Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 382 362
  • 1 474
# 765
да се включа отново Simple Smile в събота се сдобих с ето това http://www.amazon.co.UK/Pyroflam-Casserole-with-Lid-3-0L/dp/B001 … O/ref=pd_sim_kh_8 и разбира се веднага я пробвах-сварих спагети.Като за начало водата завря сравнително бързо,добавих сол и спагетите,намалих котлона на половина и разбърквах през 2 мн и...спагетите страшно загоряха.След накисване на тенджерката в сапун и топла вода(както пише в инструкцията) за една нощ все още загорялото стои..Мисля да я сложа в миялната .Иначе е страшно лека,удобна и красива,по инструкции става за всичко-влиза в хладилника,фризера,фурната,котлона,микровълновата,миялната,става и за сервиране,издържа на високи и резки температури-просто перфектна,явно аз не правя нещо както трябва...Ако се измие в миялната пак ще я пробвам и ще пиша.Дано грешката да е в мен щото иначе страшно си я харесвам тенджерката Rolling Eyes
Виж целия пост
# 766
Gufi, и аз имах чуденка дали да си взема нещо подобно, но ме спряха точно лошите отзиви в амазона.
Виж целия пост
# 767
Искам да попитам изполващите съдовете на Silit с покритие silargan какви са им впечатленията след, като са си купили такъв съд. Най-вече се интересувам от тиганите. Залепват ли храни? Лесно ли се потдържат? Как? Гаранцията от 10 години каква е? Мога да си върна съда ако ми лепи или ако се повреди покритието?

realist
, ти нали имаш такъв тиган, моля сподели впечатлението си
Виж целия пост
# 768
Момичета, темата вече надвишава 50 страници и рискуваме да я заключат.
Ако някой има желание да систематизира информацията и да пусне нова тема ще е чудесно   bouquet
Хубаво е в такива теми най-важното да е на първа страница.
Ако ли не- просто една нова темичка, за да не заключат тази.
Виж целия пост
# 769
Ами аз бях питала, казаха ми че няма нужда да се пуска нова, въпреки че е 50 страници, защото това важи само за отчетните.
Виж целия пост
# 770
............realist, вчера бях в представителния магазин на Sillit в Пловдив, и продавачът (мисля и собственик) ме увери, че сериите на Sillit не съдържат никел. newsm78
Разгледах сайта на Sillit и освен стомана и силарган, има само още един материал - e30.
А за стоманата си пише само стомана, не срещам емайлирана стомана, или аз се бъркам...



Продавачът сигурно е имал предвид серията Силарган. Тя е без никел. Не всички серии на Силит обаче са без никел. Стоманата им съдържа никел. Peace
Искам да попитам изполващите съдовете на Silit с покритие silargan какви са им впечатленията след, като са си купили такъв съд. Най-вече се интересувам от тиганите. Залепват ли храни? Лесно ли се потдържат? Как? Гаранцията от 10 години каква е? Мога да си върна съда ако ми лепи или ако се повреди покритието?

realist
, ти нали имаш такъв тиган, моля сподели впечатлението си
моят тиган е с керамично покритие Дурадо.
Тиган от серията Силарган нямам.
Имам такава тенджера, в която готвя с вода.
Виж целия пост
# 771
Здравейте,
днес си получих дългоочакваните тенжера и тиган от Силарган на Силит, които взех от ибей, като само тенжерата ми излизе 65 лева по-евтино от същата, която намерих в търновски магазин. Сега въпроса ми е към имащите такива съдове, преди да сготвите в тях, нещо предварително правихте ли?
Виж целия пост
# 772
realist, благодаря много за отговора ти. Продавачът говореше за другите им серии, не за Силаргана, жалко, че се опит  да ме заблуди.
Тъй или иначе аз оттогава попорочетох доста в темата и из интернет.

Спрях се на продуктите на Emily Henry.
Тавичките им за печене са чудесни, изглеждат много добре и има вариации на форми и цветове.
По-проблемни са ми обаче тенжерите и тиганите. Някой ползвал ли е тиганите и тенджерите на Emily Henry? Залепват ли храните по тях? Почистват ли се лесно? Никога не съм готвила в керамичен тиган, затова питам.
Има ли магазин, където продуктите се продават? Досега съм намерила само онлайн магазина- http://www.-spam112-/magazin/sudove-za-gotvene/index.html  , но много ми се иска да ги видя наживо и да мога по-добре да избера големите.

Моля ако някой има опит с техните продукти да сподели   bouquet


Виж целия пост
# 773
realist, благодаря много за отговора ти. Продавачът говореше за другите им серии, не за Силаргана, жалко, че се опит  да ме заблуди.
Тъй или иначе аз оттогава попорочетох доста в темата и из интернет.

Спрях се на продуктите на Emily Henry.
Тавичките им за печене са чудесни, изглеждат много добре и има вариации на форми и цветове.
По-проблемни са ми обаче тенжерите и тиганите. Някой ползвал ли е тиганите и тенджерите на Emily Henry? Залепват ли храните по тях? Почистват ли се лесно? Никога не съм готвила в керамичен тиган, затова питам.
Има ли магазин, където продуктите се продават? Досега съм намерила само онлайн магазина- http://www.-spam112-/magazin/sudove-za-gotvene/index.html  , но много ми се иска да ги видя наживо и да мога по-добре да избера големите.

Моля ако някой има опит с техните продукти да сподели   bouquet


И на мен ми е интересно да чуя инфо от първа ръка. Дали има отделни капаци за тиганите? newsm78 
Виж целия пост
# 774
Здравейте,
днес си получих дългоочакваните тенжера и тиган от Силарган на Силит, които взех от ибей, като само тенжерата ми излизе 65 лева по-евтино от същата, която намерих в търновски магазин. Сега въпроса ми е към имащите такива съдове, преди да сготвите в тях, нещо предварително правихте ли?
Да, правих. Съгласно инструкцията. Вари се оцет.
Ако са оригинални съдовете, би трябвало вътре да е проложена инструкция. Peace
Виж целия пост
# 775
Да, има, ама първо питах, после четох  Crazy
Виж целия пост
# 776
realist, благодаря много за отговора ти. Продавачът говореше за другите им серии, не за Силаргана, жалко, че се опит  да ме заблуди.
Тъй или иначе аз оттогава попорочетох доста в темата и из интернет.

Спрях се на продуктите на Emily Henry.
Тавичките им за печене са чудесни, изглеждат много добре и има вариации на форми и цветове.
По-проблемни са ми обаче тенжерите и тиганите. Някой ползвал ли е тиганите и тенджерите на Emily Henry? Залепват ли храните по тях? Почистват ли се лесно? Никога не съм готвила в керамичен тиган, затова питам.
Има ли магазин, където продуктите се продават? Досега съм намерила само онлайн магазина- http://www.-spam112-/magazin/sudove-za-gotvene/index.html  , но много ми се иска да ги видя наживо и да мога по-добре да избера големите.

Моля ако някой има опит с техните продукти да сподели   bouquet




Май никой няма още опит със съдовете на Emily Henry
Днес поне успях да намеря къде продават част от продуктите им- в магазини Балев. Тези дни ще посетя да ги видя наживо. На страницата няма толкова продукти като в сайта здравословен, но поне е нещо, за да се добие реална представа.

http://www.balevbiomarket.com/nehranitelni-produkti/sudove-za-go … 127&mode=list

Малко извън тази темата, но какви сервизи за хранене използвате? Досега ползвах http://www.bormioliroccocasa.com/ita/prodotti/collezioni-tavola/ … &serie=302083

не съм се интересувала от състава и покритието, но ми предстои покупка на нови и мисля да я обмисля добре.
Виж целия пост
# 777
Здравейте , искам да ви питам дали този тиган на Silit е с покритие силарган
 newsm78 искам да си взема но не разбрах има ли разлика м/у силарган и силитан
както са написали в обяснението
http://solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info& … p;products_id=281
и къде на друго място в София мога да го видя /не се върнах много страници назад да ви чета  Embarassed/
Виж целия пост
# 778
да се включа отново Simple Smile в събота се сдобих с ето това http://www.amazon.co.UK/Pyroflam-Casserole-with-Lid-3-0L/dp/B001 … O/ref=pd_sim_kh_8 и разбира се веднага я пробвах-сварих спагети.Като за начало водата завря сравнително бързо,добавих сол и спагетите,намалих котлона
За пръв път ги виждам тези тенджери. Стъклокерамични като покритието на някои печки, предполагам. Но дали няма опастност от спукване, както при йенските тенджери? Другият въпрос, който си задавам е за наличие на метали, но не съм запозната с технологията на производство.

Видях, че някой пита за Emily  Henry - и аз ги заглеждам от известно време. Oт Продавалника си взех един комплект мини тенджерки (cocotte ги водят - стават за едно ястие, сос, крем), но са чупливи. Изпуснах едното капаче и то замина  Confused
Виж целия пост
# 779
много му се бях наточила на този pyroflam http://www.amazon.co.uk/Pyroflam-Casserole-with-Lid-3-0L/dp/B001 … O/ref=pd_sim_kh_8 Simple Smile aма нейсе,добре че този пьт не се хвьрлих да копувам много,а си взех само една...ами залепва си и туй то.И то доста.Даже и супичките при постоянно бъркане на средна температура пак си загарят,по-малко ама си загарят...Пък и после загорялото не се чисти мн. лесно CryТака че пак се връщам на старата (и скъпичка) идея за http://www.lagostinaworld.com/collections/cookware/accademia/sau … pan-accademia.htm         Преди извесно време питах за тях,но никой не се включи.Много се блазня от идеята че макар че са стомана 18/10 са подходящи за съхраняване на храната в хладилник,и гаранцията им е доживотна, но пък са от 5 пласта и не съм мн. сигурна в превода ама май пише че м/у пластовете алуминия е течен!?!Много ,много моля за мнения и съвет,realist дали не би се влючила и ти с мнение моля те,че май съм се засилила да издухам 800еuro за тях .. Скоро си взех и тава на emily henry и сам я пробвала около 2-3 пъти,основно за сиренки и хляб,мих я на ръка,не съм я пробвала още в миялната(чакам да ми мине малко мерака за нея),доволна съм засега,малко е тежичка,но малко Simple Smile залепва също мн.малко и за разлика от пирофлама се мие лесно.след месец ще си взема и тенджера и ще пиша.Мн. ви моля за мнение за лагостината Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия