Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 382 381
  • 1 474
# 510
А, това какво се слага, вече е съвсем друг въпрос. И понеже имах приятел готвач в такова обществено заведение, та и аз не изпитвам желание да се храня навън, особено пък да си храня детето... Но ето яслата не мога да избегна.
Виж целия пост
# 511
Присъединявам се към доволните от немски и руски емайлирани съдове.И аз редовно ползвам такива.Големите тави за сладко са ми такива.Незаменими са.Имаме градина и много от плодове, от които правя промишлени количества сладка.
Обаче като се замисля колко готови или полуготови неща ядем без да сме сигурни нито в продуктите нито в хигиената на приготващите ги да не говорим за съдовете.
А вечно се притеснявам като сме на почивка или на ресторант за това с което ни хранят. ooooh!


Поръчвай си нещо, което се приготвя  в момента, т.е. не се задържа в съдовете. А най- добре хубаво изпечено месо или риба на скара.
Виж целия пост
# 512
Не става дума за мен конкретно,а по принцип.Не мога да храня детето си дни наред със скара.Ходенето на почивка е необходимост.И ние предпочитаме настаняване в апартамент,но е защото малката е страшно палава и има нужда от място а нашия татко работи всеки ден и се нуждае от отделна стая.Не искам да готвя на почивка. Crossing ArmsИ аз съм човек искам да ме обслужват. Rolling Eyes
Ядем каквото ни предложат .Гледам да подбирам заведенията и храната,но гаранция няма.Не можем да живеем като отшелници.Няма как.
Мисълта ми е ,че няма ''нормален живот'' без компромиси. Peace
Виж целия пост
# 513
мегало ,
точно това и на мен ми е в списъка.  Grinning
Със съвсем сходни характеристики са  и новите серии на Силит, на Fissler и BAF.
Писах на Fissler, но уви, нямам отговор вече седмица.
Не ми остава друго, освен да пиша на и WMF със същите въпроси.
Никъде не намерих инфо относно конкретното съдържание композита/незалепващото покритие/ и технологията.
Пуснах този линк в съседната тема. На теб как ти се струва този вариант за палачинки?

благодаря ти за отговора. нашият тиган за палачинки трябва задължително да е с дръжка, за да може да се хвърлят палачинките, че това е част от атракцията Simple Smile
може пък да го взема този на wmf, бях малко замразила оглеждането, а той е все още на добра цена
Виж целия пост
# 514
Някой може ли да ми препоръча ел кана за вода?
Виж целия пост
# 515
Малко по-горе сме обсъждали кани за вода, добре е да е метална - стоманена.
Виж целия пост
# 516
Видях, че някой беше повдигнал темата за тенджерите под налягане по-напред, но не видях да има някаква препоръка за марка или модел. Темата ме интересува живо. Искам прилична тенджера до 3 л за приготвяне на бобови като заготовки, нямам намерение да приготвям ястия в такава тенджера. Целта ми е да спестя време от варенето на бобовите за заготовки, което в тенджерите на Силит Силигран ми е средно 1,5-2 часа...
Виж целия пост
# 517
Мег, моята е моя възраст  Embarassed Аз се интересувах за материала, но все пак не разбрах какъв е, дали просто неръжд.стомана, пък тежичка е...
Виж целия пост
# 518
Моята е фагор. Стомана 18/10 е. Доволна съм. Добруджански боб се вари за 30 мин. Обаче толкова малка не знам дали имат.
Виж целия пост
# 519
  bouquet
Виж целия пост
# 520
Meg!, толкова малка тенджера ще ти върши ли работа? И аз не съм виждала с такъв литраж.  Thinking Нали знаеш, че тенджерите под налягане не се пълнят повече от 2/3 от вместимостта им. Повечето, които се предлагат са стоманени, гледай да е 18/10, реномирана марка. Аз например не харесвам тези, чийто капак е огънат. Сега съм си набелязала една Lagostina, но не мога да намеря достатъчно голяма (7-9 литра Laughing), за да ми е полезна.
Виж целия пост
# 521
Благодаря, Екла   bouquet
Всъщност литража се измерва точно с идеята, че не се пълнят до-горе. 3 л си е 3 л до 2/3 напълнена. Повечето са 4 л. но мернах и няколко 7-8 литрови в амазон. Аз не мога да говя повече от 4 порции, затова 3 л. ми е предостатъчна Simple Smile
Виж целия пост
# 522
Моята тенджера под налягане е "куче марка"  Simple Smile , турска, но съм доволна от нея. На дъното пише, че отговаря на европейските стандарти, има си книжка, където пише год. на производство, налягане на клапаните, 18/10 стомана.
Когато се ползва както трябва, мисля че няма проблеми. Аз спазвам някои правила при ползването на тенджерата: намалявам силата на огъня, когато започне да свисти клапана, изчаквам да падне налягането и тогава я отварям и не оставям ядене в нея. Но в повечето случаи я ползвам за заготовки - да сваря по-бързо боба или телешкото...
Виж целия пост
# 523
Момичета да ви питам, тези тави който напоследък все по често виждам, керамични, може ли да се готви с тях на котлон и после да се слагат във фурната.  bouquet
Виж целия пост
# 524
Аз искам да попитам за йенското стъкло на Симакс, може ли да се ползват тенджерите като другите върху котлон, няма ли опасност от спукване?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия