Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 285
Цитат
*Pukanka* , предполагам не е било скоро това, примерно този месец?

Есента беше, взех Позвънете, обадих се на първата обява на която пишеше че правят ООД за 24 часа и деиствително така стана.
Виж целия пост
# 286
alegoria,  просто потърси счетоводител, който взима евтино и се консултирай с него най-добре  Peace Самата консултация той ще ти я направи безплатно. Иначе - моя приятелка си направи фирма за почистване в София, впечатлението ми е, че цените на тези услуги там са високи. Разбира се, за Мездра и Враца трябва да са други, но работа определено има, особено ако успееш впоследствие да хванеш и офиси, банка и т.н. тоест обекти, които се чистят по договор и имаш постоянни приходи оттам.
Благодаря ти   bouquet
И аз мисля, че цените в София са много високи. Попринцип няма да е проблем и там да ходя, на приятели и познати например. Мъжа ми сега работи в София и казва, че има къде и там. Аз също си мисля и за търговски обекти, но освен за казина (имат килими) и за други подобни не се сещам, но ще дойде с времето и това.
Мисля, за добра реклама (не прекалена) като подходящи листовки например.
Благодаря за вниманието на всички
Виж целия пост
# 287
 Момичета на каква сума буха осигуровките на продавач консултант 2009г,от тази е 360лв,но за миналата не помня.А,ми трябва за сл.бележка за детските надбавки.
Виж целия пост
# 288
335 лв
Виж целия пост
# 289
Мислим с моя приятел да наемем една кръчма,та се записвам пак да следя....Според вас за да я обновим малко и за мебели колко пари ще ни трябват ?
Виж целия пост
# 290
Благодаря!
Виж целия пост
# 291
Мислим с моя приятел да наемем една кръчма,та се записвам пак да следя....Според вас за да я обновим малко и за мебели колко пари ще ни трябват ?
Зависи какво точно ще обновявате.Ако няма кафемашина,кафемелачки,хладилник и обзавеждане доста пари ще ви излезе.Само професионалната кафе-машина е над 1000лв.
Виж целия пост
# 292
Ами няма ,но мислим ако може да не ги взимаме нови...
Виж целия пост
# 293
Ами няма ,но мислим ако може да не ги взимаме нови...

 Ние отворихме кафето март месец.Кафемашина втора употреба ни беше 1000лв.,две кафемелачки ,втора употреба-300лв.Шест маси и 24стола при намаление есента на 50% от Практикер ни излязоха 1200лв.Хладилник втора уп.-300лв.,микровълнова,фрапе миксер и разни други подобни-400лв.За вътре още нямаме обзавеждане,но то си е в парка кафето и масичките са навън.Барплот има ли и рафтове ,те хвърлят повече пари.Сложи и за чаши ,лъжички ,пепелници и други подобни-300,400лв.И зареждането на нас ни излезе не повече от 1000лв.
 Има много дребни неща ,които изникват в процеса на работа.
 Пожелавам ви успех.
Виж целия пост
# 294
Благодаря ти много това беше полезна информация Simple Smile
Виж целия пост
# 295
Ами няма ,но мислим ако може да не ги взимаме нови...

 Ние отворихме кафето март месец.Кафемашина втора употреба ни беше 1000лв.,.....

Вяра, каква ви е кафе-машината и откъде е? Аз сега се опитвам да намеря нещо втора ръка, ама едни цени ми обаждат.... А нови професионални са над 3000 лв. Айде 2500 да са, ама 1000 за професионална първа ръка... newsm78
Моля, момичетата със заведения, споделете от кои машини сте доволни! Аз сега имам роботи, които са ми дали доставчиците, ама нещо не съм доволна. Искам моя машина, за да не съм зависима от количества, доставчици и пр., ама не мога да се ориентирам - всеки си хвали машините. Пък са и скъпи, както казах. Та моля за съвет!
Виж целия пост
# 296
Ами няма ,но мислим ако може да не ги взимаме нови...

 Ние отворихме кафето март месец.Кафемашина втора употреба ни беше 1000лв.,.....

Вяра, каква ви е кафе-машината и откъде е? Аз сега се опитвам да намеря нещо втора ръка, ама едни цени ми обаждат.... А нови професионални са над 3000 лв. Айде 2500 да са, ама 1000 за професионална първа ръка... newsm78
Моля, момичетата със заведения, споделете от кои машини сте доволни! Аз сега имам роботи, които са ми дали доставчиците, ама нещо не съм доволна. Искам моя машина, за да не съм зависима от количества, доставчици и пр., ама не мога да се ориентирам - всеки си хвали машините. Пък са и скъпи, както казах. Та моля за съвет!
Втора употреба е ,аз съм го написала,но не работила само и 5 мес..Един познат на мъжа ни ми я продаде.Италианска е ,но в момента не мога да кажа каква марка е.
Виж целия пост
# 297
Айде към по-запознатите с бизнеса, да си задам и аз "недообмислените въпроси" Embarassed  и основния е:  как стои въпроса с наемането на терен в градинка (става въпрос за такава в междублоково пространство- като заплащане, изисквания, с кого трябва да се свържа, т.е. първата стъпка каква е) ?
А идеите са следните : бих искала на това местенце (ограничено е откъм размери) да поставя детски съоръжения, като например -батут, моторни колички, някаква въртележка, да има продажба на сладолед, балони и т. н. Тук ми хрумва, че ще има разходи за закупуване на самите съоръжения, плащане на ток за тях, а трябва да има и помещение за складирането им ,както сигурно и много други неща  ,които няма как да ги знам   Wink
Второ- мисля си за същото пространство, но да разположа заведение (като и тук съществуват тревогите ми за помещение, в което да съхранявам инвентара ).
И при двете ми идеи става въпрос за сезонен бизнес, ако искам да е целогодишен, ще трябва явно да помисля за наем на помещение, което да развия в някаква сфера newsm78
Ясно ми е че, каквото и да предприема, то ще е със собствени финанси, затова главният ми въпрос е- коя от идеите би могла да се реализира в по-кратки срокове (става въпрос за това лято, ако не пък ще изчакам до следващото) ? Ще съм благодарна на всякакви мнения, защото винаги съм искала да правя нещо самата аз ,т.е.  да работя за себе си Blush Ако прецените, може и на лични да кореспондираме!

Предварително   bouquet
Виж целия пост
# 298
Kriskata аз докато чакам по моя въпрос да кажа каквото мога по твоя!
Първо междублоковите пространства или са собственост на въпросния блок (ако са стари блоковете, най-вероятно на всеки има по малко, моята баба в такова садеше лук  Mr. Green) или е общинска собственост. Ако е от втората си се прави търг, има определено предназначение...трябва да си се провери, но щом казваш, че е оградено,  най-вероятно е на някого от блока.
Аз имам същата идея като твоята, но си трябват пари.
Най-добре да измислиш закрито място подходящо и за зимата и за да се съхраняват нощем вътре заключени, иначе няма как ще трябва да плащаш на пазач (абсурд да ги прибираш всяка вечер и да ги вадиш сутрин!!)
За да е ефектно трябва да си е голямо, за да има и майките какво да правят (най-добре кафенце)

Ако намериш някакво място да успееш и двете неща ще е най-добре
Виж целия пост
# 299
 Grinning Ами не е заградено (явно пак не съм се изразила правилно), само при частта на детските катерушки беше направена дървена оградка, което ме навежда на мисълта, че е общинска територия Thinking Аз може би и малко глобално се изказах, в смисъл че на първо време бих започнала с по-малко "атракции", но пък тогава дали ще има ефект newsm78 Офф, сложно е, а така ми се иска да го направя...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия