Мразя да готвя напролет

  • 34 946
  • 860
# 120
Да, а на мен английски и български! Mr. Green
Виж целия пост
# 121
С банан по-бива! Но защо е нужно да се разваля вкуса на шоколада така? Може би го харесвам в комбинация само с мента и с портокал. Laughing

И с портокал четох, че става  Simple Smile


Палавница такава  Laughing
Виж целия пост
# 122
С банан по-бива! Но защо е нужно да се разваля вкуса на шоколада така? Може би го харесвам в комбинация само с мента и с портокал. Laughing

И с портокал четох, че става  Simple Smile


Палавница такава  Laughing

 Whistling

дори и с обикновена кофичка нукрема пак се разтапям:)
Виж целия пост
# 123
Назад някой беше  питал за идеи с тиквичките, малко акъсняло, ама:

 Тиквичките се белят и режат по дължина на около 7-8 мм. (може и 1 см.). Слагат се в осолена вряла вода за 3-4 минути след което се охлаждат със студена водичка.
Плънката е 250-300 грама сирене настъргано на най-едрото ренде, 1/2 чаша кисело мляко от 4%, 2 яйца, копър и чесънче на вкус.
Редят се тиквички, смес, слага се малко масълце. Пак тиквички, смес като последния пласт да е само тиквички. Слага се във фурната и се пече на 250 градуса. Когато ведите, че водичката е извряла (тиквичките въпреки че са парнати пускат водичка, киселото мляко също) се заливат с другата 1/2 кисело мляко в което също има 1 яйце. Пече се докато хване хубава коричка.
Виж целия пост
# 124
реших да спретна супа топчета. пиша в гугъл - супа топчета и отварям първия линк.
ето рецептата:

Рецептата е от червения рецептурник за Заведенията за Обществено Хранене.

За две порции

80 г кайма смес (телешко и свинско)
14 г олио
6 г масло
20 г лук
20 г моркови
15 г целина (корен)
30 г пресни домати
16 г ориз / 16 г фиде
8 г брашно
1 яйце
60 г кисело мляко
черен пипер
магданоз

мразя, мразя готвене  Mr. Green, 6 гр масло newsm78, 16 гр ориз  Crazy, 20 гр лук  Wink, б** му и рецептите, б** му и чудото. фърлям всичко и няма да готвя. омръзна ми с тия по 5 грама от това, пък онова, бъркай наляво, пък в една посока, пък после усуквай надясно.  #Cussing out.


Виж целия пост
# 125
Назад някой беше  питал за идеи с тиквичките, малко акъсняло, ама:

 Тиквичките се белят и режат по дължина на около 7-8 мм. (може и 1 см.). Слагат се в осолена вряла вода за 3-4 минути след което се охлаждат със студена водичка.
Плънката е 250-300 грама сирене настъргано на най-едрото ренде, 1/2 чаша кисело мляко от 4%, 2 яйца, копър и чесънче на вкус.
Редят се тиквички, смес, слага се малко масълце. Пак тиквички, смес като последния пласт да е само тиквички. Слага се във фурната и се пече на 250 градуса. Когато ведите, че водичката е извряла (тиквичките въпреки че са парнати пускат водичка, киселото мляко също) се заливат с другата 1/2 кисело мляко в което също има 1 яйце. Пече се докато хване хубава коричка.

днес не смогвам да си записвам, имам замразени тиквички на шайби и ще видя с тях какво ще се получи
Виж целия пост
# 126
Става и с кръгчета, просто ги слагай на гъсто, че да не изпадне плънката на дъното  Peace
Виж целия пост
# 127
Става и с кръгчета, просто ги слагай на гъсто, че да не изпадне плънката на дъното  Peace

Пък и повече играчка си е да ги режеш и редиш.
Вилико, благодаря - изглежда бързо, лесно и вкусно!
Виж целия пост
# 128
Много мразя да готвя, но ми се налага почти всяка вечер. Sad Колекционирам рецепти, за които не се изисква повече от половин час и максимум два съда при приготвянето. Ако може и да не мирише на манджичка в къщи.

Аз приготвям тиквичките така:
Оставям замразените тиквички леко да се отпуснат, колкото да ги нарежа на кубчета. Слагам ги в тава и във фурната да омекнат. Ако пуснат много вода я отцеждам. Добавям олио, копър, чесън, сол и бял пипер и отново за малко във фурната.
Разбивам 2-3 яйца, 2-3 с.л. с връх брашно, 1ч.ч. кисело мляко и натрошено сирене. Изливам тази смес в тавата,  разбърквам и допичам. Отгоре може да се сложи и кашкавал, но малко преди да е готово яденето, за да не загори.
Може да се приготви и с карфиол или броколи, но трябва да се сварят преди да се объркат със сместа.
Виж целия пост
# 129
Хем мразя, хем ме мързи - и аз съм тук!



И аз така,и аз съм при вас.
Виж целия пост
# 130
Бобът с ориз и печени наденички с кашкавал, е сътворен    chef bowuu


Палмира
, нищичко не меря като готвя! Всичко слагам на око. Супата "Топчета" винаги правя със варена застройка. Става по-вкусна.
Виж целия пост
# 131
О, "готвачки", привет и от мен!На постно зеле с домати сме, сготвено за час.
Обичам да пека на фурна Laughing или мъжа ми да е на туча Heart Eyes.На три дена готвя по една супа, че няма как Whistling
Виж целия пост
# 132
Боже! Ама вие се скъсахте да готвите!  Crazy
Ако мразещите готвенето джуркат всеки ден такива чудесии, вече ще ме е срам да казвам, че обичам да готвя. Отивам да се срамувам в ъгъла...  Tired
Виж целия пост
# 133
Сийо ма, та моето предишно готвене беше миналия петък! Blush Blush Blush Все заслужава прекрасният ми мъж да го храня с топла храница веднъж седмично. Laughing Иначе ще избяга... Joy Пък и беше много добричък снощи, трябваше и баница да омеся!... Mr. Green Joy Blush
Виж целия пост
# 134
Калмари пане от Кауфланда, 3.90 лв 500 гр, във фритютника, еми кво да правя.  Blush толкоз.

съвсем се омързулих аз
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия