Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Усещате ли кога точно фоликулът с яйцеклетката се пука? Нормално ли е да се усеща толкова интензивно овулацията?
Какви са симптомите на овулацията и как мога да ги разпозная?
Как да разгранича овулацията си от други болки или усещания?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Усещате ли кога точно фоликулът с яйцеклетката се пука? Нормално ли е да се усеща толкова интензивно овулацията?
Да, много жени изпитват болка в корема, кръста или яйчниците по време на овулация, известна още като мифелшмерц. Това е сравнително нормално и може да варира от леки до силни усещания. Освен това може да има промени в цервикалната слуз. Наличието на болки по време на овулация може да бъде индивидуално и зависи от чувствителността на всяка жена.
-
Какви са симптомите на овулацията и как мога да ги разпозная?
Симптомите на овулацията могат да включват коремна, кръстна или яйчник болка, промени в цервикалната слуз, повишено либидо, повишена базална температура и по-обилно течение. За да разпознаете овулацията, можете да използвате тестовете за овулация, да наблюдавате цервикалната си слуз и да измервате вашата базална температура. Симптомите на овулацията могат също така да включват болки и придърпване в яйчниците, промяна в цервикалната слуз, подуване на гърдите, общо подпухване и усещания за влага и хлъзгави усещания във влагалището. Някои жени могат да усетят и натрупване на течност в тялото.
-
Как да разгранича овулацията си от други болки или усещания?
-
Какви са обичайните усещания по време на овулацията?
-
Какви са признаците на овулация и как да ги разпозная?
и не знам защо така се получава вече съм на 35, винаги съм усещала нещо , но след второто раждане по някога си е доста гадно и нетърпимо
Естествено и повишена ЦС. Винаги съм ги имала тези усещания, но не бях се замислила от какво са, докато не започнах да си следя овуто
Природата си знае работата.
Забременях съвсем случайно през месец октомври 2009 год., но радостта ни бе кратка, защото през месец януари 2010 год. в 16г.с. направих спонтанен аборт. От този месец подновихме опитите и реших да си взема и тестове за овуляция. Изненадата ми бе огромна, когато получих тези усещания за овулация, а предишните дни и същият ден теста остана отрицателен. Едва след два дни отчетох положителен резултата. Така, че явно при мен тези болки в яйчниците не са в момента на овулация, а преди овулацията. Моят съвет към вас е да не определяте овулацията си единствено по този признак, а да съчетаете и с други методи, защото болките в яйчниците и придърпванията може да са преди овулацията по време на овулацията и след овулацията. Май стана доста дълго. Желая на всички бебеправещи успех и скоро да се увенчаят опитите ви с
След като започнах да се следя с тестове за овулация, и след положителен (който правя следобяд) вечерта започват болките, и то след двумесечно следене стигнах до този извод, че ме боли по време на ову