Великобритания-тема 30 Пролетно-Лятна

  • 44 020
  • 751
# 405
Момичета, как сте Hug

Исках и аз да ви питам нещо. Когато идвахме тук ползвах фирма превозвач за да си докарама багажа. Телефона на тази фирма обаче сега не е активен. Може ли да ми дадете координати на друга такава фирма. Благодаря Hug

Виж целия пост
# 406
Шу-дадох го на много момичета от форума и са доволни ,ето и на теб .....
Петко- 078 622 516 36.......Дано съм била полезна Peace
Виж целия пост
# 407

  Шу, предполагам, че Петко, а и всички останали работещи около територията на Лондон едва ли ще се навият да дойдат до Бристол, или ще искат да им платиш бензина до там.В БГ-Хелп има доста обяви на превозвачи на багаж до БГ и обратно.

   mimaa, надявам се да си се възстановила след операцията и да не е било нещо сериозно! Hug
Виж целия пост
# 408
mimaa, Биляна благодаря ви Hug. По принцип на нас ни искаха да си платим 50 пенита на миля за да ни докарат нещата от Лондон  до вратата.
Виж целия пост
# 409
Шу,аз бях давала номера на едно момиче от форума /те също живееше извън Лондон/ и ако не се лъжа Петко беше изкал да си платят бензина /както казва Биляна/ за да иде да вземе багажа ,но все пак е добре да се чуеш с него Peace

Мерси Биляна ,все още се възтановявам ,но немога да намеря къде да си занеса документа  newsm78

Виж целия пост
# 410
но немога да намеря къде да си занеса документа  newsm78
 

 Защо не отидеш  при GP-то, там се носят всички епикризи от операции.Все пак от там трябва да те насочат кое е правилното място.
Виж целия пост
# 411
Здравейте мили мами!Пуснах тема в подфорум Родители в чужбина,но тъй като не съм сигурна колко от вас влизат там реших да задам въпроса си и тук.
Пиша ви във връзка с един въпрос,който не ми дава мира от няколко дни.
Съпругът ми в момента е в чужбина-Лондон и ние смятаме да отидем при него след  няколко месеца.Преди две години той ми беше направил пълнмощно ,с което да мога да извеждам детето в чужбина до навършване на пълнолетие,но като се загледах в пълномощното са отбелязани датите на издване на лични карти.Проблемът идва оттам,че срока на личната карта на съпруга ми изтича през лятото и аз незнам дали ще сме успели да заминем дотогава.Той няма възможност да се върна да си подмени картата за момента и ще разчита не червения си паспорт,когато се прибира в България. Та въпросът ми е дали ще има значение датата на издаване на личната карта,при условие че в пълномощното изрично е упоменато пълнолетието на детето.
Благодаря ви предварително!


Няма такова нещо, като безсрочна декларация, разрешаваща детето да пътува с един родител, или придружител.
Действието на такъв документ е 6 месеца, независимо какви дати са упоменати в него!

В Лондон, в консулството може да извади такава декларация срещу лична карта или паспорт, която след това да ти изпрати.
Знам, губи се време, харчат се пари, но това е положението, ако не искате да ви върнат от летището и да изгубите самолетните билети!
Виж целия пост
# 412
Не ми се иска да споря,но когато вадих нашите декларации нотариуската ми каза,че по закон никъде не се казва колко време трябва да е валидна,в последствие ме накара да я напиша за 6 месеца,защото граничните власти на българска територия щели да правят проблем,ако е извън рамките на тези 6 месеца.
И за да не кажете,че си измислям,след това се обадих на моя близка приятелка-гранична полиция на летището в София,която каза че няма такова нещо като срочна декларация и явно нотариуската си е вързала гащите за да отида отново,за нова декларация!

Та съм по-склонна да вярвам на човек,които познавам и работи ежедневно с такива документи!
Виж целия пост
# 413
Момичета при нас проблема произтича оттам,че ако се наложи съпругът ми да прави декларация от Лондон,личната му карта ще е с изтекъл срок,а знаете за колко време се изготвят лични документи в чужбина.Иска ми се да вярвам,че съдията при който направихме пълномощното е на ясно със закона, за да позволи вписването на :"до навършване на пълнолетие".
Виж целия пост
# 414
Моето пълномощно е безсрочно, изрично е написано това на него. Номера на документи не сме описвали, само ЕГН и имена. Ползвам го от 2005 година. Не съм имала проблеми на летище София с него.
Виж целия пост
# 415
Момичета при нас проблема произтича оттам,че ако се наложи съпругът ми да прави декларация от Лондон,личната му карта ще е с изтекъл срок,а знаете за колко време се изготвят лични документи в чужбина.Иска ми се да вярвам,че съдията при който направихме пълномощното е на ясно със закона, за да позволи вписването на :"до навършване на пълнолетие".

Нотариусът, с подпис и печат, заверява че подписът е направен в негово присъствие от лице притежаващо еди какви си данни.
На него хич не му пука какво сте писали вътре!
Когато тръгнете да пътувате с това дете, от въпросната декларация ще ви поискат да оставите копие на граничните служители.
Може да ви поискат и акт за раждане на детето.
Същите ще въведат в системата НОМЕРА на ДОКУМЕНТА и ще видят, че този документ е НЕВАЛИДЕН!
Следва пропуснат полет.


Sarcasm™, аз съм говорила и с министерството, и с гранична полиция - важи 6 месеца!


Merry, 2006та синът ми не можа да излети от Бг, декларацията му беше безсрочна.




Виж целия пост
# 416
Merry, 2006та синът ми не можа да излети от Бг, декларацията му беше безсрочна.
Което за пореден път доказва, че служещите там си интерпретират ситуацията както им свари Rolling Eyes
На моето пълномощно си пише датата, няма нужда да се ровят в каквито и да било системи и да набират номера, за да видят, че е от преди няколко години.
Виж целия пост
# 417
Merry, 2006та синът ми не можа да излети от Бг, декларацията му беше безсрочна.
Което за пореден път доказва, че служещите там си интерпретират ситуацията както им свари Rolling Eyes
На моето пълномощно си пише датата, няма нужда да се ровят в каквито и да било системи и да набират номера, за да видят, че е от преди няколко години.

Мери, на теб що ти трябва пълномощно?
Виж целия пост
# 418
Момичета при нас проблема произтича оттам,че ако се наложи съпругът ми да прави декларация от Лондон,личната му карта ще е с изтекъл срок,а знаете за колко време се изготвят лични документи в чужбина.Иска ми се да вярвам,че съдията при който направихме пълномощното е на ясно със закона, за да позволи вписването на :"до навършване на пълнолетие".

Нотариусът, с подпис и печат, заверява че подписът е направен в негово присъствие от лице притежаващо еди какви си данни.
На него хич не му пука какво сте писали вътре!
Когато тръгнете да пътувате с това дете, от въпросната декларация ще ви поискат да оставите копие на граничните служители.
Може да ви поискат и акт за раждане на детето.
Същите ще въведат в системата НОМЕРА на ДОКУМЕНТА и ще видят, че този документ е НЕВАЛИДЕН!
Следва пропуснат полет.


Sarcasm™, аз съм говорила и с министерството, и с гранична полиция - важи 6 месеца!


Merry, 2006та синът ми не можа да излети от Бг, декларацията му беше безсрочна.





Вие говорите за декларация,но това което имам аз е пълномощно.Текста е от сорта" аз X X X  упълномощавам Y Y Y да пътува с малолетното ни дете Z Z Z в чужбина до навършване на пълнолетие."Мисля че има съществена разлика между декларация и пълномощно,и че пълномощното може да е със срок на валидност упоменат изрично в него.Поправете ме,ако греша!
Виж целия пост
# 419
Дами, имам конкретно питане към който е с по-големи деца, или с някакъв опит по въпроса. искам да пратя голямата ми дъщеря (14 и половина години) за 2 седмици в Англия или Ирландия на курс по английски. Офертите са много. Искам да избягна италианска организация, за да има възможно най-малко контакти с ит. говорещи. Пуснала съм, естествено, запитване към няколко места, които ми изглеждат интересни, въпросът ми е неангажиращ и за лично успокоение, ако някоя има конкретни впечатления от конкретно място. предпочитам да избегна големи градски центрове, и понеже малко съм се поиталианчила,съм леко притеснена от избора на "приемните" семейства  Rolling Eyes
отсега знам, че трудно ще ви благодаря за всияква информация (и да, знам, че е малко късно)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия