Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 45
Разгледай сайта на Държавен Фонд "Земеделие" Peace Има много възможности.

 Peace
Виж целия пост
# 46
Сигурно вече е говорено за това,но искам да помоля минал по този път,да систематизира кои са нужните документи за отваряне на магазин за дрехи втора употреба.Харесали сме си помещение,и искам като почнем с документите,да знам по какво да се водя.Мястото което сме харесали е било магазин за бебешки консумативи.Примерно от1 до 10,от къде да почна и така.
Другото което ме интересува е баща ми има фирма,ООД, която не използва,а я откри за да прехвърли един плавателен съд на нея,та мога ли да ползвам тази фирма за търговска дейност,аз мога,но сложно ли ще е или може просто да ме назначат като служител или съдружник.Благодаря ви!
Виж целия пост
# 47
Писали сме доста точно по тези въпроси в предните теми  Thinking
Ще нахвърлям набързо.

Документи:

   -  регистрация в РИОКОЗ
   -  регистрация в Общината
   -  Договор за наем.
   - регистрация на фискалния апарат ( касов апарат ) , към него има съответни фактури, касови бележки , касова книга...и т.н.
   - Договори за управление, персонал, Трудова Медицина, книга за жалби ли как се казваше  newsm78 , пожарогасители които да имат също мината проверка предварителна...
   - за дрехите трябва да имаш  сертификати за  обработка и фактури естествено.

Мисля че можеш да ползваш фирмата, просто трябва да ти се издаде пълномощно или да те назначат на работа ( управител).
Виж целия пост
# 48
Да,благодаря,още преди време ми беше помогнала с подобна информация,мислех че може да има и нещо ново.Само последователноста на нещата предполагам не е такава,но благодаря за насочването   bouquet
Виж целия пост
# 49
Няма последователност.
Това са три различни неща...горе-долу.
Отиваш в РИОКОЗ, там ти казват какво трябва.
После в Общината и там ти обясняват.
Фирмата за касовия апарат ще ти каже нужните неща за нея.
Противопожарна охрана за пожарогасителя.
Склада за дрехи ще ти издаде неоходимите неща и така.
Договора за наем си го правите м/у вас с наемодателя.
Просто действаш.
Виж целия пост
# 50
  bouquet  А дано,просто да действам,и всичко да мине по вода   newsm17
Виж целия пост
# 51
Попаднах на нещо интересно днес. Едно линкче ви давам http://www.euconsult.bg/bg/information/funding-opportunities/op- … petitiveness.html.

Може някоя от програмите да помогне на някого. Едни познати наши кандидатстват по 13. „Технологична модернизация в малки и средни предприятия”. Те имат копирно студио. Ще купуват нови машини по тази програма със само 30% самоучастие. 
Виж целия пост
# 52
Маргало  Peace

Аз ще проявя малко нахалство и ще се повторя  Blush

"И моят въпрос  
Фирмата ни е ЕТ,от 19.04 регистрирана по ДДС,дейност - дистрибуция на белгийски материал за гравиране.
Проблемът - всичкия материал,който имаме в момента,е купен преди регистрацията.Платено му е ДДСто.Сега трябва пак да го платим/не че иначе не трябва,но поне няма да е 2 пъти/.
Въпросът - има ли някакъв начин /продажба на материала през друга фирма,закриване на тази..../ да се поуравновесят малко нещата?"


Ако никой няма идея или не знае просто го споменете  Praynig

Бракувай го и го продай на друга фирма (на някой ваш приятел) на нищожна цена. После си го купете в новата ви фирма на също нищожна цена от него.

Не можеш да продаваш под придобивна цена, а дори при 100 % брак дължиш ДДС. Всъщност може да продадеш нещо за 1 лв, но дължиш ДДС на придобивната цена, да съм по-точна

За съжаление са прави от данъчната служба
Виж целия пост
# 53
Запис и от мен. Flutter
Виж целия пост
# 54
Маргало  Peace

Аз ще проявя малко нахалство и ще се повторя  Blush

"И моят въпрос  
Фирмата ни е ЕТ,от 19.04 регистрирана по ДДС,дейност - дистрибуция на белгийски материал за гравиране.
Проблемът - всичкия материал,който имаме в момента,е купен преди регистрацията.Платено му е ДДСто.Сега трябва пак да го платим/не че иначе не трябва,но поне няма да е 2 пъти/.
Въпросът - има ли някакъв начин /продажба на материала през друга фирма,закриване на тази..../ да се поуравновесят малко нещата?"


Ако никой няма идея или не знае просто го споменете  Praynig

Бракувай го и го продай на друга фирма (на някой ваш приятел) на нищожна цена. После си го купете в новата ви фирма на също нищожна цена от него.

Не можеш да продаваш под придобивна цена, а дори при 100 % брак дължиш ДДС. Всъщност може да продадеш нещо за 1 лв, но дължиш ДДС на придобивната цена, да съм по-точна

За съжаление са прави от данъчната служба

Излиза,че нашата държава яко ни прецаква  Thinking
Виж целия пост
# 55
Маргало  Peace

Аз ще проявя малко нахалство и ще се повторя  Blush

"И моят въпрос  
Фирмата ни е ЕТ,от 19.04 регистрирана по ДДС,дейност - дистрибуция на белгийски материал за гравиране.
Проблемът - всичкия материал,който имаме в момента,е купен преди регистрацията.Платено му е ДДСто.Сега трябва пак да го платим/не че иначе не трябва,но поне няма да е 2 пъти/.
Въпросът - има ли някакъв начин /продажба на материала през друга фирма,закриване на тази..../ да се поуравновесят малко нещата?"


Ако никой няма идея или не знае просто го споменете  Praynig

Бракувай го и го продай на друга фирма (на някой ваш приятел) на нищожна цена. После си го купете в новата ви фирма на също нищожна цена от него.

Не можеш да продаваш под придобивна цена, а дори при 100 % брак дължиш ДДС. Всъщност може да продадеш нещо за 1 лв, но дължиш ДДС на придобивната цена, да съм по-точна

За съжаление са прави от данъчната служба

Излиза,че нашата държава яко ни прецаква  Thinking

Добро утро!  Wink
Виж целия пост
# 56
А защо?
И защо ние си мълчим и търпим?
500 години ли трябва да минат да се събудим?
Виж целия пост
# 57
ДОРОМ май излиза, че в нашата държава е много по-добре да се прави бизнес, отколкото в друга! Май само тук се плаща данък печалба 10%, в другите държави е от 30% на горе. (това за пример)
Виж целия пост
# 58
ДОРОМ май излиза, че в нашата държава е много по-добре да се прави бизнес, отколкото в друга! Май само тук се плаща данък печалба 10%, в другите държави е от 30% на горе. (това за пример)

Ако беше така, досега щеше неминуемо да се разбере. Тук липсват правила, а където ги има - не се спазват. Това привлича най-вече рискови бизнеси, които идват да печелят двойно и да изчезнат след година-две. За остналите е по-трудно, поради постоянно сменящите се изисквания на органи, комисии и тям подобни рекетьори. В други държави може и 30% да е тежестта за бизнеса, но знаят, че като си извадят този, този и този документ и започват дейността си и спазвайки правилата - нямат никакви проблеми. Тук - започваш нещо и започват да ти се изискват всякакви лицензи, разрешения и удостоверения за дейности, които е излишно да бъдат регулирани, всъсщност те не се и регулират, а по-скоро се рекетират от държавата...

Цвети, ти предприемач ли си или наемен работник? Ако си наемен работник, знаеш ли каква е сумата за осигуровки, която работодателя ти плаща за теб и върху цялото ти реално възнаграждение ли е?
Виж целия пост
# 59
И аз да се запиша. Имаме магазин за дрехи, търся партньори.
За Пловдив става въпрос, ако някой има фирма за производство на дамска, детска, мъжка конфекция нека пише на лични.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия