е,тежи почти 20кг.
Благодаря
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия